TANKS DOOR HET DAK NAARBINNEN Vragen over vechtpartij Schiedamse zegeviert op katten- Gecostumeerd door Groenoord 'Klusjesman had pech Paalman laat volgende Maassteden-salon afhangen van reacties Diefstal uit twee auto's wisselbind Onwel op straat Weekeinde vol inbraken Inbraak bij GG en GD Nieuw bestuur voor PPR Motorrijder gedood bij Maasland Val met brommer: hersenscliuddiii g Esperanto-agendo Gewond bij botsing scooter-brommer Overstekend kind aangereden Het -paneel De verloren zoon van Ben Boots. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS -;De christelijke partijen in de Maassluise raad willenlvan'B^en WTweten welke maatregelen zijn geno men om, herhaling; te voorkomen van ongeregeldheden zoals die zich in de nacht van 1 op 2.oktober bij het Zalencentrum in Maassluis-West hebben voorgedaan. Indie nacht draaide een handgemeen tussen enkele jeugdige bezoekers uit op eén vechtpartij met de politie. Met plezier en muziek naar de boerderij. SCHIEDAM Enkele honderden kinderen uit Groenoord namen zaterdag bezit van de boerderij Landvreugd. Het be trof een eerste kennismaking die voorafgaat aan de Jeugd- instuif die volgende, week van start gaat. De kennismaking werd gevierd met een tractatie en het bezichtigen van de lokalen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ogenschijn lijk een onbelangrijk voorval tijdens de vergadering van de museumcommissie dinsdag avond in een bovenzaal van het Stedelijk: Hans Paalman, directeur-conservator,i rond dolend tussen de inzendingen van de Salon der Maasste den, wijst de werken aan die hij graag wil kopen voor de museumcollectie, acht stuks, waarvan enkele nauwelijks de toets der commissiekritiek kunnen doorstaan. herrjieuwt uw veiligheid! a COED GEKLEED GEKLEED IViftdiot jfouie Paalman vindt het te duur, maar de commissie gaat oh's en ah's sla- keDd door de knieën; Ben Boo te' paneel De Verloren Zoon in een Jeroen Bosch-achtige stijl geschil derd, wordt gekocht. Boots is voor iedereen een volslagen onbekende. Niemand die ooit van hem heeft gehoord. Paalman later: "Dit is een van de waardevolle dingen van deze Salon. De jeugd komt aan bod. En zeker op deze expositie waar veel prominenten niet hebben ingezon den. Dat de belangrijkste. Rijnmond kunstenaars inderdaad ztjri thuisgebleven, heeft sinds vrijdag iedereen met eigen ogen kunnen bekijken. Hans Hollenbach, Woody van Amen, Jacob-Zekveld, Mathieu Ficheroux, ze zijn niet vertegen woordigd op de Salon.' Volgens de algemene opinie is dat te wijten aan de BBK (Bond van Beeldende Kunstenaars), die met twee man in de selectie-bege- leidingscommissie Bonies en Hen Maas weer fel, en vaak politiserend van leer trok. Zowel in als buiten de commissie is daar veel weerstand tegen gekomen. 'Als ongeorganiseerde wens ik, me niet door de BBK te laten verte genwoordigen' en: 'ik laat me niet beoordelen door mede-kunstenaars'" is een veelgehoorde reiaetie van' Rijnmond-kunstenaars. Andere ar tiesten hebben laten afweten omdat ze geen werk klaar hadden, elders'in' het land exposeerden of niet mee wilden doen aan een Jury- vrije expositie. Maar ondanks alle gebruikelijke Salon-perikelen is Paalman niet ontevreden over de kwaliteit van het ingezonden werk, 382 stuks, die allemaal een plaats gekregen heb ben op de Salon. Paalman: 'Na tuurlijk is het waar dat deze Salon geen representatief beeld geeft van wat ..er de afgelopen twee jaar is gebeurd in de Rijnmondateliers, dat onderschrijf ik. Maar zoals gezegd, ik ben blij dat op deze ma nier ook de onbekenden een kans krijgen.' Sinds de eerste Salon der Maas steden in 1963 weid gehouden, is er steeds weer luid gekrakeel geweest over de selectie, de organisatie etc. Twee jaar gelden kwam het' tot heftige vechtpartijen tussen politie en een aantal kunstenaars, .wier werk was afgewezen. Dit jaar is het de houding van de BBK die de gemoederen bezighoudt. Heeft Paalman' nog wel trek in een zesde Salon der Maassteden? 'Dat ligt eraan.' antwoordt Paal man, 'dat ligt er aan welke reacties deze Salon oproept bij de kustkri- fciek en het publiek.' SCHIEDAM Bjj De Kuyper Nederland N.V. aan de Buitenha- veaweg zijn 'zaterdag twee reus achtige, uit roestvry staal vervaar digde botteltanks "geplaatst. De tanks hebben een inhoud van 56.000 liter, wegen drie ton per stuk en zijn zes meter hoog. De gevaarten moesten op betotanen sokkels in dé expeditiehal worden gezet, hetgeen alleen mogelijk was door het dak van de hal. Een mobiele kraan lichtte de tanks die met grote vertraging in Schiedam waren gearriveerd, op van de trailers en liet 'het zaakje' dertig meter verder in het gat, dat in het dak was aangebracht, zak ken. Het was toen nog maar een kwestie van 'vieren-maar' tot de tanks op hun uiteindelijke plaats stonden. Mede namens de andere leden van de christelijke fractie vraagt de heer -M. "Vreugdenhil (aj.p.) B. en W. om, een overzicht van het, aan tal klachten over het centrum dat de afgelopen maanden bij de poli tie is gedeponeerd. De heer Vreug denhil wil weten welke vergunnin gen er zijn afgegeven aan het cen trum en op wiens naam die staan. Het raadslid vraagt verder welke mogelijkheden er zijn om het za lencentrum zonder hinder voor derden weer. zo te laten functio neren als het geval was voor de huidige klachten ontstonden. Ten slotte wil de heer Vreugdenhil we ten hoe vaak het centrum voor vergaderingen wordt verhuurd, en of aan de pachter meer ruimten zijn toegezegd of beschikbaar ge steld dan aanvankelijk was over eengekomen. VAKANTIE'72 op de Fensina. Luxemburg en Tsjechoslowakije brengen u op vakantie-ideeën. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Inbrekers namen dit weekeind bij Rogoka in de Calandstraat twee boortolien en 'n cirkelzaag ter waarde van ƒ1300, weg. Bij twee firma's aan de Bet- toweg is dit weekeind Ingebroken. Bij de firma P. A. Meltger werd een ruit ingeslagen en konden de die ven uit een niet afgesloten geld kistje 25 gulden meenemen. Bij de N.V. Heineken kwamen de dieven via een niet goed gesloten raam naar binnen. Het opengebroken geldkistje bleek leeg te zijn, even als" de kasten en laden, die >r- zocht werden. Bij de fir- i-elix Cohen aan de Nieuwe Mathenesser- straat troffen de inbrekers het beter. Ze vonden bij een speurtocht door de bureaus de reservesleutel van de brandkast. In de brandkast vonden ze een geldkistje met 700 gulden, die ze meenamen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De dertienjarige Rob van der Gaag uit Rotterdam moest vrijdagmiddag met een her senschudding en andere hoofdwon den in het gemeenteziekenhuis worden opgenomen, nadat hij met zijn brommer was gevallen op het crossterrein aan de Van Heekstraat in de Spaansepolder. De oorzaak van het ongeluk waren de niet ge- borjile moeren van dé vooras van de brommer, die tijdens het rijden de losgetrild moeten zijn. (De uno raportisto) SCHIEDAM: Merkredon, la 13an de oktobro klubvespero. Ni konversacios ce kado H. Letsch sr. Lekstraat 100b. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van dit prachtige acryl jersey tn vela najaarskleuren-bruin, paars, oudrose, marine, petrol enz., 150 cm breed, per meter van f 16,95 voor Ook maandagmorgen open Géén te!, of schrift, best (ADVERTENTIE) VOOR HERENMODES BROERSVEST 56 SCHIEDAM (Van een medewerker) SCHIEDAM Drie katten van de Schiedamse mevrouw E. Tim- mers-Smirik zijn óp de in Rotter dam gehouden kattententoonstel ling uitgeroepen tot kampioen. Haar UI ac-point siamees verwierf het'predikaat Groot Internationaal Kampioene. Dé heilige Burmaan Thais de Lugh werd met de blue- point kater Internationaal kampi oen. Ook tijdens in Frankrijk 'en Bel gië gehouden shows vielen de kat ten van mevrouw Tlmmers In de prijzen. De lilac-point werd in Frankrijk uitgeroepen tot de mooi ste poes van de show. Maak zelf Uw kledingdan volgt U de mode op de voet en U bent bovendien nog goed koop uit ook! Wij helpen U daarbij met een grandioze aan bieding van de stoffen-afdelïng.- Speciale aanbieding acryl jer sey van een prima kwaliteit voor het maken van japonnen, pakjes enz. Kies uit vele nieuwe najaarskleuren, breedte 150 cm, nu alleen morgen per meter voor nog géén dertien gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) Schiedam Een mevrouw in de omgeving van het Rubensplein kreeg zaterdag bezoek van. een klusjesman'. Ze had de deur aan laten staan en de man stapte zo naar binnen. Waarschijnlijk geluk kig voor deze-mevrouw was er al 'n schilder in haar huis aan het werk. De indringer maakte toen hij de schilder had gezien weer vlug dat hij wegkwam. SCHIEDAM Kijkend naar een paar wielrenners in de Plesman- straat werd een 39-jarige glazen wasser T. J. de Vries vrijdag plotseling onwel. Hij werd ter observatie In het gemeentezieken huis opgenomen. De wijkvereniging had 'aan deze officiële opening een feestelijk tintje gegeven. Vanaf, de Jozef OreUostngel maakten de gekostu meerdekinderen, begeleid door het jeugdkorps en het majorettenpelo- ton van OBK, een rondgang door de wijk. Spandoeken weiplen meegedragen en de aanwezigheid van een groep je Spalandrulters herinnerde aan de relatie die eens heeft bestaan tussen boerderij Landvreugd en het agrarische Kethel. Veel ouders vergezelden hun kroost op deze feestelijke tocht. Aanstaande zaterdag kan de Groenoordse jeugd zich van tien tot twaalf uitleven In de boenierij met spelen, en creatieve uitingen. De instuif is toegankeUjk voor kin deren van 6 tot 12 jaar. De toe gangsprijs Is een kwartje. De grote Salon der (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Uit twee perso nenauto's is zaterdagnacht iets gestolen. Bij een auto in de Hen- siusstraat werd een tochtraampje opengewrongen en een pakje siga retten en een camera meegenomen. Een andere auto op de Rotterdam- sedijk werd opengemaakt door de rechterportierruit in te slaan. De eigenaar moest hier een cassette recorder missen. r In de rechterbovenzaal van het museum, waar het figuratieve werk hangt, wordt onverwachts halt ge houden bij -een paneel van Ben Boots. Twee prentjes staan erop: een dubbel aangezicht van een 'jongeman bij een boerderij. Het kleinood kost 1250 gulden. Precies het bedrag dat het museum nog in kas heeft voor kunstaankopen. (ADVERTENTIE) RAAH li (100 m «thttrhetfted jwii^SGlIEO AH TELEfOOH (010)258151 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is jn het kantoor van de GG en GD aan de Kethelweg ingebroken. Men heeft zich aan de achterzijde de toegang tot het pand verschaft. Een geld kistje werd opengebroken en een bedrag van 365.ontvreemd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het plaatselijk aktiecentrum van de Politieke Partij Radikalen (PPR) heeft een nieuw bestuur. Voorzitter/pen ningmeester is de heer H. Noorde- graaf. de heer D. J, Rensman is secretaris, de heer J. Hehemann bestuurslid, evenais de heer P. D. J. Willemse. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de afrit van de Horvathweg naar het Stations plein verleende de 20-jarige steno typiste C. G. D. op haar brommer een aankomende scooter zaterdag geenvoorrang. De voertuigen bot sten en de berijders vielen op de grond. De echtgenote van de scoo terbestuurder de 34-jarige J. M. V.- M., die bij haar man achterop zat, moest met een hersenschudding in het gemeenteziekenhuis opgenomen worden. (Van een onzer verslaggeefsters) De 40-jarige heer J. van der Lee uit Maasland is zaterdag overleden na een verkeersongeval in zijn woonplaats De man, die met zijn motor op rijksweg 20 reed, werd gegrepen door een personenauto die verzuimde voorrang te verlenen. SCHIEDAM De zesjarige M. M. Pattikawa schoot vrijdag plot seling de Singel over, zodat de 55- jarige bestuurder van een persot nenauto W. L. niet meer kon stoppen. Het meisje mocht na de behandeling van haar builen in het gemeenteziekenhuis weer naar huis. ADVERTENTIE is DOOR HERENCONFECTIB I Mgi Noiensiaan 600 I Schiedam Winkelcentrum De Ketel" 1 botterdam Zoet enr.eer

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1