m Bijna de helft van zijn leven het clubbestuur Verenigings loopbaan van Ebben mmm Wisselvallig VFC te laag genoteerde" Ursus oefent met Bolnes Sportraad in Maasland Scheidsrech tersfeest Carnaval Door Weer en Wind PPSC oefent Maasland staat MVV bij ^aaaiagaÉÉÉaÉÉiiiiiiÉ w Honkbal Gouden horloge DONDERDAG 6 JANUARI 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 Jo Ebben:. aparte plaats in verenigingsleven. Een VFC-aanvaller probeert tevergeefs door de Schiedam- defensie te breken. RKWIK in 't nauw. Van onze medewerker HANS VENNEKER SCHIEDAM Bij de aanvang van het seizoen 1971-1972 stelde Jo Ebben, 2e voorzitter van de SV en HV Schiedam, dat het bestuur een jaar de tijd zou hebben naar een Opvolger voor hem uit te zien. Men moet dan wel weten dat de 58- jarige heer Ebben bijna de helft van zijn leven, om precies te zijn 25 jaar, de vereniging Schiedam als bestuurslid heeft gediend. Jo Ebben: Als je het met plezier doetkan je het echt geen offer noemen (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Na een rust van twee weken in verband met de kerstdagen en oud en nieuw komen zon dag de Vlaardingse amateurs weer in het veld. De meest interessante wedstrijd zal ongetwijfeld de semiderby tussen VFC en Schiedam zijn op het knusse VFC-terxein. Tegen het sterke Schiedam zal het tot nu toe wisselvallig spelende VFC moeten bewijzen, dat het veel te laag ge noteerd staat op de ranglijst. De Schiedammers zullen het VFC echter beslist niet gemakkelijk maken. Al met al genoeg waarborgen voor een leuke wedstrijd. SPORT» o Ebben is no voor Schiedam 1944 wordt lid bij Schiedam en maakt deel uit van elftal commissie. 1946 komt in het hoofdbestuur ais commissaris. 1947 wordt wedstrijd-secreta ris van de honkbalafdeling. 1944 wordt lid bij Schiedam 19501955 honkbalcompetitte- leider van het rayon Zuid-Hol land. 1954 [wordt 2e voorzitter in het hoofdbestuur. In de periode dat de heer Ebben deel uitmaakt van de vereniging Schiedam, heeft hij nog in verschillende commissies gezeten. Deze commissies had den meestal tot doei een be paald projekt ten uitvoer te brengen. Zoals bijvoorbeeld het eigen 'home' van Schiedam en het honkbalveld, wat allemaal door zelfwerkzaamheid tot stand is gekomen. SCHIEDAM SW's suppor tersvereniging Door Weer en Wind gaat op 29 januari carnaval vieren in gebouw Arcade aan de Lange Haven. Aanvang 20.30 uur. Mede werking verlenen (uiteraard) prins Carnaval en de Raad van Elf en voorts het Romani Kwartet, de boerenkapel De Doorzakkers, de majorettes en drumband van OBK, de Twee Pinten en Jacky (Japie de Portier) van Dam. Kaarten zijn vanaf heden ver krijgbaar in de SVV-kantine op Harga en telefonisch onder num mer 349616. SCHIEDAM De competitielei der van het zaterdagvoetbal heeft voor dit weekeinde een inhaalpro gramma vastgesteld. Omdat PPSC niets in te halen heeft, hebben de Thurledebewoners naarstig naar een oefenpartner gezocht. In de Zeeuwse tweedeklasser Arnemuiden meent men een stellig aantrekke lijke tegenstander gevonden te hebben. PPSC-Arnemuiden begint zaterdag om half drie. Dienen is het juiste woord voor de man die in 1944 door zijn. vriend J. Sprujj lid werd van de voetbal vereniging Schiedam. In die tijd vond hij bij deze club zoveel vrien den dat hij gemakkelijk de over gang van Nijmegen, waar Jo Ebben is opgegroeid, naar Schiedam kon overbruggen. Het vreemde is echter dat jubilaris Jo Ebben nooit voor Schiedam actief is geweest op het veld, terwijl hij in Nijmegen bij EVC toch eerste klasse speelde. Des te meer activiteiten heeft hij ontplooid achter de schermen van de vereniging Schiedam. Daarom lijkt het niet helemaal onmogelijk dat Jo Ebben zijn club nog enige jaartjes blijft dienen. Vooral de enorme blijken van belangstelling tijdens de receptie ter gelegenheid van zijn jubileum op 2 januari, hebben de vergrijsde veteraan uit de gezellige Schiedam-famiiie aan het twijfelen gebracht. Daarom, zegt hij ook: 'Inderdaad heb ik aan het begin van het sei zoen gezegd dat ik wilde stoppen. Maar als ik dan zie hoe de mensen waarderen wat ik heb gedaan en nog doe en als zij dan ook nog door laten schemeren dat ze toch liever zien dat ik aanblijf, ja dan weet ik het allemaal toch niet helemaal. Ik wil het het bestuur niet al te gemakkelijk maken, maar als ze echt geen opvolger voor mij kun nen vinden, nou ja.... In ieder geval beloof ik op dit moment nog niets. Want bij mijn besluit stond voorop, dat er een doorstroming zou komen in het be stuur. Ik vind gewoon dat de jeugd een kans moet krijgen. Dat was vroeger anders. Als wij dan een oproep plaatsten, dan stonden ze in de rij om wat voor de club te kun nen doen. Maar de jeugd van tegenwoordig is wat dat betreft te gemakkelijk. Ze denken al gauw van: het loopt allemaal toch wel. Daarom maakt je ook veel mee dat er een grote kloof valt in leeftijdsverschil bin nen een vereniging. In ons bestuur is dat ook zo. Wij hebben namelijk bestuursleden van rond de 25 en van boven de vijftig. Daartussen is een leegte die opgevuld moet worden.' Naast de voetballerij neemt sinds 1947 ook de honkbal een be langrijke plaats in bij Schiedam en dus ook bij Jo Ebben. Reeds bij de oprichting van de honkbalafdeling verzette hij bergen werk. '4 i 't - /-f f, «r'jgt'f'y \V," yv>"J ,V ;,f -v-VM Hij herinnert zich: 'Wij vonden dat de periode tussen het eind en het begin van een seizoen opgevuld moest worden. En aangezien honk bal tevens een ideale sport is voor voetballers was de keus niet moei lijk. Over belangstelling hadden wij in die beginperiode niet te klagen. Wjj startten dat eerste jaar met twee teams. Het jaar daarop werden wij zelfs reeds kampioen. Het honkbal werk te er ook aan mee dat er een enor me roeloop van leden kwam. Zo zelfs dat wij het seizoen daarop met vier teams konden starten.' In de vijfentwintig jaar dat Jo Ebben nu in het verenigingsleven meeloopt heeft hij geen moeite ge-, had zich aan te passen aan de ver anderde mentaliteit die onder de jeugd heerst. Hij zegt: „Ik heb zelf ook 2 kinderen die nu 21 en 25 zijn. dus je leert je gemakkelijker aan passen aan 'n veranderde mentali teit. Want dat-ie veranderd is, valt echt niet te ontkennen. Binnen de vereniging heben wij echter altjjd een goede sfeer ge kend. Dat komt volgens mij ook om dat wij zulke goede jeugdleiders hebben. Daardoor wordt de jeugd bij ons zeer goed opgevangen en hoef je als bestuur zijnde zelden of nooit op te treden.' De familie Ebben neemt in het Schiedamse verenigingsleven eigen lijk een heel aparte plaats m. Ga maar eens na: pa is 25 jaar be stuurslid van de voetbal, en ook nog wedstrijdsecretaris van de honkbal. Ma neemt actief deel aan het verenigingsleven door onder andere kantinediensten te verrich ten en is tevens voorzitter van het damescomité, zoon Tom maakt deel uit van het hoogste honkbalteam en verzorgt tevens de training van de jeugd en dochter Dinie (21> ten slotte heeft bij Schiedam aan soft- ball gedaan en is momenteel nog bestuurslid van de zwemvereniging 'De Watervrienden'. Dus waarlijk een unieke familie zou ik zo zeggen, zeggen. Ondanks dat Jo Ebben alles als vanzelfsprekend accepteert ('Als ]e iets op je neemt moet Je ook de consequenties aanvaarden. Maar ais Je het dan met plezier doet. kan Je het echt geen offer noe men') is de enorme belangstelling voor hem tijdens zijn jubileum niet maar achteloos aan hem voorbij gegaan. Jo Ebben: 'Het is hier in de kantine nog nooit zo druk ge weest. Je maakt Je van te voren natuurlijk altijd wel een bepaalde zou worden had ik toch echt niet voorstelling van wat er zou kunnen gebeuren, Maar dat het zo'n festijn verwacht. En dan het ontvangen van de zilveren speld van de KNVB uit handen van de heer Been, lid van het districtsbestuur. Maar het meest heeft mij het cadeau dat alle leden onder elkaar hebben gegeven mij aangegrepen. Een gouden horloge met inscriptie! Dat is iets wat ik helemaal niet had verwacht. Geloof je mij als ik je vertel dat ik 's avonds in bed geen oog heb dicht gedaan? Steeds '.veer liet ik alles wat ik die dag had meegemaakt de revue passe ren.' Terwijl Jo Ebben op de dag dat wij met hem napraatten over de vele jaren dat hy in het vereni gingsleven meeloopt, een dag na zijn jubileum-receptie, heeft de Schiedamse constructeur-tekenaar alweer kantinedienst! Juist zoiets is typerend voor een man als Jo Ebben. Daarom ook is hij zo bij zonder tróts op zijn gouden horlo ge. Daarom ook is Jo Ebben nog onmisbaar voor de vereniging Schiedam. Daarom ook geloof ik dat er nog wel een volgend jubi leum (30 of zelfs 35) inzit. RKWIK speelt in de derde klasse ook een huiswedstrijd. Hier komt middenmoter Delft op bezoek. De Vlaardingers hebben in deze competitie al vaak genoeg bewezen, dat zij niet voor de sterkste ploegen in hun afdeling hoeven onder te doen, maar juist tegen iets min dere tegenstanders verspeelt WIK een hoop punten. Mis schien verandert dit wel in het nieuwe jaar. Delft zou dan het eerste slachtoffer van WIK kunnen worden. De Hollancnaan tenslotte trekt naar Roterdam om daar Hillegersberg te bestrijden. De Vlaardingers, die dit jaar bij zonder knap debuteren vertrou wen erop tenminste één puntje mee naar huis te kunnen ne men. Voor de Vlaardingse zater dagclubs is er behalve voor Vlaardmgen geen wedstrijd vastgesteld. Vlaardingen trekt voor de tweede maal dit seizoen naar 's-Gravenzande om daar de vorige maal gestaakte wed strijd, waarbij de Vlaardingers na 50 min. spelen met 1O achterstonden, uit te spelen. Scheidsrechter aldaar is de heer Jutte. De wedstrijd werd toen gestaakt door een beenbreuk van Jan van der Mark. SCHIEDAM De afdelingseersteklasser Ursus oefent zondag op eigen terrein tegen Bolnes. Aanvang 11 uur. Het tweede Team van Ursus ontmoet zaterdagmiddag GSS 1. Hier wordt om 14.30 uur begonnen op het GSS-terrein in sportpark Harga. Dinsdagavond heeft Ursus de vierdeklasser Aeolus min of meer voor schut gezet. Bij de rust leidden de Schiedammers al met 40; de eindstand werd tenslotte 41. Fiegel scoorde driemaal. Hans Campen nam de andere treffer voor zijn rekening. Broer Cees Campen, doelman van Ursus stopte een strafschop. MAASLAND In Maasland is men bezig met de oprichting van een sportraad. Deze organisatie heeft o.a. tot taak de sportbeoefe ning en de voorlichting en instructie op het gebied van de lichame lijke opvoeding te bevorderen. Wanneer het sport- en recreatiepark gerealiseerd is, zai deze sportraad worden omgezet in een functio nele raad met bestuursbevoegdheden. De sportraad waaraan nu gewerkt wordt, is ook verplicht het college van B. en W. te adviseren omtrent het tot stand brengen beheren en onderhouden van gemeentelijke sportaccommodaties. SCHIEDAM De Schiedam se scheidsrechters gaan hun nieuwjaarsfeest vieren en wat dat betekent, weten ingewijden wel. De SSV vond gastvrijheid bij Hermes DVS, welke vereni ging welwillend het ruime clubgebouw afstond. De muziek wordt op vrijdag 7 januari ver zorgd door de Marotta's onder leiding van Henk Vol en er zal, evenals voorgaande jaren, weel een enorme tombola Worden ge houden. Het feest begint om 20 uur. Volgende week donderdag 13 januari krijgt de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging be zoek van Wim Hoogendoorn, ra dioverslaggever, columnist van Voetbal International en hoofd redacteur van De Scheidsrech ter, het orgaan van de COVS. De heer Hoogendoorn komt een lezing houden en er kunnen vragen worden gesteld. Plaats van handeling: de kantine van de voetbalvereniging Schiedam m het Harga-sportpark. De leden van alle Schiedamse voetbalclubs zijn welkom. Er wordt om 20 uur begonnen. MAASLAND MVV '27, de Maasiandse voetbalver, krijgt van de gemeente 1000,- als tegemoetkoming m de kosten die het onderhoud van de velden met zich meebrengt. De bijna 400 leden velden bespeelbaar te houden. tellende club heeft vorig jaar 2000 uitgegeven om de voetbal- Eigenlijk zijn de velden aan een drastische opknapbeurt toe. Aangezien de vereniging binnen betrekkelijk korte tijd gaat verhui zen naar een nieuw complex, is het niet verantwoord veel geld uit te geven aan een ingrijpende opknapbeurt. Maar om de velden tot de verhuizing toch bespeelbaar te houden moest MW'27 vorig jaar i 2000 uitgeven. De gemeente neemt hiervan de helft voor haar rekening. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN In ons ver haal over de zwemclub De Viking (Zie HVV dd. 30 december '71) is door een zetfout het lesgeld per kwartaal verkeerd gemeld. Dit moet zijn 15 gulden en niet 5 gul den. MAASSLUIS Voor VDL 1 staat zondag een inhaalwedstrijd op het programma. Om half drie 's middags komt SCR uit Rotterdam op bezoek. Excelsior 1 speelt zaterdag a.s. een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hoogvliet.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1