•Roep om eigen opbouwwerker Kethel/Tuindorp voelt zich geïsoleerd Vijfduizend stadgenoten zoeken huis Vaart achter bouw winkelcentrum en kruisgebouw Met duizenden naar politie wÊm ÉÉ8 Parkeren wordt d Lezers service Openbaarheid onder de loep Personeelsgebrek bij VR0M (jjTQvanderwaal Onbekenden ontvreemden accessoires Tarieven GZ weer omhoog Kethel- grond snel bouwrijp voor dure bungalows mmmmm éÊÊm De grootste collectie, behang modern, klassiek of exclusief HULST BEHANG heen het Portemonnee gestolen Inbraak in school Tuinengel ontvreemd Antieke lepeltjes gestolen Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Het overkoepelende samenlevingsopbouw- orgaan, waarin alle grote verenigingen uit de wijk Groen- oord/Kethel binnenkort gaan samenwerken, zal in de toe komst wellicht kunnen uitgroeien tot de eerste Schie damse wijkraad. Drs. A. A. Smits, lid van de vereniging Gezondheidszorg Kethel en Omstreken gelooft dat „het beslist zover moet komen". Eerst wil hij echter de bevolking van Groenoord Kethel trachten te activeren via het binnenkort te for meren nieuwe overkoepelende orgaan. E<en drukbezochte vergade ring, gisteravond in De Ark. Geen spreekuur SCHIEDAM Schiedam - Broersvest 85 - tel. 010-269702 PASFOTO'S Direct klaar Schiedam DINSDAG 20 MAART 1973 HET VRIJE VOLK PAGINA IS Eerste Schiedamse wijkraad wellicht in Noord van de grond In die nieuwe organisatie zul len alle grote verenigingen (de wukveremging Groenoord, de stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord en de vereni ging voor Gezondheidszorg Ke thel en Omstreken) nauw gaan samenwerken. Besloten is dat de verenigingen hun eigen zelfstan digheid zullen behouden. In een vergadering die de drie verenigingen gisteravond ih ge bouw De Ark beiegden met ver tegenwoordigers van groeperin gen, clubs en verenigingen uit de wijk en geïnteresseerde be woners, rees- van geen enkele zijde bezwaar tegen de voorge nomen krachtenbundeling. Duidelijkste wens die gister avond vanuit de zaal, maar ook vanachter de bestuurstafel naar voren kwam, was de aanstelling van een op-bouwwerker in Schiedam-Noord. Vorige maand heeft de stich ting Samenlevingsopbouw Schie dam-Noord van B. en W. het be richt gekregen dat hun verzoek om subsidie voor het aantrekken van een opbouwwerker, opnieuw is afgewezen. Wethouder Collé evenals wethouder Kaptein gisteravond aanwezig tijdens de bijeenkomst, motiveerde die be slissing door te stellen dat de gemeente een dergelijke man niet kan betalen. Drs. Smits (tevens directeur van de gemeentelijke sociale dienst) maakte evenwel duide- ■■-<>■ >x - - v>"< lijk dat men toch door zal gaan om via subsidie een opbouwwer ker te krijgen. Een woordvoerd- ster van de stichting Samenle vingsopbouw, mevrouw De Jong. benadrukte dat het Rijk beslist genegen is om subsidie te geven, maar dat met kan doen, omdat de gemeente Schiedam geen subsidiegeld beschikbaar stelt. Vanuit de zaal kwam ook kri tiek op de huidige leefsituatie in Schiedam-Noord. Een bewoon ster van de wijk Kethel/'Tuin- dorp voelde zich door het ont breken van goede verbindingen met Groenoordsteeds verder geïsoleerd raken. t Een bewoner van het Sam Drêsdenplein had kritiek op de peuterspeelzaal in Groenoord. „Er wordt geen in spraak van de ouders toege staan", stelde hij nadrukkelijk. Ook had hij bezwaren tegen de kleme gemeenschappelijke ruimten in de Groenoord-flats, Volgens de plannen zal het nieuwe overkoepelende orgaan in Groenoord/Kethei in drie sec ties worden onderverdeeld: de sectie Cultuur en Recreatie on der de hoede van de wijkvereni- gmg Groenoord en eventueel de wijkvereniging Bijdorp; de sec tie Ruimtelijke Ordenmg waarin plaats is voor actiegroepen, met aan het hoofd de werkgroep Woudhoek/Spaiand en de sectie Dienstverlening Pastorale zorg, gezinsverzorging, bejaar denzorg etc. onder leiding van de Vereniging voor Gezond heidszorg Kethel en Omstreken. {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vier Schie dammers missen sinds dit week einde enkele onderdelen van hun twee- of vierwielig voer tuig. De 27-jarige electro-mon- teur J. K. C. is twee mistlampen kwijt Ze zaten aan zijn auto die hij bij de Lange Haven had ge parkeerd. De 23-jarige machine- thermicus P.K. is zijn helm kwijt, die hij op zijn scooter had gelegd. De scooter stond op de hoek Hoogstraat-Broersveld Op de hoek Passage-Broes- vest stond de bromfiets van de Schiedammer C. v 't Z. De zij- kappen bleken er door onbeken de te zijn afgesloopt. Uit de wagen van de 32-jarige J.B. is een autoradio ter waarde van 400 gulden gestolen. De auto stond voor 's mans woning aan de Havendijk. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het bureau Huisvesting heeft in februari tweenonderdendertig woonver gunningen algegeven. Het grootste aantal daarvan was be stemd voor Schiedammers die strikt genomen ai voldoende wa ren genuisvest, maar die een be ter huis konden krijgen. In fe bruari kregen 33 aanstaande echtparen van huisvesting een woonvergunning. Het bureau Huisvesting reitke tachtig nieuwe Scmedammers een vestigingsvergunning uit. Het overgrote deei van deze nieuwe Schiedammers betrok een vrijkomede woning. In fe bruari brachten 1467 personen een bezoek aan het bureau Huisvesting aan de Westmolen straat. Nog steeds staan bij het bureau ruim vijfduizend perso nen als woningzoekend inge schreven. (Van een onzer verslaggeefsters) t SCHIEDAM De wethouder van Gemeentewerken, Woning- dirast en Volksgezondheid, B. E. toile houdt morgnochtend geen spreekuur. De wethouder is ver hinderd die dag z'n wekelijkse spreekuur te houden in h et stadskantoor. Broersvest 58, tel. 26.77J8 Nieuwlmdpleia 57. tel. 70.11.60 Voor al uw verlichting-stereo-app. kleuren-T.V. (Van een onzer verslaggeef sters) SCHIEDAM Aan het eind van dit jaar gaat de eerste paal voor de bouw van de eer ste fase van het winkelcen trum aan de Zwaluwlaan in Kethel de grond in. De eerste winkel van het centrum kan in de laatste helft van het vol gend jaar de deuren openen. Deze belofte heeft de gemeen te Schiedam de Stichting Win kelcentrum Zwaluwlaan af gedwongen. Deze mededeling deed wet houder C. Bolmers (stadsont wikkeling) gisteravond tijdens de vergadering van de com missie stadsontwikkeling. De wethouder heeft volgens af spraak een gesprek met de bouwers van het winkelcen trum gehad. „Het was erg on plezierig, omdat ik de Stich ting het standpunt van de commissie heb duidelijk ge maakt. Er is nu evenwel geen uitstel meer mogelijk. Ik heb ze vastgespijkerd op uiterlijk eind 1974 voor de opening van de eerste fase", aldus Bolmers. In een vorige vergadering had de commissie haar onge noegen laten, blijken over de telkens verschuivende ope ningsdatum van het nieuwe winkelcentrum. Op een vraag van commissielid Aad Wieg man erkende de wethouder: „Als de M B.O., de bouwer van het winkelcentrum, zich niet aan deze afspraak houdt zijn er geen sancties mogelijk, omdat er geen contract is maar ik kan met met voor stellen, dat M.B O. van de nu m overleg vastgestelde datum gaat afwijken". De eerste fase voor het win kelcentrum omvat zevendui zend vierkante meter vloerop pervlakte Eind '74 zullen bin nen dit oppervlak twee super markten. zijn gerealiseerd. Het hele centrale deel van het winkelcentrum wordt over dekt. Aansluitend op het winkel centrum gaat de Vereniging Gezondheidszorg Kethel bin nenkort aan het Bachplem een kruisgebouw laten bouwen. De commissie stadsontwikkeling is hiermee akkoord gegaan Oorspronkelijk wilde de kruisvereniging het gebouw aan het jacques Urlusplein neerzetten, maar de gemeente vindt dat alle wijkvoorzienm- gen moeten worden geconcen treerd vlakbij het winkelcen trum aan de Zwaluwlaan. Eventueel wordt naast het kruisgebouw later een wijk centrum gebouwd met een vestiging van het postkantoor en de bibliotheek. Deze gebou wen vormen dan één complex De PTT heeft al gezegd er veel voor te voelen aan het Bachplem te gaan huizen De bereikbaarheid van. het voor zieningencomplex en het win kelcentrum wordt voor voet gangers optimaal, in verband met het goede openbaar ver voer. Aan het Bachplein komt, het kruisgebouw van de Vereniging Gezondheids zorg Kethel te staav. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het Schiedam se college van B&W vindt van zichzelf dat het open staat voor nieuwe ontwikkelingen en me thoden, die dienstig kunnen zijn om de burgerij nauwer bij het bestuur te betrekken. Dit schrijft het gemeentebestuur in een commentaar op de nota Openheid en Openbaarheid van D'66. Het Schiedamse college zegt daarin ook welwillend te staan tegenover de suggestie van D'66 de openbaarheid van com- fissies nu voorgoed vast te leg gen. Welke commissies openbaar zullen worden, zal in de verga dering van de commissie voor Algemene en Bestuurlijke Zaken worden besproken, ook komt daar aan de orde m hoeverre aan het publiek de gelegenheid kan worden gegeven opmerkin gen, met betrekking tot het werkterrein van de commissie, naar voren te brengen Voorts wordt m dit overleg de moge lijkheid betrokken om de stuk ken van de vergadering al dan niet tegen vergoeding aan be langstellenden beschikbaar te stellen. Waar de openbare com missievergaderingen zullen wor den gehouden moet elke com missie voor zichzelf uitmaken. De hele problematiek rondom de kwestie openbaarheid wordt op 29 mei m een vergadering van de commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken in het open baar besproken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Het open huis" dat de Schiedamse politie orga niseerde vanwege cie ingebruik neming van een nieuw pand achter het noofdbureau aan de Lange Nieuwstraat, is een succes geworden. Bijna 5200 Schiedam mers hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt cm een kijkje te nemen in het nieuwe gebouw. Commissaris Van der Haagen overweegt om het epen huis over enige tijd te herhalen. Hij zegt: „Ik geloof dat we het publiek in het nieuwe gebouw een dui delijk beeld bobben kunnen ge ven van hetgeen de politie doet' Vorige week zijn vooral scho lieren op bezoek geweest. Onder de leerlingen, cho vaatt m klasse- verband kwamen, waren pupil len van de Wilton-Fijenoord De- drijfsschool. een Schiedamse huishoudschool en veel lagere scholen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De tarieven voor verpleging in het gemeen teziekenhuis zijn per 1 maart weer omhoog gegaan Vooruitlo pend op het gemeenteraadsbe sluit heeft het ziekenhuis de verhoogde tarieven al sinds het begin van deze maand berekend. De gemeenteraad moet maandag 26 maart nog met de volgende verhogingen akkoord gaan: Een dag ziek zijn in een eerste klas ziekenhuisbed kost 195,20 guldon. Patiënten m een tweede klas kamer moeten 149,25 gulden per dag betalen, terwijl particu lieren m een derde las bed 126.05 gulden betalen. Een dag complete verzorging in een der de klas bed kost 'n ziekenfonds patient 138.50 gulden. De ge noemde tarieven zijn bedoeld voor verpleging op medische in dicatie. Vrouwen op d» kraamafdeüng zonder medische indicatie beta len voor zichzelf m de eerste en tweede klasse 195,20 en 149,25 gulden De verzorging van ge zonde zuigelingen kost 53,95 gul den per dag. Alleen in de derde klasse is de kraamverpiegmg zonder medische indicatie veel goedkoper- de moeder moet 87,95 gulden betalen en voor de baby moet 44,55 gulden worden neer geteld (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Parkeren in Schiedam wordt duurder. Het dubbeltje voor het eerste halfuur wordt, als de gemeenteraad ermee akkoord gaat, een kwartje. Wethouders Bolmers zegt dat de verhog'ng van het parkeer tarief noodzakelijk is omdat de twee parkeerwachters die on langs in dienst genomen zijn, meer geld kosten (bijna 70 000 gulden 's jaars) dan ze opbrengen (ongeveer 64.000 gulden per jaarj. Om de automobilisten niet in verwarring te brengen, zullen de Schiedamse parkeermeters (tot nu toe accepteren deze dub beltjes én kwartjes) worden omgebouwd. Als dat gebeurt is, neemt de meter alleen nog kwartjes aan. Het ombouwen neemt acht weken in ibeslag. De kosten hiervoor bedragen 49.000 gulden. Sinds een jaar zijn in Schiedam ook parkeerautomaten in gebruik. Deze staan bij de Hema aan het Broersvest. Een half uur parkeren bij de parkeerautomaat kost sinds de invoering ervan, al een kwartje. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De VROM (de gemeentelijke vervoer-, reim- gmgs-, ontsmettings- en markt- dienst) moet steeds meer werk doen met .steeds minder men sen. Omdat verwacht wordt dat het personeelstekort bij deze dienst alleen maar zal toenemen, dringt de VROM aan op verdere vereenvoudiging van het opha len van huisvuil. Eén van de beste methodes hiervoor is meer containers aan te schaffen, De VROM heeft er al duizand en zou er graag hon derd bij willen hebben. De kos ten hiervoor bedragen ongeveer 90 000 gulden. De gemeenteraad moet er volgende maandagavond z'n fiat nog aangeven. trouwreportages, zwart-wit of kleur Foto-optiek Rembrandtlaan 03, Schiedam, telefoon 26.43.74. Politie, Dange Nieuwstraat 155, telefoon 26 07 60 of 26 46 66 (alarm) Brandweer, Singel 8la, tel. 268573. Appfcheekhulp, tel. 244918. Centrale Meld- en Regelkamer van Rijnmond over stank, vuile lucht etc 010 - 150000. Gemeenteziekenhuis*. Scnie- iam. Burgemeester Knappert- iaan 25 telefoon 269126. Zaal 1J30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas 1.30 tot 3 00 uur en 7 tot 3.30 uur Kraamafdeling 1.30 tot 2 30 uur en 7 tot 7 30 uur. Dr. Nolptstichtir.g, Stadhou derslaan 98. Schiedam, telefoon 260Ö80 Derde klas 1 30 tot 2 uur en 7 tot 7 30 en tweede klas 130 tot 2.30 er, van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12 30 tot 2 uur en 7 toe 8 uur. Kinderafdeling: zón- da#, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en donderdag van 6 tot 6 30 uur. Belangrijke adressen en tele- oonnummers: Klachtennummer Het Vrije Volk, Witte de Withstraat 25. Rotterdam tclef. 147400, Hoog' straat 76, teleioon 268798- VW. Proveniershuis, Over- schiesestraat 1, tel 266000. Stichting Centrale Hulpdienst, telefoon 346030 Gemeentelijke Sociale Dienst. Broersveld 144, tel. 264816. Gewestelijk .Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, Van Glingelandtstraat 25, Vlaardin- gen. tel. 705300. Afdeling Plantsoenen. Fok kerstraat 35. tel 154605 en 709307. Afdeling Riolering en bestra ting. Jan van Riebeëckweg 21, tel. 377300 Gemeentearchief, Oude Kerk hof 5. tel 256727. Gemeentelijke Technische Be drijven, Dwarsstraat 42, tel. 264980. Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting, Wesfcmolenstraat 26, tel. 267754. Reinigings- en ontsmettings dien st» Buitenhavenweg 154. tel. 264895 Algemene Begraafplaats, Laan van Spieringshoek, tel 711222 Afdeling Technische Werk plaats, Singel tel. 268280. Stichting hulp aan buitenland- telefoon 351993. se werknemers. Binnensingel 39, Actie Moeders voor Moeders, DIepenbrockstraat 8. tel- 79 26 46. Stadskantoor. Emmastraat X. Telefoon 260300 voor de ge meentelijke afdelingen: Onder wijs. Gemeentewerken. Woning- dienst, Accountantsdienst en Bedrijfs-Economische dienst. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wethouder Bolmers wil zo snel mogelijk een begin maken met het bouw rijp-maken van de grond in Ke~ thel-Oost, een gebied grenzend aan het Prinses Beatrixpark. In totaal vraagt hij de raad hier voor 180 000 gulden beschikbaar te stellen. In Kethel-Oost zullen voornamelijk dure bungalows komen te staan. Vorige maand zei wethouder Bolmers ii de raad dat hij met dit gebied winst wil maken. De grondprijzen moeten de hoogste van Schiedam worden. „Het is een mooi woongebied en wie daar wii wonen, zal daarvoor een behoorliike prijs moeten be talen", deelde de wethouder in de februan-vergadering van de raad mee. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij een wasse rij aan de Lange Nieuwstraat is bij een inbraak een portemor- nee met zilveren tientjes ver dwenen. Met anader kleingeld en de tientjes had de inhoud van de portemonnee een waarde van ongeveer 150. De dieven dron gen de wasserij binnen via het zolderraam. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij een in braak in een leao-school aan het Oud-Kerkhof is een bandrecor der van 500 gulden gestolen. De dieven drongen de schooi binnen nadat ze aan de achterkant een ruit kapot hadden geslagen. SCHIEDAM De heer K. uit de Louise do Collignystraat heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van een be tonnen tuinengel. Het beeld heeft een waarde van ongeveer 100 gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij een in braak in een woning aan de Stadhouderslaan is een doos met 24 antieke lepeltjes en vorkjes gestolen. De dieven drongen het pand binnen, nadat ze aan de achterkant een ruit kapot had den geslagen.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1