Tweede-kamerlid Nel Barendrecht in Schiedam voor Scylla-dames Vlootschouw voor ouders zeekadetten D. B. Roza weg bij Groenoord Accoorden >MT WESTEN wisselblnd Modehuis 'Marlèn' toont wintercollectie Kinder circus De Doele Dubbeltjes tellen bij Martinit Huldiging jubilaris A. Gille ER A n I Beregezeliig Eervol ontslag voor ntr. R. J 1 hoogerwerf n.v. Meer mensen in Schiedam Churchillweg binnenkort in uitvoering Jaarfeest wij kvereni ging 1ISI 89». f I termeulen EURO EFFICIENCY EXPO ll 1 DINSDAG 5 OKTOBER 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 18 (Van een onzer verslag geefsters) SCHIEDAM „Ik vind dat vervuilende schoon maakartikelen meer moeten kosten dan „schone" schoon maakartikelen. Op die ma nier kunnen we de milieu vervuiling het beste bestrij den. En de overheid moet de industrie met wetten kun nen dwingen op een schone manier iets te produceren. Wij zijn voor een hard be leid," betoogde het Tweede- Kamerlid Nel Barendregt gisteravond in Schiedam. ft ft Diploma-uitreiking bedrijfsschool WF (Van onze handbalmedewerker) SCHIEDAM De resultaten van de handbalteams waren dit weekeind verrassend. Het verlies van de dames van Scylla tegen Roda was helemaal onverwachts. De heren van DWS startten uitstekend tegen het Utrechtse Achilles, dat in korte tijd met 5—1 achterstond. Maar daarna kwamen ze opzetten en dat resulteerde in een 56-ruststand. In de tweede helft nam DWS weer dè teugels in handen, maar later werd de eindstand toch 1010. sip» I Modeshow, boetiek Van Zegveld Een ongelikte beer steekt brutaal zijn kop omhoog uit het zwembad. Hij wast zich liever. De foto van deze 18 maanden oude Syrische beer werd geschoten in Chessing- ton Zoo, een Engelse dieren tuin. I- - P Ilipife® Jfenyemvt uw veiligheid! JnR (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bruin is de modekleur voor de komende winter. In de hele wintercollectie van Modehuis 'Marlèn' is wel wat bruin verwerkt, bleek gisteravond in de show die ge houden werd in zaal Irene. De-meeste modellen, geshowd door zeven mannequins zijn Frans. Esperanto agendo van 5 t/m 9 oktober 'II Üf I SI Él lil II il il (ADVERTENTIE) Zij hield een praatje over de miljoenennota bij de Schiedamse afdeling van haar partij, de PvdA. Alle begrotingsposten kwamen eventjes ter sprake en met bijna allemaal was ze het oneens: 'Over milieubeheer staat bijna geen letter in de begro tingstoelichting. Pas als we een heieboe! acties voeren komen de minister en liet kabinet in ak- tle, dat hebt u de afgelopen week kunnen zien. De begroting van CRM heeft veel organisaties getroffen. Von- hoff moest zo nodig dooie takken wegsnoeien, maar wat betekenen die zeven miljoen van de Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting bijvoorbeeld nu eigenlijk vergele ken met de andere bedragen? Dat geld van de Gezinsvoorlichting was goed besteed, maar er kon niet eens over gepraat worden om de beslissing van CRM te veran deren. Het was een autoritaire beslissing.' De enige minister- die Nel Ba rendrecht niet meteen af wilde vallen, was minister Drees. Vol gens haar konden zijn plannen voor hetopenbaar vervoer wel eens goed uitpakken. Onder be Z1Jn voor hard beleid' N'el Barendregt spuit haar kritiek op de miljoenennota. paalde voorwaarden kan deze mi nister op onze 'steun rekenen, al dus het kamerlid. De PvdA-er Bomers, wethouder van Openbare werken, betwijfelde dit: Ik ban bang voor de plannen van Drees. Hij gaat vast het pro fijtbeginsel toepassen. Stel je voor dat een rit van Groenoord naar de stad een vijftig gaat kos ten. Ik ben er niet gerust op. De openbare vervoersbedrijven zul len altijd met verlies werken. We moeten de burgers juist helpen van het openbaar vervoer gebruik te gaan maken.' Nel Barendregt benadrukte een paar keer dat alles geld kost. Hoe meer voorzieningen voor het pu bliek, hoe meer geld dat kost. Zij moest erkennen dat de mensen, als er meer voorzieningen komen, genoegen moeten nemen met minder geld voor zich zelf. Hier over moest nog met de vakbonden gepraat, worden, om eenlijn te kunnen trekken. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Aan 103 leerlin gen van de bedrijfsschool van Wil- ton-Feijenoord zal donderdag offi cieel een diploma worden ui'ge reikt. De heer Ir. B. Wilton, direc teur van Wilton Pijenoord, zal de geslaagde leerlingen toespreken en prijzen uitreiken aan de beste leer lingen. Donderdagavond kunnen ook de examenwerkstukken bezich tigd worden. In een erg aantrekkelijke wed strijd gaven de dames van DS en Vircs uit Gouda elkaar goed partij. Het was een gelijk opgaande strijd tot de DWS dames ten slotte door drukten naar een 75 zege. De dames ontmoeting Wil ton—Ado was een strijd om maar zo snel mogelijk te vergeten. Een povere wedstrijd met 'n 53-over- winning voor Wilton. De Wilton- heren hebben niet veel tegen de Schutters in kunnen brengen. De scheepsbouwers waren op alle li nies de mindere. Met een sporadi sche uitval kon Wilton de eer red den. Met een gevoelige 164 nederlaag ging Wilton naar huis. De dames van UVG hebben in Rotterdam minder moeite gehad tnet het team van Spartaan, dan verwacht werd. Zonder veel in- ADVERTENTIE 't Staat zo gezellig een paar van die leuk gekleurde gordijnen voor de ramen en't kost be slist geen kapitalen. Gezellige drukstof in struktuur- weefsel in een bijzonder leuk dessin. Kies uit 3 frisse kleuren, 120 cm breed, nu per meter niet voor f 4,25 maar voor nog géén drie gulden. spanning konden de dames met een 69 zege huiswaarts keren De heren .ontmoeting Actief 2UVG is een spannende en spor tieve wedstrijd geworden. De aanvallen golfden heen en weer. Het resultaat was een eervolle ne derlaag van 97. In tegenstelling met de dames, die een 2—6 nederlaag tegen Roda leden, brachten de heren van Scyl la het er beter af. Zij wonnen welverdiend van de Schutters 3. De eindstand was 510. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van dezedrukstof in struktuurweef- sel, in een leuk bloemdessin 60 de kleuren oranje, groen en geel, 120 cm breed, n" per me ter voor Ook maandagmorgen open Gién tel. of schrift, best. SCHIEDAM Het Zeekadet- korps Schiedam hield zaterdag aan boord van het oefenschip Jan van Gelder, gelegen in de Voorhaven, een oudermiddag. Ook belangstel lenden wareh hier te gast nu een ledenwerfactie binnenkort van start gaat. De middag werd geopend door commandant F. J. Bergvelt. die hierna een vlootschouw gelastte. Naast de „Jan van Gelder" be schikt het korps over roei-en zeil- sloepen, een motorsloep, een vlet en een vlot. Het verdere program ma bestond uit maritieme demonstraties en roeiwedstrijden. Vaders namen het hierbij op te-, gen hun (kadetteni zonen en kwamen stoom te kort. Officieren en onderofficieren bestreden elkaar aan de riemen met als gevolg dat het .-goud" het tegen „minder goud" moest afleggen. Het overbrengen van personen met een z.g. wippertoestel vormde het sluitstuk van de'middag. Bin nenkort beginnen de lessen weer voor de opleiding tot kadet. Het programma is vereenvoudigd en meer gericht op specialisatie, wat het volgen van de lessen interes santer maakt. Jongens vanaf 13 jaar kunnen zich aansluiten bij het korps. Ze zijn welkom aan boord op elke zaterdag tussen 15.00 en 18.00 uur. De ..Jan van Gelder" is te bereiken via werf Gusto- Hier zal op zaterdag een kadet postvatten bij het toegangshek om eventuele gegadigden over de eerste drempel vrees heen te helpen. m (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De heer B. D. Roza, redacteur van het wijkblad „Groenoord Akkoorden", houdt met dat werk op. Jarenlang heeft de heer Roza het blad met nieuws uit Groenoord en omgeving volge schreven. Onder zijn leiding groeide het blaadje uit tot een dik en infor matief .wijkblad. Zijn werk werd zo veeleisend, dat het door twee anderen zal worden overgenomen. Mevr, A. Jansen en de heer J. van Schaverbeke gaan hem opvolgen. De heer Roza zal in cidenteel aan htt blad blijven mee werken. SCHIEDAM De boetiek van Zeveld-Vtn Tuiden organiseert vrijdagavond 8 oktober een mode show. Er zullen dames-, heren- en kinderkleding geshowd worden. De show wordt gehouden in de bene denzaal van' Hotel Atlantic. Ru bensplein 4 in Schiedam. Aanvang acht uur. (ADVERTENT'E BANKETBAKKERIJ ST.-LIDUINASTRAAT 4fi, TïL. 2«.75.*S SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Schiedam heeft in augustus weer meer inwoners gekregen. Er zijn 41 mensen bijge komen, in percenten is dat 0,5 per cent. Vanuit andere gemeenten, vooral uit Rotterdam, vestigden zich in.' augustus 357 personen in Schie dam. 359 mensen zijn weggegaan. Er zijn 101 babies geboren, maar weer 58 mensen overleden. Van de babies waren er drie on wettig en drie doodgeboren. Van de 58 personen, die in augustusge storven zijn, waren -vijftig ouder dan vijftig jaar. In augustus zijn er in Schiedam 29 huwelijke gesloten, en zeven huwelijken ontbonden. Twintig pasgetoruwde stelletjes gingen in een eigen huis wonen, twee trokken bij hun ouders in, twaalf betrokken een huis buiten Schiedam. Vijf nieuwbakken echtparen moesten apart gaan wonen na de trouwe rij. In de gemeente verhuisden 101 gezinnen. Acht en vijftig gezinnen verhuisden naar buiten de stad. De meeste daarvan, bleven in Zuid- Holland of gingen" naar Noord- Brabant. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De aanbesteding van de verlenging van de Chur chillweg heeft eind vorige week plaatsgevonden. De inschrijvers waren: Fa. Versluis uit Bodegraven voor 491.000 gulden: Kon. Mij. We genbouw uit Utrecht voor 484500 gulden; Fa. P. C. Zanen uit Heem stede voor 478.700 gulden. Ver wacht mag worden dat het werk gegund zal worden aan de laagste inschrijver. Wanneer dat is ge beurd zal op korte termijn met de uitvoering begonnen kunnen wor den. Het werk omvat de aanleg en het asfalteren van één dubbele rijbaan 1:1e andere baan moet wachten op het leggen van rioolleiding) en de uitvoering van de kruispunten ChurchillwegLaan van Bol'es en ChurchillwegZwaluwlaan. (Van een onzer verslaggevers' SCHIEDAM Wijkvereniging Nleuwland viert vrijdag 12 novem ber haar jaarfeest met muzikale medewerking van de Vazado's in zaal Irene. Nieuwe Haven 155. Aan vang 20.00 uur. Zaal open 19.30 u. De klaverjasclub van de vereni ging kampt met ruimtegebrek. Van gemeentewege is toegezegd dat de vereniging ln 1972 een schoolge bouw Krijgt in Groenoord. Met be hulp van de Nieuwlandwinkellers hoopt de vereniging dan daar haar activiteiten voort te zetten. MAM 24 (too m tdrtarkat«fcxHiui») SCHIEDAM THEfOOH (010) 24 83 St FM TC RonoiPAK - (Van -een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Clubhuis De Doe le heeft voor deze maand veel ac tiviteiten op het programma staan. Zaterdag 16 oktober Is er een bustocht, als er ten minste twintig personen voor inschrijven. De kos ten bedragen 22,50, waaran tien gulden inschrijfgeld. De bus ver trekt om 13 uur en. wordt om 24 uur terugverwacht. Op de dinsdagavonden is er dis cobal op de zolder van De Doele. Deze zijn vooral bedoeld voor men sen van veertien tot twintig jaar. Voor een gulden kan men van half acht tot tien uur dansen. Vijftien jongens van negen tot twaalf jaar kunnen meedoen aan het kindercircus. De eerste repeti tie is woensdag van zeven uur tot kwart over acht. En ten slotte kun nen voor vijftig cent per keer meis jes terecht op zaterdag, om kleer tjes voor hun poppen te maken. tVan onze sportredactie) SCHIEDAM Nog niet zo lang geleden Is men bij de voetbalvere niging Martinit gestart met de „club van honderd", die tor, doei heeft het bouwfonds te spekken. Algemeen bekend Is. dat Martinit aan het eind van het seizoen gaat verhuizen naar de hockey-velden van Spirit en voor zo'n verhuizing is veel geld nodig. Leden, oudleden of sympathisan ten kunnen, wanneer een briefje van honderd wordt betaald, aan deelhouder worden. Nog even en ons streefgetal is bereikt zegt men vol trots bij Martinit, want na het succes van de eerste week, zijn er inmiddels 28 nieuwe inschrijvingen binnen gekomen en daaraoor is het totaal op 73 deelnemers geko men. Ook de dubbeltjesactie is geen onverdeeld succes geworden. Was de opbrengst vorige week honderd gulden, de totaalstand is nu, mede door de 52-overwinning van het eerste elftal, opgelopen tot 164 gulden. Gelukkig hebben de couturiers er rekening mee gehouden dat de Ne derlandse vrouw wat steviger ge bouwd is dan de Franse. De jur ken en broekpakken zijn vaak ver sierd met borduurwerk, grote cein tuurs en metalen gespen. De ruiten komen weer terug, dat blijkt duide lijk uit de dekenjassen. De broekrokken zijn dit seizoen weer helemaal ln. Al heeft „Mar len" eraan gedacht dat ze de eige naresse vlug gaan vervelen. Daar om kunnen de koopsters van de broekrok bij „Marlen" deze weer in een gewone rok laten veranderen, bij „Marlène". De echte Hollandse winterman tel. die vijf jaar moet gedragen worden, gaat eruit volgens de inko per Edward John Verstraten: „De Nederlandse vrouw geeft gemiddeld erg weinig geld uit voor haar kle ren. Honderd gulden voor een ja pen vindt ze al gauw te veel. Ben jurk van zeventig gulden moet ja ren mee en daar moeten we van af." De jassen van Marlén zijn afge stempeld op het Nederlandse kwakkelweer. Ze worden vaak van fluweel en corduroy gemaakt, in dit seizoen. De lengte van de win- terideding wisselt per model. Alles mag, maxi. midi en mini. De meest gedragen lengte op de show was de Chanel-lengte: de zoom net op de knie. Edward John Verstraten gelooft dat de nieuwe mede best zal aan slaan bij de Nederlandse vrouwen. „In tegenstelling met vorig jaar, worden nu veel vrolijk» kleuren gebruikt, die de Nederlandse vrouw flatteren." DEN HAAG (ANP) De Haar lemse rechter mr. H. G. Rambon- net heeft per 29 september eervol ontslag gekregen bij de arrondisse mentsrechtbank in Haarlem. Hij had zelf om ontslag verzocht. Eerder had de procureur-gene raal, mr. Langemeijer. gevorderd de rechter, die jarenlang een proces tegen hem wegens een dodelijke aanrijding wist slepende te houden, uit de rechterlijke macht te ont zetten. De Hoge Raad had daar vandaag uitspraak over zullen doen. Dit was nu niet meer nodig (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De heer A. Gille, plaatsvervangend chef van de af deling Bevolking. Burgelijke Stand en Militaire Zaken van de gemeen tesecretarie. heeft vrijdag zijn 50- jarig jubileum gevierd met een druk bezochte bijeenkomst in de raadzaal van het staduhis. Burgemeester H. Roelfsema schetste de jubilaris ais een bemin nelijk mens. die vee! plezier heeft in zijn werk. Gemeentesecretaris mr. M. J. Blok haalde in zijn toe spraak aan. dat de twaalfjarige Arie Gille in 1921 als jongste be diende bfj het gemeentelijk arbeids bureau zijn loopbaan was begon nen met een salaris van twintig gulden per maand. Na negen maanden werd dat 25 gulden, maar die eerste verhoging is hem nooit uitbetaald. Zijn voorganger mr. N. J. Post maakte na bijna vijftig jaar het verzuim goed, door een boekenbon van dat bedrag aan te bieden. Namens het personeel van de al- deling kreeg de heer Gille een fraai schilderij aangeboden met het gebruikelijke cadeau in gesloten enveloppe. Na afloop van de huldiging bood het gemeentebestuur een receptie aan, waar de heer en mevrouw Gille met hun kinderen vele han den hebben moeten drukken. (Van een onzer verslaggeefsters) Merkredon, la 6an de oktobro klubvespero. Kio estas via opinio pri tio ce kado H. Letsch sr. Lek straat 100b. Cu la vetero estas tro bela por vizit la kunvenon? Bal- daü estos la kontraüo. ADVERTENTIE Kom ook naar de in de Harmonie te Vlaardingen *9 dinidag - van IS tot 22 uur woonadag tot vrijdag - van 11 tot 22 uur zaterdag - van 10 tot 17 uur 1 J CENTRUM VOOR K ANTOOREFFÏCtËNCV I 'iil 'iï! •41 A-I Él ML £!,t| 'fii ■Mi •it|

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1