Onderwijs commissie wijst zeven onveilige straten aan 'Werknemers zich gedwongen Echtpaar in Kethel C. &A. krijgt opslag ruimte in school po jaar getrouwd Nieuwlands Schuttershuis dit jaar open Collecte voor oorlogs slachtoffers in Vietnam Gebroken knie W A. de Jong bespeelt HesS'Orgel (brom)fietsen fijn PAGINA lk VRIJDAG 18 FEBRUARI 1972 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Over twee weken moet de verhuizing van de lichamelijk gehandicapten uit de Sociale Werkplaats aan dè Schiedamse Boterstraat naar Maassluis een feit zijn. Daar zal de Sociale Dienst blij om zijn, maar de werknemers zijn er kwaad over. Zij-willen niet weg uit Schiedam, maar ze voelen zich'ertoe gedwongen. Voor naar (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Eeden en bestuur van de Algemene Kunst kring „Cultura" hebben zich te elfder ure weer bedacht. Tij dens de ledenvergadering in Irene is besloten in weerwil tot alle eerdere plannen Cultura nog niet op te heffen. De school die C'& A voor een deel mag gebruiken MOREL verrassing Voor aJ uw verlichtïng-stereo-app. blenren-T.V. Nieuwe filters voor de Shell-raffinaderij in Euro poort vormden de voor Vlaar- dingen ongebruikelijke lading die gisteren door de F airlift aan de Koningin Wilhelmina- haven werd gelost. De omge bouwde coaster, die uitgerust. is met twee hefbomen die elk een capaciteit hebben van vijftig ton, was de lading in Genua gaan halenHet onge veer dertig meter lange vaar tuig arriveerde eergisteren in Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM Er schort het een en ander aan de verkeersveiligheid by enkele scholen in Schiedam. Dat vindt de gemeentelijke onder wijscommissie en ze zal de ver- keerscommissie daarvan binnen kort op de hoogte brengen. Ge hoopt wordt dat de verkeerscom- missie zich in een van de eerstvol gende vergaderingen over het pro bleem gaat buigen. De onderwijscommissie heeft een lijstje opgesteld van zeven school straten. die niet veilig genoeg zijn voor de leerlingen. De straten zijn: de Fahrenheitstraat. de Laurens Costerstraat-Van Swindensingel. de Singel, de Parkweg, de Eduard van Beinumlaan. de Schielamse- weg en de Vlaardingseweg. Beide partijen zijn het er wel over' eens. dat'er iéts moet gebeu ren om de omstandigheden aan de Boterstraat te verbeteren, 'Alleen zijn - de werknemers het niet eens met de oplossing, die de Sociale Dienst gevonden heeft: verhuizen naar Maassluis. Ze vinden dat er in Schiedamgeld en mogelijkhe den moeten zijn voor een goede so ciale werkplaats. Eén van de lichamelijk gehandi capte werknemers wil graag zijn grieven over de huidige situatie kwijt.: Hij iservan overtuigd, dat zijn- collega's- het met hem eens zijn, maar het niet durven, zeggen. Zelf wil hij zijn naam per se niet in de krant hebben, omdat hij maatregelen van de Sociale Dienst vreest.-'. r-sriddf.'- ./.-i deugt niet. Maar er moet toch geld op tafel kunnen komen voor een nieuw. Dat is toch veel belangrij ker, dan bijvoorbeeld zó'n Passage theater; waar niemand naar toe gaat.' Maar hij heeft het gevoel, dat het allemaal tevergeefs is: 'We moeten wel naar Maassluis. Anders zetten ze ons eruit en krijgen we een kleine uitkering. En dat neemt moeder de vrouw weer niet. Dus worden we gedwongen te gaan-' De heer Haye weet dat het de mensen in de werkplaats niet lek ker zit, dat ze over twee weken verhuizen moeten en legt zijn standpunt uit: 'Ze zijn erg honk vast en vertrouwd met het werk- ritme hier in Schiedam. Het is jammer, dat de zaak nu weer opge rakeld wordt. We dachten dat alles na de verhuizing wel beter zou gaan. Daar is de werkplaats veel moderner en beter aangepast. Er zijn daar in Maassluis veel mëer mogelijkheden.- om het werk te doen dat de mensen kunnen en willen. De verhuizing is echt nood zakelijk.' (ADVERTENTIE) plaats. Eigenlijk mag ik dat niet zeggen,'maai- 't kan me niks sche len," zegt hij boos. De heer Haye wil wel toegeven, dat er niet voldoende leiding is: 'De leiding is onderbezet, maar we zijn niet van plan nu nog nieuw personeel aan te trekken. Over twee weken is het allemaal an ders,'zegt hij vergoelijkend. De werknemer heeft al z'n gal nog niet gespuid, hij gaat door: •Het sociaal beleid in Schiedam is zwak. De directeur, de heer Smits en wethouder Collé hebben er niks van gemaakt.' De Sociale Dienst en de' werk nemers van de werkplaats zijn het erover eens dat.het gebouw aan de Boterstraatverouderd is en niet meer voldoet aan de eisen. De man die er elke dag werkt: 'De machi nes zijn' verouderd en het gebouw (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het comité Hulp aan Vietnam houdt volgende week een Vietnam-collecte in Schie dam. De opbrengst van de collecte wordt besteed aan medicijnen voor de oorlogsslachtoffers, voedsel en plastic 'tegen de napalm),. De initiatiefnemers van dé collecte zijn G. H. Mietes. Toon Paardeko- per (werknemer Wilton. John Dettmeyer (lid ondernemingsraad Gusto) B: E. van der Windt (ANJV), Mevrouw Op 't Énde <NVB) en J. C. B. Hoek (NVV:jon- geren). Personen die willen collecteren kunnen zich opgeven bij G. H. Mietes. Bosmanplein 35, telefoon 703962 of bij E. Bergsma, Kuyper- laan 209 telefoon 709464. Deze adressen .zijn de hele dag telefo nisch bereikbaar. Collectanten moeten volgens de politieverorde ning minstens vijftien jaar oud ■-Zijn.' HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 26 75 52 Hij vertelt dat een collega van hemsteedsaari 'toevallen lijdt: „Die jongen kan er niet meer te- gén. HU zei mij dat hij zich rot- prakkizeert over de situatie hier en daar die toevallen van krijgt." De oorzaak van de onaangename sfeer is volgens hem de 'Incapabele lei ding, van de werkplaats: „Bedrijfs leider Postma is. hier niet op z'n (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Toen de 71-jarige C. J. van G. uit Schiedam giste ren op de Westfrankenlandsestraat voor een geparkeerde auto de straat overstak, is hij aangereden door de automobilist Y. S. uit Vlaardingen. De voetganger moest met een gebroken knie in de No- Ietstichting opgenomen worden. Die angst schijnt niet' ongegrond te zijn. De beleidsmedewerker van de directeur van de Sociale Dienst de heer J. H. P. Haye, kan. niet beloven, dat een werknemer van de werkplaats," die, tegenover buiten staanders klaagt over zijn werksi- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Kethelse echtpaar L. de Bruijn-van. der Meer, is op zondag 20 februari, vijfenzestig jaar getrouwd. Ter gelegehhedi daarvan geeft het bruidspaar een. dag eérder, op zaterdag 19 februari, een recep tie in gebouw De Bank aan de Schicdamsoweg. Burgemeester en mevrouw Roelfsema hebben .al aangekondigd op deze recep tie htm gelukwensen te komen aanbieden. Namens het hele ge meentebestuur zullen ze een fruitmand overhandigen. j - Deheer De Bruijn, geboren op 11 maart 1882 in. Kethel, is voor z'n pensionering huis- en rijtuigschilder geweest. Daar naast was Hij dertig jaar lang Kethels correspondent van het Rotterdamsch Nieuwsblad. Me vrouw De Bruijn-van der Meer werd op 1 oktober 1882 geboren, eveneens in Kethel. Het bruidspaar heeft twee kinderen, vier kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. De re ceptie begint zaterdagavond om acht uur en duurt tot elf uur. SCHIEDAM De geplande ver gadering van de commissi" «;taös- ontwikkeiihg pp 21 febir raat niet door. De teken;"?—! en or- o~nen voor de binnenstad de Singel en 't winkelcentrum aan de Zwa' —laan z' tiet itiaar. De dienst :rken gaat in ieder geval '-at r"-"> voor het *-»Ve!cenfnim voor de com- missievérepd^ng op 20 maart klaar te hebben. Met de twee'andere zorgenkind- Jes uit het Schiedamse culturele 1 wereldje, de Schiedamse Filmkring v en de Stichting Vrienden, van het Stedelijk Museum zal contact ge- zocht worden om eventueel tot ge- MBÜSRL,. zamelijke initiatieven te komen op uêT .J&Sal cultureel gebied. K| - Als de gesprekken positief resul- I/' JfiBi«g|3& g taat opleveren, zal een gesprek m g' aangevraagd worden met het Sj. Schiedamse gemeentebestuur. Uit- K HP eindelijke doel' van Cultura: tot mÊUKgBÊHffiÊÉÈt een fusie komen met de beide an- dere verenigingen. Het is niet uit- WÊM gesloten dat over enkele weken ook met het N1VON gepraat gaat wor- den. I I I jÊ- /ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) U hoeft Uw kostbare platen niet her en der te laten slin geren...., want nu kunt U ze stof- en stootvrij opbergen in deze waaierkoffer. Deze platenkoffer met 20 ge scheiden vakken voor Ip.'s. So lide houten koffer bekleed met vinyl. verchroomde knipsluiting en stevig handvat van f 16,50 nu voor nog géén tientje. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Nog dit jaar krijgt de wijkverenigtng Niéuwland een eigen wijkgebouw. Het gemeen tebestuur heeft toestemming gege ven de school aan het Bachplein te verplaatsen naar het Schutters veld; waar de wijkvereniging het gaat gebruiken, omdat de'wijkver eniging dit jaar haar vijfjarig be staan viert,- wordt van de opening van het gebouw een "feestelijke ge beurtenis gemaakt. De vereniging is van plan het gebouw Het Schuttershuis te noe men' en wil voor het feest bij de opening een Schuttersgilde uit het Zuiden van het land uitnodigen. De opening wordt in ieder geval op 'n zaterdag gehouden. De wijkvereni ging vindt deze gelegenheid een goede aanleiding om de winke liersvereniging Nolenslaan in de belangstelling te plaatsen. ADVERTENTIE SCHIEDAM Het warenhuis C. A., dat binnen enkele, weken 't winkelpand van de Hema gaat overnemen.' heeft van de gemeente extra magazijnruimtegekregen in de openbare Comeniusschool' aan de Singel. In ,de keidér van hef schoolge bouwen op de benedenetage zullen door C. A. binnenkort speciale voorzieningen worden getroffen voor .de opslag van kledingvoorra- den. De gemeente kón aan het C. Ai- verzoek om meer ruimte voldoen, omdat de afdeling A en B van de Comeniusschool onlangs zijn sa mengevloeid. Hierdoor kwam een flink aantal leslokalen leeg te staan. Drie andere ongébruikte lokaleii in het schoolpand gaan dit jaar ook „onder het mes." Timmerlieden moeten er twee klaslokalen van snaken, bestemd voor de kleuters van de school aan de Laan. Deze school zal moeten verdwijnen in verband met de sanering van de binnenstad. Als er snel aan de verbouw van de klaslokalen wordt begonnen, kunnen d'e kleuters na de zomer vakantie hun nieuwe onderkomen al betrekken. De beslissing hier over'ligt in handen van de gemeen teraad, die „ja" moet zeggen tegen het verbouwingskxedief van 70.600 gulden. SLIJTER.!/ WIJNHANDEL Iri september of oktober wil het bestuur van Cultura verslag uit brengen aan de ledenvergaderingen over de pogingen om „nog te red den wat er te redden valt." Voor deze gelegenheid is het bestuur uitgebreid met het D'66-raadslid Aad Wiegman. Bezorging door de gehele stad SCHXEHHM Broersvest 58. tel. 26.77.i8 N'ieuwlandpleii» 57. tel. 70.11.6U Voor Ko Morel, bestuurslid van Cultura, is het besluit: niet-op- heffenvolkomen onverwacht ge komen. In de ledenvergadering had hij „de lijkrede" al uitgesproken, toen er uit de zaal, met'name door gemeentevoorlichter Dolf Busch- kens, verzet rees tegen de ophef fing. Dat er voor Cultura in de huidige vorm geen plaats meer is, vindt Morel, evenals de ledenvergadering trouwens, een uitgemaakte zaak. „Ik ben uitgevochten, we zijn van een klein duizend leden teruggelo pen tot 166. Cultura in deze opzet pakt niet meer", aldus Morel. De laatste activiteit, die nog van Cultura verwacht mag worden, is het grote museumfeesfc volgende vrèek vrijdag. Aan dat evenement werkt onder andere mee: het cabaret-duo "Neerlands Hoop „in Panama." (Van èen onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM.-- Elke 3e zaterdag in de maandwordt het Hess-orgel in het Stedelijk Muséum aan de Hoogstraat bespeeld. Op zaterdag 19 februari kunnen de Schiedam mers gratis luisteren naar het spel van Addie de Jóng. Hij is van drie tótvier uürbezig in de aula van het museum. Vrijdagavond om 6 uur begint in. de kelder de verkoop van deze platenkoffer. met 20 ge scheiden vakken voor Ip.'s, b°u' ten koffer bekleed met vinyl, verchroomde knip sluiting en ste- |jPik vig handvat M S Hij voor Géén schrift, of'tel. best.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1