Ruime opzet 36 woningen Aanval op sextheater SCHIEDAM VANDAAG Broodbakkerijen fuseren Eerste SRJJ-krant verschijnt half juli Lezers service Gebr. de Veld li IS DIT OW LIEVERDJE? II eurofax 15.11.22 ïgz'mïX'ï .-te: -O >:r? v M Bibliotheek Lange Haven zeven weken gesloten Actie voor CJP-paspoort Huisvesting verstrekt 224 vergunningen Gemeente gaat in on kritiek Onzeker méM Twistpunt Hesselberth wint Maaskcnt-pnjs In sloot beland Rode Kruis- eollecte geslaafd Tegen geparkeerde auto gereden POPPEZIJN! BERGfö T.V, DEFECT I (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Eind dit jaar wordt de eerste paal ge slagen voor een twaalf verdiepingen hoog flatgebouw aan de Laan van Spieringshoek. Volgens de plannen waarover tussen de bouwer en de gemeente lange tijd is gediscussieerd, biedt de torenflat ruimte aan 36 woningen. Naast het flatgebouw zullen twee eengezinswonnigen verrijzen en een" negental garages, die bestemd zijn voor de bewoners van de flat. m f *>- 4* Ml 1 Het terrein aan de Laan van Spieringshoek waar de torenflat zal verrijzen. door Hans van der Sloot Zo worden de namen De Geer en Vlug voortaan in een adem op de broodverpakkingen gelezen. ..Alweer met binten ioelen met die regen, wanneer zon het nou eens echt zomer worden?", li/kt het Lie- nerdje. dat onze fotograaf Arte Wapen aar dit keer knipte te zeggen. Hij mag de foto ingelijst komen afhalen aan de Hoogstraat 76 Het lieverdje van vorige week was Theo van de Rijke. Groenelaan 66. Voor al uw verlichting-stëreo-app. klenren-T.V. GAZELLE LOVABLE '72 P. GROENEWEGEN Schiedam Wi| helpen U direct SiïüSfcï*i-iduinastraat' 78 a Ajf-S. -Schiedam fesgl Telefooir ~él0—26 86 38 mJsr - Off. Philips dealer -If: 4' I»' y iVi VRIJDAG 23 JUNI 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 wi I 1 'V:, Bouw torenflat bij Laan van Spieriings ïoek Uitvoerder van dit project aan de Laan van Sprieringshoek is de Bouw- cn Aannemings- maatschappij Kiridregt N.V. te Capelle aan den IJssel. De Schiedamse gemeenteraad zal komende maandag een beslissing nemen over de de uitgifte van de grond. Zoals in bijna alle gevallen gebruikelijk, stelt het college voor dat te doen op erfpachtvoorwaarden. V, werkt, is al zeker dat de hoek- flats ruimer zullen zijn dan de flats in het middengedeelte van het gebouw. Een hoekflat krijgt een oppervlakte van ongeveer 120 m-. •v xjr Sc* - vJk, Tijdens het overleg dat aan het definitieve besluit is voor afgegaan, hebben de gemeente en het Capelse bouwbedrijf elkaar flink in de haren gezeten over de plannen. Twistpunt was de vorm en omvang van de bebouwing. Uiteindelijk zijn beide partijen overeengekomen, dat de wo ningen ruim van omvang zullen zijn. De flats worden groot op gezet, omdat de bouwer verwacht dat daar veel vraag naar is. Hoewel de plannen nog in details moeten worden uitge- Nog niet zeker is of de flats verhuurd of verkocht worden. Volgens het bouwbedrijf hangt dat af van de conjuncturele ontwikkelingen. Hierbij gaan de gedachten vooral uit naar de te verwachten loonkosten stijgingen en prijsverhogingen m de materiaalsector. De bouw van de flat, waaraan eind dit jaar wordt begonnen, neemt waarschijnlijk anderhalf jaar in beslag. Na de voltooiing zal de bouwer extra voorzienin gen laten aanbrengen. Op het terrein, oostelijk van de torenflat komt een ruim parkeerterrein, op een ander deel van het terrein wordt een tuin aangelegd, die ter plaatse aansluit op een openbaar plant soen. r'vïvv Div. -.-.-vx' .a-y. - t V«w; L teiyhV\CV --• r. .v-.» -A-.; v „x v i - W Pi' Üiii l I 'li i.lllMl liii Volgens geruchten zal er binnenkort uit protestants christelijke hoek een aanval worden gedaan op Schiedams eerste sextheater. Niet letter lijk natuurlijk Het groten deels deegkleunge volksdeel dat zich bij monde van domi nee Glashouwer pas zojuist bewust is geworden van haar door God gegeven lachspie ren. houdt zich daar door gaans verre van. Protesten, tot zover met te verwoorden in een preek, ge meentezang of de slap ge trokken teksten van een rockgroepje dat bij aanvang van de voorstelling eerst komt belijden dat ze meerde re jaren onder invloed van drugs hebben verkeerd en vervolgens laten horen dat ze daar mets van opgestoken hebben, worden uit die groep zelden vernomen. Van stenen gooien, jellen voor de deur en bezetting van het knus ge meubileerde bioscoopje zal de eigenaar, Louis Hellemonds, dan ook geen last hebben. Als de aanval komt, komt hij uit politieke hoek en zal hij via de gemeenteraad wor den gelanceerd Wat doet de heer Hellemonds voor fouts, dat hij, al vanaf de opening van zijn zaak blootstaat aan de kritiek van hen die Gods woord hoog in het vaandel hebben geschre ven? Goed, hij" drijft een winkel in sex. De prikkel is bij hem tot handelswaar verheven en dat etaleert hij openhartig. Hij adverteert er zelfs mee. Wie m deze krant de kleine advertenties leest zal daarin kunnen terugvinden hoeveel een korte beschouwing kost van datgene dat Blue Movie slechts met ontspannen ge slachtsdelen durfde suggere ren. En zelfs dat niet eens. Midden op de Koemarkt, op de Rode-Kruiszuil waarin het storten van oude lectuur in alle kerken van de kansel wordt geprezen, heeft hij een reclame laten aanbrengen waarin prijs, duur en te ver wachten genot zonder er ver der doekjes om te winden worden genoemd. En wat is daar op tegen? De openbare zedelijkheid, de jeugd, beide troetelkinderen van al diegenen die menen dat Zijn Rijk slechts in volle ernst mag worden betreden, wordt daardoor geenszins ge weld aangedaan. En evenmin door het thea ter zelf, dat aan de buiten kant, met zijn zwart gespoten ruiten en het opvallend ent- breken van enige afbeelding die maar enige sexuele be geerte bij de passanten zou kunnen opwekken, de stem migheid zelve is. Wat binnen gebeurt is natuurlijk een an dere zaak. kan daartegen in gebracht worden. Maar zelfs dat is met zo schrikwekkend als m de vreze Gods zo gaar ne wordt aangenomen. Wie in Rotterdam, Amster dam of eigenlijk om het even welke plaats dan ook gaat kijken, zal moeten toegeven dat in dit theater Schiedam precies datgene biedt wat overal kan worden genoten. Sex, zonder poespas, zonder omwegen en zonder al die dingen die in overtuigd christelijke kringen zelden worden besproken. maar graag worden verondersteld. En dat kan ook niet anders. Ook in dit zedelijk verziekte, zinnelijke Holland passeert men niet voor vijf kwartjes de poorten van de hel. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De centrale openbare bibliotheek aan de Lange Haven is van 26 juni tot en met 12 augustus gesloten. Het boekenbezit van de bibliotheek wordt dan heel anders geadmi nistreerd. De krantenzaai blijft open van maandag tot en met vrijdag van negen tot vijf uur. Boeken kunnen op die tijd wel teruggebracht worden, maar er kunnen geen nieuwe worden ge kozen. Zolang de grote bibliotheek dicht is, kan iedere lezer in de filialen boeken gaan lenen. Die filialen liggen aan de Biestraat, Lorentzlaan, Parkweg. Wibaut- plein en de Leliestraat. Ze zijn met zo vaak open als de centrale bibliotheek. Het is daarom zaak van te voren even te informeren wat de openingstijden zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er wordt op nieuw een poging gedaan om het Cultureel Jeugd Paspoort nieuw leven m te blazen. De overkoe pelende culturele organisaties van Maassluis, Vlaardingen en Schiedam wlUen een gezamen lijke folder ui'geven, waarin de jeugd uitgebreide informatie krijgt over de mogelijkheden van het paspoort. In Vlaardingen en Maassluis zal de folder huis-aan-huis wor den verpreid, in Schiedam al leen op de scholen. Op het ogen blik wordt er tussen de drie or ganisaties nog onderhandeld over de verdeling van de kosten. SCHIEDAM De Schiedamse tekenaar/graficus John Hessel berth heeft de Maaskant-prijs gekregen. De prijs wordt ieder jaar door de Rotterdamse Aca demie voor Beeldende Kunst toegekend aan de talentvolste leerling. Van het geld zal de 24-jarige Hesselberth een stu diereis maken naar Polen en Tsjechoslowakije De Rotter damse Academie heeft al voor bereidende contacten gelegd met bekende Poolse en Tsjechische grafici. SCHIEDAM Verblind door de koplampen van een tegenlig ger is de 56-jarige PTT-er J. C. Honijk uit Den Haag vannacht op de Harreweg de sloot inge reden. Hij kon zelf ongedeerd uit de wagen klimmen maar z'n auto moest door een takel wagen uit de sloot gevist wor den. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De twee groot ste Schiedamse broodbakkerijen Vlug en De Geer gaan een fusie aan. Er zijn besprekingen gaande over het stichten van een beslo ten vennootschap De Geer-Vlug. Volgens een persbericht, dat over de fusie is uitgekomen, zijn de voornaamste overwegingen om tot een samenvoeging te ko men economische en sociale mo tieven. In de broodmarkt is spra ke van een concentratieproces, waarbij de grotere eenheden voor de toekomst de beste kan sen hebben, aldus het bericht. Het betekent voor Schiedam, dat al het brood voortaan bij Vlug aan de Broersvest gebak ken wordt. De dagelijkse pro- duktie wordt opgevoerd tot 26.000 broden per dag. Via De Geer's bakkerij aan de Van Deventerstraat worden de bro den gedistribueerd naar in 't to taal 24.000 gezinnen. Voor de werknemers van de bedrijven heeft de fusie geen nadelige gevolgen, hebben de beide directies gegarandeerd. Het bedrijf kan nu dubbel zo effi cient geleid worden. Ook De Geer gaat nu gebruik maken van de „broodkneedmachine" van Vlug. De machine produceert drieduizend broden pee uur en houdt in het deeg het vocht vast, zodat het brood langer vers blijft. Op de verpakkingen komt nu ook De Geer-Vlug te staan, ai bakt De Geer zelf met meer. De directie wordt gevormd door de heer J. C. C. H. Erke- lens, commercieel directeur, C. M. Vlug, productiedirecteur en J. D. Erkelens als directeur ma gazijn, transport en distributie. De vakorganisatie en het perso neel van beide bedrijven zijn over de samenwerkingsplannen ingelicht. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het bureau huisvesting heeft in mei van dit jaar 224 woonvergunningen kunnen afgeven. Iets meer dan de helft van dat aantal is naar niet ingeschrevenen gegaan. Van de wel bij het bureau ingeschre ven personen, kregen in mei 61 gezinnen, die strikt genomen wel voldoende gehuisvest waren, een andere woning. Het gaat hier vooral om mensen die te duur wonen, of in een verkeerde buurt of die volgens een GGD- rapport ergens anders moeten gaan wonen. 29 aanstaande echtparen wisten een woning te bemachtigen. Voor de sanering zijn in mei 14 woningen onttrokken aan het totaal aantal te slopen panden van 66. Dertien ingeschrevenen heb ben in mei een vestigingsver gunning gekregen. De andere 85 vestigingsvergunningen zijn naar niet-ingeschrevenen ge- gaa. De meeste verkrijgers van een vestigingsvergunning zijn echtgenotes, die bij hun echtge noot intrekken en zelf geen woonvergunning krijgen. 27 personen kresen een vrij gekomen woning. 17 een nieuw bouw huis, terwiil negen perso nen een huis hebben gekocht. In 't geheel hebben 1264 personen in mei het bureau huisvesting aan de Westmolenstraat bezocht. SCHIEDAM De eerste krant van de Raad voor Jeugd en Jongeren gaat ongeveer half juli verschijnen. De krant wordt gedrukt op off-set-persen en kost de jeugdraad bij een oplaag van tweeduizend, driehonderd gulden. Er komen allerlei aan kondigingen in te staan over het jeugdfestijn, de jeugduitwisse ling en het popvestival, waar voor de jeugdraad een garantie van vijfduizend gulden heeft verstrekt. Ook staat m het eerste, expe rimentele nummer een wedstrijd voor de lagere-schooljaugd aan gekondigd. De SRJJ organiseert die in de zomervakantie. De kinderen kunnen op een nog niet vastgestelde dag opstellen, tekeningen en versierde fietsen maken. De bedoeling van de eerste jeugdraad-krant: image-verbe tering en goodwill kweken bij de SG, gemeente en het Schie damse pubhek. De verzorging is in handen van Caspepr Schu- cking-Koo! (SRJJ-coördmator, een „instorting" net te boven) en Anjo Beukers, bestuurslid van de SRJJ. c? (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het college van burgemeester en wethouders én de commissie stadsontwikkeling/ stadsuitbreiding samen, gaan de brief beantwoorden van de heer G. Jonker uit Kethel. In zijn schrijven, dat de heer Jonker onlangs aan de Schiedamse ge meenteraad richtte, had hij fun damentele kritiek op de plannen voor de binnenstadssanering (zie Het Vrije Volk van vrijdag 9 juni). De heer Jonker rekende onder andere voor dat de metro, die omstreeks 1985 door Schiedam moet rijden, nooit rendabel zal zijn. Verder was hij van oordeel dat de metrosleuf onder de bin nenstad veel te breed is. Ook was hij bang dat de nieuwe wij ken veel geluidshinder zullen ondervinden van het boven grondse metroviaduct C? O (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De huis-aan- huis collecte van het Nederland se Roode Kruis, afdeling Schie dam, heeft dit jaar 16.150 gulden opgebracht Dat is duizend gul den meer dan vorig jaar. Het bestuur van het Rode Kruis Schiedam wil allen, die door een gift of hun medewer king aan dit resultaat hebben meegewerkt hartelijk danken. De collecte is gehouden in de eerste week van juni. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De 75-jarige A, M. S. uit Hellevoetsluis is gis termiddag zonder aanwijsbare oorzaak legen de geparkeerde auto van de heer J. P. in de Jan van Avennesstraat gebotst. De schade aan beide voertuigen was gering. Toen de politie na het ongeluk arrvieerde, bleek de heer S in een shocktoestand te ver keren. De GGD heeft de man ter observatie naar de Nolet- stichting gebracht. SCHIEnRM Broersvest S8, tel. 26.77.1.8 Nieijwlandplein 57, tel. 70.11.60 VOOR RIJWIEL- EN BROMFIETSHANDEL HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 267552 SUirr.RII H IJSllAKDEL Bezorging door de gehele stad verkrijgbaar bij- tel. 268213 Nw. Maasstr. 31, Schiedam Politie, Lange Xieuwstraat 153, teletoon 16 (17 60 ol Ï6 16 66 (alaim) Brandweer. Singel 81a. tel. 363378. Apotheekhulp. tel. 261918. Centrale Meld- en Regelkamer van Rijnmond over stank, vuile lucht etc MO - 130000. Gemeenteziekenhuis: Scnie- dam, Burgemeester Knappert- laan 25 telefoon 269126. Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas 1 30 tot 3 00 uur en 7 tot 8.30 uur Kraamafdeling 1.30 tot 2.30 uur en 7 tot 7 30 uur. Dr. Xo'etsUchtinc, Staclhou- derstaan 98, Schiedam, telefoon 260080 Derde klas 1.30 tot 2 uur cr. tot 7.30 en tweede klas 1 30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur Kinderafdeling: zon dag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en donderdag van S tot 6.30 uur Belangrijke adressen en tele- 'oonnummers: Klachtennummer Het Vrije Volk. Witte de Withstraat 23. Rotterdam, tel U1030. Hoog straat 76, telefoon 268793. VVV. Proveniershuis, Over- sehiesestraat 1, tel 266000. Stichting Centrale Hulpdienst, telefoon 346036 Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveld 144, tel. 264816 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Koord. Van Slmgelandtstraat 25. Vlaardin gen tel 705300 Afdeling Plantsoenen. Fok kerstraat 33. tel 154605 en 709307. Afdeling Riolering en bestra ting. .Tan van R.ebeeckweg 31, tel. 377300 Gemeentearchief, Oude Kerk hof 3. tel 266727. Gemeentelijke Technische Be drijven. Dwaisstraat 42, tel. 264980 Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting, Westmolenstraat 26, tel. 267736 Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau. N'iemvstraat 26, tel. 269051, toestel 174. Reimgings- en ontsmettlngs- dienst. Buitenhavenweg 134, tel. 264893 Algemene Begraafplaats, Laan van Spieringshoek, tel 711222 Afdeling Onderhoud Gebou wen. Korte Haven 33. tel. 269320. Afdeling Technische Werk plaats. Singel te1. 268280. Gemeentewerken. Korte Ha ven 33, tel 269320 Gemeentelijke sociale dienst, Fransenstraat 31, telefoon 330244. Woningbedrijf. Emaus 31. tele foon 350411. Woningdlen5t. Lange Haven 145, telefoon 269375. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg N'oord. Van S! in gelandstraat 25. telefoon 305300 Stichting hulp aan buitenland se werknemers. Binnensingel 39, telefoon .151993. Actie Moeders voor Moeders, Diepenbrockstraat 8, tel. 70 26 46. Evt. vooraf prijsopgave M -|f tgf Mi lt it if l t 'i if

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1