Voorstel aangehouden Keeper Henk Heydra bont en blauw getrapt Bernardschool contra gemeente over Honden toilet werkt Raad akkoord met Zwembad-Zuid Schiedamse kelners tegen nieuwe luitingstijd HET WESTEN W SS ïl 3 Van Kinderen kwart eeuw in raad Stolk efemneester 5 Aanhangwagen vernield bij botsing Harde noten gekraakt over financiële procedure Raad wil Rijnmond meer taken en bevoegdheden geven Grondprijs Ledenvergadering 'CVP in Amstelbron Vermindering ter meulert (Van een onzer verslaggeefsters), SCHIEDAM Er is gisteravond in de'gemeenteraWdsverga- dering van Schiedam nog niet besloten tot de bouw viii 196 eengezinshuizen in Woudhoek-Zuid. De raad stond wat hui verig tegenover de kostenberekeningentin een volgende (des noods spoed)vergadering moet wethouder B. E. €0116 (c.'p.n.) met meer feiten voor de dag komen: M. J. M. VAN. KINDEREN ,v.wPt Kees Heydra met zijn vrouw. „Nee, ik heb geen aanklacht ingediend.' (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Keeper Kees Heydra komt juist te rug van de dokter, wanneer we maandagmiddag een bezoek aan zijn woning in de Willem Bröuw'erstraai brengen. Onder een van zijn blon de weerbarstige.haarlokken gaat een buil, bijna even groot als 'n'kippeëi, schuil. 'Een bloeduitstorting,' zegt hij, terwijl hij ons een krant onder de neus duwt. Daar is dan te lezen dat hij in het ziekenhuis ligt. Hij grijnst, al zijn tanden bloot. iwtm (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Prins Bernhardschool aan de Bur gemeester Honnerlage Grete- laan ligt in de clinch met de gemeente Schiedam. De ge meente weigert al anderhalf jaar lang de kosten te beta len van de nieuwe gasverwar- mingsinstallatie in de school. Het hondentoilet lijkt het goed te doen in Groenoord. De trotse hondebezitters ma ken veelvuldig gebruik van de 'door de gemeente gebouiode gelegenheid. Het toilet is on langs aangelegd omdat vooral de niet-hondebezitters in Groenoord het te kwaad had den met de hondepoep die grasvelden, trottoirs, speel plaatsen en liften onbegaan baar maakte. Die overlast is nu beduidend minder. Alsextra-service aan de hond, die vamoege het zittend leven niet minder dan de mens te kampen heeft, met hart- en vaatvervetting, heeft de Plantsoenendienst boven dien een springschans opge richt en voor de allerij deïst en een kaptafel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zwembad- Zuid, de lang verbeide harte- wens van de Gorzen komt èr, maar vraag niet hoe. Opnieuw heeft dit hete hangijzer, dat sinds jaar en dag heftige kift- partijen over en weer heeft uitgelokt, de Schiedamse ge moederen in beweging ge bracht. Gisteravond was het de raad,, die alvorens akkoord te gaan met de bouw, een paar harde noten kraakte .over de afwikkeling van dé'financiële procédure. 'O. B. en W. willen niet verder gaan dan de helft van het be drag, waartegen de school protest aantekent. (ADVERTENTIE) JQ. BANKETBAKKERIJ Ijerqjeuwt uw veiligheid! Onzekere financiering eengezins woningen wekt verzet De plannen voor de financiering leken de raadsleden te onzeker. Zoals de heer M. J. M. van. Kinde ren zei: 'Er staat te veel "hebben gevraagd en zullen vragen" In het (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Aan het eind van de raadsvergadering van gister avond hebben de. burgemeester H. Roelsema en PvdA-fractieleider P. Boscirman de heer M. J. M. van Kinderen (62) toegesproken. Mr. Van Kinderen is 25 jaar lid van de raad, waarvan twintig jaar als wethouder van Woningdienst. de Techn.vche Bedrijven en voor Cul turele Z.sken. Op 3 september 1946 werdde heer, Van Kinderen geïnstalleerd als lid van de eerste gekozen ge-' sneenteraad van Schiedam na de aorlog. De burgemeester bedankte de heer Van Kinderen vooral voor zijn opbouwende eh scherpe kritiek in commissies en raadsvergadering gen. Mevrouw Van Kinderen kreeg bloemen aangeboden. De jubilaris is Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. voorstel. Voor wij iets beslissen, moeten, we zeker, neten, dat de kos ten van "het plan niet veel hoger oplopen dan. we gedacht hadden.' De heer Van-Kinderen was, aan het rekenen gegaan. De uitkomst van zijn sommetje was -dat de huishuur van de nog te- bouwen woningen wel eens 25 tot 30 gulden hoger zou kunnen liggen dan de geschatte huurprijs- van de heer Collé. De huur zou dan bijna vier honderd gulden per maand wor den. Deze verhoging zou volgens Van Sonderen te danken zijn aan de géstegen loon- en materiaalkosten. De kostenberekening van de heer Collé is gemaakt naar aanleiding van peilingen op 7 juni van dit jaar. Op 1 juli zijn de lonen in de bouwvak al met negen percent ge stegen, waar niet op gerekend was. 'Zijn deze huizen dan nog wel betaalbaar,' vroeg de heer P- Boschman (p.v.d.a.) zich af. Zijn fractie wilde alleen met het voor stel akkoord gaan. als het zeker is dat het rijk vijfduizend gulden per woning extra wil geven- De huur wordt dan ruim driehonderd gul den. De huizen zijn bedoeld om de doorstroming te bevorderen. 'Maar.' vroeg de heer Boschman. 'zijn er dan wel genoeg rijke Schiedam mers die daar willen en kunnen wonen?' .-'.Wèthouder'Collé vond dat er al tijd onzekerheden waren bij een bouwplan. Maar hij had gegronde reden te verwachten, zo zei hij, dat het rijk die vijfduizend gulden per woning wel zoubetalen. Voor een arbeider met een' doorsnee inkortten vond de wethouder-,de huizen, niet betaalbaar. Maar volgens hem kon de huurprijs makkelijk omlaag. (Van een onzer verslaggeefsters') SCHIEDAM De Schiedamse «deling van de KVP organiseert donderdagavond 30 september, een algemene ledenvergadering. Op de agenda staat de verkiezing van het afdelingsbestuur. Mevrouw U. A. C. Taverne-van tampen, fractievoorzitter, zal ha Oa pauze praten over het werk van ae KVP-fractie in de gemeente- raar De heer H. W. Metaal stelt zich friet meer herkiesbaar ais voor ster van het afdelingsbestuur, net bestuur heeft de heer W. «msnkelaars, hoofd van de Sint- Bernardusschool, voorgesteld als kndidaat. De bestuursleden A. Dries, E. Tenwolde, c.-de Kieviet en H. W. Metaal zullen aftreden. Om hen' op te volgen zijn mevrouw Taverne. Mejuffrouw A. G. M. Pluym, J. M. Mning, J. de Vette, G. Winkes, W. ™ek, j. Poppen.. A. J. Steffens en Smits kandidaat gesteld. De vergadering wordt gehouden 1 de Amstelbron aan de Broers- T®t en begint om acht uur. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM -- TSF-speler Hen- "y Stolk slaagde afgelopen zater- in Utrecht voor het examen •an bondsoefenmeester van de Ne- Mlandse Tafeltennisbond. Dit di- P.oma is de hoogste trainingsbe- joegdheid welke de NTTB kent. Onder de geslaagden bevond zich tok de Nederlandse kampioen Bert van der Helm. "De huizen kunnen best wat min der kosten. als de BTW. net als bij de andere eerste levensbehoeften zoals kruidenierswaren, vier per cent wordt in plaats van veertien. Als de grondprijs ook wat lager wordt zijn de huizen best te beta len.' Zijn partijgenoot T. op 't Ende steunde hem: 'Als de grondkosten vijfduizend guldén minder worden en als we 'n extra bijdrage van het r(jk krijgen, dan kan ik het ermee eens zijn. Maar eigenlijk wordt de zaak hier omgedraaid, de huren zijn niet te hoog. maar de.-lonen te laag.' Na déze discussie schorste het college de vergadering om te over leggen. Terug in de zaal zei de heer Collé: 'Met het bouwen van dé 196 huizen- in Woudhoek-Zuid staat of valt Schiedam. Ik. ben me bewust Van beprtaldê onzekerheden. Ik zal proberen zo snel mogelijk zekerheid zien te verschaffen.' Met .deze uitspraak van de wet houder kregen de meeste raadsle den hun ziri; het voorstel werd aangehouden en er kan opnieuw over gedacht en gepraat worden. Die bloeduitstorting is een er fenis van de uitwedstrijd tegen de Haagse - vierdeklasser „Ooie vaars". Ik ben tijdens de wedstrijd twee keer gestompt" zegt hij. ..Maar .dat is niet het ergste. Het publiek is onsportief." ..Nou", vult zijn vrouw hem aan „En bij die corner op zijn tenen springen. Dat zag de scheids rechter gelukkig nog. Hij is niet hard.. Hij. springt nooit met zijn knieën naar voren." Ze kan het weten. Iedere wedstrijd is ze samen met haar dochtertje van de partij. Hoe kwam het eigenlijk? „Met nog vijf minuten te spe len kregen we een penalty. Dat was natuurlijk helemaal op de andere kant van het veld. We waren door die harde wedstrijd erg gespannen. Toen we die pe nalty gemist hadden." de 24-ja- rige Schiedam 1-doelman lacht nu verontschuldigend, werd de scheidsrechter onder bescher ming van bestuursleden wegge bracht." De spelers en de ver zorger waren al in de kleedka mer. Alleen Kees moest nog een eind lopen. „Pief naar je ouwe rotmoer" hoorde hij achter zich. Toen hij zich omdraaide had hij de eerste klap al te pakken. Nadat hij tegen -de grond ge werkt was werd de onfortuinlij ke doelman overal getrapt. „Ik heb overal blauwe plekken, over mijn hele lichaam. In mijn rug heb ik nog twee doppen van een voetbalschoen staan". Die zijn afkomstig van de Ooievaarspe- len, die een tijd lang de keepe; verving, weet hij nog te vertel len. Het ziet ernaar uit, dat dc bescheiden .stuurman- of nee kapitein binnenvaart", nog een paar dagen binnen moet blij ven. „Gisteren, dacht ik ik hou' op. Als het kan zou hij er zon dag al weer bij willen zijn. om de kleuren van zijn club in de vierde klasse KNVB te verdedi gen. Zijn vrouw die alles zag ge beuren. is nog steeds erg ver ontwaardigd. „Spelers kunnen elkaar nog tarten, dat er dan gevochten wordt. De scheids- réchter kan dan niet weten wie begon. Maar een keeper staat toch steeds alleen." De politie kwam te laat. „Nee. ik heb geen aanklacht in gediend. Dat vroegen ze nog. Ik vertrouw erop. dat de club zelf maatregelen neemt. Je dupeert er een hele club mee, als je zoiets doet". Bovendien was de fotograaf tijdens de rust al ver dwenen. zodat er geen bewijs materiaal geschoten werd. „En och" zegt de lange sportman gelaten" Het gebeurt tegen woordig overal." yMMmibatióUitt 7~). (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN' Op het k ruispunt DülenburgsingelLe pelaarsingel heeft dé 28-jarige E, Y. gistermorgen met zijn personen auto geen voorrang geever. aan een vrachtauto met aanhangwagen. Er volgde een aanrijding waarbij Y. een hoofdwond opliep. De aan hangwagen werd geheel vernield. Voornaamste kritikaster van de eerste verantwoordelijke wethou der mevrouw G. D. Verweij-de Graaff. was Hoogstraat-winkelier en VVD's eerste-man in Schiedam, Gerard Verhulsdonk. die het .resul taat van kritisch spitten in de raadstukken met veel gevoel voor theater deponeerde, in het snikhete Zitaltjévan het stadhuis" Met luide stem veroordeelde hij het initiatief van de wethouder de bouwlening vap 1,2 miljoen al be gin september te hebben laten in gaan. "Dat is te voorbarig en te vroeg,' kritiseerde de WD-er, *op die manier gaat elke maand zo'n vierduizend gulden aan rente de mist in tot tie eerste paal gesla gen wordt.' Ruiterlijk gaf wethouder Verweij deze dure fout toe. Haar excuus: ze had gehoopt het raadsvoorstel eind augustus al in de raad te brengen en dat was mislukt. Het rentever lies was volgens haar niet hele maal correct, omdat de bank. als de lening later was ingegaan, extra provisie zou berekenen. Wat er met de grond ging gebeu ren was haar nog niet bekend. Ze wilde nog eens studeren of het in erfpacht of in huur gegeven zou worden. Belangrijkste overweging hierbij: wat is voordelig voor de stichting Bad-zuid- Pikante voetnoot in het debat was het amendement, dat SGP-er L. H. Knipscheer indiende om het zwemmen op zondag in Bad-zuid te verbieden. Hij moest nog twee ex tra handtekeningen hebben om 7,'n voorstel in stemming te kunnen brengen. Er werd gegniffeld maar geen enkel raadslid verroerde een vin. Toch kwamen die broodnodige handtekeningen er toen fractie-lei der Verhulsdonk aankondigde dat ook de SGP recht had op haar portie democratie. Hij wilde voor deze ene keer graag de helpende hand uitsteken. 'Als dp heer Knipscheer een stemming wil over hiet-zwemmen op zondag, wil ik hem daarbij hel pen, Maar voor de goede orde: ik ben het totaal oneens met hem.' aldus Verhulsdonk. De liberale hulp baatte, ondanks de bereidwil lige tweede handtekening van de heer D. J. Rensman fp.p.r.) niet. Met 37 tegen 1 (de s.g.p.) werd het anti-zondag-zwem-voorstel van ta fel geveegd. De met spanning afgewachte verklaring van wethouder Verweij over de brief van het Sportfond- senbad ('Wij krijgen nog 50.000 gulden van de gemeente') was ver helderend. Mevrouw Verweij'We hebben met het Sportfondsenbad afgespro ken dat ze de rekening zouden stu ren van de oude tarieve plus de aanvullende verhogingen. En dat laatste bedraagt inderdaad 50.000 gulden. Het voorstel om dat te be talen zal volgende maand in de raad worden behandeld.' Volgens het schoolbestuur was de nieuwe installatie noodzakelijk omdat de oude oliestook-installatie overmatig veel condens veroor zaakte. De raad vond echter dat de instal latie niet vervangen had mogen worden, omdat deze een normale levensduur van 20 jaar heeft en nog lang niet aan vervanging toe was (De PB-school had haar pas 10 jaar ingebruiki,- Volgens deskundigen is de school al te kwistig omgesprongen met geld en had in de oude instal latie eenvoudig een ketel vervan gen kunnen worden. De gemeente wil het plaatsen van een nieuwe installatie dan ook niet beschou wen als normaal onderhoud. Het schoolbestuur staat daaren tegen op het standpunt dat de ge meente niet genoeg aandacht heeft gehad voor de aanvraag. In die vi sie heeft zij bovendien steun gekre gen van de hoofddirecteur van de P-mvinciale Waterstaat in Zuid- Holland. Deze functionaris heeft ver klaard dat met het vernieuwen van de centraie verwarmingsketel en het overschakelen op aardgas de school op economisch verantwoorde wijze bijgedragen heeft tot vermin dering van de luchtverontreini ging. Gedeputeerde Staten zuilen op donderdag 30 september beslissen over het geschil tussen de gemeen te en de Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs. De zit ting vindt donderdagmiddag om half drie plaats in de derde kamer van GS. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeenteraad van Schiedam vindt dat het open baar lichaam Rijnmond op korte termijn een aantal regionale be voegdheden en taken moet worden gegeven. Dit staat in een motie die gisteren werd aangenomen en die was ingediend door de PvdA. De raad behandelde het concept voorontwerp van een nieuwe Rijn- mondwet. De motie zegt dat zo snel mogelijk een nieuwe wet inzake de bestuurlijke problematiek in het Rijnmondgebied moet worden inge diend. Hoe die wet er moet uitzien, zegt de motie niet. Over een stads gewest wordt niet gerept. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse kelners zien 't niet zitten elke dag een half uur langer te moeten werken. Dat hebben ze gisteravond door middel van een telegram aan de raad laten weten. Het overgrote deel v.d. 38 raadsleden nam niet temin het besluit de Schiedamse café's 's avonds even lang open te houden als in Rotterdam en Vlaardingen. Dat wil zeggen, door- de-weeks tot één uur en op zater dag en zondag tot twee uur 's nachts. Tegen de nieuwe sluitingstijden stemden mevrouw Krikke-Hean, de heren H. M. Wierda en D. J. Rensman (alle drie van de PvdA- PPR fractiev, de 2 CPN-ers Tj. op 't Ende en B. E. Collé, L. H. Knip scheer (s.g.p.) en de PCG-er M. Eijkenaar. Een prima foundation .is een vereiste voor iedere vrouw, die een goed figuur belangrijk vindt speciaal voor haar deze aan bieding. Heupcorset van zwaar elastiek,, het achterpand heeft 2 balei nen en een elastieken band aan de onderkant, zodat een uit stekende pasvorm is verkregen. Het buikpand is van dubbel-ka- toen met 3 baleinen en de zij panden zijn verstevigd met een dubbel elastisch pand met 2 ba leinen. Gemakkelijk aan en uit te trekken door de zijsluiting met haken en ogen. U koopt dit corset nu voor nog géén twintig gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze heupcorsetten van zwaar elastiek, in de tailfematen 70 t/m 94 cm, in wit, nu spotgoed koop voor Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best. ADVERT EN'l'K «ËSirK ST.-LIDUINASTKAAT 49, TEL 2S.55.S6 SCHIEDAM RAAM 26 (1M m adiNr h«t>u<Jhuij) SCHIEDAM IEIEF00N fPt01 26 33 51 —UI K "S™."'"

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1