WGGF Moeder doodt kindje in bad ijkje verbrand VLAGGEN IN IRNSUM oude valt in SÈP Misleiding Me prote branden Atje, Elly, Trijnie, StienSippy en Wil Journalist iltmans wil over 'Indonesië- bedrog zaak voor Hoge Raad Inbrekers in volle actie verrast Margarine 2 ct goedkoper Opzettelijk Marokkaan met mes gestoken ONTPLOFFING IN DSM CENTRALE an- ivond Godfried Bo mans 1 B Matig tot streng (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Am sterdamse journalist Willem L. Oltmans heeft premier Biesheuvel verzocht een ver volging in te stellen tegen oud-minister mr, J. A. H. M. Luns van Buitenlandse Zaken, nu secretaris-generaal van de NAVO. Rotterdamse brandweer mannen vallen met de spuiten in de aanslag de loeiende vlammenzee aan in de opslagplaats van de veiling aan de Albert Plesmanweg. Produktief Feijenoord (Van onze sociaal-economische redactie) SCHIEDAM Bij de werf Gusto is vanmorgen voor Nederland de actie •van de Industriebond NW losgebarsten. Een op dit mo ment nog onbekend aantal personeelsleden legde van 11 tot 1 uur'het werk neer. primeur ROTTERDAM Tien tot veertien graden vorst in het oosten, tien a elf graden hier, daaraan zal iedereen moeten wennen', want tot nu toe heb ben we een uitermate zachte winter te 'verduren' gehad. Handelaar in oud papier Mijndert Kruger vindt dat steeds meer mensen andere mensen op Het Vrije Volk moeten abonneren. Dat verbaast ons niet, Mijndert Zo ziet u maar: u steunt het bedrijfsleven door het werven van nieuwe abonnees. En. uzelf, natuurlijk. Want voor elke nieuwe abonnee krijgt u een leuke verrassing. Hoe meer abonnees, hoe meer verrassingen. Ge denk de kommersie. Uzelf abonneren mag natuurlijk ook.) K Waardebon M Nederland 1, 20.20 uur 33 Hoofdredacteur H A Wig bol» Maandag 17 januari 1972 27p ïaargang iun8071 6 voor apporo Sippy Tichelaar Atje Keulen- Deelstra Elly v. sL Brom* Tronie Kep Stien Baas- Kaiser. LUI IS 1BETIC1IIIT VAN LEUGENS W. OLTMAXS bedrog De klacht luidt: 'Opzettelijke misleiding van het Nsgierlanfce volk en van premier dr. .W Drees inzake het beleid in de Indonesi sche kwestie." Minister van Staat dr. "W. Drees heeft ons vandaag medegedeeld dat hij kort geleden nog twee dreig brieven over deze affaire van de heer Oltmans heeft ontvangen. De Amsterdamse free-lance journalist dreigde de heer Drces dat hij het hem. "erg moeilijk zou maken" ais hij geen inlichtingen over de poii- tiek van die jaren zou krijgen. Dr. Drees: 'Oltmans is een wilde man. Hij had een gesprek met mij aangevraagd over iets wat zich der tien jaar geleden heeft afgespeeld. Ik heb dat geweigerd op grond van zijn houding in de Indonesische zaak. Dat heb ik hem ook geschre ven.' Volgens de heer Oltmans heeft mr Luns gedurende een aantal achtereenvolgende jaren de minis- t er-president de vaste kamercommissie voor buitenlandse zaken, het parlement en dus het hele Nederlandse volk opzettelijk misleid om zijn fatale beleid in de Indonesische kwestie te kunnen uitvoeren. Het leidde dan ook tot se dood van Nederlandse militairen In Zuidoost-Azië, de uitwijzing van tienduizenden Nederlanders uit In donesië en de confiscatie van vele miljarden aan Nederlandse eigen dommen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM-DEN HAAG Drie grote branden hebben dit weekend grote schade aangericht. In Rotterdam werden mensen licht gewond. Verdere slachtoffers waren er niet. In Den Haag moest de brandweer voor het eerst in haar geschiedenis assistentie vragen te Wassenaar en Rijswijk. Het City theater in die stad brandde geheel uit (schade 3 miljoen, waarvan anderhalf miljoen aan film materiaal». Tegelijk was brand ontstaan in drie slooppanden. Te Rotterdam brandde zater dagmiddag een woonhuis aan de Gashouderstraat uit. Ontploffing van een fles butagas vergrootte de ravage. Het optreden van mr. Luns Jegens Indonesische gezagsdragers zou ook rechtstreeks hebben geleid tot een vroegtijdige liquidatie van de Nederlandse aanwezigheid In de republiek Indonesië. Oltmans schrijft In zijn klacht dal mr. Luns opzettelijk de vitale conferentie ir Genèwe i'55-'56i heeft doen mislukken Ook zou volgens Oltmans tijdens een gesprek van oud-premier Drees net de oud-minister van buiten landse zaken van Indonesië, mr. Anak Agung Gdee Agung (3 no- 'ember '71 ten huize van dr. Dreesi. gebleken zijn dat mr. Luns kabinet en parlement bedroog. De heer Oltmans heeft verzocht elf getuigen te horen. Zie ook paj». 3: Drees - Ongeveer tegelijkertijd brandde een loods van de Veiling der Zuidhollandse Eilanden geheel uit. Het blussen duurde tot de avond. ZIE VERDER PAGINA 5 De Bilt verwacht tot dinsdag avond: VRIJ ZONNIG Droog en vr(j zonnig weer met een matige tot krachtige in het Waddengebied harde oostelijke wind. Matige tot strenge vorst met minimumtemperaturen van min 5 tot min 12 graden en maxima rond min 4 graden. 18 Jsnu.rt ton op order 0S-» 17 02 iliü I* <jp onder 09.30 19.51 (Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM Tweemaal wer den de drie inbrekers, die aan de Schiedamse Van Deventerstra&t in een winkel bezig waren een brand kast open te breken gestoord: eerst door drie jongetjes, daarna door de politie. De eerste onder breking vingen de brandka-ster,kra kers met een zoethoudertje op: de jongens werden losgelaten op de In de zaak opgeslagen voorraad snoep en limonade. Terwijl de Jongens zich tegoed deden stortten de inbrekers zich weer op de brandkast, maar toen even later de politie kwam gingen ze samen met twee van de drie jongens aan de haal. Een van de drie jongens, de elfjarige Martin, was zo geschrokken dat hij zich achter e»>- stelling verstopte, waar de agenten hem vonden. Martin vertelde de politie dat hij en rijn vriendjes aan het spelen waren toen ze de achterdeur v.d. winkel ogen zagen staan. Van de drie Inbrekers mochten ze doen waar ze zin in hadden, als ze zich maar rustig hielden. Alle moeite van het krakend trio was echter tevergeefs: in de brarkakéöt téi Sl- leen wat wisselgeld. I (Van een onzer verslaggevers» MAASTRICHT Het zoeken naar het 4-jarige Duitse meisje Monika is gestaakt: haar 24-jarige moeder Wilma B. uit het grens- plaatsje Richterich vlak. by Kerkrade heeft bekend het kind vorige week in het bad verdronken te hebben, het lijkje in stukken te hebben gesneden en in de kachel te hebben verbrand. Dat gebeurde terwijl Momka's tweelingbroertje rustig in zijn bed sliep. Volgens de Akense politie moet de moeder onder geweldige psy chische druk hebben gehandeld. Ze leefde gescheiden van haar man. De buren hadden al enkele malen bij het gemeentebestuur geklaagd, omdat de kinderen er verwaar loosd uitzagen. Wilma B. deed donderdag aan- BifW van de vermissing van haar dochtertje. Op het politiebureau volgde ze de uitgebreide zoekactie. Vrijdag vond een rechercheur nog gloeiende delen van het lijkje in de kachel. AMSTERDAM (ANP» Een zeventienjarige jongen. I. K. B„ is zaterdagavond laat in Am sterdam gearresteerd, verdacht van mishandeling van een Marokkaanse gastarbeider. De Marokkaan, A. S. (31), werd bij een ruzie in de Albert Cuyp- straat in zijn linkerzij gestoken. De verdachte jongen, eerst voortvluchtig, is na zijn arres tatie overgedragen aan de kinderpolitie. (Van onze sportredactie) INZELL Van bijna elk huis in het Friese dorpje Irnsum wapperde gistermiddag de vlag. Ver weg, in het Zuidduitse Inzeil, had Atje Keulen-Deelstra, Imsums beroemde in woonster, de Europese damesschaatstitel ver overd. Atje. Elly v. d. Brom, Trijnie Rep (6de plaats», Stien Baas-Keiser en Sippy Tiche laar gaan naar de Olympische Winterspelen in het Japanse Sapporo. Wil Schenk-Burg- meyer is reserve. Wil Schcnk- Burgmcyer Feijenoord achter:-nu op.AJax blijft ove rigens onveranderd vier punten, want de Amsterdamse leiders klopten moeizaam het sterk spelende Sparta <21). Aan de staart van de ranglijst consoli deerde Excelsior bij FC Den Bosch bekwaam het standsverschil. Grote man daar: Excel sior-keeper Eddie van der Roer. Wereldkampioen zwaargewicht boksen Joe Frazier liet in New Orleans weinig heel van de titelillusies van uitdager Terry Daniels. Posthumusde gelukkige, wordt omhelsd IN EIGEN LAND baarde de plotseling teruggekeerde produktaviteit van Feijenoord opzien. Bejubelde man in de Rotterdamse Kuip: aanvaisspits Hans Postumus, die twee maal scoorde en een treffer voorbereidde. \u al een stakin De staking had eigenlijk pas over veertien dagen, na een vergade ring met de NW-leden en na een ultimatum aan de directie mogen plaatsvinden. De vertegenwoordiger van de NVV-bond zei ons: „We wilden ons niet tegen de spontaniteit ver zetten." Het is niet uitgesloten, ai- dus deze woordvoerder, dat nu ook andere metaalbedrijven in de Wa terweg in spontane actie komen. Directie-secretaris Toxopeus van Gusto zei ons dat de stakers nog geen contact hadden opgenomen met de directie. Evenmin ais het districtskantoor van de bond wist h(j om hoeveel stakers het van morgen ging. Volgens de NVV- woordvoerder staakten ook veel con fessionelen en ongeorganiseerden mee. (Van onze soc.-econ. redactie). DEN HAAG Met ingang van vandaag is de prijs van de meeste margarinemerken met twee cent per pakje (250 gram) verlaagd. De prijsdaling houdt verband met een daling van de grondstoffenprijzen op de wereldmarkt. BEEK (ANP) Vijf mensen zijn gewond, door een ontploffing die zich gisteren heeft voorgedaan in de elektrische centrale van het po- lychemisch bedrijf van de DSM te Beek. De explosie ontstond doordat 'n afsluiter van een gasleiding in de centrale scheurde (ADVERTENTIE) Veel last zult u er voorlopig niet van ondervinden. Vooralsnog zier. het er naar uit dat er een „droge" vorstperiode inzet. De Nederlandse Spoorwegen verwachten geen ver tragingen. De zoutindustrie zal voorlopig nog met de opgehoopte voorraden blijven zitten. Het Rotterdams Waterleiding bedrijf waarschuwt de mensen de geëigende maatregelen te treffen. Sluit de hoofdkraan af, tap uw lei ding leeg. Voor automobilisten de volgende raad van de ANWB: uw accu is nu het belangrijkst. Rijdt u elke mor gen en avond op en neer naar kantoor, met uw lichten aan, dan put u langzaam maar zeker uw accu uit. De rit is te kort om op te kunnen laden. Met de kou neemt de sterkte van de accu toch al af, dus zorgt u er voor dat u hem af en t-oe wat bijlaadt. H CD lk uil iemand abonneren op hetVdjeVolk. m 'j Jlc wi! tnereif abonneren. a u m Het Vrije Volle ltomt de eerste 2 weken gratis. Daarna het liefst betaling: per kwartaal; Llpet maand. (Aankruisen wat u wenst.) Mijn naam Straat Plaats Ik abonneer: Naam. Straat PlaSta (In envelop of op briefkaart opsturen naar Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579,Rotterdam. Fostiegc! hoeft niet.) 26

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1