fAC VAN START Resultaat uitlaat' gassen- test ENGELSE POP Rudi en Jan kampioen Jeugdraad Schiedam krijgt rijks subsidie Co-op kiest nieuwe ledenraad Bewoners kwaad over braak liggend stuk grond, Sandra en Andres maken Pasar Dalam tot succes Woordloze activiteiten in museum Rotterdam koopt voor miljoenen watercontract af Gemeente Schiedam Gebr. de Veld Internationale week in herfst HOORZITTING IN ZUID |L. Menke zegt VROM vaarwel liPIil Meer armslag voor sociale dienst Andere ingang Bad Groenoord Boottocht op jubileum A. de Jong Burgemeester hijst de vlag BRUIDSBOEKETTEN j T.Vï DEFECT PASFOTO'S A HET VRIJE VOLK PAGINA"! 5 „CORONA" j Wij helpen U direct ■mÊm FOTO-OPTIEK VAN OER WAAL rrm.'oK Schiedam Ruilbeurs Bingo Filmmiddag Voor de bewoners van het stadsgedeelte Schiedam-Zuid houdt de Gemeente Schiedam op vrijdttg 14 april 1972 een in de grote zaal van de Bethelkerk aan 'de Nieuwe Maas* straat, aanvang 8 uur n.m. Aanwezig zullen zijn: Weth, C. J. M. Bolmefs van Financiën ca Stadsönfwïkke* ling, Weth. B. E. Collé van Gemeentewerken, Woning- dienst en Volksgezondheid Weth. G, Kaptein van Sociale Zaken, Jeugdzaken,en de Technische Bedrijven '4l De aanwezigen wordert iride gelegenheid gesteld vragen te' stellen en wensen kefibaar.te maken. t. WOEfiStAG 5 ArRIL 1972 Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Vanavond gaat het Schiedamse Jeugdadviescen- triim functioneren. Elke woensdag en vrijdagavond kan dè jeugd (--echt in het Proveniershuis 30 met alle mogelijke vragen en moeilijkheden. Deze instelling wil direkt reageren op de vragen van jongeren en zo mogelijk gratis en anoniem hulp bieden. Op deze manier gaat het JAC proberen de jongeren die met zich zelf of hun wereld in de knoop zitten te helpen, al is het alleen maar met onderdak. Volgens de medewerkers van het JAC zijn de drempels van de bestaande hulporganisaties te hoog voor veel jon geren de wachttijden en spreekuren schrikken hen af.- Voor deze hulpverlening kan het JAC nog steeds vrijwilligers gebruiken, die mee willen helpen. Ook slaapadressen en namen van specialisten als artsen en juristen worden graag genoteerd. Het JAC is dag en nacht beschikbaar ondertelefoonnummer 26 34 66. (Van een onzer verslaggeef- sters) SCHIEDAM Het resul taat van de test op de uitt- laatgassen van Schiedamse auto's die eind februari bij het automobielbedrijf De Heer aan de Nieuwe Mathe- nesserstraat gehouden werd, is droevig. De bedrijfsleider, de heer J. Klink, heeft de uitslag.van ongeveer vijfhon derd auto's onder ogen gehad. De exacte gegevens daar van zijn opgestuurd naar de organisator: De Vereniging Arts-Automobilist in Utrecht. Daar worden alle resultaten verzameld en zo een lande lijk overzicht gemaakt, waar de naam Schiedam niet meer in voor komt. De heer Klink weet nog wel, dat de afstelling van de gecontroleerde motoren vrij redelijk was. In de meeste gevallen kwam teveel kool- monoxyde in de uitlaatgassen terecht, omdat de motor te ruim afgesteld was, Volgens de heer Klink ge beurt dat, omdat bij een zui nige afstelling de motor bij het stationair draaien wel eens onregelmatig loopt, wat het publiek niet wil. Alle auto's die bij de Heer een servicebeurt krijgen, worden daarbij ook de uitlaatgassen •gecontroleerd. Het resultaat is hetzelfde: verkeerde mo torafstelling. Volgens de heer Klink ls daar maar één oor zaak voor aan te wijzen: „Het interesseert de men sen geen bliksem. Ze praten wel over vervuiling maar zélf willen ze er niets aan doen. Het is toch schande dat van alle automobilisten in Schie dam er maar vijfhonderd meededen aan die gratis test!" li--mmi I m m immmini.u I mm-im» (Van een onzetr verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse popliefhebbers krijgen het druk deze maand. Martin Green van Gxcen's Society heeft voor april met acht groepen, waaronder vier Engelse, contracten afgesloten voor een optreden in Schiedam. Publiektrekker nummer één is Slade, die van zondag 30 april op maandag 1 mei een nachtconcert geeft in het Passage Theater (kaarten: 10 en 12.50). Op vrijdag 7 april komt Focus en de Engelse formatie Flash (kaar ten: vijf gulden), op vrijdag 14 april Golden Earring (kaarten: 7,50). op zaterdag 21 april Jellybnead uit Engeland en Galaxis uit Vlaardingen (kaarten: vijf gulden), op zaterdag 29 april Earth Fire met een eigen lichtshow (kaarten: vijf gulden) en op zaterdag 8 mei Argent uit Engeland (kaarten: zes gulden). Slade treedt, zoals gezegd op in het Passage Theater; de andere groepen in Arcade. BtOEMSIERKUNST J. Krabbendam Schiedam Hoogstraat 75 - Tel.;266118' VLAARDINGEN/SCHIEDAM Eerste Paasdag werden in Schiedam en Vlaardingen de clubkampioenschappen verre den -bij de wielerclubs. RC Schie dam en De Coureur kunnen te rugzien op een goede wedstrijd. In Vlaardingen -ging de kampi oenstrui naar Rudi Liebrechts en in Schiedam legde Jan Breur -be slag op de titel. Vooral in Vlaar dingen was het een vermoeiende en spannende wedstrijd. Van de 22 renners-waren er slechts 8 die de wedstrijd/hebben uitgereden; Wim Liebrechts wérd tweede, Jan van Geest derde, Martinit Drop vierde en Bram Moerman vijfde. In Schiedam nam Jan' Berg- kotte het initiatief. Maar na zes ronden reed 'hij plat en was rut de rijen van de kanshebbers ver dwenen. Enkele ronden later sprongen Jan Breur en Jan Brinkman weg. Samen pakte zij een ronde. Het was tenslotte Jan Breur die in de sprint de sterkste bleek. Tweede werd Jan- Brinkman, derderManus Brink man, vierde Cees Oltshoom. Herman Brinkman zegevierde bij de aspiranten en Peter Dijks hoorn bij de nieuwelingen. DEN HAAG (ANP) De paatselijke raden voor jeugd- en jongerenwerk te Zaandam, Hil versum, Haarlem, Schiedam^ en Nijmegen en de provinciale jeugdraad Zeeland- krijgen als nog een rijkssubsidie, zo heeft minister Engels (CRM) op vra gen uit de Tweede Kamer mee gedeeld. SCHIEDAM Het personeel van de gemeentelijke VROM- dienst heeft vorige week afscheid genomen van timmerman-met selaar L. J. Menke. De heer Men ke verlaat de VROM-dienst om dat hij de pensioengerechtigde leeftijd-bereikt heeft. Meer dan 35 jaar is hij al bij de VROM aan 't werk geweest. De direkteur van de VROM, de heer E. Kraan, heeft de heer Menke op een feestelijke, af scheidsbijeenkomst toegespróken. Een aantal collega's hebben her- SCHIEDAM De vereniging Co-Op Nieuwe Waterweg houdt vanavond een algemene leden* vergadering in gebouw Christe lijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Op de agenda staan onder meer: de verkiezin gen van een districtscommissie een ledenraad, de bespreking van het jaarverslag '70/'71 en ^en amusementsprogramma, waarin o.a. een film wordt ver wond met Lex Goudsmit en Ru di Falkenhagen. In de pauze wordt er fruit verfpot. De bij eenkomst begint om half acht en duurt ongeveer tweeëneen half uur. j Evt. -. ooraf prijsopgave j fwèuïsj st- Liduinastraat 78 a komt haar met na Het stuk grond aan de Van Sivindensingel. Concrete ideeën over de bestem ming ervan bestaan nog niet. j4T"\| Schiedam )i Telefoon Telefoon 010—20 80 38 Off. Philips dealer SCHIEDAM De bewoners van Schiedam-Oost en dé leden van Singelkwartier zijn boos op de gemeente. Ze zijn kwaad, omdat het stuk grond achter apotheek Jansen aan de Van Swindensingel nog steeds braak ligt. De wijkvereniging Singel- kwartier wil er graag 'n speel plaats maken. De mensen, dié vanuit hun huiskamer op het terrein kijken, zien ook. liever een grasveld met spelende kin deren, dan een modderig stuk grond met hopen afval; In het maandblad van 'de wijkvereniging schrijft een be woonster van de Archimésstraat dat het terrein wel een vuilnis belt lijkt. Zij, mevrouw Kars- - siés-Bóshart, en haar buren er geren er zich al jarenaan. 'Ze stelt' in haar brief' voor er een kinderspeelplaats van te maken.' De wijkverenigingsbéstuurdèr, de heer J. Wolthuis, is het hele maal met haar eens. Hij zegt, dat er allang besprekingen, zijn gevoerd over een speelplaats op dat stuk terrein. De gemeente had al medewerking beloofd, maar. de heer Wolthuis heeft z'n hoop op het nakomen van die belofte al opgegeven.: „Ze beloven zoveel hier, maar •ze doen'toch niks. Zé hebben me -in; vertrouwen vertéld, dat wij.' het landje mochten 'gebruiken. Maar-ze luisteren-niet naar, een gewone- burger,alléén als'?eén wethouder met' zo'n plan komt, wordt het uitgevoerd," zegt de heer Wolthuis. Hij weet dat over het stukgrond een weg gepro- - jekteerd is, maar van andere ge meentelijke plannen weet hij niets. - Bij gemeentewerken ver telde men desgevraagd, dat het stuk grond opgenomen is bij het algémene plan Singelkwartier. Maar concrete ideeën en over de bestemming ervan bestaan nog niet.' Voor de heer Wolthuis is het een uitgemaakte, maar verdrie tige ;zaak: „De gemeente komt haar belofte niet na. Ze hebben dan een speelplaats gemaakt bij de'; Beatrixschool, maar afwer ken: ho maar. Het is er een modderpoel. Ze hoeven van mij op het landje achter de apotheek alleen rriaar gras te zaaien, dan ben ik al tevreden.. Maar ik ge loof ér niet meer-in",- verzucht de Singelkwartierder. ,Met mijn ideeën over de verkeerssi- tuatie bij Van 't Hoffplein ben ik ook al tegen de muur gelopen. Misschien is. een stukje in de krant nog goed om die lui te aktiveren.'" Klaar terwijl U wacht !>OTO v. VUUREN Let op het juiste adres I tOOGSTRAAT 104-106 SCHIEDAM (Van eem onzer verslaggevers) SCHIEEtAM De ambtenaren in het geb ouw van de gemeente lijke soci ïie dienst aan het Broersveid krijgen meer ruimte. Wethouder Bert Kaptein heeft dat de raad', deze week beloofd. Hoe dat allemaal gerealiseerd gaat worden, kon de wethouder nog niet me edelen. Het probleem van de krappe huisvesting is kortgeleden weer eens aan liet licht gekomen, toen bleek dat de dienst uitge breid zou nnoeten worden met vijf nieuwe ambtenaren. Van die ambtenaren worden er twee geplaatst op de - nog te creeëren afdeling Beslissin gen, die zich voornamelijk bezig gaat houden met de uitvoering van de Algemene Bijstandswet en de Rijk'-Sgroepenregeling. Twee op de afdeling Buiten dienst, die zich in no odzaak bemoeit met de moeilijke af vallen. En één voor de Uitke ringsinformatie- ...i administra tie. De uitbreiding kost de ge meente dit jaar ongeveer 72.000 gulden. SCHIEDAM De' ingang van Bad Groenoord krijglt dit seizoen een andere plaats. De enree wordt verplaatst in. westelijke richting in verband niet de aan leg van het nieuwe diepriool, dat via Kethel naar Nieuwland zal lopen. Om bij de kassa's te komen moet men na ide ingang te zijn gepasseerd, eerst een pad langs het water volgen- Door de aanleg van het riool r,il de tij delijke, westelijke ingang half deze zomer nog een keer in oos telijke richting verplaaist moe ten worden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Smikkelend "van een portie nasi of saté- heeft het publiek op de eer ste Randstad Pasar Dalam in de Margriethal twee keer kunnen luisteren en meedei nen op de muziek van het Nederlandse songfestivalduo Sandra en Antlrés. Belde ke ren lieten de bezoekers van de Indonesische markt de stands met hapjes, sieraden en jurken in de steek om met het duo mee te zingen en klappen. De organisator kon gerust zijn; het optreden van deze, nu goed in 't gehoor liggende .Sandra en Andres heeft zeker meegeholpen aan het succes van de markt. Na de slag op De Pasar Dalam de gong van wethouder me vrouw Verweij op vrijdag middag, hebber; ruim tiendui zend personen Pasar Da lam bezocht. Sandra en Andres waren niet de enige artiesten, die het podium-in de Margriethal beklommen hebben: ook Sas- kia en Serge, Ronnie Tober en Ciska Peters hebben het publiek aangenaam bezig ge houden met hun optreden. Naast de Nederlandse zangers hebben veel Oosterse groepen en zangers op de Pasar Da lam een staaltje van hun kunnen ten beste gegeven. Met hun geluid op de achter grond kon menige Indonesiër zich thuis voelen in de sport hal. De sterke geuren van nasi, saté en gadogado plus de tientallen potpalmen hielpen mee deze sfeer te versterken. Ook de westerse* wereld was vertegenwoordigd op de oos terse verbruikersmarkt: Er was ijs, pop-com, patat en poffertjes om-een tegenwicht te bieden aan alle rijsttafels. In een schilderijengalerij konden liefhebbers zich laten portretteren en in een centri fuge zelf schilderijwerkjes maken. Twee keer per dag presenteerde de Amsterdamse boetiek Indonesia Baru een modeshow. Voor de kinderen waren er 's middags mati nees met een programma van Franklin's Wonderland. Hun paasverrassing was geen rijst, maar een Hollands chocolade paasei. SCHIEDAM Op twee weekends (zaterdag 8 en zon dag 9 april; en op zaterdag 29 en zondag 30 april) geeft het Nederlands Mime Centrum uit Amsterdam lessen in non-ver bale (woordloze) activiteit. Eén van de uitgangspunten van de lessen is met de ander tot een samenspel te komen vanuit ruimte, beweging, tekens en zintuigen. Voor het komend weekeinde zijn de aanvangstijden: op za terdag van drie uur 's middags tot tien uur 's avonds, op zon dag van half elf 's morgens tot vier uur 's middags. Deze tijden gelden ook voor het tweede weekeinde. De prijs voor het gehele evenement: vijfenveer tig gulden. SCHIEDAM Om het zilve ren jubileum van de personeels vereniging A. de Jong te vieren, gaan de leden op zaterdag 10 juni het water op met het schip Erasmus. De vaarroute houdt het bestuur nog even geheim; wel is bekend dat tijdens de tocht aan boord het trio „Vox Humano" gaat optreden. Het uitje kost vier gulden per persoon (bejaar den twee gulden) en is uitslui tend bestemd voor leden van A. de Jong. De varensgasten worden om tien uur al verwacht in de kan tine van de vereniging voor een receptie. Van half twaalf tot twaalf kunnen passagiers aan boord van de Erasmus stappen. De lunch wordt op het schip ge serveerd. Om ongeveer negen uur 's avonds is de Erasmus weer terug aan de werf in Schie dam. 4A Films;vandaag gebracht foto's overmorgen klaar. B«nh«wiihm g}, Schiedam, 12643.74. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De drink watertarieven in Schiedam gaan flink omhoog. Deze maand nog zal een voor stel hiertoe behandeld worden in de gemeenteraad. Volgende week krijgen de raadsleden de voorstellen al thuisgestuurd, omdat de zaak bijzonder inge wikkeld is. Het nieuwe inkooptarief dat ook al door o.a. Vlaardingen en Maassluis wordt betaald, be draagt voortaan 34 cent. Tot nu toe was dat dank zij een voordelig contract met Rotter dam 4,2 cent. Als de raad akkoord gaat met het voorstel, zal eerst GS er nog zijn goedkeuring aan moeten hechten. Pas dahrna kunnen de definitieve contracten met Rot terdam worden getekend. Uit wat tot nu toe naar buiten bekend is geworden, gaat Rot terdam aan Schiedam een mil joenenbedrag betalen voor de afkoop van het uit '923 hal terende watercontract. D«t contract gaf Schiedam het eeuwigdurende privilige op» goedkoop Rotterdams drink-1 water. De veer die Schiedam er in 1923 voor heeft moeten laten, was de verkoop van de Meme haven. Op middellange termijn is ook een tweede prijsverhoging te vernachten. Over twee a drie jaar stelt Rotterdam het nieuwe waterleidingbedrijf in de Bies- bosch in georuik. B. en W. van de Maasstad hebben al laten weten ie mitjoeneninvestering ook te zullen verhalen op de af nemers in de regio. Vlaardingen en Maassluis heb ben daartegen geprotesteerd. Ze vinden dat de regering moet bij springen, omdat „Vlaardingen en Maassluis het water van de Rijn uiteindelijk niet vervuild hebben". Ook Schiedam schijnt zich op dit standpunt te stellen. service Alarmnummers: Politie. Lange Nieuwstraat 53. tel. 269333. Brandweer, Singel 81a, tel. 266578. Apotheekhulp, tel. 284918. Centrale Meld- en Regel- kamer van Rijnmond voor klachten over stank, vuile lucht etc.; 019 - 150000. Gemeenteziekenhuis Schiedam. Burgemeester Knappertlaan 25. telefoon 269126* Zaal 130 tot 2 uur en - tot 730 uur. Klas 13» tot 3,00 uur en 7 tot 83» uur. Kraamafdellng 130 tot 23» uur en 7 tot 73# uur. Dr. Nolctstlchtlng, Stad houderslaan 98, Schiedam, telefoon 26008». Derde klas 130 tot 2 uur en 7 tot 73» en tweede klas 130 tot 230 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 123» tot 2 uur en 7 tot 8 uur. Kinderafdeling: zon dag. dinsdag. woensdag, vrijdag en zaterdag van 13» tot 2 uur. Maandag en don derdag van 6 tot 63# uur. Belangrijke adressen en te lefoonnummers: Klachtennummer Het Vrije Volk. Hoogstraat 76. telefoon 268798. vw. Proveniershuis. Overschiesestraat l. tel. 266000. Stichting Centrale Hulp dienst, telefoon 346030. Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveid 144. tel. 26481S. Gewestelijk Arbeidsbu reau Nieuwe Waterweg Noord, Van Sllngeiandt- straat 23, vlaardingen. tel. 703300. Afdeling Plantsoenen. Fokkerstraat 33, tel. 154S03 en 709807. Afdeling Riolering en Be strating. Jan van Rlebeeck- weg 31. tel. 377300. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 3. teL 266727, Gemeentelijke Technische Bedrijven, Dwarsstraat 42, tel. 264980. Gemeentelijk Bureau voor Hulsvesting. Westmolen straat 26, tel. 267756. Gemeentelijk Voorlich tingsbureau. Nieuwstraat 26 tel. 269051. toestel 174. Relnlgings- en oatsmet- tlr.gsdienst. Buitenhavenweg 154, tel. 264893. Begraafplaats. Spleringshoek. Algemene Daan van tel. 711222. Afdeling Onderhoud Ge bouwen. Korte Haven 33. tel. 269329. Afdeling Technische Werkplaats. Singel teL 268280. Gemeentewerken. Korte Haven 33, tel. 269320. Gemeentelijke sociale dienst Fransenstraat 31. tele foon 350244. Woningbedrijf. Emaus 31, telefoon 330411. Worüngdlc ist. Lange Haven 143. telefoon 269375. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, van SUngelandstraat 23, tele- - foon 305300. Stichting hulp aan buiten landse werknemers. Binnen singel 39. telefoon 3S1993. Actie Moeders voor Moe ders. Boerhaavestraat teL 346030 - 340554. VW, Westhavenkade 3. te lefoon 348648. SCHIEDAM om alle Nieuwlanders én van het voet ballen én van het rullen te laten genieten, is de maande lijkse ruilbeurs in het wijk centrum een weck verscho ven. woensdagavond 13 april kan de Jeugd al om zes uur terecht om hun suikerzakjes, postzegels en sigarebandjes te ruilen. Om half acht zijn de oudere verzamelaars welkom. SCHIEDAM -- In het wijk centrum aan het Wlbautpleln ln Nieuwland organiseert de wijkvereniging vrijdagavond om acht uur weer een bingo avond. Er zijn znais altijd weer prachtige prijzen te ver dienen. SCHIEDAM Voor de kin deren van de wijkvereniging Slngelkwartler wordt woens dagmiddag om twee uur ln zaal Marijke een gratis film middag gehouden. Alle kin deren van zeven tat en mei veertien jaar van leden van de vereniging kunnen komen. Er wacht hun een extra ver rassing. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Burgemeester Hal m Roelfsema zal op dinsdas 11 itpril persoonlijk de vlag hij sen. ais het in aanbouw zijnd» stadskantoor z'n hoogste pun bereikt. De gebeurtenis vindt "i middags om half vier plaats Een. kwartier eerder komen d gen.odigden bijeen in de brand, weerkazerne, naast het stads kantoor. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De plannen van de Winkeliersvereniging Broers- vest/Rotterdamsedijk, om in mei een internationale week te hou den, zijn voorlopig uitgesteld. Bij de voorbereidingen hebben de winkeliers het plan opgevat de hele stad te laten meedoen, in plaats van alleen de winkels. I Omdat die uitbreiding betekent, dat er met andere verenigingen en de SG overlegd moet worden, is het feest pas voor het najaar gepland. Tegen die tijd gaan de winkeliers hun stadgenoten pre cies vertellen wat er gebeuren gaat. -'H i

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1