n gang van zaken in raad D'66'er wil eind maken aan het lesvliegen Ieder kind 'n voor Sint Toccata in Stedelijk Lezers service BankMees Hope nv -y. - - - Bestemmings plan voor Groenoord Gehandicapten gaan werken in Maassluis SUCCES AGENDA'S PASSAGE 7 SLIJTERIJ HEGK 18 NOVEMBER lji^l (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „De raadsvergadering van maandag heeft voor mij de deur dichtgedaan. De groep van 23 heeft zich voor het karretje, van de CPN laten spannen en daaroiïi kan ik niet langer samen met die mensen in de raad zitten. Ik wil de be langen van Schiedam dienen en uit protest op de gang van zaken van afgelopen maandag stap ik nu meteen uit de raad,'" zo verklaart het raadslid M. Eijkenaar zijn plotselinge vertrek/ uit de gemeenteraad. STAP BIJ ONS BINNEN 37.95 OVERHEUL'S LEDERWAREN M. Eijkenaar: kat-eii-muis-spelletje beu. SCHIEDAM Drie kloeke dames uit Groenoord leiden al sinds maart van dit jaar een peuterklasje en een opvangcentrum voor de schoolgaande jeugd die er tussen de middag hun bo terhammen kan eten. De dagelijkse bijeenkomst die officieel 'Twaalfuurtje' heet, wordt gehouden in een he laas wat kleurloos en onper soonlijk zaaltje van de Mar- tinuskerk in Groenoord. ■—JE Z De lieve jeugd, aan het 'Twaalfuurtje'. Kent u de voordelen van de obiigatierenterekening van Bank Mees Hope NV: Alarmnummers Belangrijke adressen en telefoonnummers Jeugdraad (1) Jeugdraad (2) Kaartavond Sinterklaas Voetballers 5.85 13.95 Bezorging door de gehele stad. ruiéX JÉ ril J b* Vou\ o }it bijltje Dinsdagmorgen na de raadsver gadering over de huizen van Woudhoek-Zuid heeft de heer Eijkenaar de voorzitter van de ge meenteraad gezegd „geen deel meer te willen uitmaken van de raad.-' „Ik was het allang van plan, om dat ik als oud-wethouder de sa men werking van dé raad met het huidige ooilege wel eens in de weg kan zitten. Maar maandag gaf voor mij de doorslag. Eerst vuurt Boschman venijnige schoten af op Collé en na de pau ze blijken dat alleen maar losse flodders te zijn. Ik had tenminste een motie van afkeuring tegen Collé verwacht van de 23. En nu kun je natuurlijk zeggen, doe het zelf, maar dat kat-en-muisspel- letje ben ik beu," vertelt hij boos. De heer Eijkenaar heeft bijna tien jaar in de raad gezeten, waar van vier jaar als wethouder voor Sociak- Zaken en Volksgezond heid. Sinds i oktober is hü com missaris bij de Rijn-Schelde-Ve- rolme-groep. Hij moet nog ever. kwijt „Een echte baan heb ik met. omdat ik die eraan heb gegeven toen ik wethouder werd Maar gelukkig hebben de arbeiders er beambten bij Wilton Fijenoorc! mij goed genoeg gevonden onj me ais hun commissaris te kiezen." Eijkenaars slotopmerking klinkt nogal bitter „Ik heb geen werk. maar werk zaamheden. Toen ik wethouder was, moest dat full-time gebeu ren. Nu tilt de PvdA daar niet. zo zwaar meer aan. want ik weet dat bijvoorbeeld Houtman nog an der werk doet behalve zijn wet- houderswerk". (ADVERTENTIE) Trakteert U zich zelf eens op een luxe tas. Ie klas skai - nappa - lom Een van de prachtcoliectie van Mgr. Xolenslaan 842 Schiedam (Nieuwland) Tel. 70.26.68 Volop parkeergelegenheid SCHIEDAM Het D"66 raadslid Vincent Broeke vraagt het Schie- damse 'gemeentebestuur zo spoedig mogelijk stappen te ondernemen om het onnodige lesvliegen boven de wijk Groenoord te voorkomen, flij vraagt het college ook welke maatregelen het denkt te nemen om aan die overlast een eind te maken. (Van een onzer verslaggeefsters) Het initiatief tot „Twaalfuur tje" is genomen door een stich- üne in oprichting, die de veelbe lovende naam Samenlevingsop bouw Schiedam Noord draagt. Wat is nu precies de bedoeling? „Ja, de bedoeling was eigenlijk, dat kindeiren van lagere scholen, van wie de oudere niet thuis zijn, tussen de middag hier hun. meege brachte boterhammen kunnen opeten. Ze krijgen van ons melk, thee of karnemelk erbij. Zo om een uur of twaalf komen ze bin nendruppelen en na het eten blijven ze tot kwart over een. We halen en brengen de kinderen," aldus mevrouw van Slobbe, een vroegere kleuterleidster en één van de wakkere drie. Omdat de toeloop van de jeugd een beetje beneden de verwach ting bleef en omdat de dames toch graag hun tijd produktief wensten te maken, houden ze nu' ook een soort peuterklasje. Klein tjes vanaf drie jaar kunnen om half elf worden gebracht en om twee uur worden gehaald. Wat doen ze zoal in die tijd? „Als ze binnenkomen om half elf krijgen ze een beker melk en spe culaas," zegt mevrouw Slobbe, „daarna gaan we met ze plakken en knippen, want dat doen ze graag. Ais er eens een ochtend vrfj speten is, vragen ze waarom we niets met hen gaan maken." Een blik op de tafel waaraan da kleintjes zitten, leert dat ze ook nu weer inspannend prutsen met lucifersdoosjes en stukjes papier die erop geplakt moeten worden, vurig hopend dat er leuke visjes uit zullen groeien,zo- als mevrouw Van Slobbe heeft voorgedaan." „Het Js leuk hoor, in het begin zijn ze erg onhandig maar van lieverlee zie je dat ze er meer van terecht brengen, er zit wel een stuk opvoeding in." Tegen twaalven is het oprui men geblazen. De leidsers dek ken de tafels met rood-wit ge blokte kleedjes en groene plastic borden en bekers. Het fleurt de zaak wat op. De lieve, jeugd treedt binnen en zoekt zich lachend en stoeiend een plaatsje. Een enkeling maakt het wat te bont en moet op een stoel in afzondering eerst ■•b'br, •f .(V?-> een onzer verslaggeefsters) S -M3AM Samen met de SG en het bureau Onderwijs orga niseert het Stedelijk Museum een kindertentoonstelling onder het motto: Ieder kind een tekening voor de Sint.' Alle Sinterklaastekeningen en andere werkstukken van kleuter scholen en de eerste en tweede klassen van het basisonderwijs worden vanaf 4 december in het museum opgehangen of neergezet. De Sint zelf komt 4 december al 't work bekijken. Tot 12 december blijft de tentoonstelling te bezich-, tigen in het Stedelijk museum. (ADVERTENTIE) SCHIEDAM SCHIEDAM Burgemeester Roelfsema is verhinderd op maan dag 22 november zijn wekelijkse spreekuur in het stadhuis te hou den. i Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM B. en W. van Schiedam zijn bezig met het voor bereiden van een bestemmingsplan voor het gebied ter weerszijden van de Zwaluwlaan. tussen het Bach- piein, de Churchillweg en de Schiedamseweg. Het besluit dat de gemeeteraad hierover genomen heeft, ligt ter inzage op de gemeen tesecretarie afdeling Openbare Werken. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM In het filmpro gramma van het Stedelijk Museum is deze week de film 'Toccata' te zien. Het is een documentaire over het orgel van de Nieuwe Kerk in \msterdam. De draaidagen zijn: vrijdag 19 november >20.30 uur), zaterdag 20 november '13.00" uur) en zondag 21 november (15.00 uur). ADVERTENTIE tot zich zelf zien te komen voor hij bij de anderen mag Vlijtig vliegen de dames rond met kannen thee en melk. De kleintjes zingen ondertussen ijverig van de trein die op wielen rijdt. Op een goed moment zit iedereen te eten, dertig kinderen in totaal. Als het dagelijks brood naar binnen is, springen de kleintjes weer op fietsjes en tractors af en de groteren werpen, zich op aller lei gezelschapsspelen zoals Mens- erger-je-niet en kwartetten. Hei gaat er wel gezellig aan toe. 'Helaas moeten we om twee uui alle speelgoed en zo weer opber gen want het zaaltje moet ook voor allerlei andere dingen wor den gebruikt, voor bejaarden en huisvrouwen,' licht mevrouw Van Slobbe toe. Wat zijn nu de kosten? Dt kleintjes betalen twee gulden per ochtend en de schooljeugd 1,2» Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2.50 Van de inkomsten worden de melk, thee of kranemelk betaald en de huur van het zaaltje. 'Financieel komen we zo net uit,' meent mevrouw Gerritsen, 'wehouden zelf die administratie om de beurt bij.' Allerlei voorbe reidingen voor het knutselen maakt mevrouw Van Slobbe thuis. 'Ja, dat is nog wel eens moeilijk om steeds wat nieuws uit te denken, maar ik doe het graag Het is leuk en dankbaar werk ai ben ik blij als de vakanties aan breken.' Een vergoeding voor de drn leidsters zit er niet aan. 'Nee, hei is allemaal vrijwilligerswerk maar we doen het graag,' zegge;. ze. Alleen de geringe belangsu*. iing stelt hen wat teleur. noort zo vaak de klacht hier U. Groenoord: Er wordt hier he! maal niets opgericht. Vanmorge belde er nog iemand op met di klacht. Maar nu wij hier dan da opvangcentrum hebben, wordt c: zo weinig gebruik van gemaakt De belangstelling van de ouder» is ook niet zo groot. We weten gewoon niet hoe het komt. En ach, ieder mens heeft wel eens een schöudérklöpjê nodig en dat komt hier niet.' per maand vrij opneembaar. Het rentepercentage van deze rekening is gekoppeld aan het maandelijks rendement van 9 staatsobligaties. Over oktober '71 bedroeg dit percentage 4%% Bovendien f 2.000, per maand vrij opneembaar. En geen opzegtermijn voor de aankoop van effecten of onroerend goed. Voor andere doeleinden geldt een opzeg termijn van 3 maanden. Minimale le storting f 500, daarna tenminste f 100, per keer. - Bank Mees Hope NV kent nog meer aantrekkelijke spaarrekeningen: Spaardeposito: 4Vr% bij een opzegtermijn van 1 maand. Tennijrapaar&rposfto: 5V»0/» bij een opzegtermijn van 6 maanden. Termijnspaardeposito: 6% bij een opzegtermijn van 12 maanden Termijnspaardeposito: 7% 24 maanden vast. Op onze kantoren zal men u graag alle gewenste inlichtingen verstrekken. Hoofdkantoren: Amsterdam, Herengracht 548, lel. 020-213213; Rotterdam, Blaak 10. tel. 010-111040. Overige kantoren in Rotterdam; Wcslbl&ak 2, iel. 010-114140, Beijeriandseiaan 204, tel. 416-J92711 's-Gravendijkwat 108, tel. 010-363600. Kantoor N.E.H. Burg. Oudlaan 50, tel. 010-141233. politie. Lange Nieuwstraat 55, tel. 269333 Brandweer, Singel 81a, tel. 268578. Apotheekhulp. tel. 264918 Bezoekuren ziekenhuizen: Bezoekuren ziekenhuizen: Gemeen teziekenhuis Schiedam, Burgemees ter Knappe rtlaan 25, telefoon 269126. Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas 1.30 tot 3.00 uur en 7 tot 8.30 uur- Kraamaf deling 1.30 tot 2.30 uur en 7 tot 7-30 uur. Dr. Noletstlcbting, Stadhouders laan 98. Schiedam, telefoon 260080. Derde klas 1,30 tot 2.00 uur cn 7 tot 7.30 en tweede klas 1.30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur- Kinderafdeling. zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en don derdag; van 6 tot 6.30 uur. Gemeentearchief. Oude Kerkhof 5, tel. 266727 Gemeentelijke Technische Bedrij ven, Dwarsstraat 42, tel. 264980 Gemeentelijk Bureau voor huisves ting, Westmolenstraat 26, tel. 267756 Gemeentelijk Voorlichtingsbureau. Nieuwstraat 26, tel. 269051, toestel 174 Reinig ings- en ontsmettlngsdlenst. Buitenhaven weg 154, tel. 264895 VW, Proveniershuis, Overschlese- straat 1. tel. 266000 Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveld 144, tel. 264816 Actie moeders voor moeders, Die- penbrockstraat 8, tel. 702646 Gewestelij k Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van Slingelandt- straat 25, Vlaardlngen, tel. 705300 Klachtennummer Het Vrije Volk. Passage 20, tel. 268798 Afdeling Plantsoenen. Fokkerstraat 35. tel. 154605 en 709807 Afdeling Riolering en Bestrating, Jan van Rlebeeckweg 21, tel. 377300 Algemene Begraafplaats. Laan van Spierlngshoek. tel. 711222 Afdeling Onderhoud Gebouwen, Korte Haven 33, tel. 269320 Afdeling Technische Werkplaats. Singel, tel. 268280. Gemeentewerken, Korte Haven. 33, •elefoon 269320. SCHIEDAM Bij de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren zijn adhesiebetuigingen binnenkomen voor het jeugddorp van ex-oubaas Adriaanse van de wijk vereniging Groenoord en de vereniging Pro- Juventute, SCHIEDAM Uit de raad voor Jeugd en Jongeren is een werk groep opgericht die zich gaat be zighouden methet speelplaatsen probleem. Overwogen wordt de Nieuwsbrief die de jeugdraad sinds enkele maanden laat verschijnen. In handen te geven van een vak bekwaam Overwogen wordt de Nieuwsbrief die de Jeugdraad sinds enkele maanden lat verschijnen, in handen te geven van een vakbe kwaam stilist .Hierbij Is de naam Hans van der Sloot gevallen. B LIJDORP Iedere vrijdag avond Is er kaartavond in het wijkcentrum aan de Schietbaan- straat. Het inleggeld per persoon bedraagd 50 cent. GROENOORD Kinderen ln Groenoord Kethel en Tuindorp kunnen tot en met 26 november tekeningen maken voor de Sint. Het papier waarop dat moet ge beuren ls verkrijgbaar bij de win keliers ln de wijk. De winnaars krijgen op 4 december hun prijs uit handen van de bisschop ln boerderij Landvreugd. NIEUWLAND De voorzitter van de FC Nieuwland vraagt z'r. spelers en supporters zich met hem ln verbinding te stellen als er pro blemen zijn. „Met gepraat ln een bekend Schiedams cafe schieten we niks op", aldus de vorzltter ln het blad van de wljkverenlglng Nieuw land. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een aantal werk nemers van de Schiedamse sociale werkplaats wordt met ingang van 1 januari overgeplaatst naar de so ciale werkplaats in Maassluis. In- tem wordt al nagegaan welke werknemers in aanmerking willen komen voor de overplaatsing. De gemeentelijke sociale dienst zal de stap wat verlichten door een werk bezoek te organiseren. De over plaatsing is mogelijk doordat de werkplaats Maassluis, waar artike len als camera-statieven cn stalen stoelpoten worden gemaakt, er on langs een ruimte heeft biigekregen. De plannen voor een nieuwe so ciale werkplaats (de oude is aan de Boterstraatl lijken vrijwel voor goed van de baan. Volgens wethou der- zijn er daarvoor te weinig lichamelijk gehandicapten in Schiedam. In zo'n nieuwe werk- plaats zouden ongeveer 150 a 200 mensen moeten werken. f ADVERTENTIE) Rotterdamsedijk 242 B Schiedam - Telef. 2fi.89.38 BIEDT AAN: CINZANO VER MOUTH rood en wit 3.95 GRANTS SCOTCH WHISKY 13.95 SCHENK ADVOCAAT CHAMPAGNE POMMERY

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1