Meerderheid is voor blijvende afsluiting van Torenvalklaan Éénmaal per week mmrn umuseum begroet de 20.000ste Tl MC O Sunlight-dames van start zonder greintje inspiratie bij kerst- popshow Kerstnacht in de cel V oetganger S' lichten óp onmogelijk 1001 BAZAR Broersveld 45, Schiedam Volle hal Kelder in brand Geen voorrang: flinke schade VOOR UW VUURWERK Verongelukt op rijksweg Portefeuille uit woning ge Geen voorrang: twee auto's total loss Joy-rider zat zonder benzine IN MAASSLUIS: V -l. I ■pppi MAAN»-*© Zt DECEMBER 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Werkgroep Sociaal-Cultureel Werk Holy heeft de gemeente gevraagd een vergadering te beleggen waar de plannen voor een speelterrein nabij de To renvalklaan besproken kunnen worden. De werkgroep wil tijdens deze bijeenkomst de plannen bespreken met de wethouders, die bij deze materie betrok ken zijn, de seetie recreatie van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, de heer Davidse van de plantsoenen dienst, de heer Raspen van de gemeente Utrecht en de heer Van Halen van de Stichting Ruinate voor de Jeugd. «2 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het Visserij museum heeft tweede kerst dag de 20.000ste bezoeker sedert de heropening binnengehaald. De Vlaardinger P. J. van der Sande zorgde er met zijn vrouw en vier kinderen voor dat dit ronde getal werd bereikt. Het stukje grond nabij de Torenvalklaan waar de Werkgroep Sociaal-Cultureel Werk Holy speelgelegenheid voor de jeugd wil zien. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De bewoners van de Heiligerleelaan in de wijk Holy hebben bij de gemeente geprotesteerd tegen de voorgenomen bebouwing van het terrein aan de Anna Pau lo wnastraat/Graaf Adolf laan. De gemeente is van plan op het stukje grond bungalows neer te zetten. Conservator J. van Dorp leidt de 20.000ste bezoeker met zijn gezin rond in het museum. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het is verkeerstechnisch niet mo gelijk op de "'-splitsing Prins Bernhardlaan/Emous/ Kethelweg speciale verkeerslichten te plaatsen voor voet gangers. o.a.: ASTRONAUTEN, 10 stuks 1.00 KANONSLAGEN, 10 stuks0.75 ROTJES, 5 stuks 0.20 Verder nog: VOETZOEKERS, ZEVENKLAPPERS, VUURPIJLEN GILLENDE KEUKENMEIDEN, enz. enz. over (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Met ingang van maandag 3 januari zal de gemeen telijke reinigingsdienst het huis vuil niet meer tweemaal, maar .een maal per week ophalen. Het schema dat aangeeft op welke dagen in de divense wijken het huisvuil voortaan zal worden opge haald, ziet er als volgt uit: - Maandag: Westwijk m^t inbegrip van de Componistenwijk en de Elektraweg tot aan de Nijverheids straat. Dinsdag: Kapelpolder, oude bin nenstad ten zuiden en met inbegrip van de Geerkade en de Stadhuis kade, Taansehuurpolder èn het Hoofd. Woensdag: Sluispoller-West en het resterende gedeelte van de oude binnenstad. Vrijdag: D(jkpolder en Sluispol- der-Oost. Op maandag zal met twee vuil nisauto's worden gereden. Eén wa gen is bestemd voor het afvoeren van het vuil uit de containers. Op dinsdag, woensdag en vrijdag wordt ,met één vuilniswagen gereden. De donderdag is bestemd voor het afvoeren van vuilcontainers. Men wordt verzocht de plastic zakken zo vroeg mogelijk gereed te zetten, vooral omdat nog niet bekend is hoeveel tijd met het werken volgens de nieuwe regeling gemoeid zal zijn. In een brief aan de gemeenteraad schreef de werkgroep indertijd bezig te zijn met de uitwerking van plan nen voor speelgelegenheid voor de jeugd. Men dacht aan het terrein nabij de Torenvalklaan. Daar zou den „klimbomen, klimpalen, rek stokken en verdere klim- en klau- terapparatuur" - moeten komen. In het plan is ook de Torenvalklaan voor verkeer afgesloten. Om te weten hoe de bewoners van de Torenvalklaan denken over het afsluiten voor verkeer van hun straat is een enquête gehouden. Van de 114 geënquêteerden bleek 68 per cent voor afsluiting te zijn, 9< per cent had geen mening en 23 percent was tegen. Uit de opmerkingen bleek, aldus, de'werkgroep, dat de mensen erop tegen zijn dat vrachtwagens gepar keerd worden de op Torenvalklaan. Een suggestie zou kunnen zijn dat de gemeente een vaste parkeer plaats aanwijst voor de vrachtauto's in de wijk. Veel bewoners zijn het erover eens dat er speelgelegenheid voor de jeugd moet komen, aldus de werkgroep,' die daarnaast gelegen heid wil -voor de ouderen om zich te verpozen. Ais het plan verwezenlijkt kan worden, zo schrijft de werkgroep in een brief aan de gemeenteraad, is het noodzakelijk dat er een bezol digde kracht wordt aangesteld." 'P- Conservator J. van Dorp van het Visserijmuseum was aanwezig om de felicitaties over te brengen. Naast vrijkaartjes kreeg de familie Van der Sande een fotoboek van Vlaardingen en een bos bloemen.. De heer Van Dorp gaf de eregasten van het museum een aparte rond leiding. De familie Van der Sande bleek toevallig ook nauw met de visserij verbonden te zijn. De belangstelling voor het mu seum is ongekend groot. Het aantal bezoekers dat toch al elk jaar gro ter werd, nam sinds de heropening onverwacht toe. In 1963 bezochten 4.083 personen het museum, in 1970 waren dit er 12.386 en sinds 22 mei De bewoners hebben bezwaren omdat het te bebouwen oppervlak 2,5 maal zo groot zal zijn als in ADVERTENTIE VOOR HERENMODES 7 BROERS VEST 56 SCHIEDAM VLAARDINGEN Het dames team van de volleybalvereniging Sunlight heeft de dames van NNPV in de Rotterdamse Energie - hal met 3-1 verslagen. De Vlaardingse dames str.jrtten öe eerste set zonder een gishitje inspiratie. Na 7-2 had Sunlight al twee time-outs gebruikt, maar het spel werd niet beter. Door slechte set-ups werden goede kansen ver knoeid en tegen de onverwachte smashes (er werd vaak in twee keer gespeeld) had Sunlight geen verweer. NNPV liep uit tot 11-5. Alhoewel de Vlaardingse dames tot 13-11 terugkwamen moesten zij met 15-11 de set aan NNPV laten- De tweede set begon voor Sun light even slecht als de eerste. Spoedig stonden de Vlaardingse dames met 6-0 achter. Eén serveer ster zette deze achterstand om in een 6-8-voorsprong, Doar bekeken spel van Sunlight werd de set met 9-15 gewonnen. In de derde set werd de spelop- bouw beter en NNPV kreeg steeds meer moeite met de service. Via 2-4 en 3-13 wonnen de Vlaardingse da mes met 5-15. In de vierde set heeft de overwinning aan een zij den draad gehangen. Na een 0-2- voorsprong werd het 3-2 en fi-4. Coach Bel had toen ay zijn time outs verbruikt. Sunlight kwam met 10-4 achter, maar door slecht Mi nonchalant spel van NNPV konden de Vlaardingse dames terugkomen. Na 12-8 werd het 12-12. Het duurde nog even maar ook deze set werd door Sunlight; gewonnen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Ondanks de protesten van de Schiedamse jeugdraad is de Schiedamse Jeugd toch in groten getale komen opdagen op de kerst- popshow in de Margriethal op de tweede kerstdag. De groepen daar waren ook be slist de moeite waard. Vooral het optreden van Q 65 en. Super Sister werd met veel enthousiasme begroet. Het klapstuk van de avond was de groep „Focus" In Voor burg had de gro i al zeven kwartier voor een over-en- thousiast publiek gespeeld en de ruim vijftienhonderd Schiedammers deden voor hen bepaald niet onder. De organisator Wim Bosman mag dan ook tevreden zijn over het eerste popconcert in de Margriethal. het oorspronkelijke plan. Dit heeft tot gevolg aldus de bewoners, dat het uitzicht beperkt zal worden waardoor de privacy wordt aange tast. Het vrije uitzicht heeft, toen de bewoners hun huizen kochten, een belangrijke rol gespeeld. •Voor de,*:toekomstige bewoners van de geplande torenflat op het ernaast liggend stuk grond, zou, als het pian van de gemeente door gaat. bij voorbaat leef- en speel ruimte verloren gaan, zo schrijven de bewoners aan de gemeente. De briefschrijvers hebben In hun bezwaarschrift niet alleen gezegd hoe het niet moet. Zij geven de gemeente ook een voorstel in over weging. ,3ouw het terrein vol zo als u nu van plan bent maar laat dan de bouw van de torenflat ach terwege," aldus de bewoners. „Dan vervallen onze bezwaren want wij vinden dat hoogbouw ten westen van de Hoiy-singel niet juist is." De bewoners van dat deel van Vlaardingen, dat ook wel de Goud kust wordt genoemd, zeggen in de brief dat hun bezwaren gehand haafd blijven als de gemeente toch besluit de torenflat te bouwen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vier opvarenden van de Zuidafrikaanse tanker Mor- land hebben de kerstnacht moeten doorbrengen op het Schiedam' j po litiebureau. De mannen, een Zuid- Afrikaan. een Canadees, een Australiër en een Hollander, had den vrijdagavond een aantal Jassen gestolen uit een Schiedams café en wilden daarmee naar Rotterdam. In het centrum stapten ze in bij een automobilist die juist wilde wegrijden. Toen de bestuurder, de 28-jarige chemicus P. W. H. niet snel genoeg optrok, smeten ze hem de wagen uit en stoven met het gas op de plank naar Rotterdam. Bij het Marconiplein had de ijlings gewaarschuwde Rotterdamse poli tie het viertal al te pakken. Ze werden teruggebracht naar Schiedam waar ze een proces-ver baal kr- i en. De volgende ochtend kond.-- ze terug naar boord. De tanker Morland ligt bij de tanker- cleaning voor schoonmaakwerk- zaamheden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN —Op de krui sing van de Van Leeuwenhoeck- s t r aat-Kamerling Onnesstraat heeft zaterdagmorgen de 22-jarige autobestuurder W. R. geen voor rang gegeven aan een personen auto, die bestuurd werd door de 47- Jarige G. B. Bij de aanrijding die volgde liepen de auto's van belde Vlaardingers en een lichtmast ern stige schade op. Er waren geen per soonlijke ongelukken. Dit antwoort het college van burgemeester en wethouders op vragen van de oudercommissie van de Jan Lighthartschool en de hoofden van de Juliana- school en de Mr. Terpstra- school. De vragenstellers hadden het gemeentebestuur verzocht de T- splitsing veiliger te maken om dat dagelijks 600 schoolkinde ren aldaar oversteken. „Zoals het nu is moet iemand die over steekt, met een onderbreking twee keer hoilien om do over kant van de weg te bereiken," aldus de briefschijvers die ver der aan het college vragen: „Wilt U Uw kinderen niet graag gezond weer thuis zien komen? W(j willen erop aandringen deze lichten met de meeste spoed te veranderen, zodat iedereen veilig kan oversteken en er niet eerst een paar kinde ren in het ziekenhuis moeten komen of misschien nog erger Burgemeester en wethouders zeggen in hun antwoord dat de T-splitsing niet veiliger ge maakt kan worden omdat er anders op diverse plaatsen on verantwoord lange files van auto's komen. Deze conclusie is getrokken uit verkeerstellingen, zo zegt het college. Het gemeentebestuur heeft de verontruste briefschrijvers toe gezegd de huidige borden die aangeven dat men een voetgan gersoversteekplaats nadert, te laten vervangen door grotere. (ADVERTENTIE) NATUURLIJK NAAR DE zijn er 20.000 geweest. Na de opening van het museum in 1962 duurde het vijf jaar voordat de 20.000ste bezoekers verwelkomd kon worden. Na de heropening is dit na zeven maanden het geval. Naar voorzichtige schattingen be staat het aantal bezoekers voor de helft uit Vlaardingers. (Van een onzer verslaggevers) MAASLAND De" 22-jarige H. A M. Sluijs uit Bergschenhoek is in de vroege ochtend van eerste kerstdag op de rijksweg van Vlaar dingen naar Naaldwijk om het le ven gekomen. Bij afslag Óostgaag moet'dé automobilist te snel door de bocht zijn gegaan Om half a'cht 's morgens vond een Engelse chauffeur de dode jongeman in de auto. -Hij was na een botsing tegen een boom in een sloot terechtge komen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 38-jarige Schie damse stuwer J.M. mist een porte feuille en een loonzakje met 1000,- dat hij daarin had opgeborgen. De portefeuille zat in het colbert die aan de kapstok hing in z'n woning aan de Oosterstrraat. Vermoed wordt dat de dief de .woning is bin nengekomen door gewoon aan het touwtje te trekken dat achter' da deur hing. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op het Icruispunt Kethelweg-Burg. Ver- kadeslngel heeft zondagavond de 56- jarlge C. M. uit Spijkenisse met zijn personenauto geen voorrang gegeven aan de personenauto van de Spaanse gastarbeider E. E. R. Bij de aanrijding die volgde, ont stond grote schade. Belde auto's waren total loss. De 56-jarige M. en een 21-jarige passagiers klaag den over Inwendige pijnen. Beiden zijn voor onderzoek naar het Holy Ziekenhuis gebracht, maar zij kon den later naar huis. (ADVERTENTIE) St. Xiduinasiraat 78a Schiedam Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips dealer (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS In een kelder var: de Bilderdijklaan in Maassluis heeft zaterdagmiddag een korte en felle brand gewoed, die gepaard ging met een hevige rookontwikke ling. De brandweer, die snel ter plaat se was, was het vuur binnen een half uur meester. De oorzaak van de brand ls niet bekend- Men ver moedt dat de oorzaak broei in oude kranten en lorren is. De kelder be hoort toe aan de familie K. Door de blusactiviteiten liepen de belen dende kelders waterschade op. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag op Rijksweg 20 de 20-Jarige joy-rider A. H. R. uit Schiedam aangehouden. De Jongeman had in Schiedam een personenauto besto len, en kwam op de Rijksweg zon der benzine te staan. Hij is ter beschikking gesteld van de Schie damse politie.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1