Tafeltennis toernooi voor scholieren in De Beurs 3 Kerk voor vele diensten TIMCO SCHIEDAM VANDAA G Schiedamse cafés langer open Lezers service Drie gemeenten akkoord over samenwerking nutsbedrijven Gebr. de Veld SG BIJEEN lmm T.V. DEFECT mm PASFOTO'S *,WAAR DAT WIEL DRAAIT" KERSTVERLICHTING Schiedam Van onze verslaggever JOOP SPANJERSBERG SCHIEDAM Caspar Sehuckink Kool, net aangekomen met de snelle Intercity uit Den Haag, zit half verlegen half kwajongensachtig bij te komen van alle handen die hij krijgt te schudden. In z'n vermoeide gezicht staan de eerlij ke ogen een beetje moe. Sehuckink Kool is 26 en zal inderdaad, ondanks alleop geheimhouding gerichte padvinderslisten van het Jeugdraadbestuur, met in gang van 15 december de eer ste directeur worden van de Schiedamse Jongerenraad. In het met veel schemer lampjes gezellig'gemaakte so ciëteitszaaltje Qousque Tan dem aan de Nieuwstraat, vlak bij het stadhuis, doet het ex- kabouter-raadslid flinke po gingen om de sfeer so onge dwongen mogelijk te houden. Zo'n vijfentwintig hele en halve hippe vogels en een verloren ronddolende oudere werpen steelse blikken in zijn richting. JOVANDA PANTY'S ZAGWIJN Caspar Sehuckink Kool: „Zeker in het begin zal ik trachten gevoeligheden te vermijden." Wij helpen U direct WmÜèsi WEEK- AANB1EDING Bruidsboeketten „CORONA" door Hans van der Sloot Voor het eerst sinds weken had ome Jan eergisteren weer een dak boven zijn hoofd. Bij toeval. Omdat een paar vaste gasten van het proeflokaal zagen dat hij stiekem een paar bierviltjes achterover drukte, ze op de wc tot zooltjes vouw de en ze in zijn schoenen stopte. Sokken had hij niet en waarschijnlijk heeft hij die de laatste jaren ook niet meer gedragen. FOTO v. VUUREN Alarmnummers: Bond Onderwijs Concerten Krant Dansen (WOENSDAG 8 DECEMBER. 1071 HET VRUE VOLK PAGINA 10 SCHIEDAM - In Quousque Tandem werd jteteravand naast de SRvJ.I- directeur Caspar Schuckmk Kool, ook de nieuwe administratieve kracht Jaap 'sGravezande gepresenteerd. Jaap komt nit Ylaardingen cn werkt daar op het ogenblik als assistent-calculator bij een drukkerij. In fn vrije tijd is hij, volgen» zijn zeggen, actief als veldbicioog Hij is 21 iaa- Caspar Sehuckink, die geboren werd in een klein dorpje'in de provincie Utrecht, ging in Utrecht naar het gymnasium. Hij zakte voor het eind examen en vertrok toen naar Amsterdam, waar hij de Provo-periode mee maakte. Tijdens een opstootje In Den Haag werd hij door de politie in de kraag gegrepen en enkele dagen vastgehouden. Voor het gemak is Sehuckink Kool toen maar in de hofstad blijven wonen. Kort daarna werd hij een xelfs door burgemeester Marflnen veel geprezen raadslid. Caspar hoger De helden onder hen stappen onverschillig even op hem af en monsteren de makkelijk lachtersde SRvjj-directeur met een kritische blik, schuins vanachter een glaasje sinas-prik of een colaatje. Op het hals-over-kop georgani seerde 'keuringsrapport,' gister avond in het zalencomplex Sursum Corda komt Casper langzaam los op de vragen die de aliernieuwsgie- rigsten op hem afvuren. Al pratend veegt hij achteloos door de licht blonde haardos die in vergelijking met het weelderige kapsel dat hij in. z'n Haagse periode placht te dragen, geen centimeter is inge kort. Het meeste vragenvuur dat hem door de lichte walm van alcohol en sigarettenrook 'bereikt, handelt over die Haagse periode. Over het afzweren van het Kaboutergeloof. Casper antwoordt er gedecideerd op. 'Voor mijn gevoel heb ik nu drie fasen achter de rug,' zegt hij, 'In. de eerste fase, trapte ik tegen alles aan, smeet met rookbommen en gooide ruiten in bij ambassades. In de tweede periode heb ik in de Haagse raad verteld hoe het wél moet en in de derde fase. en daar zit ik nu in, ga ik proberen dat allemaal in de praktijk waar te maken.' Een oudere man wil graag weten wat Sehuckink Kool op het ogen blik uitvoert. Sinds half oktober ben ik werkeloos.' flapt SK er eer lijk uit, 'daarvoor zat ik één jaar in de raad voor de Kabouterpartij en ik zal het hier nog maar 'ns een keer hardop zeggenik heb dat met (ADVERTENTIE) Ladder.rij ƒ2,50 Hoogstraat "0 Schiedam volle inzet gedaan. Dat moet trou-' wens ook wel in een stad met een - half miljoen inwoners.' Later als hij voor de bar aan schuift, vult hij aan: 'De kabou- terbewegmg zit in een malaise. De twee kabouters die nou in de Haag se raad zitten, maken' er niets van. Tijdens de begrotingsbehandeling van vorig jaar heb ik een speech gehouden van een half uur; nou heeft geen van de twee een mond opengedaan. Datt vreet aan je. Het was een argument om uit Den Haag weg te gaan.' Er zijn mensen die het vreemd vinden, dat je ineens niets meer met de kabouters te maken wilt hebben? Sehuckink Kool :'Het zou "niet verstandig zijn als ik kabouter bleef. Ik sta nog wel achter de kabouter-gedachte, maar hij wordt nergens meer effectief uitgedra gen.' Toch was er vanavond weer argwaan tegen je? Sehuckink Kool: „Daar ben ik op voorbereid. Je wordt verantwoorde lijk gesteld voor alle kabouterda den, ook die in Amsterdam. Maar ik weet langzamerhand wat ik er op moet antwoorden. Trouwens: ik beselfte die argwaan ook toen ik naar deze baan solliciteerde. Van Schiedam werd er bijvoorbeeld een bewijs van goed gedrag gevraagd aan de Haagse burgemeester. Dat schijnt hier ongebruikelijk te zijn. Toen ik vanmorgen wakker werd, lag dat papiertje in de bus. Even daarna hoorde ik, dat ik hier was aangenomen'. Je zat dit jaar bijna in de Tweede Kamer? Sehuckink Kool'Ik stond eerste op de kabouterlijst, maar het is niet gelukt. Wel jammer, want ik had het heel graas gewild. Praten, discussiëren, dan voel ik me iri m'n element. Ik deed het niet om carrière te maken, maar gewoon vanwege heilige huisjes die daar zijn. Je hebt al gezegd niets te we ten van de Schiedamse jongeren- situatie? Sehuckink Kool'Dat is nog zo .en je kunt van mij dan ook geen flinke uitspraken verwachten. Ik ben een paar maal door de stad gelopen in een paarsosen geweest, dat is het enige. Zeker in het begin zal ik hier- voorzichtig zijn en trachten gevoeligheden te vermij den'. - En daarna? Sehuckink Kool: 'Ik wil een he leboel dingen van de grond Bren- gen, maar mijn pensioen zal Ik hier niet halen. Ik wil steeds een trapje hoger, steeds meer. verant woordelijkheid.' (ADVERTENTIES J Evt. vooraf prijsopgave PHiUPsl s'- Eiduinastraat 78 a Schiedam Telefoon 010—28 86 38 Off- Philips dealer' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op maandag 27 en dinsdag 28 december wordt in de Koopmansbeurs een tafeltennis- toernooi gehouden voor scholieren yan het voortgezet onderwijs. De deelnemers worden in leeftijdgroe pen ingedeeld, waarbij leden van tafeltennisverenigingen zo veel mo- Seljjk tegen elkaar zullen uitko men. Naast de gebruikelijke per soonlijke prijzen is er ook een schoolprijs beschikbaar. Inschrij- jongslijsten moeten vóór 8 decem ber ingeleverd zijn bij het secreta- naat van de Centrale Schoolsport commissie aan de Nieuwstraat 26, De wedstrijden beginnen de beide ochtenden om negen uur en duren tot vijf uur. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De gemeentebe sturen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis staan positief tegen over de gedachte om de nutsbedrij ven van de drie gemeenten te laten samenwerken. Dat is maandagmid dag besproken door de werkgroep die het onderwerp bestudeert. Over een aantal punten zijn niet alle partijen het eens en daar moet nog over gesproken worden. Op 31 januari 1971 gaan de drie colleges opnieuw overleg plegen over de in tegratie van de drie waterleiding-, gas- en elektriciteitsbedrijven. Voor Schiedam is belangrijk dat eerst de kwestie over het waterle- veringscontract met Rotterdam op gelost is. Dat zou ook in Januari kunnen gebeuren. Overigens maakt het Schiedamse college nog een nota over de tariefsverhogingen voor liet water en het gas en "de geschiedenis van het waterleverings contract met Rotterdam. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) SUBTROPISCH AQUARIUM, 60 X 30 x 30, compleet met T.L.-verlich- ting, planten, zand en 4 stellen visjes 95«— Schiedam Broersvest 19 Tel. 262851 Donderdagavond - Koopavond SCHIEDAM De nieuwe gtr reformeerde kerk aan de Zwa luwlaan in Kethel wordt op donderdag 16 december officieel in gebruik genomen. Aan dit voor de Kethelse gereformeer den zeer feestelijke moment gaat een korte dienst vooraf, die geleid wordt door de wijkpredi- kanten Van Veen en Nlerop. Een commissie uil hel kerkbe stuur is op dit ogenblik bezig een inventarisatie Ie maken van de verenigingen die straks ge bruik willen maken van een van de zalen van het kerkgebouwtje. De gereformeerden vinden na melijk dat in onze moderne tijd een kerk er niet kan staan voor de gelovigen alleen. Bovendien is het uit financieel oogpunt onmogelijk een kerk te laten draaien op erediensten. ADVERTENTIE VOOR HERENMODES t BROERSVEST M SCHIEDAM Bioem.sierkunst J. Krabbendam Schiedam Hoogstraat 75 Tel. 266118 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap vergadert woensdagavond in het openbaar in het Proveniershuis. De stukken voor deze bijeenkomst, die om acht uur begint, liggen een half uur eerder al ter inzagen. Eerst stribbelde hij nog wat te gen toen ze hem meenamen naar huis. Op de manier zoals alleen ome Jan maar kan tegenstribbe len. Met dunne vogelgeluidjes die niemand verstaat die niet vlak bij hem staat en schichtige geba ren van zijn armen die hij alleen maar bewegen kan in het schou dergewricht omdat hij dag in. dag uit, zomer en winter twee jassen over elkaar draagt. Uiteindelijk kregen ze hem toch zover dat hij meeging al keek hij niet zo gelukkig als iedereen had gewild. Het bezoek was ook niet van lange duur. Maar één nacht schrikt hij ook onmiddellijk op. De kelners van de cafés waar hij komt waken zo'n beetje over hem. Sterkedrank krijgt hij zei den en de hem aangeboden drankjes bereiken hem. zelden, al worden ze afhankelijk van de zaak waar hij zijn dom'iilie voor dat moment heeft soms wel op de bon bijgeschreven. Hoe hij precies heet. waar hij vandaan komt, wat hij vroeger heeft gedaan en waarvan hij leeft, is voor iedereen een volsla gen raadsel. Ome Jan zelf spreekt er nooit over. Een gesprek met hem is trouwens zelden mo- Ome Jan is hij gebleven. De andere mor gen voor dag en dauw was de vogel alweer gevlogen. Op weg naar God-weet-waar. Ome Jan het klinkt stemmig zo vlak voor Kerstmis ies de laatste echte clochard die Schie dam kent. Vroeger zijn er meer geweest. Een stuk of drie, vier, waarvan er twee eens zijn. omge komen tussen de plotseling over verhitte verwarmingsbuizen van een fabriek vaar ze illegaal elke nacht een slaapplaats hadden. De overgeblevene is daarna wegge trokken naar Rotterdam met achterlating van ome Jan. die nu al Jaren achtereen door Schiedam schuifelt. Iedereen die regelmatig de plaatselijke horecabedrijven der de klasse frequenteert, kent die laatste zwerver. Overdag bezoekt hij een reeks van cafés waar hij telkens een kop koffie drinkt om dan voorzichtig, zodat niemand het eigenlijk ziet, in slaap te val len. Ais een grijze cocon, diep weggedoken in zijn jassen en het hoofd in de kraag doet hij dan een tukje. Een hazeslaapje meest al. want slapen in cafés is ver boden. dat weet hij maar al te goed, en bij elk onbekend geluid gelijk. Soms, als hij zin heeft, praat hij wanneer het woord te gen hem wordt gericht. .Flarden van zinnen, haastig en bijna on verstaanbaar uitgesproken, maar doorgaans op rijm. alsof hij een sneldichter was die het vak on danks zijn ouderdom maar niet kan vergeten. Maar meestal komt het zover niet. Meestal zit hij maar te zit ten, te slapen of zijn omgeving t« bekijken met een beetje schuch tere blik in zijn ogen, alsof hij bang is voor zijn omgeving. En misschien is bij dat ook wel. Een clochard is tenslotte een uitge stotene. een vreemdeling dis maar in heel weinig gelegenhe den wordt getolereerd. Misschien is dat ook wel de re den dat hij zich rustig zijn hoed van zijn hoofd laat nemen, zich een waterpistool in zijn handen laat drukken of zich laat optui gen met de bloemen uit de zaak als dat zo uitkomt. Het enige dat hij dan doet la een beetje lachen, een beetje ver stopt giechelen zoals iemand lacht die eigenlijk niéts meer te lachen heeft. Of een paar woor den mompelen. Flarden van zin nen die voor niemand bestemd lijken te zijn. (Van een onzer verslaggeef sters) SCHIEDAM Vanaf aanstaan de vrijdag mogen de Schiedamse cafés een half uur langer open blijven. Dat betekent, dat de slui tingstijd door de weeks uiterlijk één uur moet zijn en vrijdags en zaterdags twee uur. Op de avonden voor een algemeen erkende of na tionale feestdag mogen de cafés ook tot twee uur open blijven. De gemeenteraad had al in sep tember besloten de sluitingstijden te veranderen, maar voor de veror dening in werking kon treden moesten eerst Gedeputeerde Staten toestemming geven. Dat hebben ze nu gedaan, zodat aanstaand week eind de gewijzigde openingstijden al kunnen geiden. (ADVERTENTIE) Klaar terwijl U wacht Let op het juiste adres HOOGSTRAAT 194—106 SCHIEDAM (ADVERTENTIE) HOOGSTRAAT 69—67 - SCHIEDAM ELEKTRISCH KAARSEN Politic, Lange Nieuwatraat 55, tel. 269333 Brandweer, Singel 81a, tel. 268578. Apotheekhulp, tel. 264918 Centrale Meld- en Regtlk&mer van Rijnmond voor klachten over stank, vuile lucht, etc.i 010150000. Bezoekuren ziekenhuizen: Bezoekuren ziekenhuizen: Gemeen teziekenhuis Schiedam, Burgemees ter Knappertlaan 25, telefoon 269126. Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur Klas 1.30 tot 3.00 uur en 7 tot 8.30 uur. Kraam afdeling 1.30 tot 2.30 uur en 7 tot 7.30 uur. Dr. Noietstlchting. Stadbouders- iaan 98, Schiedam, telefoon 260080. Derde klzus 1.30 tot 2.00 uur an 7 tot 7.30 en tweede klas 1.30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.20 tot 2 uur en 7 tot 8 uur. Kinderafdeling zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en don derdag van 6 tot 6.30 uur SCHIEDAM Het nieuwe kan toor van de MBGK, een politiek onafhankelijk, niet-erkende bond van metaalbewerkers, is het afge lopen weekend in gebruik geno men. Het adres: Lange Haven 83. De bond Is opgericht omdat en kele mensen het niet eens zijn met hef beleid van de drie grote bon den. SCHIEDAM Donderdag verga dert de commissie voor Onderwijs zaken in het openbaar b**stad huis. Aanvang acht - SCHIEDAM Op 18 de cember geeft het Schiedemae Toonkunstkoor en Toonkunstkin derkoor onder leiding van Aadvan der Hoeven een kerstconcert in de Magnalla Deï Kerk. Twee dagen iater, op maandag 20 december concerteert het Rehoboth School- koor in dezelfde kerk Solist is de trompettist Frans Vreugdenhil, SCHIEDAM De huishoudschool Liedewyde aan de Parkweg geeft een schoolkrant uit die alleen be stemd la voor de ouder*. Met die extra-ecUtie moet het contact, tus sen school en ouders worden ver beterd. SCHIEDAM Iedere zondag avond van half acht tot half twaalf ls er disco-dansen in boer derij Landvreugd. De entree is twee gulden.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1