Laat gemeente experimentele speelplaats zelf betalen Wethouder Bolmers heeft t laatste woord in naamgeving winkelcentrum Gorzenaren eendrachtig tegen huur- harmonisatie Ministerie zegt ,ja' tegen - Bad-zuid Lezers service JES '72 open in Stedelijk KVK BABBELT VRIJBLIJVEND OVER WINKELSLUITING ZATERDAGMIDDAG eurotax 15.11.: van der S m a n INBRAKEN HAKKENBAR FWi Brandweer raakt drie mannen kwijt Schiedammers verhuizen vaak naar Rotterdam JOOP JANSEN KREUGER •De herenmodezaak van Schiedam Broersvest 6. Tel. 268206 donderdag 30 Maart 1972 FK-f? Experimentele speelplaats Schuttersveld, Schiedam S daferirheid bcricht "niv™- Af Nfv Schiedam Sons Soucis 'As Laat u zonder mankeren op modegebied adviseren Een huis bouwt u niet zon der een architekt. Een nieuw interieur bespreekt u met een kreatieve binnenhuis-adviseur. Maar hoe beslist u over uw kleding..? pss JU vui., PAGINA 23 te De Groene Golf werkt weer na- enoeg x-.smv a.A\S.4 39.-75FT (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM ,vÖe 'Groene Golf het systeem-van negen opeenvolgende verkeerslichten op de Burg.va'tvHaarenlaan, die met een gemiddelde snel heid van 46 kilometer per uur m één keer gepasseerd kunnen worden werkt weer. De laatste weken is er in- 'tensief door de technische dienst van de politie aan ge sleuteld. Er blijven nog enkele onopgeloste problemen, maar daarvan zullen de automobi listen zo goed-als geen hinder ondervinden. Het systeem raakte enkele maanden geleden onklaar, toen Gemeentewerken met stoom stickers van de verkeerslich ten aan de Nieuwe Damlaan wilde verwijderen.De stoom drong door -de kieren naar binnen en ontregelde de af stelling. Daardoor raakte het hele verkeersysteem op de Burg. van Haarenlaan in de war. Sinds gisteren zijn de technische f problemen weer verholpen. -. r (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse brandweer raakt dne ervaren mensen kwijt. Het zijn: adjunct brandmeester N. Unck. brand meester W. J. Th. de Jager en hoofdbrandwacht F. J. T. Toxo- peus. De heer Unck verlaat de brandweer in verband met het bereiken van de 60-jarige leef tijd; de heer De Jager vertrekt op grond van de FLO-regeling, de heer Toxopeus gaat weg van wege een verhuizing naar Ca- pelle aan den IJssel, Alle (eer volle) ontslagen gaan in op 1 a- pril, behalve dat van de heer Unck die al op 1 februari met pensioen is gegaan. Van het drietal wordt vrijdagmiddag aanstaande om vier uur afscheid genomen in de brandweergara ge. Tijdens die gelegenheid wordt onderbrandmeester Van der Touw gehuldigd vanwege z'n vijfentwintig jarig jubileum bij de Schiedamse brandweer. (Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een werk groep van Gorzen-bewoners gaat de problemen bekijken d's ontstaan door de komende huurharmonisatie. Dat is het resultaat van de hearing die eergisteravond in het centrum De Dukdalf aan de Rijnstraat is gehouden. Alle honderd aan wezigen vonden de huurharmo nisatie een onzinnige maatregel. „En zeker in De Gorzen, omdat ie er niet op hoeft te rekenen dat de huisbazen iets aan de woningen in Schiedam-zuid sullen verbeteren", zo luidde de algemene opinie. In het forum iat vragen over de huurharmo- aisatie beantwoordde, zaten: Elshof, lid van de gemeen- ■ehjke huuradviescommissie, de heer J. van Schijndel en wet houder Eef Collê, Het contact adres van de nieuwe werk groep is: centrum De Dukdalf, Rijnstraat 1. (Van een onzer verslaggevers) hif riiEDGMu Het. bestuur Schijf 'itlchUn8 Zwembaden ie eft var' het ministe- volkshuisvesting en eend vn«,e Trg^nninS is v«- v'erdektn tbouw van het en zwembad in De Gor- n-bouwsom van-het pro- an hêt ?°,ür.de toestemming ouw van f. staat niets de kweg, zwembad meer in (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanaf van daag kan er gewinkeld worden in het nieuwe winkelcentrum aan het Baehplein in Groen- oord. Gisteravond stelde de di recteur van de VéGé West-Ne derland, de heer C.J.M. Ver hoef f, het centrum, dat in af wachting van z'n definitieve plaats aan de Zwaluwlaan een tijdelijk onderkomen heeft ge kregen aan het Baehplein, ot'ti- cieel in gebruik. Een naam voor het nieuwe winkelcentrum is nog steeds niet gevonden. De wijkvereni- ging Groenoord vindt „De Zwa luw" erg mooi, maar daar is een groot deel van de winke liers het weer niet mee eens. Volgens een woordvoerder van de VéGé mogen de inwoners van Groenoord en- Kethel nu zelf ideeën insturen. Een van de suggesties die een goede kans maakt, is Het Alex- ander-winkelcentrum", een naam die is afgeleid van een van de jonge telgen uit het koninklijk huis. Wat het wordt zal wethouder Bolmers half april officieel ko men bekendmaken als alle winkeliers het .nieuwe centrum betrokken hebben. Vanmorgen was alleen de VéGé open: Za terdag opent de fotozaak en over twee weken de textiel- en schoenenwinkel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Schiedam se gemeentebestuur moet een krediet geven voor de aanleg van dé tijdelijke experi mentele speelplaats op het Schuttersveld. Dat vindt Piet Boschman, fractieleider \an de Partij van de Arbeid in de ge meenteraad. De socialist is het er niet mee eens, zo stelt hij m een schrifte lijke vraag aan het college van burgemeester en wethouders, dat de Raad voor Jeugd en Jon geren zelf zesduizend gulden in het project investeert. Want bij een eventueel exploitatie-tekort zullen ze toch bij de raad aan kloppen om geld. „Als het straks eenmaal zover is", aldus de heer Boschman, die in Vlaardingen ambtenaar is bij de afdeling Jeugdzaken, „is de gemeenteraad eigenlijk moreel verplicht deze uitgave goed te keuren, gezien de nuttige be stemming ervan". Het raadslid zou het dan ook toejuichen dat B. en W. beslui ten zelf de kosten voor de aan leg voor hun rekening te nemen. Daardoor kan het gevaar dat in de handelwijze van de Jeugd raad schuilt uitholling of ondermijning van de taken van de gemeenteraad worden voorkomen. Overigens is het zo goed als zeker dat de experimentele speelplaats maar tijdelijk is, omdat op het Schuttersveld vol gens de huidige plannen school- sportve'.den zullen worden aan gelegd. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In februari is het totaal aantal Schiedammers weer verminderd met 47. Net als vorige maanden zit de afname in het negatieve vestigingsover schot: 329 personen hebben Schiedam verlaten en er kwa men maar 254 Schiedammers bij. De geboorten en sterften hebben wel positief resultaat la ten zien: er werden 95 Schie dammers geboren en er overle den 67 Schiedammers. Van de 95 baby's werd er één onwettig geboren en Uvee kinöe-w ren werden dood. Ter wereld ge-- bracht. Het grootste deel v.an de overledenen was tussen de zestig en de tachtig jaar oud. Op het stadhuis zijn 29 Schie dammers in het huwelijk getre den en werden elf echtscheidin gen uitgesproken. Tien van de jonggehuwden gingen nu hun trouwerij buiten Schiedam wo nen, elf betrokken ,een eigen huis en zes moesten bij hun ouders gaan inwonen. Van de vertrekkende Schie- j dammers bievm de meesten m Zuid-Holland, het grootste deel I verhuisde zelfs naar Rotterdam. Alarmnummers: politie. Lange Nieuwstraat 35 tel- 269333. Brandweer, Singel 81a, tel. 268578 Apotheetovulp, tel. 264918» Centrale Meld- en Regel- kamer van Rijnmond voor klachten over stank, vuile lucht etc.: oio 150000. Gemeenteziekenhuis Schiedam. Burgemeester Knappertlaan 25 telefoon 269126. Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas 1.30 tot 3.00 uur en 7 tot 8.30 uur. Kraam afdeling 1.30 tot 2.30 uur en 7 tot 7.30 uur. Dr. XoletsticMing, Slad- tiouelcrslaan 98, Schiedam, telefoon 260080. Derde Was 1.30 tot 2 uur en 7 tot 1.30 en tneede klas 1.30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tol 8 uur. Kinderafdeling: zon dag, dinsdag. woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en don derdag van 6 tot 6.30 uur. Belangrijke adressen en te lefoonnummers: Klachtennummer Het Vrije Volk. Hoogstraat 76 telefoon 263798, WV. proveniershuis, Overschiesestraat 1. tel. 266000. StichUng Centrale Hulp dienst. telefoon 346030 Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveld 144. tel. 264616 Gewestelijk Arbeidsbu reau Nieuwe Waterweg Noord, Van Sllngeiandt- straat 23. Vlaardingen. tel. 7053CQ. Afdeling Plantsoenen Fokkerstraat 35, tel. 154603 en 709807. Afdeling Riolering en Be strating Jan van Riebeeck- vjeg 21. tel. 377300. Gemeentearchief. Oude Kerkhof 5, tel. 266727. Gemeentelijke Technische Bedrijven. Dwarsstraat 42. tel. 264960. Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting. Westmoien- straat 26, tel. 267756. Gemeentelijk voorlich tingsbureau. Nieuwstraat 26 tel 269051. toestel 174 Retmgings- en ontsmet- tmgsdienst Buitenhavenweg 15'. tel. 264893. Algemene Begraafplaats. Laan van Spièringshoek, tel. 711222. Afdeling Onderhoud Ge bouwen. Korte Haven 33, tel. 269320 Afdeling Technische Werkplaats, Singe! tel. 268280 Gemeentewerken. Korte Haven 33. tel. 269J2Ü. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, Van Shnzelandstraat 23, tele- focm 305300. Stichting hulp aan hu,tin landse wei knemers Binnen singel 39. ?fIpfrmn 35J993 Act 'c Moeaeri» voor Moe ders. Boerhaavestraat tel. 345030 - 340334. VVV, Westhavenkade L te lefoon 343S48 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum heeft SG-bestuurslid Warner Meinen gisteravond de mani festatie JES '72 geopend. Op deze tentoonstelling is crea'lief werk te zien van werkende en schoolgaande jongeren in Schie dam. Het gaat onder meer om: handwerkstukken, schilderijen en plastieken. (complete huid-kosmetika gaome geadviseerd door Drogisterij - Parfumerie Bijouterie Hoogstraat 115, Groen el aan 30 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Inbrekers heb ben uit de cash carry-vesti- ging aan de Van Deventerstraat zes radio's met een totale waarde van ƒ900,— en zes cassette-re corders met een totale waarde van 960.meegenomen. De in brekers zijn het pand binnenge komen door op het dak een golf plaat te vernielen. Ook is inge broken in de sociëteit Het Tem peltje aan het Spinhuispad. Hier werden twee projectoren en een sene dia's gestolen ter waarde van 1000, SCHIEDAM Bij een inbraak m de kantine van het tennispark Van Vliet aan de Stadhouders- laan is f 3,gestolen. Door de inbrekers, die binnenkwamen door een ruit van de kantine te vernielen, is voor 15,schade aangericht Nu alleenRotterdamsedijk 443 LEREN ZOLEN en HAKKEN KLAAR TERWIJL U WACHT U hebt meer sukses en meer plezier in uw leven als u goed gekleed gaat. Want de juiste kleding geeft een betere indruk. Als lid van de internationale stijl groep „Men's Fashion Guild'' kun nen wij u steeds goed adviseren over ideerijke herenmode. Aangepast aan het uur van de dag en aan uw bezigheid op dat mo ment.' Van onze verslaggever PIET KOSTER VLAARDINGEN, SCHIE DAM De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Beneden-Maas, het 35 man sterke college dat in het indrukwekkende ge bouw aan de Vlaardingse Hbfldan zetelt, heeft zich gistermiddag beziggehou den met een bespreking van de voor- en nadelen van winkelsluiting op za terdagmiddag. Beziggehouden of geamuseerd. Want verder dan een vrijblij vende opsomming van de voors en tegens kwam de Kamer niet. Maar het was kennelijk ook niet de bedoeling tot een be slissing of advies te komen. Immers: er wordt in Vlaardin gen en Schiedam nog nauwe- lijks aan een zaterdagmiddag sluiting gedacht. Wel sluiten enkele zaken al om 4 of 5 uur. Vandaar ook de verlossende woorden van voorzitter ir. Bart Wilton: „Ik geloof dat we 't hier vanmiddag niet hebben opgelost. We komen er nog wel eens op terug!" Kortom: vrij blijvend gebabbel. Gangmaker van het winkel- sluitings-„debat" was de heer F, Sterenberg, die in zijn uit louter citaten en knipsels opge bouwde referaat een lans zei ie breken voor het winkelper soneel: „De meisies willen als ze verloofd zijn graag de zater dagmiddag vrij hebben. Laatst liep ik in het Beatrixpark en daar kwam ik half Vlaardingen en Schiedam tegen. Dat is het bewijs!" riep de vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel in alle ernst. Maar toen de heer Sterenberg met schorre stem aan zijn be toogje begon stelde hij de zaak aanzienlijk minder simpel voor: „Ik lieb me door een stapel do cumenten van enkele jaren moeten heenworstelen", stelde hij gewichtig. „Dat kostte me enige uren lezens. Ik kan dus nu onmogelijk alle argumenten op tafel leggen", zei hij. Uit een vakblad voor de detailhandel plukte Sterenberg het volgende citaat: „in het economisch le ven dient niet de zaak maar de mens centraal te staan." Hoe snel hij die woorden al weer naar zijn achterhoofd ver drong bleek uit zijn reactie op een opmerking uit de vergade ring: „U heeft een bedrijf om eraan te verdienen. Om uw zak te spekken. En de dienst verlening gaat net zo ver als u eraan verdient!" repliceerde de vice-voorzitter op een opmer king dat „de dienstverlenende bedrijven juist open moeten zijn als de massa vrij is. En dat is op zaterdagmiddag!" De heer Van Peit dacht er net zo over: „Waarom moeten we dicht als we op zaterdag kunnen verkopen?" vroeg hij zich af. En de heer Van Se- venter kon zich ook al niet in denken dat winkelpersoneel op zaterdagmiddag vrij zou wil len zijn: „Iemand die dit vak kiest moet daar maar rekening mee houden. Alles heeft z'n voor en tegens." Sterenberg besloot zijn be toog, waarin de mens centraal heette te staan, met een sug gestie Voor geleidelijk in te voeren zaterdagmiddagsluiting: „Hoe ondernemers hier nog te gen kunnen zijn is mij een raadsel!" zo besloot hij. Maar of die suggestie bij de hele Kamer van Koophandel in de smaak viel, kon uit de dis cussie die door een twintigtal vierdeklassers van de HAVO- afdeling van de Scholenge meenschap Prof. Casimir werd gevolgd, nauwelijks worden opgemaakt. Wei klonk nog even het werknemersgeluid via de heer Van der Lee: „Ik geloof dat we de belangen van de werkne- 'mers best kunnen behartigen zonder tot sluiting over te gaan. Anders blijft er voor het per soneel geen gelegenheid over om zelf te winkelen." Waarmee aan het debat zon der kop of staart een eind was gekomen. De winkelsluiting was, zo verklapte voorzitter Wilton, speciaal op de agenda gezet omdat de Kamer ver moedde dat de jeugdige bezoe kers er wel belangstelling voor zouden hebben. De HAVO- leerlingen waren de gast van de Kamer van Koophandel in het kader van het Contact- Bedrijfsleven-Onderwijs.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1