1 UKe Tragische scheeps- botsing voor rechter Slachtoffer overleed 3 maanden na botsing Sleutelgeld- oplichter krijgt vier maanden CUNT jASTWOOP MRTf HARRY CLINT EASTWOOD DIRTY HARRY CINEAC A.D. Hoe kan men nog bidden in Rotterdam? Pistolen en hasj gevonden 'We zijn aan de winnende hand' /8ÊEMENE OERU NECERWNDI Rapport Stadsontwikkeling: 3W HEDEN IN Lex Goudsmit: tegenspeler fSHDAG 18 FEBRUARI 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 17 Van onze verslaggever ALE VAN DIJK BLARICUM „Ik had twee fantastische aanbiedingen en daar was die rol bij het Rotterdams Toneel er één van," aldus Willeke Albert! gistermiddag in haar Blaricumse villa. Ze heeft heel lang uitgeslapen, want na het artiestencircus woens dagavond is het erg laat geworden. Willeke is bij het Rotter dams Toneel gecontracteerd voor het spelen van een gastrol, die van Christine in „Liebelei" van Arthur Schnitzler. Willeke: moeilijke keus uit aanbiedingen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De milieusituatie in het Rijnmondgebied is volgens dr. L. Clarenburg de laatste tijd onmiskenbaar verbeterd. „We zijn aan de winnende hand," zei Rijnmonds staffunctionaris voor. milieuzaken gisteren tijdens een ver gadering van de Rijnmond-commissie voor milieuhygiëne. „Gaat u maar eens kijken op de industrieterreinen. Dan kunt u zien wat er aan verbeteringen tot stand is gebracht." 'n Zeer interessant programmaatje op Ned. I. Ga er even I voor zitten. Want waarom zou u niet in de prijzen vallen?! Eerste net ongeveer tien voor half negen. Vergeet 't nietJ Goedgekeurd doerd» olnteterv (Van een. onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De Willemstunnel kan wel worden ver geten. Alles wijst op een nieuwe brugverbinding ter vervanging van de Willemsbrug. Bij het college van B. en W. ligt sinds enige; wekén het rapport Oeververbindingen van de Dienst van Stadsontwikkeling. Hierin wordt voorkeur voor een brug uitgesproken. Er wordt al geschetst aan een brugontwerp om een idee te krijgen van de mogelijkheden. De brug zou vier rijstroken moeten krijgen en op Rijnvaarthoogte komen te liggen (waardoor het aantal brugopeningen aanzienlijk kan verminderen). B. en W. hebben nog geen standpunt bepaald. Willeke: 4Nieuwe rol bij NRT is grote uitdaging' ADVERTENTIE „Ik heb het stuk nog nooit zien opvoeren maar ik heb het nu wel gelezen. Een prachtige rol na die van „Twee -op de wip". En WUly van Hemert Is het met deze gang van zaken helemaal eens, Boven dien is het natuurlijk voor mij een geweldige ervaring om met zo'n er varen man als Karl Guttman te werken. Ik vind dat een ontzettend aardige man en mijn nieuwe rol een grote uitdaging", aldus Wil leke. Het is de bedoeling, dat „Liebe lei" half december 1972 ln pre mière gaat. Want pas in december stoppen Willeke en Jeroen Krabbé met het stuk „Twee op de wip", dat al maanden volle zalen trekt en dat volgende week zaterdag in Den Helder zijn 100-ste voorstelling be reikt. Dat Willeke ondermeer Lex Goudsmit tot tegenspeler krijgt vindt ze erg leuk. Jaren geleden speelde ze haar eerste toneelrol op televisie in „Tweesprong" van Noel Coward. „Een bijrolletje" herin nert "Willeke zich: ,Jn de regie toen .nog van Jack Dixon en Lex Goudsmit stond ook in dat tv- spel." Willeke was toen nog louter tiener-zangeres, die vele gouden platen bijeenzong., Ze wat toen 18 jaar. Het „zingen vergeet Willeke ln deze toneeldagen „absoluut niet".;" Ze zsgt: „Ben je gek. ik vind dat nog steeds erg leuk. In de platen- studio en op tv ga ik gewoon door met zingen ,hoor. Ik heb ook nog steeds les van Del Ferro. Dat blijf ik.bi.ihouden." Het maakt haar niets uit waar ze straks bij het Rotterdams Toneel zal moeten repeteren .'Of het in Rotterdam is of niet, maakt me niks uit. Wel vind ik Rotterdam mers heerlijk publiek. Ze hebben altijd zo'n grote aandacht.' De rol van Christine in 'Liebelei' is volgens Willeke artistiek van een andere orde dan de rol, die ze nu in Twee op de wip' vertolkt. "Ook artistiek gezien is het een uit daging. Het is het mooiste, dat ik na december kan doen.' zegt ze. Over de tweede 'fantastische aanbieding.' die ze heeft gehad, wil ze nu nog niet spreken. 'Die is helemaal niet van de baan nu ik die gastrol bij het Rotterdams To neel ga spelen. Want dat kan ik daarna altijd nog doen. Deson danks was het een hele moeilijke beslissing.' aldus Willeke, die ln vroegere gesprekken wel eens iets heeft losgelaten over een hoofdrol ln een nieuwe Nederlandse speel film. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM -- Volgens de li turgische werkgroep van de Para- dijskerk zijn er veel mensen met een grote behoefte aan een gebed, maar weten zij er geen raad mee. De werkgroep zelf vraagt zich af hoe men in de stad Rotterdam nog bidden kan. De werkgroep heeft twee domi nees, een oud-katholiek pastoor, theologiestudenten en jonge mon niken uitgenodigd om hier iets over te vertellen. Te beginnen op 22 februari wor den vijf bijeenkomsten gehouden. Ze beginnen allemaal om acht uur ln de Paradijskerk aan de Nieuwe Binnenweg. De toegang is vrij. Wel wordt belangstellenden verzocht Iedere avond de onkosten te helpen dek ken. De werkgroep geeft een "vrij blijvend advies" over de grootte van de bijdrage: een rijksdaalder. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaar- dingse politie heeft gisteren vijf jonge lieden in leeftijd variërend tussen 17 en 27 jaar, aangehouden wegens winkeldiefstal. De vijf jon gelui zijn afkomstig uit Rotterdam en hebben geen van allen een be trekking- Bij huiszoeking in hun verblijf plaatsen werden nog textiel en an dere goederen aangetroffen die vennoedelijk ook van diefstal af komstig zijn. Verder vond de po litie ongeveer 500 gram. hasj en een tweetal alarmpistolen. Alles is in beslag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. Clarenburg: verbetering van milieu ADVERTENTIE De heer Clarenburg herinner de eraan, dat hij al in zijn 'stankrapport' ten aanzien van de luchtvervuiling door bereke ningen tot een verbetering van 15 percent was gekomen. "Deze 15 percent is' aldus Clarenburg, 'nu terug te vinden in de uit komsten van de milieu-enquête onder de Rijnmondbevolktng. waaruit blijkt dat in een Jaar tijds het percentage mensen dat wel eens last van luchtveront reiniging zegt te hebben gehad is gedaald van 67 naar 52, met 15 percent dus'. Clarenburgs conclusie komt echter niet overeen met die van de milieu-enquêteurs. Deze lie ten vorige week op een perscon ferentie weten, dat uit het feit dat minder mensen dan een Jaar geleden last zeggen te onder vinden van luchtvervuiling ze-' Dr. Clarenburg ker niet mag worden, geconclu deerd. dat daarmee ook 't pro bleem van dc luchtverontreini ging minder is geworden. Ver schillende van de oudervraag den zijn volgens de onderzoekers namelijk zeer labiel in hun mening en slaan zo weer om. Ook Rijnmonds milieu-ge committeerde Joh. de Jong zette gisteren een vraagteken bij de conclusie van - Clarenburg. 'Het is niet ondenkbaar, dat de men sen zijn beïnvloed door de aan kondiging van de minister, dat er maatregelen ter verbetering van het milieu zullen worden genomen. Dat zou misschien 'ook best die 15 percent kunnen ver klaren', aldus De Jong. De commissieleden hadden over het algemeen nogal wat twijfel over de enquête, over het nut ervan en over ae manier waarop hij is opgezet. Over de uitkomsten zei mevr. L. van Duijn-Spruljt (p.v.d.a.)'Je kunt eruit halen wat Je zelf wiL Iedereen kan ze interpreteren zoals het hem uitkomt. Dat blijkt wel uit de verschillende persberichten die er over zijn verschenen'. De commissie stelde daarom voor de enquête-uitkomsten aan een nadere computer-analyse te onderwerpen. Willemstunnel niet bouwen: brug is beter De gisteren verschenen struc tuurnota laat de wenselijkheid van de Wülemstunnei nog afhangen van de plaats waar het brandpunt van het stadscentrum komt te lig gen. Is dat rond het Centraal Sta tion of het Hofplein, dan ligt de tunnel niet ongustig, resp. fraai en kan deze opgenomen worden in een ringweg of ruit rond het centrum. Komt het centrum zuidelijker, rond de knooppunten Churchill- plein en-of Station Blaak, dan prikt de tunnel dwars door het centrumgebied, wat onjuist is. Bij een situeringvan de binnenstad rond drie punten (CS, Churchiil- plein,Blaak) zou de tunnel het karakter .van een doodlopende weg krijgen, eindigend in een parkeer garage. omdat de structuurnota het centrum vrij van auto's wil houden. In dit geval zou een meer ooste lijke ligging zinvoller zijn (bij een centrum rond CS is een meer wes telijk tracé beter). Waldex Kooy- man, medewerker van de studen- tenwerkgroep-tunnelproject, zei ons het niet eens te zijn met de conclusie dat de Willemstunnel gunstig zou liggen bij een centrum rond CS of Hofplein. De werkgroep heeft steeds gezegd dat de Willemstunnel xsiet - ge bouwd moet worden. Beter zóu zijn een tunnel tussen het Mallegat (bij de voormalige p gasfabriek .F^ijenoordlJen het ten-ein wande brinkwaterleiding.Maar-» - liever •ifheiemaal JgeenirtarmeL*'"Zkidat'VoiM werk toch 'welsuccesheeft. gehad!" zegt Waldex Kooyman, die zeer in genomen is'met de hoge ogen die een nieuwe Willemsbrug nu goooit. De werkgroep heeft jiilst gisteren een rapport aan. de gemeenteraad gestuurd over de Maliegattunnel (waarschijnlijk dezelfde verbinding als die de structuurnota, „een meer oostelijke ligging" noemt). (Van onze correspondent) DUSSELDORF Het feestje dat op de avond van de 26ste juni 1970 aanboord van t motorjacht Wild Ente op de Rijn bij Dusseldorp werd gevierd, liep tragisch af. Terwijl in de salon werd gezongen en gedron ken, dook voor de boeg de romp op van de Rotterdamse duwboot Ek- ner. Kapitein Cor van Hilten (53) speelde het niet meer klaar een bot sing te voorkomen. De Wild Ente zonk, acht feestvierders verdronken, veertien werden gewond. Gisteren stonden de kapitein van de Nederlandse duwboot en de schipper van het motorjacht voor de rechtbank in Dusseldorp. Hans Groend, opzichter van de sportha- ven in Neuss, die de Wild Ente had bestuurd, werd ervan beschuldigd in het vaarwater der grote een „on duidelijke koers" te hebben gevaren. Cor van Hilten werd verweten dat hij eerder had moeten waar schuwen en vaart minderea Vol gens de Rotterdamse duwboot kapitein zouden de beide schepen echter nooit met elkaar in botsing zijn gekomen, als de bestuurder van de Wild Ente op het laatste nipper tje het stuur niet naar stuurboord maar naar bakboord had gegooid. In elk geval bleek, ook tijdens de rechtszitting, dat men aan boord van het plezierjacht wellicht niet al te opmerkzaam was geweest. Schipper Groend wilde net naar zijn jachthaven terugkeren, toen het gebeurde: „Plotseling zag ik een zwarte wand, maar toen was het al te laat." Enkele seconden later zonk het scheepje. Het proces wordt voortgezet en zal zeven dagen duren. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Ruim drie maanden na een verkeersongeval overleed een inwoner van Helle- voetsiuis, na nog maar heel even bij kennis te zijn geweest, aan ern stig schedelletsel. 'Voor die man was dat misschien nog wel het beste. Hij zou nooit meer een nor maal leven hebben kunnen lelden,' zo merkte officier van Justitie mr. P. A. H. Bos gisteren tijdens de zitting van de rechtbank op. Het ongeluk gebeurde op 18 ok tober van het vorig jaar op de kruising HavensebrugKanaal weg ia Hellevoetssluis, waar de 25-Jari- ge machinist M. G. uit Zierikzee geen voorrang verleende aan een personenauto. De bestuurder van deze.wagen, de heer D. Sjouw, liep -Iby dje,. botsing slechts lichte ver wondingen op:, Ztn> medepassagier, de heer A, van der Hoek, werd le vensgevaarlijk gewond. De heer Van der Hoek raakte bewusteloos, kwam in de loop van december nog even bij kennis maar overleed op 5 februari aan z'n zware letsel. ,1k kan mè er vrijwel niets meer van herinneren. Ik weet alleen nog maar dat ikntt.de bot sing kinderen heb horen huilen," aldus de machinist. Mr. Bos wilde rekening houden met het feit dat de machinist ern stig gewond is geraakt, langdurig moest worden verpleegd en pas vo rige maand weer in staat was aan bet werk te gaan. "Deze man lijdt zwaar onder het ongeluk,' aldus de officier. De eis luidde veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd, ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van zes maanden en een boete van 250 gulden. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. (ADVERTENTIE) Kant en klare universele kunsthars vnipasta met gebundelde hechtkracht on ELK materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten. Krimpt of scheurt niet, zet niet nit. Onschadelijk voor handen. Onbeperkthondbaar. Geen ver lies resten. Onmisbaar bij elk karwei: STOPPEN, P1AMUBEN» HEBSTELLEN van beton, houtrot, afdichten, enz. 1 kg ƒ8.55, 2 kg f1530, 6 kg 29.95 bö winkels inhobby- en dhz-artifcalen, verfwaren, ijzerwaren en toawstoBba, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 34-jarige Rotterdamse glazenwasser W. van der L. was nog maar nauwelijks op vrije voeten of hij maakte zich op nieuw aan oplichting schuldig. De man zocht via een advertentie in eeu krant voor woningzoekenden contact met een Surinaamse vrouw die h ijvoor 800 gulden overname- geld de woning Sint Agathastraat 73 te huur aanbood. De Rotterdammer vroeg en kreeg 300 gulden sleutelgeld van de vrouw, die weldra tot de ontdek king kwam dat de woning hele maal niet bestond. ZIJ deed aangif te bij de politie De rechtbank ver oordeelde de glazenwasser gisteren tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek van. voorarrest en ge lastte voorts terugbetaling van de 300 gulden. De officier van Justitie had drie maanden cel en t,b.r. ge elst.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 3