Gebr. de Veld WERKGROEP W/S STOPT ERMEE Merkwaardig SCHIEDAM VANDAAG Spanning om beslissing van minister Drees Een kaal, leeg stuk Lezers service eurotax 15.11.22 T.V. OEFECT Geen geld voor coördinator: Roterodamum viert feest rond jubileum JADE Release-concert Raadslid Tiny KrikkeHein: Lentefeest RET-bussen Schiedam Wij helpen direct SCHIEDAM „Voor 50.000 gulden een coördina tor aanstellen, of stoppen", daar draait het om in de ko mende vergadering van de Werkgroep Woudhoek Spa- land op 30 mei. Het voorlopig bestuur van de werkgroep dat in de komende vergadering defi nitief zou moeten worden heeft besloten niet door te gaan met het werk. als de gemeente niet in de beurs wil tasten om een coördina tor te betalen. Wethouder Collé heeft hierover in de vorige verga dering al nauwelijks twijfel laten bestaan: de gemeente heeft voör de werkgroep niet veel meer over dan dat wat ze nu krijgen: vergader ruimte en stencils. "Als we geen coördinator krij gen, dan stoppen we er mee. We zien er zonder zo'n man geen SCHIEBRM 'VRIJDAG 19 MEI 1972 HET VRIJi VOLK PAGINA 19 door Hans van der Sloot (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Als minister Willem Drees Jr. van verkeer en waterstaat het advies van Rijkswater staat en van het Rijksinstituut voor de Zuivering van afvalwater opvolgt, zullen de gemeenten Vlaardjngen, Schiedam, Maassluis en Rotterdam nog vijftien jaar moe ten wachten op hun rioolwaterzuiveringsinstallatie. Met name zal de zuivering van Schiedams afvalwater door deze maatregel zeer moeilijk worden. De heer M. Mooij, secreta ris van het door de vier ste den opgerichte Rioolwater- zuiveringsschap „Nieuwe Maas", venvacht dat minis ter Drees de realisering van de installatie, die ten westen van Vlaardingen meet ko men, niet zal tegenhouden. „Deze verwachting is geba seerd op het vertrouwen dat ik in de minister heb", aldus 1 de heer Mooij. „Ik verwacht voor Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis een uitzonderingspositie om dat hier zeer veel mensen baat hebben bij een zuive ringsinstallatie. Nee, ik dacht dat ze zich een uitstel niet konden permitteren." fiwmniiiinnniinnnnintiiiiiniiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiitiiiinni The Flails Visconcours complete huidverzorging -Ü Evt. vooraf prijsopgave [pHiUPsf *-iduinastraat 78 a ScWhxlam - Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips dealer (Van een onzer verslaggeefsters) heil ih om door te tobben, ver zucht voorlopig bestuurslid me vrouw M, van Mansum, "We vinden het erg jammer, maar er moet Iemand zijn die de gang erin houdt en de leden akti- veert." Het Wageningen-team, dat nog steeds contact houdt met de werkgroep raadt een coördinator erg aan; uit ervaring weten deze mensen dat zo'n man erg nuttig kan zijn. Aan deze uitspraak klampt het bestuur van de werk groep W/S zich vast. Voor de houding van de ge meente kan Mevrouw van Man sum niet veel begrip opbrengen: "Ze hebben ons een jaar lang laten dobberen en nu is het geen wonder dat maar tien van de oorspronkelijke tachtig ieden nog belangstelling voor de werk groep hebben. Om het nu nog te redden hebben we beslist een beroepskracht nodig". Zo'n beroepskracht zou de ge meente ongeveer 50.000 gulden gaan kosten, wat volgens me vrouw Van Mansum niet te veel is: „Het lijkt een heel bedrag, maar als je nagaat waar het om gaat. om de leefbaarheid van.*en grote toekomstige stadswijk.' die pas over jèren klaar is, dan is hei maar een schijntje en het geld best waard. Als we nu niet doorgaan, is trouwens ai het werk van het Wageningen-team weggegooid geld geweest. Dat is toch ook zonde." De wethouder heeft de werk groep aangeraden alle werk zelf te doen en zo een coördinator uit te sparen, maar daar kan het bestuur niet in geloven. "Het blijft gemodder", zegt mevrouw Van Mansum. Het is overigens de bedoeling dat op de volgende vergadering in de aula van Ge meente Werken het bestuur van de werkgroep eindelijk definitief gekozen wordt. Iedereen is wel kom op de vergadering van de werkgroep, waar ook de leider van het Wageningen-team. Pro- fessor Pennaerts. aanwezig zal zijn. Voor het laatst gaat het be stuur dan een poging doen om de werkgoerp nieuw leven In te bla zen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Sinds giste ren is de eerste lp te koop van het Rotterdamse duo Ellussanf. Op de plaat staat een „release concert". De opbrengst is dan ook bestemd voor Release-Rot terdam de organisatie die ijvert voor de vrijlating van politieke gevangenen waar t»ik ter wereld. De piaat kost een tientje en is te koop by Disco Tniei, AMVJ, Ruimte en Exit. ROTTERDAM Het Histo risch Genootschap „Roteroda mum" bestond gisteren 25 jaar. Ter ere van dit jubileum had het bestuur een feestavond georgani seerd in de Schouwburg. Burge meester Thomassen, erevoorzitter van „Roterodamum". herinnerde aan het 500-jarig bestaan van net Rotterdamse havengebied in 1975. Hij zag in het Historisch Ge- ftjfiteehsp eea supportersclub «bi er voor te zorgen dat dit feit groots gevierd zal worden. Oo in de stijl te blUven, werden de rest van de avond grotendeels historische zaken op het toneel gebracht O.a. voerden De Maas stadspelers „Artikel 18»" van Herman Heyemans op. Bremvest 5S, let. 26.77.18 Nieuw tand plein 57, tet 70J1.6» Voor al uw verlichting-stereo-app. kleuren-T.V. Het moest er eens van ko men. De stedebouwers Van Gent en Bolmers hebben één van de zwaarstwegende pun ten van hun binnenstads plannen gedetailleerd uitge werkt en aan den volke ge toond. Het hoogste woord is er eindelijk uit. Het uur der waarheid is aangebroken, en, wat niemand na zoveel jaar van verhitte discussies, nota's en tegennota's plannen en alternatieve piannen had verwacht, ook weer verstre ken als gold het binnenstads plan een hamerstuk. En dat is merkwaardig. Ja renlang is elke stap van de overheid met argusogen ge volgd. Elke handeling, elke uitspraak werd kritisch beke ken en elke publicatie van gemeentewege maakte een stroom van reacties los. En nu het eenmaal zover is dat er duidelijke dingen zijn ge zegd lijkt het wel alsof die hele binnenstadsproblematiek niemand meer een fluit inte resseert En dat is jammer. Na alle vingertikkerij zou het niet meer dan logisch zijn als men zich al was her maar voor één keer nog uitsprak. Het plan dat Bolmers en Van Gent nu op tafel hebben geleed is tenslotte niet ge ring. Opheffing van het kruis punt Kerkstraat Broesvest. Gedeeltelijk afsluiting van de Kerkstraat Woningbouw in het centrum, verlenging van de Passage tot aan halverwe ge de Hoogstraat, aanleg van een siadserf op de plek waar nu nog de Huis-te-Riviere- weg ligt en verbetering de centrumfunctie van Broersveld. plannen op niet minder neer dan dat het centrum met een aantal zware Ingrepen bijna tweemaal wordt vergroot Met het Broersveld, de be staande Broersvest de Hoog- In het kort komen deze straat en de Kerkstraat krijgt Schiedam er een geweldig winkelareaal bij, dat door de geprojecteerde typen bebou wing, groenvoorzieningen, verlenging van de Passage kan uitgroeien tot een har monieus centrum, dat, voor wat de omvang betreft veel meer in overeenstemming is met de grootte van Schiedam dan het huidige, ten aanzien van alle wijken met uitzon dering van Groenoord ideaal is gelegen en met een paar verkeerstechnische ingrepen van alle kanten makkelijk te benaderen is. Natuurlijk zal niet alles zo ideaal uit de verf komen ais op papier Is voorgesteld, maar iets anders is ook niet te verwachten. De gemeente kan tenslotte niet alles alleen doen. Naast de overheidspro jecten zullen bok particuliere investeringen nodig zijn. Winkels bouwen is één. Ze verhuren is een tweede, maar daarvoor zal de oplossing gaandeweg gevonden worden. Het gecreëerde centrum is er aantrekkelijk genoeg voor. En niet in de laatste plaats omdat de bouwers zich ge zien het resultaat strikt aan hun afspraak hebben ge houden en dc op tafel ge brachte ideeën, aanvaardbare kritiek en bruikbare alterna tieve plannen in hun opzet hebben verdisconteerd. Wilton koopt Swarttouw-terrein nu of over 15 jaar? Een snelle bouw van de in stallatie is op losse schroeven komen te staan omdat minister Drees het advies heeft gehad eerst zuiveringsinstallaties te bouwen in Zuid-Nederland. Volgt hij dit op dan moeten de vier gemeenten, volgens hetzelf de advies, zeker vijftien jaar wachten op een eigen installatie. Rotterdam» Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis hebben ge zamenlijk al zo'n twee miljoen gulden gestoken in de voorberei dingen. Voor het geld dat nu no dig is voor verdere werkzaam heden als grondboringen heeft het rioolwaterzuiveringsschap aan de minister gevraagd of hij subsidies wil geven. Tot driemaal toe heeft „Nieuwe Maas" de be windsman schriftelijk gevraagd of hij hiertoe bereid is. Op geen enkele brief reageerde minister Drees; In de laatste brief, die uitging op 17 april jX, heeft het schap gezegd dat zij voor I mei een antwoord wil hebben. Nu dit nog niet is binnengekomen zal „Nieu we Maas" haar werkzaamheden opschorten. Verdere uitgaven zijn onverantwoord omdat men over tien jaar anders kan den ken over de plaats waar de in stallatie moet komen. Het geld dat dan aan bijvoorbeeld- grond boringen zou zijn uitgegeven, zou dan weggegooid geld zijn. 'Huisvrouw moet meepraten over j kinderverblijven' v(Van onze verslaggever f JOOP SPANJERSBERG) SCHIEDAM- De scheeps werf Wilton-Fijenoord wordt zo goed als zeker de nieuwe eigenaar van het voormalige Swarttouw-lermn aan de Nieu we Waterwegstraat in Schiedam. De onderhandelingen hierover met de gemeente Schiedam en de curator van de Swarttouw- boedel.de Rotterdamse advocaat xnr. R. P- W. Frima. zijn bijna rond- Verwacht wordt dat bin nen drie of vier weken de hand tekeningen geplaatst zullen wor den onder de definitieve con tracten. Geen van de drie partijen wil in dit stadium mededelingen doen over de resultaten. Een zegsman' van de gemeente Schiedam verklaarde alleen dat de overeenkomst met Wilton- Fijenoord "zo goed als beklon ken" was. Ook bij Wilton wil men liever de boot nog afhouden. „Er is nog niks getekend", aldus directie secretaris P. A. - van Sluys. De g Ergens ten westen van 1 Vlaardingen (mogelijk g op de plaats waar deze 1 I foto werd gemaakt) moet de rioolzuive- jg ringsinstallatie komen, g waarvan de bouw op 1 g losse schroeven is ko- gf men te staan. Gemeentearchief, oude Kerk hof 5. tel. 26*127. Gemeentelijke Technische Be drijven, Dwarsstraat *2. tel. :wsss. Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting» Westmolenstraat 26, tel. KOT. Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau, Nieuwstraat 2S, tel. aNU, toestel 17». Reinigt nis-en ontsmettinga- dienst, Buitenhavenweg 154, tel. 2648*5. Algemene Begraafplaats. Laan van Spienngsboek. tel. 711222.. Afdeling Onderhoud Gebou wen. Korte Haven 33. te!. 26*339. Afdeling Technische Werk plaats, singel tel. 36*2*9. Gemeentewerken. Korte Ha ven 33. tel. 2*332* Gemeentelijke sociale dienst, Fransenstraat 31, telefoon 33*Mi. Woningbedrijf, Emails 31. tele foon 350*11, WoningdieiMst. Lange Haven 115- telefoon 268373. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van Sllngeiandstraat 25, telefoon 363309. Stichting hulp aan buitenland se werknemers. Binnensingel 3*. telefoon 3513*3. Actie Moeders voor Moeders, Diepenbrockstraat t. tel. 7*3*4*. vvv. Westhavenkade i, tele foon 343*1*. Schiedam De collecte voor de Stichting Lentefeest, die vorige week gehouden is, heeft tn totaal 7763.57 gulden opgebracht. De opbrengst is bedoeld voor een clubhuis voor invaliden. SCHIEDAM Eerste en Tweede Pinksterdag rijden de trams en bussen van de RET op zondagschema. Ook de vroe ge penoneelsbussen. die ook door het publiek gebruikt mé- gen worden, rijden «ia op zon dag. SCHIEDAM De sociëteiten Duktien en Duck-soos zijn vrij dag en zaterdagavond gestoten. Op maandag, tweede Pinkster dag, presenteren de sociëteiten de Schiedamse band „The riails" in de Duckdaif aan de Rijnstraat 1. Toegang kost 1,30 Stéden. SCHIEDAM De Schiedam se lichamelijke gehandicapten kunnen maandag 3 juni mee doen aan een vfsconeoura in Nieuwenhoorn, Voor meer in formatie* over het concours, waar twee waar twee uur ge vist zat worden, wende men zich tot de heer 1. O Vermeer. Bechplelrt 332. telefoon 7107 34. (Van een onzer verslaggevers 1 SCHIEDAM Het raadslid Tiny Krikke-Hem (p.v.d,a.) is het niet helemaal eens met de samenstelling van de studiecom missie Kinderdagverblijven. De ze commissie gaat de mogelijk heden bestuderen om te komen, tot de oprichting van meer kin derdagverblijven in Schiedam en is samengesteld uit vertegen woordigers van verschillende organisaties en deskundigen. Mevrouw Krikke mist daarin echter een vertegenwoordiger van het Schiedamse bedrijfsle ven en twee jonge huisvrouwen. „Uiteindelijk is het goed dat mensen uit de dagelijkse prak tij': de deskundigen een beetje kritisch kunnen voigen en des noods op de vingers tikken", al dus mevrouw Krikke, die met haar opmerking (uitgesproken in de commissievergadering voor maatschappelijk werk) wel be grip kreeg, maar geen positief resultaat. De gemeentelijke commissie ging daarna akkoord met de door B. en W voorgestelde samenstelling, die overigens nog (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het braakliggende terrein aan de Ooie- vaarssteeg de verbindingsstraat tussen de Grote Markt en de Parkweg is bestemd voor de vestiging van groothan dels- en ambachtelijke bedrijven. Dat vertelde stadsar chitect Van Gent deze week in de commissie stadsontwikke ling op vragen van dc PvdA-cr C, Batenburg. De socialist vond de Ooievaarssteeg „een kaal. leeg stuk" en informeerde of daar niet iets aan gedaan kon worden door er bijvoorbeeldwinkels neer te zetten. „Dat kan niet", antwoordde de architect, „omdat er straks met de 35 nieuwe winkels in het stadshart, dan ineens te vee! winkels in het centrum zouden komen". Of die nieuwe groothandels- en ambachtelijke Indrijven de droeve sfeer ter plaatse zullen verbeteren, lijkt auoieus. Immers, de stadsarchitect kondigde al aan, dat de etalages van dit soort bedrijven tamelijk functioneel zijn. Gezellig heid zal deze straat de komende jaren dan ook wel blijvend moeten ontberen. voorradig bij: Drogisterij - Parfumerie Bijouterie curator mr. Frima stelt zich op hetzelfde zwijgzame standpunt, maar bekende wel biij te zijn, dat de affaire Swarttouw einde lijk wordt opgelost. Naar verluidt is Wilton-Fijen- oard van plan een dochteron derneming op het voormalige Swarttouw-terrein onderdak te brengen. Welk bedrijf dat is, was tot vanmorgen nog niét be kend. De scheepswerf van Wil ton ligt op enkele tientallen me ters van de vroegere Swart- touw-machinefabriek. wel door de gemeenteraad aan- 0 vaard moet worden. ,.,kj De samenstelling is: drs. G. A. ;§s A. Smits van do gemeentelijke sociale dienst (tevens voorzit- ter); de arts raej. E. Kolmus van öf de GG en GD. tie heer L. L. Vin- §j| cent. secretaris; mevrouw M. C. Hugenholtz-Woilers ran een A-'-bjs instelling; mevr. H. Knook-de m. Jong van het Centraal Vrouwen comité; mej. Th. Vis van de Huishoud- en Industrieschool; ;S, drs. B. Ther ns van de School- begeleidingsdienst en de advi- ig seurs: mevrouw A. Goederend. directrice van het kinderdagver- fe| blijf Katja en mevrouw A. M.J.S Dijkstra, directrice van het kin- y§: derdagverblijf Bambi. 1 Politie, Lange Nieuwstraat 155. telefoon 26 *76» of 26 6» (aiai mi Brandweer. Singel Sla. teL 26*571. Apotheefchulp. te!. 244913. Centrale Meld- en Regelkamer van Rijnmond over stank, vuile lucht etc.: «9 - 159999. Gemeenteziekenhuis: Scnie- dam. Burgemeester Knappert- taan 35 telefoon 2SK2*. Zaai IJ» tot 2 uur en 7 tot 73» uur. Klas i.5» tot 3.» uur en 1 tot *39 uur. KraaroaWeüng 13» tot 239 uur en 7 tot 7.3» uur. Dr. Noietstichting. Stadhou derslaan 93, Schiedam, telefoon tmm. Derde Was 139 tot 2 uur es 7 tot 73» en tweede klas 1.3» tot 23» en van J tot uur. Eerste klas. 123» tot 3 uur en T tot uur. Kinderafdeling; zon dag. dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van i 39 tot 2 uur. Maandag en donderdag van tot «3* uur. Belangrijke adressen en tele- oonnummers; Klachtennummer Het Vrije Volk. Witte de Wtthstraat 23, Rotterdam, tel. 111959. Hoog straat it, telefoon 2*37*3. VVV, Proveniershuis. Over- «Usaestraat i. tel. 266990. Sttehtlng Centrale Hulpdienst, totetoonsi»» Gemeentelijke Sociale Dienst Broersveld 144, tel. SM3IA Gewestelijk Arbeidsbureau Kteuwe Waterweg Noord, Van Bbngeiandtatraat 25, Vtaardin- 3ttt tel. 795399. AMdtaf Plantsoenen, Fok- kentraai 25. tei. 15460$ en 70MM7. Afdeling Riolering en bestra- du». Jan van Riebeeckweg 2t, tei. 377300. SUJTFJt!) V'tJSHAKDEL BeMrglng deer da gehete stad

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1