Wethouder Eef Collé: Piet strooit 200 kilo pepernoten Schiedams kansen verkleind VOLKSiONmCBt Rubenspie m TIMCO NVCB naar Boy mans Rijnmoncl- band brengt muzikale groeten Fiësta Gitana voor Cultura SCHIEDAM VANDAA G wisselbHnd Rampen wagen klaar voor de strijd eurotax 15.11.22 WISTU... DE JAGER Phyx in De Vonk komst verzetsmensen Zelfde soort subsidies voor Pro Juventute en Gezinsvoogdij Wijnfeest in Landvreugd Burgemeester verhinderd Tmsmd til jj'. Wethouder Eef Collé: Die hoge huren worden veroorzaakt door de hoge grondprijzen in Schiedam. dat DE JAGER een com plete serie spots in voor raad heeft? Ook gekleurd Fijn zo'n speciaalzaak in de stad. Donderdag koopavond. tóf t IS Jjeriy'euwt uw veiligheid! fi m llpgs§jg«i SCHIEDAM Hij is er dan eindelijkde rampenwagen van de Schiedamse brandweer. Niet de commissaris van de Koningin, zoals aanvankelijk werd verondersteld, maar leden van de inter-gemeentelijke werkgroep voor civiele defensie onder wie burgemeester Roelfsema) hebben gistermiddag de gele commandowagen met rampenaanhanger officieel in gebruik ge steld. De wagen waaraan ruim vijf maanden door de Schiedamse brandweerlieden is gesleuteld, zal dienst doen als centrale hulpverleningspost bij ernstige rampen. In de wagen is plaats voor de burgemeester, de commissaris van poli tie, de directeur van de GG en GD, de brand weercommandant en een portofonist die conta ct onderhoudt met de mensen „te velde". De rampenwagen is bovendien uitgerust meteen eigen stroomaggregaat, een blauw en een geel (uitschuifbaar) zwaailicht, een tweetonige hoorn, medische uitrusting en een kaarten- lichtbak. lil sil ül «I 'iïl til huizen huizen dan (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „Ik alleen kan goedkopere eengezinswonin gen niet waarmaken, daarvoor moeten we met z'n allen de regering, die de motor is van de prijsopdrijving, onder druk zetten en maken dat ze ophoepelen. Ondertussen moeten we doorgaan met bouwen.". Met deze woorden steunde partij genoot "Wessel Hartog het voorstel van wethouder Eef Collé om in Schiedam 196 eengezinswoningen te bouwen, die pei maand 350 tot 400 gulden gaan kosten. De openbare vergade ring van de CPN zou gisteravond gaan over een onderwerp „waar gaat de woningbouw in Schiedam naar toe?" Beid* sprekers hebben er een landelijk probleem van gemaakt. Oolé: „Die hoge huren worden veroorzaakt door de hoge grond prijzen in Schiedam. De gemeente kan dat niet betalen, gaat geld le nen bij de regering, we moeten 7.45 procent rente betalen. En daarbij komt nog eens- 14 procent BTW. Als die BTW en de rente zouden vervallen kosten eengezinshuizen SCHIEDAM —Arriveert de Sint in Schiedam op 20 november, in de buitenste wijken Groenoord en Kethel, moet de goedheiligman wachten tot 4 december eer hij z'n intocht kan maken. Begin- en eindpunt is boerderij Landvreugd. Daar zal de Spaanse bisschop bo- vendien de prijzen uitreiken aan de winnaars van 'n kleurwedstrijd. Op weg naar de boerderij strooien de tien Pieten ruim tweehonderd kilo pepernoten. Voorzover bekend zal de muziekve reniging Sint Radboud de rijtoer begeleiden. De volkskerstzang-avond van de wijkvereniging Groenoord wordt op woensdag 22 december gehouden in de Martinuskerk aan de Willem Andriessenlaan. Medewerkers aan dit kerstconcert zijn: burgemeester Roelfsema die een verhaal voor leest uit het Kerstevangelie, hèt trompetduo Zuidgeest, kerkkoren uit Groenoord en Kethel, het Be jaardenkoor Spalandia en het jeugdkoor van de Rehoboth- school. (Van onze korfbalmedewerker) SQHIEDAM De kansen op een Schiedams korfbalkampioenschap zijn na het afgelopen weekeinde erg klein geworden. Succes verloor en Schiedam en ODI speelden ge lijk. Schiedam staat nog wei bo venaan, maar voelt de adem van de achtervolgers HPV en Eureka in de nek. Aanstaande zondag wordt er in deze afdeling maar één wedstrijd gespeeld. Deze wedstrijd tussen Oranje-Wit en DKV heeft weinig betekenis voor de eerste plaats .zo dat Schiedam na zondag nog wel op de bovenste plaats zal prij ken. 1 ODI is te gast bij Noorderkwar tier in Leiden, dat met geen enkel puntje onder aan .de ranglijst staat. Een overwinning met forse cijfers zijn de Wit-Zwarten aan hun stand verplicht. Als E.L.K.V. de wedstrijd tegen Ten Donck wint, hébben de Brabanders alle troeven voor het kampioenschap in han den. Door de nederlaag tegen Unicum heeft Succes voorlopig moeten af haken in de race om het kampioen schap. Het lijkt ons een te moeilij ke opgave de achterstand van drie punten op de Rotterdammers nog in te halen. Alleen wanneer zondag Actief van Unicum weet te winnen, doen de Schiedammers weer mee. Voorwaarde is wel de overwinning op Ter Gouw, dat zondag op bezoek komt- SCHIEDAM In de Vonk aan de Lange Haven 129 treedt van avond de groep 'Phyx' op. ïc de pauze worden er films vertoond. De toegangsprijs is twee gulden, als je lid van De Vonk bent. Jongeren boven de veertien Jaar kunnen binnenkomen als in troducé. ADVERTENTIE maar 125 gulden per maand. Maar als we deze huizen niet bouwen, hebben we helemaal niets". Collé hoopt dat dure huizen tenminste de doorstroming nog kunnen bevorderen. Wessel Hartog onderstreepte het standpunt van zijn collega nog eens in zijn eigen toespraak, door te zeggen dat de fout bij de hui dige regering ligt en niet bij Collé. Na de toespraken van de wet houder en de partijbestuurder mochten de kameraden en toehoor ders vragen afvuren en dat deden ze: „Waarom gaan we geen oude huizen verbeteren inplaats van ze dicht te spijkeren?", vroeg een mevrouw. Collé: „Dat is bijna on betaalbaar, maar er zijn plannen op komst voor de saneringsgebie- den, waar de dichtgespijkerde hui zen staan", „Waarom moet ik als invalide met mijn vrouw in een veel te grote zeskamerwoning blijven zitten, terwijl anderen daarom zitten te springen?" vroeg een ander. De heer Collé: „Omdat we geen pas sende huizen voor u hebben. Pas in maart of april worden er weer nieuwe woningen opgeleverd. Tot dat moment gaat er bij Huisvesting een hoeraatje op als er iemand weggaat uit Schiedam en een be hoorlijke huurwoning achterlaat." Collé kreeg het op het laatst erg benauwd toen een heer aan hem vroeg: wie er in de huizen kan gaan wonen, Collé kon alleen maar antwoorden: „Dat kan ik u niet zeggen. Ik kan het alleen maar zien als de mensen er wo nen". si (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM —De leden van de Schiedamse oud-illegaliteit komen op maandag 25 oktober bij elkaar in de bovenzaal van de Amstel- bron, aan de Koemarkt in Schie dam. Op de contactavond worden een paar natuurfilms vertoond, die Shell Nederland ter beschikking heeft gesteld. Het bestuur van het Voormalig Verzet Nederland in Schiedam heeft besloten vrijdagavond 25 fe bruari een grote feestavond te ge ven in de zaal „De Rank" tegen over bad Groenoord. Voor het feest wil het bestuur een diner organise ren, dat elf gulden per persoon gaat kosten. Het feest zelf is gra tis. ADVERTENTIE Broersveld 105 GEEN FILIALEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Rubensplein is levensgevaarlijk, vinden de win keliers in de naaste omgeving van het plein. Ze zijn zo overtuigd van de ernst van dé situatie dat ze on langs een brief hebben geschreven aan het Schiedamse gemeentebe stuur. Daarin hebben ze alle klachten die overigens niet van vandaag of gisteren zijn, nog eens op een rijtje gezet. Zo schrijven ze dat het plein zeer gevaarlijk ligt in de lange en rech te Burgemeester Knappertlaan. In het verleden zijn er volgens de winkeliers al heel wat automobilis ten op het plein uit de bocht ge vlogen. Ook dubbelparkeerders maken de situaie op het Rubensplein uiterst onoverzichtelijk, niet alleen voor het doorgaande verkeer maar ook voor de voetgangers. De winkeliers klagen er bovendien over dat door de overvolle parkeerkommen klan ten en vertegenwoordigers grote moeite hebben hun wagen kwijt te raken. De gemeentelijke commissie waarin de brief ter sprake is ge weest stelt B. en TV. vóór een par keerverbod vast te stellen voor het weggedeelte tussen de BK-laan en de Rembrandtiaan. Daarnaast wil de politie op het Rubensplein tien parkeermeters plaatsen. Het verzoek van de winkeliers om een parkeerverbod langer dan één uur in te stellen, is afgewezen. Re den: geen personeel om de nale ving van het verbod te controle ren. (Van een. ouzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester Roelfsema is op maandag 25 oktober verhinderd zijn wekelijkse spreek uur te houden op het stadhuis. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De gemeente Schiedam wil Pro Juventute en de Katholieke Gezinsvoogdij dezelfde soort subsidies gaan geven. Nu krijgt Pro Juventute 13.000 gulden per jaar en de Katholieke Gezins voogdij krijgt voor haar werk in Schiedam 45 percent van de per soneels- en apparaatskosten ver goed, Van het rijk krijgen de ver enigingen al dezelfde subsidies. Omdat beide instellingen het zelfde werk doen. vindt de ge meente dat ze beide recht hebben op dezelfde subsidieregeling. Het is mogelijk dat Pro Juventute door deze regeling minder subsidie gaat krijgen. Daarom stelt de gemeente voor, als de nieuwe regeling min der oplevert aan Pro Juventute, t verschil de eerstvolgende twee Jaar by te passen. Pro Juventute is van plan het aantal maatschappelijk werksters uit te breiden, waardoor zij dan met toepassing van de nieuwe re geling even goed af is. De finan ciële commissie vertelt tijdens de raadsvergadering wat zij ervan (ADVERTENTIE) VOOR HERENMODES BROERSVEST 56 SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schie dam van de Nederlands Christen Vrouwenbond organiseert deze herfst weer rondleidingen door museum Boymans. By voldoende belangstelling ligt het de bedoe ling van de NCVB half december een kerstwydingsdienst te houden in de benedenzaal van de Opstan- dingskerk. De kosten voor dit kerstprogramma bedragen drie gulden per persoon. Informatie over de bond is te krygen by me vrouw D. Tompot-van der Ham, Bosboomlaan 20C, tel. 265256. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Boerdery Land vreugd is zaterdag 20 november toneel van een groot wijnfeest. Or ganisator van dit alcoholische eve nement, dat vorig jaar een door slaand succes was, is de wykvereni- ging Groenoord. Van een onzer verslaggeefsters) De winkeliers van de Nolenslaan worden zaterdagmorgen 6 novem ber om tien uur vergast op een muzikaal optreden van de Rijn- mondband. Op 13 november komt de band weer naar de Nolenslaan, waarna de Rynmond Band een mu zikale groet aan het bejaardenthuis Spaland gaat brengen. Ais de Sint zijn intrede in Schie dam doet op 20 november is de band ook weer van de partij om de stoet op te luisteren. Het bestuur rekent erop dat de band 27 novem ber en 4 december ook weer zal spelen. Alle bandleden hebben een an sichtkaart van hun band gekregen. Ze mogen de gekleurde ansichten voor vijftig cent gaan verkopen. SCHIEDAM De Spaanse zang en dansgroep Fiësta Gitana treedt op donderdag 4 november op in de Stadsgehoorzaal van Vlaardlngen. De toegangsprijs voor leden be draagt acht, zeven en zes gulden. Niet-leden betalen tien, negen -n acht gulden. Personen tot en net zeventien jaar hoeven slechts twee of drie gulden te voldoen. Het zigeunerfeest begint 's avonds om kwart over acht. door Hans van der Sloot De gemeentelijke voorlichting hapert. Dat begint de laatste tijd steeds duidelijker te worden. Na een pretentieus begin met een nieuwe voorlichtings ambtenaar, die het nieuwe geluid van het gemeentebe stuur op een nieuwe manier zou uitbazuinen blijkt er op de lange duur nog maar heel weinig veranderd. Nog steeds verlopen de contacten tussen pers en overheid moeizaam en nog steeds is van doelbewuste directe voor lichting aan het publiek geen sprake. Net als vroeger is de voorlichtingsambtenaar niet meer dan een radertje in het gemeentelijk apparaat dat de wensen van het college in min of meer begrijpelijk Nederlands via pers communiqués en de tweewekelijkse gemeentelijke ad vertentiepagina's stipt moet overbrengen. Wie de Schiedamse voorlich ting vergelijkt met datgene wat er elders op dat gebied wordt gepresteerd ontdekt pas goed hoever Schiedam in zyn voor lichtingsbeleid achterloopt. In veel andere steden en met name Rotterdam. Delft. Vlaardingen en Dordrecht om dicht bij huis te biy'ven. is het bureau voor lichting een voor iedereen te visiteren gemeentelüke dienst. Iedereen kan er zonder bezwaar binnen lopen om het antwoord te horen op de vragen die hem op het hart liggen. In Schiedam is iets dergelijks onmogeiyk. Hier is de voorlich tingsambtenaar opgeborgen als een kostelijk kleinood uit de S chiedamse juwelenverzame- ling. Weinigen zullen hem zon der hulp kunnen opsporen en op weinige vragen uit het publiek flauwe aftreksels geeft van de dingen die de kranten al lang en breed hebben gepubliceerd komt het bureau voorlichting niet. Folders zoals ze in Rotter dam en Vlaardingen worden vervaardigd zijn in Schiedam nog nimmer verschenen. Van gerichte voorlichtingspro gramma's heeft hier nog nie mand gehoord en zelfs de Gids van Schiedam toch wel het eerste waarmee een voorlich tingsambtenaar zich dient bezig te houden moet buiten de deur door een goedwillende par ticuliere instelling worden ver vaardigd. Het enige waarin de Schie damse voorlichtingsambtenaar zelf mag voorzien is in een aantal perscommuniqués, die door de beperkingen die hem worden opgelegd doorgaans zo Voorlichting zal ïüj een direct antwoord kunnen en mogen geven. En dan de verstandhouding met de pers. In de vier eerder genoemde steden is de voorlich tingsambtenaar een hoofd van dienst die een vergaand ver trouwen van zijn meerderen heeft en daarom vergaand zelf standig mag optreden al houdt hij vaak de nodige slagen om de arm. Maar daar is hij tenslotte ambtenaar voor. In Schiedam vindt men niets van dat alles. Daar is de voor lichtingsambtenaar aan handen en voeten gebonden op een zo klein, eigen terrein dat hy voor elk wissewasje haast het colle ge moet raadplegen alvorens een antwoord te kunnen geven, ven. - J De gevolgen ervan zyn duide lijk. De verstandhouding tussen het bureau voorlichting en de pers is zo matig dat een journa list die een paar werkeiyk be langrijke vragen moet stellen liever eerst de betreffende wet houder of dienst opbelt omdat de gang naar de voorlichtings ambtenaar alleen maar vertra ging oplevert. De gevolgen er van zyn eveneens duidelijk in de gemeenteiyke voorlichting aan het publiek, perf kh Verder dan het gemeentelijk informatieblad dat alleen flauw zijn dat ze in zeer verkor te vorm moeten worden gepu bliceerd. Het laatste, een moei zaam verhaal over de 'uchtkar- tering van bomen slaat in dit opzicht ai het voorgaande met stukken. Zelf oud-journalist had de voorlichtingsambtenaar dienen te weten welke feiten de journalisten bij het vernemen van zulk belangrijk nieuws het liefst willen weten. Dat zijn onder andere de redenen waar om Schiedam aan dit interrijn- mondiaai experiment heeft meegewerkt, hoe duur die karte ring heeft gekost, wat de directe resultaten daarvan zullen zijn en om welke reden Schiedam een dergelijk, ongetwijfeld zeer duur, onderzoek voor nu en voor de toekomst verantwoord acht. Niets daarvan in het pers communiqué. Afgezien van een amechtig verhaal vol stijl- en taalfouten over roze en rood tekenende bomen weet (of mag) de voorlichtingsambtenaar niets •anders over het experiment te melden dan: 'Het is een ge slaagd experiment geweest; er is gelukkig gevlogen en er zijn prachtige foto's gemaakt, die goed bruikbaar zijn.' Volwassen voorlichting Is dringend gewenst. Dat is duide lijk. (ADVERTENTIE) RAAK 26 (ISO m achter httrtJdbul») SCHIEDAM TELEFOON («10)26 83 SI M TV MTTUMAH 1.1 lil

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1