■Sa Spanning bij handballers naar kookpunt Twee en mis baf ui!loenste rekening! onder bij de giro Lezers service TIMCO POPPEZIJN Dizzy Mans in De Instuif Brandweer kazerne in de schaduw Lectuurmand voor jong echtpaar in Schiedam Gebr. de Veld Ruilbeurs Jeugd Singel- kwartier naar Epe Vakantiefeest in Dukdalf i Nop|: Dia's van flora en fauna in Irene Nieuw bestuur voor Lentefeest Danspeclagoge Corrie Hartong krijgt Eregeld Jubileum FEESTEN BIJ EXCELSIOR T.V. DEFECT (brom)fieisen fijn VRIJDAG 31 DECEMBER 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 13 MMNMr *r^-K (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een domper van jewelste voor de bewoners van Schiedam-Zuid: Gedepu teerde Staten vinden dat de gemeente Schiedam niet in staat is borg te staan voor de financiële daden van de Stichting Zwembad Zuid. Ze hebben dat B. en W. in een brief laten weten. Hier zou het zwembad moeten komen pes EiH h, VrS£. - -• - 1 i A-a -j n (Van onze handbalmedewerker) SCHIEDAM De eerste zondag van 1972 brengt voor de Schiedamse handballers een stevig programma. In de tweede regionale klasse stijgt ,je spanning naar een kookpunt omdat er vier punten verschil is tussen de koploper en de rode-lan taarndrager. Er staat voor de verschillende ploegen dus heel wat op het spel. H. C. Metske: 'Kwam goed uit' Schiedam Verkeerscommissie Afscheid De Reling ADVERTENTIES Wij helpen U direct Voor naar HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 26 75 52 SCHIEDRM GS torpederen plan vo r Zwembad Zuid Geschrokken als het Is, heeft het college Inmiddels p rotest aange tekend tegen deze .onbegrijpelijke' beslissing van GS en B. en W. stel len dat door de komende verhoging van de watertarieven de —inder daad zeer lege gemeenteschat kist weer 'n krachtige injectie zal krijgen. Verder kan er, als dat no dig is, geput worden uit de zogehete „bestemmingsreserve" van onge veer 3 miljoen gulden. In hun nadrukkelijke protest wijzen B. en W. erop dat het niet- doorgaan van de Zwembad Zuid plannen een grote teleurstelling zou betekenen voor die Schiedam mers, die uit eigen zak 'ruim 190.000 gulden hebben bijgepast voor het bad. Bovendien, zo zeggen burge meester en wethouders, ls een nieuw zwembad dringend nodig, omdat het Sportfondsenbad voor het schoolzwemmen volledig bezet is. Wethouder mevrouw Verweij. ge vraagd naar commentaar, ver klaart „niks" af te weten van deze beslissing van GS. Np. enig aan dringen zegt ze te hopen dat Gede puteerde Staten toch door de knieën zullen gaan. „als Zwembad Zuid niet door zou gaan hoeven we in de toekomst geen enkel besluit meer te nemen over onrendabele zaken", aldus mevrouw Verweij. Zoais bekend leende de stichting Zwembad Zuid begin september 1.2 miljoen gulden bij de Spaarbank anno 1820 om de bouw van het bad te kunnen financieren. De raad ging er eind september mee ak koord, dat de gemeente garant zou staan. Vorige maand lieten GS we ten dat ze het raadsbesluit niet goedkeurden. Als de bouw van Zwembad Zuid onverhoopt niet doorgaat, zou de heer A. P. Wiegel, penningmeester van de Stichting dat een blamage vinden voor Schiedam. Volgens hem zou iedereen dan vijf jaar „voor noppes" gewerkt hebben. Op timistischer is voorzitter J. Crama. Hoewel h(j nog „van niets" weet, gelooft hij dat GS niet in hun kei harde standpunt zullen volharden. „Waar netten zijn, zijn ook ma zen", zegt hij. De nu gerezen com plicaties vindt hij vooral sneu voor de N.V. Interpool, de bouwers van het bad. Crama: „Het is een desil lusie voor die mensen. Ze hebben zo hun best gedaan." Crama geeft toe dat zowel Inter pool als de Stichting Zwembad Zuid financieel verlies lijden door de huidige gang van zaken. Inter pool gaat de mist in doordat het op eigen risico deelneemt in het pro ject; de stichting betaalt ai vanaf 1 september rente over de lening, die met de Spaarbank is aange gaan. „Maar zoveel renteverlies is het ook weer niet", beweert Crama. „Van het geld dat nu van ons is, wordt ook weer rente terug ontvan gen. Die opbrengst drukt het ver lies." In het contract van de honder den Schiedammers, die voor een psychologische steun van 190.000 gulden zorgden, staat, dat ze hun geld terugkrijgen als er voor 1 sep tember 1972 niets concreets ge beurt. .Maar dat zal niet gebeuren, want het bad komt er',' houdt Crama vol. „Huister... een goeie bokser krijgt ook wel een kiap voor z'n bolus, dan duizelt-ie even. Maar hij komt toch weer over eind." ERGS (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde houdt op dinsdag 8 januari een jaarvergade ring in gebouw Irene ,om 8 uur. In pauze worden planten verloot na de pauze vertoont de voorzitter, de heer Baron dia's van een excursie naar het Singermuseum in Laren. De heer De Jong van de Plant soenendienst in Delft komt 18 fe bruari vertellen van zijn reis naar Finland, Zweden en Lapland. FiJ laat ook dia's zien van de flora en fauna daar in het noorden. Op het donderdag 30 maart komt de heer W. Braakhuis een lezing houden over de flora en fauna aan de Westkust van Afrika en de Ca- narische eilanden. De heer De Bruin, bestuurslid, gaat dinsdag 25 april vertellen hoe mooi Schiedam in de zomer kan zijn, als de bewoners p anten laten groeien op hun balkons. Hij geeeft aanschouwelijk onderwijs Na april organiseert de vereniging nog een. paar excursies. (Van een onzer verslaggeefsters» SCHIEDAM De Stichting het Lentefeest heeft een nieuw bestuur. Maandagavond zijn de volgende personen in het bestuur gekozen: mevr. H, C. A. Konings-van Dijke (presidente) de heer J.. van Stigt Thans, (secretaris), H. W. Post hoorn (penningmeester); P. van der Linden, A. Verlinden, G. P. Verh'ulsdonk: (leden), en de medi sche adviseurs dr. R, Agema en dr. J. Stevens. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de Instuif Schiedam treedt op nieuwjaarsdag de Dizzy Mans Band op. Deze band van Europees niveau, die pas gele den in het tv-programma Eddy- Ready-go is opgetreden, speelt van 9 tot half 1. In het voorprogramma treedt de Kethelse groep The Flails op. Toegang voor leden 5,en voor introducé's 6,50. Op 2 januari is er een disco avond met medewerking van disc- jockeys, die met z'n vijven de top- 100 zullen doornemen. Toegangs prijs voor deze avond; 99 cent: (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wijkvereniging Nieuwland houdt op 5 januari haar maandelijkse ruilbeurs in het wijk centrum Nieuwland op het Wi- bautplein. Voor kinderen is de zaal om 6 uur open, en de volwassenen kunnen om half 8 terecht. De kin deren mogen wat vroeger komen, omdat veel ouders niet graag zien, dat hun kleintjes in het donker laat over straat gaan. Als de oude ren willen ruilen met de kinderen, mogen ze best wat vroeger komen. De bijdrage in de zaalhuur is een kwartje per persoon. De Sciliedamse brand weer wacht vol ongeduld op het moment dat de nieuwe kazerne aan de Breestraat af is. In het „rest-gebouw", in de schaduw van het in aan bouw zijnde stadskan toor, slijten de alarmcen trale en de administratie hun laatste tijd. De be roepsmensen zitten in een barak achter het Ge- 'meenteziekenhuis. Ruim te voor oefenen en een werkplaats is nergens te vinden. De gemeente is het helemaal met de brandweer eens. De plan nen voor het nieuwe ge bouw zijn al lang klaar, maar het wachten is op de goedkeuring van Ge deputeerde Staten en de financiering door het rijk. 'SU*! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het jeugdweek- kamp van de wijkvereniging Sin gelkwartier valt volgend jaar in de week van acht tot en mét vijftien juli. Kampplaats is ook in 1972 het Gelderse Epe. De kosten voor een week ravotten zijn vijfenveertig gulden per kind. De ouders moeten him kind aanmelden bij de bode van de wijkvereniging. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In het clubhuis De Dukdalf aan de Rijnstraat is op dinsdag- en woensdagmiddag weer wat te beleven voor de vakantievie rende schooljeugd. Dinsdag om een uur is er een film voor de kinderen van 4 tot 8 jaar. Van half vier tot half zes kunnen de kinderen van 8 tot 13 jaar naar de film komen kijken. Het kost drie kwartjes. Woensdagmorgen van tien tot twaalf kunnen de kinderen van 10 tot 13 jaar binga en andere sjjellen (met prijzen!) doen. Voor de klei neren is er 's middags poppenkast van twee tot vier uur. Ook deze activiteiten kosten vijfenzeventig cent. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Danspedagogie Corrie Haxtong, die tot 1964 direc trice van de Rotterdamse Dansaca- demie was, heeft in opdracht van minister Engels (CRM), het Bij zondere Eregeld gekregen.,, Daarmee waardeert de overheid „het belangrijke werk dat mevrouw Hartone jarenlang in ons land heeft verricht te het belang van de danskunst." (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het cadeau voor de twee-en-een-halfmiljoenste re keninghouder bfj de girodienst, de familie H. C. Metske-Groenendijk aan de Johan Wagenaarstraat 5 in Groenoord staat nog niet te pron ken in de pas ingerichte zitkamer. Met alle gloednieuwe giro-pape- 1-assen voor zich op tafel, vertelt de heer Metske, dat de lectuurmand. die het drie, weken oude bruidspaar graag wilce hebben, in bestelling is. „We hoorden het maandagavond al, dat we de twee en een half mil joenste waren. Ons gironummer is toch geen twee en een half miljoen, maar 2571955, omdat de girodienst niet op voigorde werkt. Ik was stomver baasd, want ik heb nog nooit iets gewonnen, nog geen kleurwed- strijd. Maar ik vind dit best leuk," zegt de heer Metske in zijn nieuwe huis boven zijn „Doe-het-zelfzaak" in Groenoord. Zijn vrouw is er niet, want ze werkt drie dagen per week ais gezinsverzorgster. In Den Haag zijn de heer en mevrouw Metske door de directeur ran de girodienst toegesproken en hebben ze gezamenlijk een glaasje gedronken. Voor mevrouw Metske was er een bos bloemen. Het jonge stel lieeft zelf mogen kiezen welk geschenk het wilde hebben: „Die meneer kwam ons zoggen dat we zelf iets mochten uitzoeken. Dat kwam góed uit, want er stond nog een lectuurmand van smeedijzer en koeiehuid op ons verlanglijstje. Die hadden we nog niet gekocht, want we wilden eerst weten hoeveel onze bruiloft gekost heeft. Nu komt het mooi uit dat we hem krijgen." vertelt de lieer Metske, wijzend op de poef van koeiehuid, waar de lectuurmand bij Dasc. ROTTERDAM De negentien jarige tegelzetter J. F. is gisternacht op heterdaad betrapt bij een in braak in 't kledingmagazijn Herts berger. De man was de gestolen kleding aan het passen toen de door een voorbijganger gewaar schuwde politie binnen kwam. De 33-jarige koopman A.K., die aanvankelijk wist te ontsnappen, kon later op de Waalhaven wor den aangehouden. Alarmnummers Politie. Lange Nieuwstraat 55, tel. 269333 Brandweer, Singel 8la, tel. 268578. Apotheeküuip, tel. 264918 Centrale Meld- en Regelkamer van Rijnmond voor klachten over stank vuile lucht etc.4 010150000 SCHIEDAM De gemeentelijke verkeerscommlssle vergadert op donderdag 6 januari In het open baar in de kantine van de Techni sche Bedrijven aan de Dwarsstraat. Gesproken zal worden over de ver keerssituatie bij de Ooievaarsbrug en het stopverbod voor het zuide lijke gedeelte van de Schiekade. De directeur van gemeentewerken zal een inleiding houden over de inte gratie van het openbaar vervoer Schledam-Vlaardlngen, De vergade ring begint om 3 uur. SCHIEDAM De heer A. de Raat, tuinman eerste klas bij de afdeling plantsoenen gaat pér 1 januari mei pensioen. Gistermid dag heeft hij afsche.d genomen van de Plantsoenendienst tijdens een bijeenkomst in het complex aan de Fokkerstraat. De heer De Raat. die aan de Johan de WittslnBel 263 woont, werd op 3 december 1906 geboren ln de toenmalige gemeente Kethel en Spaland. Op 2 mei 1947 kwam hij als grondwerker in dienst bij Gemeentewerken. Sinds 1 januari 1954 ls hij tuinman. SCHIEDAM De heer T. N. Ver weij, technisch hoofdambtenaar'bij de afdeling- Grondbedrijf land meten van de Dienst voor Ge meentewerken. is op 1 januari 25 jaar in overheidsdienst. De heer Verweij werd op 21 december 1929 geboren te Rotterdam en ts sinds dien met een onderbreking wegens militaire dlensl. werkzaam geweest bij de gemeenten Rotterdam. Utrecht. Dordrecht en Den Haag. Op 1 december 1947 trad hij m dienst bij de gemeente Schiedam sis technisch ambtenaar. SCHIEDAM —Het Centrum De Rel ine aan de Overschlese^traat ls tot en met zondag 2 januari geslo ten. In De Enk in Rotterdam gaan de r heren van DWS de strijd aanbin- den met De Schutters. Van de Rot terdammers mag grote tegenstand verwacht worden, omdat de ploeg de aansluiting met de kop niet zal willen verliezen, Een uitslag van dit duel is moei lijk te voorspellen, omdat ook DWS langzaam in zy'n oude doen terugkomt. De laatste maal dat DWS tegen De Schutters speelde, was in de Margriethal. DWS won toen met 1817, Het Rotterdamse Snelwiek is de tegenstander van de DWS-dames. Thuis verloor DWS met 47 van de Rotterdamsen. Wi! de ploeg winnen, dan zullen alle krachten aangesproken moeten worden. Om vijf voor twee zondagmiddag staat in de Margriethal de dames derby WiltonDWS 2 op het pro gramma. Het team dat verliest, wacht een moeilijk gevecht in de onderste regionen. Er is nauwelijks krachtsverschil tussen beide ploe gen. De heren van Wilton spelen zon dag om 10 voor 3 tegen De Meeu wen. De eerste ontmoeting van dit seizoen eindigde in een grote 2712- overwinning voor De Meeuwen, doordat Wilton niet meer dan acht spelers beschikbaar had. De scheepsbouwers zullen aanstaande zondag veel aandacht moeten schenken aan de verdediging. Bij verlies wacht de Schiedammers een harde strijd om degradatie te ont lopen. UVG viert in 1972 zijn 25-jarig bestaan. In dit jubileumjaar kun nen de dames van UVG. goed van start gaan tegen het betrekkelijk zwakke ADO. Het ontbreekt de Haagse dames aan iemand die kan sen weet te benutten en hiervan moet DWS gebruik kunnen maken. De heren van Scylla gaan naar Meeuwen 6 in Rotterdam. De Rot terdammers hebben een team van oude rotten, die met superieure techniek meedogenloos kunnen toe slaan. De jonge Scylla-ploeg zal dan ook op z'n tellen moeten pas sen. (Van een onzer verslaggeefsters» SOHEIDAM De ontspannings commissie van de sportvereniging Excelsior heeft voor Januari weer verschillende avonden georgani seerd. Op vrijdag de 7de kan er geklaverjast worden met een vaste maat. (2 X 2000 punten). Op de 14e is er een beat-avond met de twee disc-Jockeys van Radio Noordzee. Klaverjassen tegen Martinit kan op vrijdag de 21ste. In februari is er natuurlijk car naval. Op de 18e is er carnaval met verplichte kostumering, op de zaterdag erna kunnen de kinderen 's middags carnaval vieren bij Ex celsior. Evt. vooraf prijsopgave. j pÜTÜkI S:t- Liduinastraat '8 a 0 Schiedam Telefoon 01<si-26 86 38 Off. Philips dealer VOOR HERENMODEST BROERSVEST 56 SCHIEDAM Broersvesl 58, lel. 26.77.18 Nicuwlandplein 57, tel. 70.11.60 Voor al uw verlichting-stereo-app. kleuren-T.V. SUITERIJ WIJNHANDEL Bezorging door de gehele slad

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1