Raadscommissie torenflats moet snel werken Scholen gemeenschap uit de brand WATER DRUPPELT VIA KOZIJNEN BINNEN Havdrill te water Boorplatforn irniag omhoog Hmirombuds- mannen zijn paraat Engelse rock in Arcade Eerste lam in kinder boerderij PROEF MISLUKT 'Mi Gebr. de Veld eur 5.11.22 Wierda (pvda) terug in raad Hans van den Doel spreekt Leuk is anders in Teerstoof LV. DEFECTf •OfOXjk (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM 12 maart is de uiterste datum waarop de speciale raadscommissie klaar moet zijn met haar onderzoek naar het gemeentelijke huisvestingsbeleid inzake de torenflat aan het Van Beethovenplein, in Groenoord. De commissie werd deze maand gevormd op uitdrukkelijk verzoek van de PPR. 1 Het rapport moet op die datum klaar zijn, omdat het ten behoeve van het gemeentebestuur en de raadsleden vermenigvuldigd moet worden voor de raadsvergade ring van 26 maart. In de speciale commissie die vorige week al heeft ver gaderd, hebben zitting: de raadsleden V. Broeke (D'66), L. Knipscheer (SGP), R. van Raalte (PCG), J. H. m'. Voorwald (PvdA/PPR) en F. A. M. de Groot. Voorzit ter is PvdA-fractieleider P. Boschman. De heer De Groot zit privé in de commissie, omdat zijn fractie vrij wel unaniem tegen de PPR-motie was. Om zo snel mogelijk tot resultaat te komen, heeft elk van de commissieleden een taak op zich genomen. Be langrijkste uitgangspunt is: Moet het college de huur ders wel of niet tegen zichzelf beschermen? (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het nieu we noodgebouw van de scholengemeenschap Spie- ringshoek is deze week zon der enig officieel vertoon in gebruik genomen. In het nieuwe uit hout en asbest opgetrokken gebouwtje is plaats voor 170 leerlin gen. Het staat op de speel plaats van de scholenge meenschap, aan de Laan van Spieringshoek. Op het ogenblik telt de scholengemeenschap 1225 leerlingen. Het merendeel daarvan zit in het hoofdge bouw (45 lokalen en 3 gym nastieklokalen) dat in 1970 in gebruik genomen wercL Met het nieuwe noodgebouw heeft men er vijf leslokalen bij gekregen. Huizen zien er weer als nieuw uit (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM In de kin derboerderij in het Beatrix- park heeft zich de lente al aangekondigd. Het eerste lammetje is daar begin deze week geboren. Het is een jong van de Kameroen-scha pen, die door de HEMA aan de boerderij zijn aangebo den, tijdens de opening van het nieuwe pand aan de Broersvest. Arm gebroken Inbraak in bouwkeet SCHIEBnM Voor al uw verlichting-stereo-app. klenren-T.V. Wij helpen U direct vo?f K®. VRIJDAG 16 FEBRUARI 1973 HET VRIJE VOLK •V.' PAGINA 17 Gorzen opgepoetst met Parijse methode (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De heer P. M. Wierda is weer als raadslid voor de Partij van de Arbeid benoemd Hij neemt de opengevallen plaats van mevrouw Tijsen-Jonker in. Mevrouw Tijsen heeft voor het raadslidmaatschap bedankt, om dat ze geen tiid meer heeft het raadswerk goed te doen. De heer Wierda is al eerder lid geweest van de gemeenteraad. Hij heeft indertiid ook al wegens tijdge brek het raadslidmaatschap af geschoven. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM „Het schoonspuiten van gevels bij woningrenovatie is niet uniek in Nederland, maar ik kan wel zeggen dat het niet veel toegepast is", zegt de Rotterdamse architect Th. Evenwel. Hij is degene die de nieuwe, radicale schoon- maakmethode in Parijs al enkele jaren geleden toege past voor het reinigen van bijkans zwart geworden ge bouwen als de Notre Dame en het Palais de Justice heeft geïntroduceerd in Schiedam. Sinds begin december zijn de mannen van de „natte schoonmaakploeg" actief be zig in de Gorzen. De wijk waar zo intensief gereno veerd wordt, is er zichtbaar op vooruit gegaan. „De tot voor kort donkere straten achter de Havendijk zien er weer als nieuw uit", zegt een blije bewoner. Per huis mag de woningbouw vereniging Volkshuisvesting eigenaresse van de gerenoveer de woningen duizend gulden uittrekken voor de gevelreini- ging. "Eigenlijk veel te weinig", meent architect Evenwel, "maar we moeten het ermee doerl". Het principe van de schoon heidsbehandeling is eenvoudig. De muren worden eerst inge smeerd met siliconen, daarna worden de stenen onder een druk van 50 atmosfeer met wa ter schoongespotcn. Dat zoiets nog wel eens overlast wil ge ven, bleek maandagavond tij dens een vergadering met de be woners van de Abbenbroek- sestraat. Men zei van andere mensen gehoord te hebben dat het water tijdens zo'n behan deling de huizen soms binnen- spoot. "Niet waar", zo reageert de heer Evenwel. "Misschien dat er een klein straaltje water tus- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij de IHC Gusto in Schiedam wordt mor genmiddag om half vijf het boor- schip Havdrill te water gelaten. De Havdri'l is gebouwd in op dracht van de Noorse maat schappij Nordic Offshore Drill ing Company. Het schip kan in gezet worden bij hetzoe ken naar olie op grote diepte. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het boorplat- vorm dat vorige week bij de werf Gusto uit de trossen viel, wordt in de loop van zondag ge licht. Voor dit karwei zullen de zwaarste vier bokken in Neder land in aktie komen. sen het steen en het hout van het raamkozijn doorkomt. Maar dat is allemaal met een hand doek op de vensterbank op te vangen. Je weet hoe dat gaat: de mensen maken van een paar druppels hele stralen water"., Om die overlast tot die paar spreekwoordelijke druppels te beperken worden de kieren tus sen muur en kozijn zoveel mo gelijk dichtgesmeerd en wordt in het kozijn een plaat hard board gezet, die het hele raam- oppervlak bedekt. "Garanderen dat dat allemaal waterdicht is, kunnen we echter niet", bekent de heer Evenwel. Hoe lang de muren van de "Volkshuisvesting"-straten in Zuid 'hun nieuwe jasje' blijven houden, is met geen mogelijk heid te zeggen. "Als u me ver telt wanneer de luchtverontrei niging ophoudt, vertel ik u wan neer de muren weer vuil wor den", verklaarde architect Even wel, die er nog aan toevoegt dat behalve het spuiten, ook het opnieuw voegen van de muren een belangrijk onderdeel is van de schoonheidsbehandeling. In Zuid zijn ook klachten te horen, dat een schoonmaakploeg in één straat soms een paar maal achtereen op dezelfde muren in actie moet komen. De heer Evenwel heeft begrip voor die grieven (Weer Overlast!), maar vindt dat het absoluut schoon- zijn van de muren voorop staat. "De ploeg heeft by één blok (blok D) wel eens met een min dere concentratie aan chemische middelen, resultaat trachten te bereiken. En dat is niet gelukt. Dat blok hebben we toen tot driemaal toe afgekeurd". Alle bewoners worden per brief van te voren op de hoogte gebracht van de aanstaande schoonmaakbehandeling. Blok F, de Abbenbroeksestraat, kan de mannen binnenkort verwachten. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Martin Green's Society houdt morgenavond een promotie-concert van de Engelse groep 'Writing on the Wall'. De ze groep maakt al enige maan den naam in Londen, dankzij hun 'act', die is geïnspireerd op de bekende groep Slade. Het re pertoire van 'Writing on the Wall' bestaat voornamelijk uit pure rock and roll, afgewisseld met harde rock. Het concert wordt gegeven in gebouw Arca de aan de Lange Haven en be gint om acht uur. Zondagavond geeft Green's Society weer een discobal. De muziek is afkomstig uit de ste- reo-drive-in-discotheek van Martin Green. Er worden ook vloeistofprojecties vertoond. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De huurom- budslieden van de PvdA en PPR zijn klaar om de Schiedammers t met raad en daad bij te staan - bij de komende huurverhoging aPriï. De heren Posthoorn (2871 31) en Noordgraaf (26 85 23) Kunnen iedereen vertellen of de voorgenomen huurverhoging te- - recht is of niet. Ook weten zij SLIJTERIJ WIJNHANDEL Bezorging door de gehele stad de weg naar de rechter om te laten uitzoeken of een huurver hoging rechtvaardig is. In april van dit jaar gaan de huren in het kader van de huur- harmonisatie met zes percent omhoog. In tegenstelling tot vo rig jaar kan men tegen deze verhoging niet meer bij de kan tonrechter in protest gaan. Volgens de huurombutislieden hebben de regelmatige protesten van vorig jaar tegen de huur- harmomsatie succes gehad. De minister van Volkshuisvesting heeft een paar strenge maatre gelen teruggenomen. Zo wordt in Schiedam geen nieuw huur- harmomsatieplan van kracht, maar blijft hetzelfde plan van vorig jaar gelden. „Dit plan", aldus de huurom- budsmannen, „is niet ideaal, maar wel beter dan de regeling die de gemeente over 1973 had moeten vaststllen". Schriftelijk kan men huurpro- blemen kwijt in postbus 100 van de PPR/PvdA in Schiedam. vp Wv.v» ...v:3 ■KW> .V,:* '-.L- v v 'A -• De Ridderkerksestraat: proef met één richingsverkeer en parkeren op de stoep. SCHIEDAM Voor de bewoners is de proef in de Ridder kerksestraat voor de helft mislukt. Het ingestelde éénrichtings verkeer werkt heel bevredigend. Maar dat de automobilisten carte-blanche hebben gekregen voor het parkeren op de stoe pen van de straat, staat de bewoners helemaal niet aan. Daarom heeft de verkeerscommissie Schiedam-Zuid de ge meente een bnef met aanmerkingen geschreven. Eén van de commissieleden, de heer Slagmoolen, vertelt: „Zoals het nu is in de Ridderkerksestraat is het waardeloos. Het eenrichtingsverkeer is ideaal. Maar het is waanzin, dat de auto's gewoon op de stoep mogen parkeren". De verkeerscommissie Schiedam-Zuid stelt de gemeente voor gewoon parkeerkommen aan te leggen. Nu is er een schei ding van verschillende soorten stenen. Omdat er geen hoogte verschil bestaat, kunnen de auto's overal komen. Volgens de heer Slagmoolen leidt de huidige toestand tot ge vaarlijke situaties: „We zeggen tegen de kinderen: je moet op de stoep spelen. Maar als ze hier op de stoep spelen komen ze toch auto's tegen. Dat is gevaarlijk". Ook is de verkeerscommissie helemaal niet te spreken over de „nazorg" van de gemeente. De heer Slagmoolen: „De proef- straat is al een hele tijd geleden in orde gemaakt. We hadden wel gedacht dat de bewoners zou worden gevraagd hoe ze het vinden. Maar dat is nog steeds niet gebeurd. Daarom hebben wij het gedaan. Als het zo blijft wordt het een puinhoop". Zoals de Ridderkerksestraat is ingedeeld, zouden alle zijstra ten van de Nieuwe Maasstraat en Groenelaan eruit moeten gaan 1an. Aan één kant parkeren van auto's, aan de zonzijde groen en speelruimte. Alle straten krijgen éénrichtingsverkeer. Dit plan is met de bewoners besproken. Als de proef in de Rid derkerksestraat goed zou uitvallen, zouden alle straten zo worden ingedeeld. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij een val in de Oude Maasstraat heeft de 77- jarige mevrouw H. van S.-K. haar linkerarm gebroken. Door de GG en GD is zu naar het Gemeenteziekenhuis gebracht waar zij is opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij een inbraak in een bouwkeet aan de Burge meester Honnerlage Gretelaan is vannacht 15 gulden gestolen. Het geld was afkomstig uit een koffieautomaat die in het schaft lokaal stond. De bouwkeet werd opengebroken doordat de dieven het hangslot verbraken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het PvdA-ka- merlid Hans van den Doel spreekt op maandag 19 februari voor de Wetenschappelijke Kring Schiedam/Vlaardingen over het onderwerp: Bestaat er een optimale economische en een politieke orde? Deze lezing is de laatste in een cyclus waarin eer der spraken prof. dr. F. Hartog over „Ons economisch stelsel" en prof. dr. ir. W. J. Beek over „Samenleving en Technologie". De lezing wordt gehouden in 't Gereformeerde Jeugdhuis aan de Lange Haven 97 en begint om 8 uur. Broersvest 58, tel. 26."7.18 Nienwland plein 57, teL 70JL69 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In het Zolder theater in de Teerstoof treedt morgenavond het cabaret 'Leuk is anders' op. De leden van de cabaretgroep zijn alledrie afkom stig uit het onderwijs en brengen plezierig en kritisch cabaret. Hun programma omvat politiek maatschappelijke stof, poëtische liedjes en kolderieke persiflages. De Hilversumse groep bestaat uit Jacques Vriens, Sietse Dol- stra en Jan Gouw. De voorstelling in de Teerstoof begint om negen uur. Toegangs kaarten kosten 4,50 gulden. Voor de kinderen speelt het poppen theater Lucas Goudszwaard *s middags het stuk 'Aardige Aardman'. Deze voorstelling be gint om half drie en de toegang kost een rijksdaalder. Evt.e vooraf prijsopgave phiupj! St; Lidulnastraat 78 a Schiedam V fisgj Telefoon—«10—26 86 38 Off. Philips dealer'

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1