Bestuursleden SRJJ oneens met elkaar over opzet VERHUISPLANNEN SOCIALE DIENST w Schrik van Den Br el liet zijn vuisten werken SCHIE VANDAAG Gemeente wil panden kopen m Gebr. de Veld PASFOTO'S m JANSSEN Bromfietser gewond Vrachtwagens botsen BRUIDSBOEKETTEN T.V. DEFECT? PUILOVERS JERSEY BLOUSES Inbraak Koplampen gestolen Weinig publiek bij uitvoering mannenkoor „CORONA" Wij helpen U direct BLEYLE MONTAGUT mond: 'S WOENSDAG 22 NOVEMBER 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 17 Geerj verkiezingen in december (Van een onzer verslag geefsters) SCHIEDAM Urenlange discussies hebben geen klaarheid gebracht over hoe het volgende bestuur van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren moet worden gekozen. Het huidige be stuur heeft gisteravond geen overeenstemming bereikt over een nieuwe opzet van de verkiezingen. Het houden van verkiezingen in decem ber, zoals de bedoeling was, is nu uitgesloten. De buitengewone bestuursver gadering van de SRJJ begon gisteren al heel moeizaam, toen bleek dat het voor statutenwij zigingen noodzakelijke quorum niet aanwezig was. Al waren maar acht van de dertien be stuursleden aanwezig, besloot men toch eventueel beslissingen te nemen over statutenwijziging. Maar zover is het helemaal niet gekomen. Zodra de discussie over de te volgen verkiezingsprocedure op gang kwam, bleken eigenlijk al le bestuursleden een verschillen de mening toegedaan. Ook het door coordinator Schucking Kool nogal „gepushte" voorstel vond geen genade m d? ogen van het bestuur. ,Zijn voorstel is: de jeugd ver delen in secties en uit die vijf secties twee bestuursleden laten kiezen. (De secties zijn dan: de jeugd onder de veertien, de jeugd boven de veertien, jonge- rensocieteit, actie-gericht jeugd werk en scholieren en werkende jongeren.) Het bestuur kon voor bet grootste deel met dit voorstel Het bestuur van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren tijdens de gisteravond gehouden vergadering in het gebouw voor de Christelijke Sociale Belangen. met meegaan, omdat het enorm verschilt van de vorig jaar aan gehouden opzet. De meeste voorstanders waren te vinden voor het aanhouden van de oude methode met een kleine wijziging. Dat betekent liet kiezen van vijf vertegen woordigers uit de ongeorgani seerde en vijf uit de georgani seerd jeugd. Alleen zien de voorstanders van deze manier het begrip „georganiseerd" graag beter gedefinieerd dan voorheen. Maar ook dit voorstel vermocht geen oplossing te brengen: de stemmen staakten met vier tegen vier. Na nog wat oeverloos heen en weer gepraat, zagen de aanwezi gen m dat er toch geen over eenstemming zou worden be reikt. Wat aarzelend werd toen besloten de beslissing over de te volgen verkiezingsprocedure pas m de december-vergadermg te nemen. Voor die tijd schrijven twee bestuursleden een nota over de hele problematiek rond de verkiezingen van het nieuwe SRJJ-bestuur. Oorspronkelijk was het de be doeling de verkiezingen in de cember te houden. Ka al de ge rezen moeilijkheden zijn ze tot onbepaalde tijd uitgesteld. Het huidige bestuur, dat tot januari 1973 zou functioneren, wil tot de verkiezingen van een nieuw be stuur aanblijven. t (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de Singel is een bromfietser op een vracht wagen gebotst, toer. deze laatste plotseling remde. De bromfietser, de 23-jange J. van Z. en zijn duo-passagier werden bij die botsing gewond. De eerste kreeg vleeswonden aan zijn been en een hoofdwond, de tweede, de 18- jarige L. G. L. den H. brak zijn rechterbeen en liep een hersen schudding op. Beiden konden na behandeling m het gemeentezie kenhuis naar huis terug. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de hoek StrikledewegBetheiweg zijn gisteren twee vrachtwagens op elkaar gebotst. De Rotterdamse chauffeur M. J van D56 jaar, liep bij de botsing een paar ge kneusde ribben en een wond aan zijn knie op. De GG en GD heeft hem ter plaatse behandeld. Het ongeluk onstond doordat de Rot terdammer zijn collega uit Was senaar geen voorrang verleende. Klaar terwijl U «acht FOTO v. VIKJREN Let op het juiste adres HOOGSTRAAT 104-106 SCHIEDAM ■Xn^ BLOEMSIERKUNST J. Krabbendam Schiedam Hoogstraat 75 Tel 266US Het pand Nieuwstraat 26. Nu zetelt de gemeentesecretarie nog, straks neemt de Sociale Dienst over. Evt. - vooraf prijsopgave - St. Llduinastraat 78 a zSDs Schiedam Telefoon- -«10—2(i 86 38 Vtü?' Off. "Philips dealer en Wij brengen de merken: BRIfESTLE Alles volgens de nieuwste modetrend fnidemjfaiijrj Hoogstraat 155-157 Schiedam Tel. 26 80 27 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Gen eente- lij'ke Sociale Dienst wil v n het Broersveld verhuizen naar de Nieuwstraat De Sociale Dienst kampt al heel lang met een nij pend tekort aan ruimte Daarom zijn van de zomer tijdelijk de leeggekomen panden Broersveld 118-126 betrokken. Nu de secre tarie toch in januari naar het nieuwe stadskantoor verhuist, wil de Sociale Dienst het perceel Nieuwstraat 26 gaan betrekken. Voor de verbouwing en de inrichting zijn de commissie voor gemeentewerken en maat schappelijk werk akkoord ge gaan met een bedrag van ruim twintigduizend gulden. Voor het bewoonbaar maken van de pan den aan het Broersveld is deze zomer al zesduizend gulden uit gegeven. In eerste instantie verhuist een deel van het kantoorperso neel naar de Nieuwstraat. Sr wordt nog onderzocht of de to tale dienst naar het oude secre tarie-pand kan verkassen. Ook de huisvesting in de Nieuwstraat zal tijdelijk zijn, omdat er voor de verre toekomst plannen bestaan een nieuw ge bouw neer te zetten voor zowel de GG GD en de Sociale Dienst. Eerder Heeft het college van B \V tu laten weten, dat de panden aan de Nieuwstraat na de verhuizing een woonbestem ming kunnen krijgen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Deze jongeman is, als ie wat gedron ken heeft, de schrik van Den Briel. 't Is dan net een wild dier, dat niet te remmen en te temmen valt". Deze kwali ficatie gaf officier van Justitie mr. P. A. H. Bos maandag van de Brielse grondwerker Jan S. (25), die zich aan een reeks mishandelingen had schuldig gemaakt. Jan mag, vanwege zijn agres sief gedrag, al drie jaar niet in de plaatselijke cafeé's komen. Hij overtrad op zeker moment dat verbod en sloeg de café houder, die na enige vergeefse sommaties de zaak te verlaten de politie wilde bellen, de hoorn uit de hand. Jan smeet de man vervolgens door een deur. Hij gaf hoewel twee bezoekers hem beetgrepen, de caféhouder ook nog een kopstoot. Op 28 oktober was het, in een ander café, weer mis. Twee door de caféhouder gewaarschuwde wachtmeesters van de rijkspoli tie kwamen binnen om Jan, die aan de bar een pilsje zat te dnnken, mee naar het bureau te nemen. Wachtmeester J. Bandstra legde zijn hand op de schouder van Jan, die zich schie lijk omdraaide en de man een stomp op het gezicht gaf. Er volgde een vechtpartij, waarbij de wachtmeesters er met veel moeite in slaagden Jan naar buiten te werken. De grondwerker ging ook hier hevig tekeer. De wapenstok bracht hem niet tot bedaren. Een broer van Jan moest eraan te pas ko men alvorens de handboeien konden worden aangelegd. Jan had ook zijn vuisten la ten werken in een automatiek Een nietsvermoedende man, die een hartig hapje stond uit te zoeken kreeg plotseling te ho ren: "Wil je soms knokken?" En hoewel de man "Ik niet" zei kreeg hij meteen de volle laag. Het omvangrijke dossier ver meldde nog meer vechtpartijen, o.a. me. een marechaussee. De officier meende dat Jan nu maar eens een toontje lager moest gaan zingen. Hij eiste vier maanden gevangenisstraf. De politierechter kwam tot zes maanden, waarvan echter drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. "U hebt een soort tirannie in Den Briel uitgeoefend. U moet wel bedenken, dat u het daar echt met voor het zeggen hebt", zo kreeg Jan bij terugkeer naar zijn cel nog als waarschuwing van de politierechter mee. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In een huis aan de BK-laan is vannacht in gebroken. Er zijn spullen *cr waarde van ongeveer 500 gulden weggenomen, waaronder »en spaarbankboekje en twee suede jasjes. Vermoedelijk zijn de die ven met een valse sleutel bin nengedrongen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De heer P. J. S. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van twee koplampen van zijn auto. De auto stond op het Sibehusplein geparkeerd. Fluwelen a (tie door Hans van der Sloot Het gaat slecht met de aktie tot behoud van de Haven4 kerk. Zeer slecht zelfs. Eigenlijk is er van aktie (in zulj ke gevallen te spellen met een „k") in het geheel geen sprake. Na een wat weifelend begin, waarbij een haasv tig bijeengetrommeld aantal gegoede Schiedammer.' bereidwillig verklaarde, dat de Havenkerk hun aller; zeer ter harte ging is er een bescheiden affiche versche nen en zijn er op verschillende plaatsen handtekenin genlijsten neergelegd. TAIE handtekeningenlijsten H Zim bedoeld om staatsse cretaris Vonhoff ervan te overtuigen dat de sloop van de Havenkerk onverantwoord is en een groot deel van de plaatselijke bevolking tot m het diepst van de stedelijke ziel /al kwetsen. De hemel moge overigens verhoeden, dat deze lijsten te bestemder plaatse worden gelezen. Als Vonhoff ze onder ogen krijgt is de kans met on denkbaar dat hij hoogstper soonlijk per rijksbulldozer naar Schiedam komt geda verd >m zijn sloopvergunning kract bij te zetten. Want iets meer dan duizend handteke ningen op een stad van tach tigduizend inwoners, die he ten moord en brand te gillen bij de aangekondigde sloop, maken zo'n hele aktie tot een aanfluiting in de ogen van een confessioneel regeringslid. "LIET heeft overigens zijn re- denen, dat die Haven- kerkactie met zo aanslaat. Eén ervan is de aktie zelf en vooral de personen die hem hebben gestart. Met alle res pect voor hun ongetwijfeld beste bedoelingen, hadden zij zich van tevoren wel even mogen afvragen of ze wel de geschikte figuren tot aktia- voeren zijn. Aktievoeren is tegenwoordig namelijk een heel apart vak, dat met de nodige Hardheid dient te wor den uitgenoefend. Maar waar elders mensen zich afbeulen met het ophalen van handtekeningen, benade ren van instanties, pubhci- teitsakties en bezettingen wensen de goedwillende Schiedamse notabelen zici kennelijk een fluwelen barri cade waarop met gelijkgc stemden genoeglijk kan «war den gediscussieerd o1 er dt; temperatuur van dc sherrv Een andere redc-n kan roi-. schien de overluid aangekon digde komst van messias JoHri Maasbach zijn. Volgens de be richten zal Maasbach de Ha) venkerk kopen om er een oor-' des geloofs in zijn trant va-' te maken, wat misschien ma, betekenen dat op het beien dende trappetje naar de Lan-f ge Haven zich wonderbaarlij ke genezingen gaan voordoen Het spreekt voor zichzelf da: Schiedam, dat sinds Lirtum, mets geheiligds meer heef'j gekend, een dergelijke gH dachte een wat bedwelmende* uitwerking heeft. Maar voor-, lopig is die nog met terecht. 70 wonderbaarlijk als zij', belijdenissen en genezin gen en uitspraken zijn de 7jj kehjke onderhandelragen var Maasbach bij lange na nir*j Integendeel zelfs. Vele maler neeft John Maasbach zich la ten aankondigen als de redder in de nood en bijna evenzo- vele malen heeft hij het laten afweten. De afwachtende ak- tievoerders achterlatend mei de onherstelbare brokken. Het is voor Schiedam te ho pen dat dat hier met gebeurt Dat Maasbach inderdaad de kerk koopt (een andere lief hebber is er met voor) en daf de Schiedamse aktievoerders ijlings gaan inzien dat er tot' het moment dat de sloop de finitief van do baan is ge werkt moet worden. En liefst op straat. Niet m een luie stoel. SCHIEDAM De gemeente wil de panden Rijnstraat 37 a-b/39 a- kopen. De panden moeten gekocht worden in verband met de uit voering van het bestemmingsplan „Hoofdstraat-Zuid". Ook voor <- verplichte verbetering van de buitenwaterkering moet de gemeen over de panden kunnen beschikken. De gemeenteraad beslist maar, dagavond of de panden al dan niet zullen worden gekocht. vA&sy* SCHIEDAM Hel Komnk. lijk Schiedams Mannenkoor 'Orpheus' heeft gisteravond in een zeer matig bezette aula van het Stedelijk Museum een uit voering gegeven. Het koor zong 'Das Gesang ei nes Bau- mes und der Sonne' van Kan Ishii, Omdat de avond door Den Haag en Schiedam samen is georganiseerd iv verband met de tentoonstelling van de Haagse Kunstkring werden door Ank Rcinders en Chris Verhoog verzen van de Haag se componist Leon Orthel ten beste gegeven. Tenslotte heeft Albert Vogel gedichten ".ut dc bundel van Willem Hussem 'Gedichten voor Vandaag' voor gelezen.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1