Watermeter voor iede veel mt/r •- 1 Boomgroep beslist over lot Schiedams groen Yan de Kerkhoff zeker van plaats in finale D TES nóg niet uit de gevaarlijke hoek Lezers service Cash en Carry- bedrijf blijft dicht Gratis controle uitlaatgassen Dukdalf wil toneelgroep Eerste meisje op technische school In september advies over kindercrèches Gemeente koopt twee huizen Tempelaar winnaar yisconcours Gemeente wint kort geding Chef boomgroep viert jubileum Oversteken ln de Ribeslaan is het moeilijk parkeren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een auto parkeren in de Ribeslaan in Kethel/ Tuindorp wordt steeds, moeilijker. De bewoners van de Ribes laan ondervinden dat dagelijks. Ze kunnen de wagen sléchts aan één kant van de laan kwijt. Maar, zo klagen de bewoners, aan die kant van de laan is vaak geen plaatsje meer te vinden. SCHIEDAM De uitlaat- gassencontrole van de actie van de Vereniging Artsen- Automobilisten, bij de Firma De Heer aan de Nieuwe Ma- thenesserstraat, is pas eind vorige week goed op gang ge komen. De bedrijfsleider noemt het 'zeer bedroevend' dat zo weinig Schiedamse automöbilisteh er. tot nog toev gebruik van hebben gemaakt. Maar over het resultaat was hij best in zijn schik. „De af stelling van de motoren was over het algemeen heel be hoorlijk," zegt hij goedkeu rend. „Als de afstellingeen kwestie is van een hele kleine ingreep, doen de monteurs dat wel even voor de automo bilisten." SCHIEDAM De dienst gemeentewerken is sinds kort een nieuw specialistisch 'afdelinkje' rijker: de boom groep. Dat zijn een paar bomenkenners van de Plantsoenendienst, die be slissen welke bomen gekapt, gesnoeid of helemaal behou den moeten worden. Ze ma ken gebruik van de foto's met infra-rode film, waarop zieke bomen een andere kleur hebben dan gezonde. WIÊÈMm wêmmêMÊ. De boom op het plein tussen de Aleidastraat en de Jan van Avennesstraat. ZAAIERS (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN De enige speler die tot nu toe zeker is van een plaats in de finale om het persoonlijk damkampioen schap van Vlaardingen, is Dick van de KerkhoffIn de zesde ronde versloeg hij Van Veelen na een mooie partij. De huidige kampioen Van Leeuwen zal zijn titel niet meer kunnen prolongeren, want hij werd door Mast onttroond. SCHIEDRM Voor al uw verlichting-stereo-app. kleuren -T.V. (Van onze handbalmedewerker) SCHIEDAM De dames van DWS hebben de mogelijkheid om uit de gevaarlijke hoek te komen niet aangegrepen. In Den Haag heeft DWS voldoende kans gehad tegen AHC, maar de belangrijkheid van deze strijd drukte duidelijk op het team. Hierdoor bleven goede kansen onbenut. Bezoekuren ziekenhuizen: CVan een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM" De gemeente is bezig uit te zoeken of er een oplos sing gevonden kan worden voor de - achtduizend 'gezamenlijke waterme ters in Schiedam. Zeker nu de wa- terprijzen drastisch verhoogd wor den, kan er onenigheid ontstaan tussen de' verbruikers hoeveel ieder apart moet betalen. Tijdens de begrotingsbehandeling heeft mevrouw T. Krikke (p.v.d.a.) hier een paar opmerkingen over ge maakt. toen verteld werd dat de watertarieven verhoogd worden. Ze wist van Teel mensen dat ze ruzie maken over wie hoeveel betalen moet. De gemeente heeft ontdekt, dat van de 30.000 meters achtduizend in gezamenlijk gebruik zijn. Tech nisch is het goed mogelijk iedereen een eigen watermeter te geven, al léén wordt dat erg duur. Er moeten in ieder geval nienwe binnenleidingen worden aangelegd, wat al gauw een paar bonderd gul den kost, wat de verbruiker zelf moet betalen. Daarbij komen dan de kosten van het uitbreken, sluca- doren, behangen en het aanleggen van een aardelektrode. In eeii enkel geval kan volstaan worden met het aanleggen van een tussenmeter. Wie die betalen moet Is nog een vraag. Bij nieuwe flats, "zoals ABF-flats, is al een regeling getroffen, waar bij de verhuurder de waterkosten RS M:A "SPSTV K i UK P volgens een verdeelsleutel over ver schillende huurders omslaat. In principe worden de kosten zo ge deeld door het aantal verbruikers. Als de verbruikers het hiermee niet eens zijn, wordt op hun kosten een tussenmeter aangelegd. Het onderzoek van de gemeente over de centrale bemetering is nog niet. helemaal rond. Om misver standen te voorkomen is deze re geling nog een keer bekendgemaakt. Bewoners Ribeslaan willen parkeren (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De president van de Rotterdamse rechtbank heeft besloten de gemeente Schiedam gelijk te geven in het kort geding, dat -de eige naar van de Cash Carry Deltamarkt twee weken gele den tegen de gemeente heeft aangespannen. De deuren aan de winkel aan de Willemskadé blijven op slot. De gemeente heeft de zaak gesloten opgrond van de bouwverordening en geeft de Cash Carry geen ontheffing. De eigenaar van de Cash Carry-winkel gaat in hoger beroep tegen deze be slissing. Aan de gemeenteraad zal om ontheffing van de ver plichtingen in de bouwveror dening worden gevraagd. (Van èen onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Als er genoeg be langstelling voor isi wil het wijk centrum De Dukdalf aan de Rijn straat een toneelgroep oprichten. Antwoordnummer 181, Schiedam. Antwoordnummer 1 Bh Schiedam. BÜ De Dukdalf zei fzijn alle in lichtingen te verkrijgen. In een brief aan het Schiedamse gemeentebestuur, schrijft een van de bewoners, de heer F. Verkaaik, dat de Ribeslaan maar op één ma nier van z'n parkeerproblemen is af te helpen. „Maak van een deel van de groenstroken langs de laan insteekhavens,' 'aldus de heer Ver kaaik. De heer Verkaaik besloot drie weken geleden de brief te schrijven na een onverwacht bezoek van wijkagent Jongste. De agent had onder de ruitewissers van, alle ge parkeerde wagens een waarschu wing gestopt, dat Iedere autobezit ter, die zijn wagen verkeerd zou parkeren, voortaan een proces-ver baal bon verwachten. Inhet besef dat een dergelijke maatregel ook geen oplossing bete kent, schreef de heer Verkaaik zijn voorstel aan B. en W. De gemeenteraad kan er volgen de week maandagavond aandacht aan besteden. De brief .staat op de Hjst van ingekomen stukken. (Van een onzer verslaggeefsters) De boomgroep, die op deze ma nier waakt over het wel en wee van de Schiedamse bomen, moet ookrekening honden met de klachten van de mensen. Er ko men hij de boomgroep herhaal delijk klachten binnen' over af brekende takken. In zo'n geval beslist de boomgroep hoe de klacht verholpen wordt: snoeien (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Technische School voor Schiedam en Omstre ken aan de Mgr, Nolenslaan heeft in september de eerste vrouwelijke leerling ingeschreven. Dat staat in het jaarverslag van de school. De belangstelling voor het lager be roepsonderwijs is. blijkens het ver slag. in '71 enigszins teruggelo pen. Het afgelopen Jaar is op de schoolzaken geformeerd, die de school een adviescommissie voor mogelijkheden gaat bestuderen voor het invoeren van een beperkte democratisering. In de commissie hebben zitting: vertegenwoordigers van het schoolbestuur en de lera ren. Volgens het verslag is het vorig jaar het Harwegen Den Breems- fonds opgeheven. Reden: het Rijk verstrekt voortaan tegemoetkomin gen in de studiekosten. De nog aanwezige gelden in het fonds zijn overgemaakt naar het fonds: Vrienden Technische School Schie dam'. Op 31 decenber '71 volgden twee honderd vierenzeventig leerlingen onderwijs op de afdeling LTS en honderd drieënzeventig op de afde ling ITO (Individueel Technische Onderwijs». of omhakken. Een flinke snoeibeurt staat de grote boom op het plein tussen de Aleidastraat en de Jan van Aven nesstraat-te wachten. De wilg op de hoek van de Westfrankeland- sestraat en de zeventig jaar oude treurwilg in het plantsoen aan de Stadhouderslaan worden binnen kort ook flink uitgedund. Omdat er regelmatig klachten binnenkomen over de populieren aan de Kamerlingh Onneslaan, zullen ook deze bomen aan een snoeipartij moeten geloven. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM —De chef van de pasopgerichte boomgroep, de heer A. Moolj heeft vorige week zijn zil veren jubileum gevierd. Hij is werkmeester A bij de Plantsoenen dienst. De heer Mooij begon in 1947 als grondwerker. In die functie moest hfj vooral Iepen rooien in verband met de toen heersende lepenzlek- 6e. Daarna klom de heer Mooij op van tuinman, voortuinman, baas, werkmeester naar zyn huidige functie. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Uiterlijk eind september heeft de onlangs Inge stelde commissie kinderdagverblij ven een rapport klaar, waarin staat wat de mogelijkheden in Schiedam zijn, om gesubsidieerde kinderdagverblijven in te richten. De taakopdracht voor de commissie luidt: op z«n laatst in september een afgerond advies uitbrengen met subsidiemogeiykheden. In de commissie zitten de verte genwoordigers van de GGen GD, de Sociale Dienst, huisvrouwenor ganisaties. kinderverzorgingstehui zen en een schoolspycholoog De commissie wil in haar onderzoek ook de leidsters van de bestaande kinderdagverblijven Inschakelen. Zo nodig kan de commissie met meer deskundigen uitgebreid wor den. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De gemeente Schiedam is van plan twee pandjes te kopen, om de grond te gebruiken voor de uitbreiding van haar be stemmingsplannen. Het ene ls een huis aan de Singel 126. dat de gemeente voor een redelijke prijs kan kopen. Reden voor de koop is volgens de gemeente de uitvoering van de binnenstadplannen. Het andere huis, dat de gemeente te koop aangeboden, heeft gekregen, ligt aan de Schiedamseweg 19. Dit stuk grond moet gebruikt worden voor de verbreding van de Schie- damsèWèg ih het kader vaa het be stemmingsplan Kethel-Centrum. Beide (kleine) kanshebbers wa ren met remise niet gebaat en speelden dus op winst. In het ge vorderde middenspel offerde Mast vijf schijven, waarvoor hij er vier terug kreeg. Echter had hij meteen dam, die zo goed stond, dat Van Leeuwen van verder spelen afzag, zag. Heuvelman en Verburg behoor den ook nog tot de kanshebbers en ook hier werd op winst gespeeld. Het zag er voor Verburg in het eindspel bijzonder gunstig uit, maar in de beslissende fase koos hij (tijdgebrek) een verkeerde af wikkeling waardoor Heuvelman nog juist remise bereikte. In de tweede hoofdklassegroep werden enkele inhaalpartijen ge speeld. Niestadt handhaafde zich op de tweede plaats dank zij een regelmatige overwinning op Mole naar, die zyn laatste kans daarby verspeelde. Biel is ook nog kandi daat voor-een plaats in de finale, nu hij tegen Tamboer zeer sterk speelde en op fraaie wijze won. Verder moet nog rekening worden gehouden met Vermeulen, die De Boer diens derde nederlaag toe bracht. Leen Tom die nog twee punten voorsprong heeft, moet toch nog oppassen. In de eerste klasse A won Van Oudheusden van zijn naaste con current Smits, zodat hy vrijwel zeker is van een finaleplaats Wa penaar, die van Mostert won, is ook nog favoriet, evenals van Mastrigt, die Korver puntloos hield. In de eerste klasse B deelt Bol- derheij de eerste plaats met Bou- dewijns, die tegen De Heide remise overeenkwam, terwijl de afgebro ken partij tussen Boudewljns en Lucassen sr. eveneens in remise eindigde. Lucassen sr. speelde ook nog tegen Van der Sluis, welke partij hij won waardoor Van der Sluis definitief onderaan is geëin digd. In de tweede klasse is Alblas a-n de leiding gekomen dank zy zijn zege op Ter Haar. Dijkshoorn, die de leiding had, verloor vrij onver wacht van Goedknegt, die zijn puntenaantal op zes bracht. Rob v. d. Mark, die ook zo mooi in de kopgroep vertoefde, vergiste zich kennelijk in Nentjes, die nu ook zeven punten heeft en wacht op een misstap van Alblas Verder won in deze groep A. Dijkstra van G. Dijkstra. (ADVERTENTIE) Broersvest 58, tel. 36.77.18 Nienwtandplein 57, teL 70.11.60 AHC zorgde voor de openings treffer, maar zag zich al spoedig door DWS- ingehaald. Toch had AHC in de eerste helft iets meer succes dan DWS en noteerde een 4—3-ruststand. Na rust ging DWS zich feller verdedigen. Vooral de break-out kon niet zo benut worden als anders het geval was. Met veel moeite bracht DWS de eindstand .op 4-^4. De heren van DWS stuitten tegen AHC op meer tegenstand dan verwacht mocht worden. Met veel elan ging AHC van start en zette DWS op een 31-achterstand. Langzaam kreeg DWS wat meer greep op het spel en zette nog voor rast de achterstand om in een 35- voorsprong. Na rust légde DWSC volledig zyn stempel op de strijd en liep ge makkelijk uit tot een 410-voor- sprong. Hierna ging DWS het kalmer aan doen, wat AHC de mogeiykheid bood om iets in te lopen. Maar DWS liet zich niet in gevaar bren gen. Zonder al te veel moeite bracht DWS de eindstand op 9—16. De damesontmoeting UVGADO had in de eerste helft een bijzonder spannend verloop. Het zich fel verwerende ADO zette UVG onder grote .druk. Met vee] moeite kwam UVG tot herste! en kon met de grootste moeite de rust ingaan met een 44-stand. Trainer Gerard van Eyk had het juiste antwoord ge vonden op het spel van ADO. De bal werd zo snel mogelijk gespeeld, waardoor het steeds moeilijker werd voor ADO om te attaqueren. Goed combinerend rukte UVG de defensie van ADO uiteen en strafte de opengevallen gaten direkt af. ADO moest voor deze geweldige druk capituleren en UVG een ver diende a11-zege toestaan. Nu het einde van de zaalcompe titie in zicht komt gaan de dames van SCYLLA pas goed in vorm komen. De eerste h elft van de strijd tegen Snelwiek II uit Rot terdam hadden de Scylla-dames volledig in handen. Met goede combinaties en een hoog tempo, drukte het de Rotterdamse dames volledig ln de verdediging. Snel combinerend schepte Scylla zich veie kansen en drukte dat uit in een 14-ruststand. Door een ge- wedig Snelwiek-offensief moest Scylla de aanval laten vallen, maar behaalde .toch een 26- zege. De ontmoeting ScyllaSpartaan III heren is een hard treffen ge worden. Snel combinerend en diep, in de Spartaanverdediging door dringend, z orgde Scylla voor veel verwarring'in de Rotterdamse gele deren. Dit werd duideiyk gemani festeerd in "n 71-ruststand. Na rust ging Spartaan uit een ander vaatje tappen en zondigde daara- mes vele malen tegen de regels van het spel. Scylla kreeg het hierdoor wat moeilijker, maar in gevaar is het team niet gekomen, gezien de 126-zege. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Het zevende concours voor de Paasserie van de hengelaarsvereniging Het Westen werd gehouden in de omgeving van Maasland en Schipluiden. Winnaar ■werd D. Tempelaar, die met een vangst van 1220 gram verreweg de beste deelnemer was. Tweede werd D. de Roode met 745 en derde P. Groen met 735 gram. Daarna volg den: F. Tempelaar 615. J. Hollen- berg 595, D. Berveling 445, G. wyn- horst 425, W. Struys 355, M. de Goede 310 en C. Schoenmaker met 165 gram. Het achtste concours zal zondag 27 februari worden vervist in de Llerse Leede. De deelnemers wor den dan om kwart voor acht ver wacht by het gebouw van de Groen van Pïinstererscholengemeertóeliap aan de Van Hogendorplaan. Alarmnummers Politie.- Lange Nieuwstraat 55, tel. 269333. Brandweer, Singel 81a. tel. 268578. Apotheekhulp, tel. 264918. Centrale Meld- en Regelfcamer van Rijnmond voor klachten over stank, vuile lucht etc.: 010-150000. Bezoekuren ziekenhuizen: Gemeen teziekenhuis Schiedam. Burgemees ter Knappertlaan 25, telefoon 269126, Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7 30 uur. Klas 1.30 tot 3.00 uur en 7 tot 8.20 uur. Kraamafdeling 1.30 tot 2.30 uur en 7 tot 7.30 uur. Dr. Noletstichilng, Stadhouders laan 98, Schiedam, telefoon 260080. Derde klas 130 tot 2.0Q uur en 7 tot 7.30 en tweede kla» 1.30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur. Kinderafdeling: zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en don derdag van 6 tot 6.30 uur. Belangrijke adressen en telefoonnummers Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveid 144, tel. 264816. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, Van Slingelandt- straat 25. Vlaardingen, tel. 705300. Klachteunummer Het Vrije Volk, Hoogstraat 76, telefoon 268798. Afdeling Plantsoenen. Fofckerstraat 35. tel. 154605 en 709807. Afdeling Riolering en Bestrating. Jan van Riebeeckweg 21, tel. 377300. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5, tel. 266727. Gemeentelijke Technische Bedrij ven. Dwarsstraat 42. tel. 264980. Gemeentelijk Bureau voor Huisves ting, Westmolenstraat 26, tel, 267756. Gemeentelijk Voorlichtingsbureau. Nieuwstraat 26, tel. 269051, toestel 174. Reinlglngs- en ontsmettlngsdienst. Buitenhavenweg 154, tel. 264895. VW, Proveniershuls Overschlese- straat 1, tel. 266000. Algemene Begraafplaats, Laan van Spleringshoek. tel- 711222. Afdeling Onderhoud Gebouwen, Korte Haven 33, tel. 269320. Afdeling Technische Werkplaats, Singel, teL 268280. Gemeentewerken, Korte Haven 33, tel. 269320. OROENOORD Er staat stnds kort een politie-agent op het ge vaarlijke kruispunt Churchtllweg- Zwaluwlaan. Het ls zijn taak om schoolkinderen te helpen bij het oversteken. Het verzoek la uitge gaan van de schoolhoofden ln Kethel en het bureau onderwijs van de gemeente.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1