5.98 n2.98 2.98 TIMCO SCHIEDAM VANDAA G strijden om titels I 8® Bijeenkomst Schiedams verleden veilig in vitrines 109; TI9.50 GT -terrein steeds leger KAPTEIN WORDT SCHIEDAMS NIEUWE WETHOUDER Gebr. de Veld met kip en ei Markt sluit vroeger T.V. DEFECT opruiming opruiming PASFOTO'S o Jeugdwerk In t Trefpunt. SCHIEDAM Het over grote deel van de negentig vragenlijsten die de Raad voor Jeugd en Jongeren heeft opgestüurd naar in stanties voor jeugdwerk in Schiedam, is ingevuld en wel weer terugbezorgd in de voorlopige behuizing van de jeugdraad-in het Proveniers-" huis. bad- of slaap kamerkleedje ong. 50x90 cm V E 98 toiletmail dekselhoes ter meulen SCHIEDAM Het terrein van de Gemeentelijke Tech nische Bedrijven raakt steeds leger, omdat allerlei gebou wen (waaronder de gashou ders) daar worden gesloopt. Nog steeds is niet bekend wat er op het lege stuk grond aan de Dwarsstraat gaat ge beuren. De beslissing daar over is aan de gemeenteraad, door Hans van der Sloot Wat is er met Schiedam aan de hand? Niemand weet het precies, alleen één ding is zeker: het gaat niet best met deze stad. Dat is aan alles te merken. De Schiedammer van nature toch al geen lollige broek is een rasechte kankeraar geworden. De middenstand klaagt steen en been. De kunstenaars zijn weggetrokken of hebben zich meer op geïnteresseerde gemeenschappen ge oriënteerd. Het verenigingsleven sleept zich zuchtend voort en de cultuurliefhebbers voor zover nog aanwezig hebben gaandeweg geleerd hun behoeften elders te be vredigen. (Van onze tafeltennismedewerker) SCHIEDAM Vlak voor de start van de tweede competitie staat bij de tafeltennissers deze week het evenement van de jaarlijkse Schiedamse kampioenschappen in de volle belang stelling. Elke avond, met uitzondering van woensdag, worden in de Koopmansbeurs de wedstrijden in de verschillende klassen .verspeeld. Na de poules speelt men in iedere klasse door tot de halve finales, want deze én de eindstrijden worden aile op de finale-avond, zaterdag,.afgewerkt. Nieuw is, dat de toernooicommissie dit keer ook het dubbel spel in het geheel heeft opgenomen. regenpakken ia te Wij helpen U direct FOTO v. VUUREN Bruidsboeketten „CORONA" schapenwol afdekking 120x190 cm AfY f\50 130x190 cm WOENSDAG 12 JANUARI 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 naar gd wer k 2r"~-vv> (Van een onzer verslaggevers)- Het is de bedoeling--van de" Jeugdraad om aan de hand van de niéuw verkregen gegevens een volledig overzicht te krijgen van alle activiteiten die in Schiedam voor de'Jeügd.op touw zijn gezet. 3e instellingen die voor enquêtet- ring in aanmerking kwamen, hebben eerst een verklarende orief in debus gekregen, waarna ènquêters laögskw^men om even tuele knelpunten toe te licliten. Voor de Schiedamse Jeugdraad is deze enquête van vitaal belang, omdat het toekomstige beleid er- van afhankelijk is. In het verle-' den, bij de officiële instelling van de Baad is te kennen gegeven dat men eén bemiddelende rol wil gaan spelen tussen overheid en instanties enerzijds en de jeugd anderzijds. In de - vragenlijst, die in grote trekken is overgeschreven vati een enquête die de Rotterdamse Jeugdraad- ooit in de Maasstad heeft gehouden, -staan ruim vijf tig vragen over elf verschillende onderwerpen. Gevraagd wordt onder meer of de instelling onderdeel is van een 'landelijke of een provinciale or ganisatie; hoe groot het aantal personeelsleden en de accommo datie is; wat de doelstellingen zijn; welke activiteiten georgani seerd worden en op welke tijden: moe men te werk gaat en op wel- CASPAR SCHUCKINK KOOL ke jeugdgroepen men zich richt. Om tot een zo afgewogen moge lijk oordeel te komen, heeft .xie Raad eveneens behoefte aan in formatie over wat er leeft onder de jeugd, hoeveel clubhulzen er zijn, waar en wat hun eventuele toekomstplannen zijn. Binnen afzienbare tijd wil de Raad starten met voorlichting en documentatie en het geven van adviezen aan burgemeester en wethouders over 't beschikbaar stellen van financiële en andere hulp aan de Schiedamse jeugd- Volgens Caspar Schuekink Kool, directeur Coördinator van de SRvJJ, zitten er wel enkele fouten in de enquête. Zo wordt onder meer geïnformeerd naar de financiële resultaten. „En dat kun je eventueel over een paar jaar pas doen. als we een beetje vertrouwen hebben", aldus Schuekink Kool. Over ruim een maand zullen, zo kondigt bij aan. de eerst eresultaten bekend zijn. ADVERTENTIE Zo'n leuk gekleurd kleedje m douchecel, toilet en slaapkamer geeft meteen een veel fleuriger aanbWc__ en de prijs kan nu nauwelijks een bezwaar zijn. Een partij prachtige bad- en slaapkamer kleedjes, toiletmat- ten en dakselhoezen met anti slip rug en gemakkelijk te was sen. Nu in diverse kleuren en dessins voor de helft van de nor male prijs. Morgenvroeg om 9 uur begint op de le etage de verkoop van deze partij bad- en slaapkamer- kleedjes, toiletmatten en dek selhoezen met anti slip rug. Kies uit diverse kleuren en des sins, nu voor een echte oprut- mingsprijs. Duur fan de opruiming 13 januari tot 3 februari Géén schrift, of tel. best. het winkelen waard (ADVERTENTIE) VOOR HERENMODES T BROERSVESX X SCHIEDAM De enige manifesten van een niet stuk te krijgen enthousiasme zijn de plannen, de nota's en de structuuronderzoeken die met de regelmaat van het Nederlandse spoorboekje worden geproduceerd en die alleen één ding gemeen hebben: een ongebreideld vertrou wen in de zedelijke, culturele en economische toekomst van deze stad. Hoe Schiedam er werkelijk aan toe is begint echter hoe langer hoe duidelijker te worden. On danks de beloften, de plannen en de onderzoeken is er nog maar weinig ten goede veranderd. Schie dam is moe, om niet te zeggen: doodziek. Het hele culturele gebeuren is "vervaagd tot een nauwelijks raerfc- Het Schiedamse publiek zou geen belangstelling hebben voor andere zaken dan de direct lijfelijk waar neembare. Een beetje gelijk heb ben ze wei. Hoe anders Schiedam vroeger ook was. een mekka is het nooit geweest. De basis van de Schiedamse folklore werd voorna melijk gevormd door drumband en amateurorkesten en er was maar weinig wat daarboven uitstak. Anderen geven de geringe bereidheid tot samenwerking, de overheid, de SG en een niet-rea- listische kijk op de werkelijke pro blematiek de schuld. En ook zij hebben gelijk. Schiedam, per traditie verdeeld in twee partijen die elkaar even eens per traditie naar het leven staan, heeft zelden een echte sa- Doodziek bare bemoeienis van een clubje kunstliefhebbers voor wier activi teiten geen hond belangstelling meer heeft. De aula van het Stedelijk Mu seum, vroeger dé Schiedamse con certzaal, wordt van tijd tot tijd nog eens aangedaan door het met de vrienden van het Stedelijk Mu seum gelieerde Intertexta dat sinds jaar en dag Bach op blij moedig amateuristische wijze ver morzeld en daar jaarlijks ten overstaan van het Schiedamse publiek kond van wil doen. De Filmkring, ooit eens een bloeiende liga, is op sterven na dood. evenals een paar toneelver enigingen die nog geen vijf jaar geleden leden moesten weigeren omdat de vruchtbare kunstbeoefe ning erdoor in gevaar werd ge bracht. En zij zijn niet de enigen. Waar je ook kijkt, welke vereniging of welke organisatie je ook by de kop pakt, overal zie je een zelfde verval, een zelfde terugloop van leden en een zelfde stopzetten van activiteiten. En waar het aan ligt? God mag het weten. De outsiders geven de Schiedamse mentaliteit de schuld. menwerking te zien gehad. Het „eendrachtig samenstrevend" dat de SG zo fier inhaar vaandel heeft staan, heeft daar slechts incidenteel wat aan kunnen ver anderen. De stedelijke overheid heeft in de cultuur inderdaad altijd een stiefkaind gezien en is pas laat, later dan elders, tot de ontdekking gekomen dat de uitbanning ervan uit het dagelijks leven wel eens verschrikkelijke gevolgen voor het leefklimaat kan hebben. De SG, hoe goedwillend ook. heeft daar geen goed aangedaan. Het eendrachtig samenstrevend is zo elitair en zo langdurig ver keerd geïnterpreteerd, dat tal van mensen, tal van organisaties die anders en beter wilden, de zaak er ten langen leste maer bij hebben neergegooid. En dan nog de niet- realistische kijk op de werkelijke problematiek die de enige aanlei ding is geweest tot al die stukken die beter beloofden. Vooral daar in is nog weinig veranderd. We barsten van de plannen en de beloften. Maar aLs we eens echt gezellig uit willen, moeten we nog altijd naar Rotterdam of Vlaar- cüngen. (Van een onzer verslaggevers). SCHIEDAM Bert Kaptein, fractieleider van D'66 in de ge meenteraad enstudent pedagogie in Leiden, wordt Schiedams nieuwe wethouder. De gezamenlijke frac ties van PvdA en PPR hebben be gin deze week besloten de wethou derskandidatuur van Kaptein in de eerstvolgende raadsvergadering van 24 januari te steunen. De 31-jarige D',66'er yolgt drs. Jaap Houtman op, die eind november uit het col lege stapte, omdat hij de aanhou dende kritiek uit de raad op zijn beleid niet fair vond. Door deze beslissing van de so cialisten steunt het nieuwe college slechts op een meerderheid van één 'stem (19 tegen 18). Volgens een communiqué dat vanmorgen is uit gegeven, heeft de PvdA drie over wegingen gehad om de komende twee en een half jaar in zee te gaan met de groep van 19 (CPN. PvdA-PPR en D'66>: handhaving --.van een progressief college, hand having enuitvoering van het pro gramma van het huidige college en de hoge kosten van een eventuele vijfde wethouder; dat laatste was een uitdrukkelijke wens van de KVP en PCG. De deelnemers aan het toernooi zijn vrijwel allemaal leden van TSF en NOAD. Van de pasopge richte nieuwe tafeltennisverenigin gen zoals de Reling en Glashard zijn geen inschi ij vingen binnenge komen. De toernooileider Jos Cla- zing werkt in het toemooiprogram- ma duidelijk naar een hoogtepunt aan het eind van de week. De top- tafeltennissers van NOAD en TSF komen pas vrijdagavond voor het enkelspel achter de tafel. Vanzelf sprekend gaat naar deze- sterkste groep de meeste betangstelling uit. Titelhouder Hans van den Broek zal er zeker op gebrand zijn. om (ADVERTENTIES) Een van onze OPRUIMINGSAANBIEDINGEN van ƒ29,75 voor Schiedam Broersvest 19 Tel. 262851 Donderdagavond - Koopavond (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De vrijdagmarkt op het Broersveld gaat vanaf vrij dag 21 januari om vijf uur 's avonds dicht in plaats van zes uur, heeft het gemeentebestuur beslo ten. Het college heeft dat gedaan, na uitvoerig overleg met de VROM- dlenst en de Centrale Vereniging voor de Ambulante. Handel. Uit een enquête is gebleken, dat 92 percent van de marktkooplieden vóór de vroegere sluiting was. Bij een eer der onderzoek was dat percentage lager: zestig percent. De meerderheid van de markt kooplieden wil graag eerder thuis zijn. Een voordeel voor de gemeen te is, dat het opruimen van de rommel door de Vrom-dienst beter gespreid en eerder kan gebeuren. Oorzaak van de bereidheid van de marktkooplui om vroeger te slui- ten, ligt ook aan het feit dat de koopavond in Schiedam verplaatst is naar de donderdag in plaats van vrijdag. voor de derde keer In s uccessie kampioen van Schiedam te worden. De fraaie wisselbeker wordt dan definitiof zijn eigendom. De groot ste concurrentie kan de TSF-er verwachten v an zijn clubgenoten Hans Lingen en Cas van Koets veld. terwijl de NOAD-spelers Jan Knikkenher gen Ron van de Aa de groep completeren, waaruit de nieuwe titelhouder wel te- voor schijn zal komen. In de topgroep van 12 deelne mers ontbreken namen als Nico van Slobbe die elders tafeltennis- verplichtingen heeft, terwijl Gerry Vaessen en Henny Stolk ook niet van de partij zijn. Hans Lingen treft in zijn poule de NOAD-spelers John Bui.ik en Jan Bayings aan. Het gevecht om de tweede plaats is hier interessant, want de TFS-er zal wel poulewinnar worden. Hans van den Broek heeft ook twee Noad-spelers bij zich in de poule. Tulpenburg en Rademaker zijn hier opponenten. De beide an dere poules geven van Koetsveld, Dries en van der Aa aan de tafel, met daarnaast Jan Knikkenberg, Fred Clarljs en Peter van den Broek. In de groëp van landelijke B- spelers zijn de NOAD-spelers Buiik. Clarlis en Bayings als kans hebbers geolaatst, In de eerste klasse is de strijd' volkomen onen. Misschien dat een René Schewe (NOAD) serieus kanshebber genoemd mag worden. De wedstriiden om de titels bij rteieugd vinden raterdag nlaats en hier ls het weer een NOAD-TSF k-oohtmeting. De pers'oonlifke titels zijn vooral voor de snelers waardevol. Daar naast wordt noe gestreden om de 'WT VC "OO rr rKr.)r n—1 rï(„ de senioren en bii de junioren wordt, 'oeo-ot-e-e .-.ir, vereniging met '-'--niresultaten over de fprr-se klossen. —er- ADVERTENTIE Evt. vooraf - prijsopgave St Eiduinast raaf - 78a Schiedam - Nssg) Telefoon 010—26 86 38 \-JjP Off. Philips dealer l Ai)V r.RThiN I i E Die oude slecht!iggende matras kan nu gerust met de vuilnis man meemorgen koopt U een nieuwe voor een spotprijs. 2 Persoons polyaether matras sen met schapenwol afdekking, prima liggende matrassen met geborduurde borders en aan twee zijden doorgestikt. Nu voor echte opruimingsprijzen. (Van een onzer verslaggeefsters; SCHIEDAM De eerste leden vergadering van de Nederlandse Christen-Vrouwenbond in Nieuw- land wordt op woensdag 19 januari gehouden. In de opstandingskerk 'hoek Troelstralaan. Honnerlage Gretelaani verzorgt het produkt- schap voor Pluimvee en Eieren om half acht een bijeenkomst. De voedingswaarde van de kip en het ei wordt besproken en er zullen receptenboekjes worden uitgedeeld. Na de pauze wordt 'n kleurenfilm vertoond. De kip, die op de avond gebraden wordt, zal onder de aan wezige dames worden verloot. Het bestuur van de afdeling Nieuwiand maakt verder de dames attent op de rondleidingen door museum Boymans elke tweede dinsdag in de.maand. De contribu tie voor de vereniging, die dit jaar dertien gulden bedraagt kan op de ■ergadering voldaan worden. De volgende vergadering van de 'rouwenbond wordt gehouden op >3 februari. Dominee J. G. van 'encren uit. Katwijk aan Zee houdt die avond een toespraak. SCHIEDAM De oude uniformen en schutterijstukken uit de histori sche afdeling van het Stedelijk Museum staan over twee maanden achter glas te pronken.'Dat scheelt het museum een hee! stuk met de bewaking van de kelder, waar de historische afdeling en het Gedistilleerd Museum gevestigd zijn. Behalve historische voorwerpen zet de enige meubelmaker- timmerman van het museum ook verscheidene voorwerpen (waaronder een paar nieuwe aanwinsten) uit het Gedistilleerd Museum in vitrines. Het voordeel van de vitrines is dat de voorwerpen stof- en schimmelvrij ten toon staan, veilig voor al te grijpgrage vingers. „Er is wel eens wat gestolen uit de kelder van het museum," vertelt directeur de heer H. Paalman. „Nu de spullen achter glas staan hoeven de suppoosten min der in de gaten te houden," Tijdens werkzaamheden is het Gedistilleerd Museum gewoon open, maar de historische afdeling niet. Alleen op speciaal verzoek kunnen de lief hebbers de voorwerpen van oud Schiedam gaan bekijken. Over een paar maanden is alles weer gewoon de hele dag le zien. Klaar terwijl L wacht Lel op hel Juiste adres HOOGSTRAAT 104—106 SCHIEDAM (ADVERTENTIEl Bioemsierkunst J. Krabbendam Schiedam Hoogstraat IS Tel. 2€6118 Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze 2-persoons polyaether ma trassen met schapenwol afdek king, 2 zijdig doorgestikt. Kies uit de kleuren goud en biautv. Ook in 1-persoonsmaten: 80x 190 cm f76.50 90x 190 cm f87,50 Duur van oe opruiming 13 januari tot 3 februari a Géén tel. of schrift, best.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1