Dank artikel Nieuws in Bijdorp - V laar dings blad door Zondags bode opgeslokt Dertig populieren moeten plaatsmaken voor rioolgemaal Succes redt Schiedamse eer TIMCO Lezers service Sportraad praat over verzoek van Hermes Maritieme jeugd- prijsvraag B. SCHILPEROORD Jr. Actiegroep zet zich in voor Poldervaart Praten over 't Draaitolletje W eekkamp Nieuw] and in Drentse Exloo Japie de Portier op SVV-feest 'Eerste buis' voor hoofdriool ''-ef-x5#v/.«v>S^ .'e.e Churchill weg gesloten Winkeliers Volkstuinen Clubavond Titelstrijd bij Intiem 'SS HET VRIJE VOLK PAGINA 15 SCHIEDAM Dank zij een stukje in Bijdorp Nieuws, het blad van de wijkvereniging Bijdorp, zijn de sloopauto's, die al een hele tijd het uit zicht op de Schiedamseweg bederven, weggehaald. Niet door de eigenaren, wat de re dactie van Bijdorp Nieuws eigenlijk bedoelde, maar door de politie. Zaterdag heeft die het laatste uitzicht ontsie rende wrak weggesleept. Langs de Schiedamseweg staan geen autowrakken meer. t*f0- fis wfii-ff;in *1, V. «v» I ZJScJxStt w. Y> De voorpagina van het wijkbl.aad.je Bijdorp Nieuws. SCHIEDAM Voor ai uw verlichting-stereo-app. kïeuren-T.V. tutu (ADVERTENTIE) (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM De Schiedamse korfballers hebben in het weekeinde weer volop gespeeld. Jammer genoeg verloren twee van de drie achttallen. Odi kreeg zaterdagavond in Middelburg met 94 een pak slaag van Animo en Schiedam verloor zon dag wat onfortuinlijk met 56 van ELKV. Alleen Succes wist de Schiedamse eer te redden door met 91 vanDe Bermen te winnen. pfM ijfews SUCCES AGENDA'S Schiedam Alarmnummers: Bezoekuren ziekenhuizen: Belangrijke adressen en telefoonnummers NU OF NOOIT PRACHTIG BEKLEDE TRAP met Tapison, Tapiflex of Vilttapijt i (Van een onzer verslaggeefsters1! Bijdorp Nieuws is ook op het politiebureau aan de Lange Nieuw straat gelezen en, dat was voor de politie aanleiding eens een kijkje te gaan nemen op de Schiedamse weg. Hoofdinspecteur H. Willems van Beveren: „Toen we de situatie ter plaatse bekeken hadden, zijn we onmiddellijk begonnen de wrak ken weg te slepen. Maar het is jammer, dat de mensen zelf niet even een seintje geven. Zodra iemand ziet, dat ergens een wagen al heel lang ongebruikt staat, moet hjj ons even bellen. We komen dan meteen even kijken en halen de auto zo nodig weg. Maar hier in Bijdorp komt de eer aan het wijk- blad." Redactrice van Bijdorp Nieuws, mevrouw E. Biaauw, is erg in haar nopjes met het behaalde succes: „Het was hard ondig," zegt ze op gelucht, „het was geen gezicht al die wrakken op straat. Maar Jam mer genoeg is het in de hele stad zo. Eigenlijk zou elke wijkvereni ging iets daartegen moeten doen." Maar hiermeee zijn niet alle Bij- dorpse problemen opgelost. Nu de sloopauto's weg zijn, komen de wit te paaltjes tussen de rijbaan en het voetpad des te duidelijker naar vo ren. Deze markeerzuilen staan er, omdat het trottoir van de Schie damseweg niet hoger ligt dan de rijweg. Vanuit de auto zijn ze niet goed te zien, want de paaltjes sneuvelen herhaaldelijk bij het manoeuvreren van de automobilis ten. Steeds komt de gemeente de paaltjes dan weer overeind zet ten. Dat is verspillen van tijd en moeite, vindt Mevrouw Biaauw. Ze zegt, een beetje boos: „Laten die chauffeurs toch uitkijken met het draaien. Het is echt niet nodig dat die markeerzuilen steeds omverge reden worden. Maar ik vrees, dat dat de mentaliteit van nu is, de- mensen l£tten niet meer zo goed op de spullen van een ander". Haar hoop is gevestigd op de ge meente, die alle straten in Bijdorp binnenkort gaat bestraten. Dan wordt het trottoir langs de Schie- damse weg misschien opgehoogd en zijn de scheve paaltjes voorgoed verleden tijd. Politie sleept wrakken weg j.*. S v t '>4. *9 Cïjrk. *3? f4-* y i '4/4Z' c.tz n '/a,/j - <.-32/ Sm i/Zk f /<fZ Wt-Cii ADVERTENTIEJ Broersvest 58, tei. 26.17.18 Nieuwlandplein 57, tel, 70.11.60 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM O mzoveel moge lijk van de Schiedamse Polder vaart te redden, is onlangs een nieuwe actiegroep opgericht: de Werkgroep tot Behoud Poldervaart. Voorzitter is de heer B. Sleeuwen- hoek. Door contact op te nemen met het college van B. en W. en steun te zoeken bij gemeenteraads leden, wil de actiegroep trachten de Poldervaart voor de openlucht recreatie te behouden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het experiment van de Viaardingse hervormden om een kwartaal lang een eigen blad uit te geven, is mislukt. Het Viaardingse blad is sinds vorige week weer opgegaan in de Zondagsbode. dat nu kerkelijk nieuws geeft voor de edities: Schiedam-Kethel, Het Westland, Maassluis-Rozenburg en Vlaardingen. Enkele jaren geleden waagden de Viaardingse hervormden na zestig jaar Zondagsbode, de sprong naar een kopbladeditie van Hervormd Nederlana. Na jaren van voorspoed moest HN vorig jaar uit financiële overwegingen besluiten alle edities af te stoten. Hiervan werd ook het Viaardingse blad de dupe. De proef om de 1700 Viaardingse abonnees daarna van een eigen krant te voorzien, leed enkele weken terug volledig schipbreuk. Reden: te weinig inkomsten. De Zondagsbode geeft algemeen kerkelijk nieuws op de voorpagina en twee binnenpagina's lokale berichten. De achterzijde is gereserveerd voor de adverterende middenstand. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Niet zevenig, maar dertig populieren moeten verdwenen voor de aanleg van het nieuwe rioolgemaal in Bijdorp. Het college van B. en W. antwoordt dat op dringende verzoeken van de Bij dorpbewoners om de groenvoorziening in hun wijk zoveel mogelijk te sparen. Eind december werden in de wijk spandoeken opgehangen en gingen handtekeningenlijsten rond om het college duidelijk te maken, dat het verlies van een groot aantal bomen zeer zwaar opgenomen werd. De Bijdorpers gingen wel akkoord met de gedachte dat er een paar bomen moesten verdwijnen voor het nieuwe gemaal. In de brief die het college gisteren aan het actie-comité tot behoud van bomen in Bijdorp heeft gestuurd, wordt beloofd dat er in Bijdorp nieuwe beplanting komt. na de voltooiing van het gemaal. De dertig Italiaanse populieren, die binnenkort zullen verdwijnen, worden geplant in de tuin achter het Gemeenteziekenhuis en op de Joseph Oreliosingel en het Bachplein in Groenoord. Deze manier van werken is duurder dan het kappen van de bomen, schrijven B. en W., die daaraan, de mededeling toevoegen dat er in Schiedam nog veertig bomen verplaatst moeten warden. Maar die staan niet in Bijdorp,' aldus het college. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM; De Schiedamse commissie voor onderwijszaken ver gadert donderdag om acht uur 's avonds in het stadhuis. Er wordt gesproken over de instandhouding van de kleuterschool 'i Draaitolle tje en de Mathenessesehool aam de Laan. Dat is een voorstel van het gemeentebestuur. Ook zal het ver slag van het museum over 1970 wor den behandeld. Ter tafel komt ook het voorstel van B. en W. om in Woudhoek acht lokalen neer te zet ten voor het kleuter- en basisonder- onderwijs. SCHIEDAM Schiedam—ELKV was een goede wedstrijd. Een jiuste inzet, mooie doelpunten, spanning tot het emde, maakten Schiedam—ELKV goede propaganda voor het microkorfbai. Snel na het beginsignaai van de scheidsrechter Koerten, kwam ELKV met een ver schot op 10. Het werd 11 toen Ger Overkleeft (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Sportraad vergadert op 'vrijdag 14 januari in het openbaar op het stadhuis. Er zal onder meer gesproken worden over: het verzoek van Hermes DVS om één van de bijvelden als trai ningsveld te mogen gebruiken, de keuring van,velden, decentralisatie van het parkeren in sportpark Harga, de aanleg van noodvelden, de instelling van een werkgroep «creatiestrook Woudhoek—Spa- land, de verwarming van de kleed lokalen in Bijdorp en het verzoek van de Watervrienden om subsi die voor een vierkamp. De bijeen komst begint om acht uur. een aan Schiedam toegekende strafworp onberispelijk onschoot- De Brabanders, sterk in tweede opstelling, maakten er met twee identieke doorloopballen, hoog op springend en de korf tikkend, 13 van. Met een ver schot zorgde Preek. Veer voor 23. Na de pauze duurde het een hele tijd voor Schiedam tot doelpunten kwam. Wat Preek Veer en Nel Ma joor ook probeerden, de bal kwam niet door de korf. Maar eindelijk lukte het Preek Veer en Piet Nab weer. De beste schutter van ELKV zorgde voor het winnende doelpunt na de gelijke stand 55. Succes heeft met de Bermen weinig moeite gehad. Bij de rust stonden de blauwwitten al met 5—0 voor. Na 5—1 liepen de Suc- cessers verder uit naar 8—1. Uit blinker bij de blauwwitten was Henk Hassfeld, die met zijn veran derde manier van aanvallen veel kansen voor zijn medevakgenoten wist te scheppen. In de kleine Middelburgse sport hal heeft ODI een gevoelige 94- nederlaag moeten incasseren. Door het niet meespelen van Arie van het Hof kwam ODI enigszins ver zwakt in het veld. maar dit mag natuurlijk niet als excuus voor deze nederlaag gelden. Een korf balploeg bestaat uit zes heren en zes dames en het is een nonnale zaak dat too micro vier dames en vier heren per wedstrijd gerouleerd wordt Het zou toe te juichen zijn wan neer de korfbalbond eindelijk eens zou besluiten, bij het zware micro korfbai wisselspelers toe te staan, zoals bijvoorbeeld bij handbal al jaren het geval is. - SCHIEDAM De wijkvereniging Nieuwiand organiseert deze zomer een weekkamp voor kinderen van zes tot en met veertien Jaar in het Drentse plaatsje Exloo. De kinde ren worden ondergebracht op een boerderij met twee grote slaapza len. een dagverblijf en een grote keuken. De kosten voor deze veer tiendaagse vakantie bedragen 125 gulden per kind. De reis naar Exloo wordt gemaakt per bus. SCHIEDAM De leden van de bedrijfsgroep Wilton-Fijenoord ver gaderen, samen met de leden van de industriebond van het NVV, m zaal Rotonde van café-restaurant Engels m het Groothandelsgebouw in Rotterdam. De NVV-functionaris de heer A. Schravemade zal miormatie geven over de nieuwe loonstructuur bij Wilton. De vergadering begint om acht uur. (ADVERTENTIE) VOOR HERENMODES BROERSVEST 56 SCHIEDAM (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Churchillweg is woensdag 12 januari enige tijd voor het verkeer gesloten omdat de hoofdrioolleiding naar Groenoord onder de weg doorgetrokken moet worden. Het verkeer wordt dan via de Laan van Bol'Es, de Van Bei- numlaan en de Mozartlaan omge leid. De torenhoge Frankistelling maakt de paalfun dering voor het hoofd- riooi, ook m de Churchillweg. Het werk gaat erg vlug, omdat er in de asfaltbestrating al rekening mee ge houden is. VLAARDINGEN De Viaar dingse Jeugd van 10 tot en met 18 jaar kan deze maand meedoen aan een Nationale Maritieme jeugd- prïjsvraag. Deze is georganiseerd door de Stichting Maritieme Jeugdvoorlichting, ter gelegenheid van het 25-jairg bestaan van de Nederlandse Vereniging tot Adoptie van Schepen waaruit genoemde stichting is voortgekomen. Ook het Viaardingse Visserijmu seum heeft aan de prijsvraag mede werking verleend Er zijn dertig vragen op maritiem gebid. waar onder enkele over de visserij, die beantwoord moeten worden. Onder de prijzen bevinden zich kaarten voor meerdaagse zeereizen en rond vaarten. De deelname is gratis. Prijsvraagformulieren zijn in het Visserijmuseum verkrijgbaar. Z U l,D - H O L L A N DS C H E KANTOORBOEKHANDEL (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM SW viert op zaterdag 29 januari het jaarlijkse carnavalsfeest in gebouw Arcade aan de Lange Haven. Voor de mu ziek zorgen: het dans- en show orkest De Romani's, de drumband en majorettes van OBK, De Twee Pmten, Japie de Portier en de boe- renkapel De Doorzakkers. De spe lers en de trainer van SVV zijn aanwezig in de gedaanten van Prins Achmed de Tweede en de Raad van Elf. Kaarten voor het carnaval zijn verkrijgbaar in de kantine van SVV en op telefoon nummer 349616. Het feest begint om half negen; de zaal is een uur eer der ojïen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Aan de Schiedam seweg, ter hoogte van het rioolge maal Kethel, wordt maandag 17 januari de eerste rioolbuis voor het nieuwe hoofdriool van Kethel en Groenoord gelegd. De eerste buis wordt gelegd omdat er met het ge bruikte Frankisysteem geen palen worden geslagen. De eerste buis is vjf meter lang en heeft een door snede van 1 meter. Hij wordt met een kraan neergelaten in een werk- put waarin de fundering al is aan gebracht. Li de directiekeet van de firma Visser en Smit aan de Hargalaar. is een expositie ingericht met teke ningen en foto's om de bewoners voor te lichten over het werk. Politie, Lange Nieuwstraat 55, tel. 269333 Brandweer, singel 8la, tel. 263578. Apo thee kb ui p. tel 264918 Centrale Meld- en RegelKamer van Rijnmond voor klachten over stank, vuile lucht, etc.: 010—150000 Bezoekuren ziekennuizen. Oetaeen- tezlekenhuts Schiedam, Burgemees- ter Knappertlaan 25, telefoon 269126. Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur Klas 1.30 tot 3 00 uur en 7 tot 8.30 uur- Kraamafdeling 1.30 tot 2.30 uur en 7 tot 7.30 uur. Dr. Noletetlchting. Stadhouders laan 98. Schiedam, telefoon 260080 Derde klas 1 30 tot 2 00 uur en 7 tot 7.30 en tweede klas 1.30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12 30 tot 2 uur en 7 tot 3 uur. Kinderafdeling zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en don derdag van 6 tot 6.30 uur Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveld 144, tel 264316 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van Slingelandt- straat 25, Vlaardingen, tei. 705300 Klaebrennummer Her Vrtl*> Volk, Hoogstraat 76, telefoon 268798. Afdeling Plantsoenen, tuk Kers traat 35, tel. 154605 en 709807 Afdeling Riolering en Bestrating, Jan van Riebeeckweg 21, tel. 377300 Gemeentearchief Oude Kerkhof S, tel. 266727 Gemeentelijke Technische Bedrij ven, Dwarsstraat 42. teL 2649SO Gemeentelijk Bureau voor hulsves ting, Westmolenstraat 26. tel. 267756 Gemeentelijk Voorlichtingsbureau, Nieuwstraat 26. tel. 269051. toestel 174 Reinlglngs- en ontsmettlngsdlenst, Buitenhavenweg 154, tel. 264895 m, Proveniershuis. Overschlese- straat lt tel. 266000 Algemene Begraafplaats, Laan van Spierlngshoek, tel. 711222 Afdeling Onderhoud Gebouwen, Korte Haven 33, tel. 269320 Afdeling Technische Werkplaats, Singel, tel. 268280. Gemeentewerken. Korte Haven 33, elefoon 269320 NIEUWLAND Vanavond "belegt de wijkvereniging Nieuwiand een buitengewone ledenvergadering in het wijkcentrum Nieuwiand aan *t Dr. Wibautplein. De vergadering begint om acht uur; de zaal is om half acht open. In het orgaan, van de wijkvereniging dankt secretaris W. Niehot de winkeliers uit de wijk voor hun medewerking aan "t St.- Nicolaasfeest en de prijzen die zij beschikbaar steliden voor het kla- verjasconcours van vorige maand Dank zij de winkeliers kan ook het orgaan van de wijkvereniging blij ven verschijnen. SCHIEDAM Het bestuur van de Schiedamse voikstumdersverem- ging Vijfsluizen heeft maar ternau wernood weten te voorkomen dat de gemeente de belasting voor een volkstuin in 1972 op zou voeren tot 22,50 per jaar. Met de betreffende ambtenaren Is na moeizame onder handelingen de volgende regeling getroffen: in 1972 betalen de volks- tulnbezitters ƒ7,50 belasting per jaar, in 1973 het dubbele; 15, en in 1974: ƒ22,50. Per vierkante meter betaalt iedere volkstuinder al zeventien cent huur waar nog eens een verenigingscon tributie van 25 gulden per jaar bij komt. Alles bij elkaar opgeteld kost een volkstuin dit Jaar gemiddeld tachtig gulden. In haar contactblad kondigt de volkstuindersverenlging ook datum en plaats aan van de jaarvergadering van '72: woensdag 16 februari in gebouw Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Ha ven 73. BIJDORP Voor jongens van tien tot twaalf Jaar is er Iedere dinsdag clubavond (van half zeven tot acht uur) in het wijkcentrum Het Trefpunt aan de Schietbaan- straat Jongens van twaalf tot vijftien jaar kunnen op dezelfde avond van acht tot half tien ln het centrum terecht. Voor meisjes en jongens van zes tot elf Jaar is de clubavond vastgesteld op don derdag. van half zeven tot acht uur. De meisjff, van twaalf tot vijftien jaar kunnen daarna aan de slag, van acht tot half tietu (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Voor de clubkampioenschappen an de Viaardingse tafeltennisvereniging Intiem '55 hebben 38 leden zich laten inschrijven. Er wordt in vijf klassen gestreden. Het algemeen ciubkampioen- schap zal gaan tussen de senioren Sjaak van Opstal Hoogendijk, Milan Bublik, Hans Hess, Dik Op- penheim en Ruud Plaisier die op maandag 19 januari om de finale plaatsen zullen spelen. De overige 32 deelnemers zijn verdeeld in twee groepen. Zij komen gevieren uit m de tweede, derde, vierde en vijfde klassen. Ook daarvoor worden de voorronden maandag gespeeld in het clublo kaal aan de Rode Kruislaan. Da finales zijn op maandag 17 januari, m hetzelfde clublokaal. (ADVERTENTIE) U WILT EEN DAT KAN REEDS VANAF f 145.- ROTTERDAMSED1JK 397 B SCHIEDAM TELEFOON 01026 96 84 - Ook 's avonds Tevens showroom van vele vooraanstaande merken vloerbedekking met S5 jaar schriftelijke garantie. BEL EVEN Wij komen VRIJBLIJVEND met stalen bij O thuis.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1