Bewonersvereniging in De Gorzen wil proef I eurotax 15.11.22 Sociale Gids is uit Reacties stromen binnen na advertentie SRJJ Gemeente geeft informatie over huur subsidie Meer speel- kansen Gebr. de Veld Parkeerterrein Singel krijgt twintig essen Weer helpende hand voor amateur toneel Lezers' service Segers mag opslagruimte uitbreiden A.D.C. verhuist GS GEVEN FIAT AAN BESLUITEN RAAD Bad Groenoord gaat op 14 april open 4 T.V. DEFECT 4 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er is een mogelijkheid dat in Schiedam- Zuid vuilcontainers geplaatst worden. De bewonersvereni ging in De Gorzen zegt dat in haar maandelijkse orgaan. De vpreniring is van plan binnenkort met de VROM over dit idee te gaan praten. t r» ■st Voortaan met de pedaalemmer rechtstreeks naar de containers. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tientallen reacties zijn binnengekomen op de advertentiedie de Schiedamse Raad-voor Jeugd en Jongeren deze week in divesre dagbladen geplaatst heeft en waarin geyraagd wordt om een leider of leidster voor het werkloze jongeren-project JOP. De SRJJ heeft de ad vertentie gezet namens de werkgroep JOP die het project van de grond wil tillen. SCHXEDRM (Van een onzer verslag geefsters) SCHIEDAM Bij de ge meentesecretarie zijn thans weer formulieren verkrijg baar voor het aanvragen van aanvullende huursubsidie betreffende het tijdvak 1 april 1973 tot 1 april 1974. Voor 1 juli moeten de in gevulde formulieren bij de gemeentesecretaris zijn inge leverd. Hij vervult bij het incasseren van de huur subsidie een bemiddelende rol. Blijft jeugclbieb aan Korte Dam? 4vn< Bewegwi j zering Wij helpenU direct I SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun fiat gegeven aan een aantal gemeenteraads besluiten voor het verlenen van krediet. GS vinden het goed dat voor de aanschaf van bouwmateriaal voor de openbare kleuterschool De Tierelier 1.175 gulden wordt besteed. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het parkeerterrein aan het begin van de Singel, bij het Stationsplein, wordt opgesierd met een groot aantal bomen. Voor de plantwerkzaamheden, die maandag beginnen, moet de nelft van het parkeerterrein worden afgesloten. Met borden worden automobilisten, die op her ver kleinde terrein geen plaats meer kunnen vinden, naar de parkeerplaats aan de overkant van de Schie bij de Delf- landseweg verwezen. Dat parkeerterrein wordt nauwelijks gebruikt zodat er altijd ruimte is. ut; I i Metro Magie in de Rank Schiedam VRIJDAG 30 MAART 1973 HET VRIJE VOU PAGINA 19 O tv Vuilcontainers gaan Vs - "4* en zakken vervangen 13JJ sKi "Am Zoals we al eerder meldden, zal vermoedelijk op korte ter mijn een glascontainer in Zuid geplaatst worden, bij Simon de Wit in de Groenelaan. In deze container er staat er ook één bu de firma Maltha aan de Westerkade kunnen de Gor- zenaren hun lege flessen en potten kwijt. Er zal bij de Ver- eenigde Glasfabrieken in Leer dam nieuw glas van gemaakt worden. De proef met vuilcontainers, schrijft de bewonersvereniging, vindt ook plaats in andere ste den "in Nederland, vooral in meuwbouwwiiken en voldoet prima. Ook in Schiedam, in de nieuwbouwwijk Woudhoek-zuid kan men het huisvuil al kwijt in dit soort containers. Volgens de bewonersvereniging is het voordeel van dergelijke containers dat men er ten alle tijde het huisvuil in kwijt kan. „Het betekent verder", schrijft de vereniging, „dat grote hoe veelheden vuil niet meer in huis bewaard hoeven te worden tot de vuilniswagen komt". Ook zal men geen vuilnis emmer of plastic KOMO-zakken hoeven aan te schaffen. Iedereen kan het pedaalemmerzakje of de kartonnen doos zonder bezwaar in de container gooien of er in legen. Gehoopt wordt dat alle be woners in De Gorzen aan dit ini tiatief zullen meewerken en dat ook de VROM door in een proefgebied in Zuid een aantal vuilcontainers te plaatsen zijn steentje bij wil dragen. De Gor- zense vuilcontainers zullen met kleppen afgesloten moeten zijn, zodat het voor kinderen moeilijk is om er in te grasduinen. Tegen de z.g. open vuilcontaï- ners heeft het-- PCG-raadslid W. Mak deze week in de ge meenteraad geageerd. Het raads lid had onlangs gezien dat kin deren er een pak melk en een pak zoutjes uithaalden en op aten. Hij drong aan op een goed toezicht. Ook wil hij dat de eigenaars de containers goed gesloten houden en op tijd legen. Wethouder Collé was het daarmee eens, maar voegde er aan toe dat je de jeugd nooit helemaal tegen kan houden. „Ik heb dat soort dingen als in vuilnisbakken kijken zelf vroe ger ook wel eens gedaan", zei de wethouder. SW6ÏX «V, jj* (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De aange kondigde uitgave van de Sociale Gids is gisteren van :de persen gerold. Het vrij omvangrijke boekwerk telt meer dan honderdvijftig pa- ginas met zakelijke informa ties over sociale, culturele en maatschappelijke instellin gen in Schiedam. De Sociale Gids is tot stand gekomen op initiatief van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Het is de bedoeling dat de gids zo veel mogelijk inlichtingen ver schaft aan degenen die in het isociaal werk besig zijn. Dit uit gangspunt is er de oorzaak van dat behalve alle Schiedamse in stellingen, ook een groot aantal elders gevestigde organisaties zijn opgenomen. Om de Sociale Gids zo veel mogelijk 'up to date* te houden kan men zich abonneren op de mutatiesupplementen, die regel matig zullen worden verzonden. Eens in de twee jaar zal een hele nieuwe gids worden samenge steld. De eerste 'Sociale Gids is ge maakt door het Administratie en Documentatie Centrum Nieuwe Waterweg Noord. Een jaar lang |is aan de tot standkoming van het boek gewerkt. Bij het Administraticcentrum, gevestigd aan de Bo terstraat 28„ kunnen de exemplaren voor drie rijksdaalders worden besteld. Telefonisch is het centrum be reikbaar onder nummer 2fi 04 55. Een mutatieabonnement kost vijf gulden per twee jaar. De Sociale Gids is uitdrukkelijk voorbe stemd voor personen en Instel lingen, die de gids in hun werk nodig hebben. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De drukkerij Segers aan de Westfrankeland- sestraat krijgt van de gemeente vergunning tot het verbouwen <m uitbreiden van de opslag ruimte achter het bedrijfspand. Oorspronkelijk weigerde het ge meentebestuur de vergunning af te geven. De beroepscommissie heeft het verzoek van de druk kerij toch ingewilligd, omdat de uitbreiding niet in strijd hoeft te rijn met de bebouwingsvoor- Schriften.'Voor de geplande uit breiding, kan op de geldende re- Seis een uitzondering worden gemaakt,. het college van B. en W. hééft zich bij de beslissing van de be roepscommissie neergelegd. Al leen de heer Knipscheer (SGP) tegen de verlening van de yergunnirig, omdat hij het niet is met de inhoud van de ®ukwerken die Segers levert. In de werkgroep zitten verte genwoordigers van: de stichting SSCA, het Gewestelijk Arbeids bureau, de gemeentelijke sociale dienst, het NW, het vormings centrum Nieuwe Waterweg Noord en de SRJJ. De advertentie heeft onder meer in de Volkskrant en Het Vrije Volk gestaan. En zal deze week ook in het weekblad De Nieuwe Linie verschijnen. Cas- par Schuckink Kool, coördina tor van de SRJJ, Is bijzonder blij met de vele reacties. Hij zegt: „Het aardige is dat er zo wel mensen gereageerd hebben die een opleiding hebben als mensen vooral ouderen die zelf werkende jongeren zijn en zodoende alleen maar ervaring en achtergrond hebben". „Er heeft zelfs iemand uit Roermond opgebeld. Maar die hebben we gezegd nog maar eens echt te overwegen of hij wil solliciteren, want Roermond ds wel een eind weg en ander zijds kunnen we niet meer dan voor een half jaar" zekerheid bieden". Het project JOP is opgezet om werkloze jongeren op te vangen door ze eventueel om te scholen en als ze dat willen, te plaatsen op een sociale werkplaats. Broersvest 58, tel. 26.77.18 Nieuwlandplein 57, tel. 70.11.60 Voor al uw verlichting-stereo-app. klenren-T.V. In aanmerking voor huursub sidie komen personen die: (1.) een woning huren, waarvoor na 31 maart 1960 rijkssubsidie is verleend. 2 Huurders van wo ningen, waarvan de huur in het kader van de huurharmonisatie met meer dan zes percent is verhoogd. 3. Huurders van hui zen, waarvan de huur is ver hoogd ais gevolg van een ingrij pende verbetering van de wo ning. 4. Huurders die een inko men hebben van minder dan twintigduizend gulden per jaar. 5. Huurders die meer dan een zesde óf zevende deel van hun inkomen besteden aan huur. Deze regels zijn heel globaal Iedereen die -meer informatie wil hebben over de huursubsidie kan zich vervoegen bij de afde ling Algemene Zaken, telefoon 260500, toestel 138. SCHIEDAM Per 1 januari van dit jaar is de bibliotheek de huur opgezegd, maar het lijkt aannemelijk dat de onderhande lingen tussen de gemeente en de eigenaar van het pand tot ge volg zullen hebben dat de jeugdbibliotheek aan de Korte Dam gevestigd blijft. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het Admini stratie en Documentatie Centrum Nieuwe Waterweg Noord gaat op 16 april verhuizen van de Boterstraat naar de Korte Ha ven. Het centrum, waar een aantal werkloze hoofdarbeiders werkzaam is, is nu nog geves tigd boven de sociale werkplaats aan de Boterstraat. Ruimtege brek noopt het Administratie centrum tot de verhuizing naar het oude pand van Gemeente werken. Tot het archief z'n intrek neemt aan de Korte Haven, kan het Administratiecentrum er huizen. De panden van Gemeen tewerken zijn oorspronkelijk ook bedoeld als nieuwe vesti gingsplaats voor het archief. Aangezien deze verhuizing voor lopig nog op zich laat wachten, neemt het Administratiecentrum de gelegenheid waar tijdelijk te verhuizen. Momenteel werken in het Administratiecentrum 27 personen. Waar het centrum heen moet, als het archief naar de Korte Haven komt, is niet bekend. Een woordvoerder van het centrum zegt berustend: „Tegen die tijd zullen ze wel weer een gaatje voor ons hebben gevonden." «VA (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het terreintje op de hoek Oosterstraat-Smgel zal in de toekomst een echt speelterrein worden. Er zal hier en daar gras worden ingezaaid en er wor den heesters geplant. Wethouder Kaptein heeft die toezegging gedaan aan de wyk- vereniging Singel kwartier. Onlangs heeft Ge meentewerken het speelterrein al ver beterd, op aandringen van de bewoners van de Oosterstraat. Van wethouder Kaptein heeft de wijkvereni- ging ook toestemming gekregen om speel- werktuigen neer te gaan zetten op het open veldje aan de Singel, tegenover het nieuwe stadskan toor asn dc Emma- straat. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gemeentewer ken zal op korte termijn in hot centrum enkele bewegwijzerings borden plaatsen, die naar de VW-Schiedam verwijzen. Ze worden neergezet in afwachting van de twintig nieuwe borden, waarvan het ontwerp op het ogenblik bekeken wordt door de gemeentelijke schoonheidscom missie. F.vt. vooraf .prijsopgave MIUPs! St- Llduinastraat 78 a ©i Schiedam J Tcïefooir~"élC26 86 38 Off. Philips dealer Ook met eer. krediet van 6700 gulden voor meubilair ten be hoeve van de GGD is het college van GS akkoord gegaan. Het provinciale bestuur heeft ook de vaststelling van de exploitatie vergoeding voor het gewoon la ger onderwijs goedgekeurd. SU/rr.RIJ n'IISIMNDEL Bezorging door de gehele »Ud Maandag begint d~ plantsoe nendienst met het planten van twintig essen, langs de Singel, het Stationsplein en tussen de parkeervakken. De te planten bomen zijn met zo piepjong, zo dat ze wel wat ruimte vergen. In een volgend seizoen worden nog meer bomen op het terrein neergezet. Ook wordt de over- beschoeiing langs de Schie ver beterd. Ais het hele terrein klaar is, is de parkeercapaciteit ver groot met 25 plaatsen. De opsiering van het parkeer terrein gebeurt m het kader van het algemeen streven Schiedam zo 'groen' mogelijk aan. te kleden voor de viering van het eeuw feest in 1975. Ooïc dit stukje Schiedam straks 'groener'. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Opnieuw krijgt het Schiedamse amateur toneel een reddende hand toege stoken. Na het voorstel van de beheerder van zaal Irene, Rob Lutz om dit najaar een toneel cyclus voor de Schiedamse to neelverenigingen te organiseren, komt nu ook het dagelijks be stuur van de afdeling Toneel van de SG met ideeén. Op dins dag 10 april zal daarover met vertegenwoordigers van de ver enigingen gesproken worden Het Schiedamse amateurtoneel is de afgelopen jaren vooral m het slctp geraakt, omdat men geen kans ziet om nieuwe, jonge mensen aan te trekken. Ook het vinden van betaalbare regis seurs wordt steeds moeilijker. Er zijn al toneelverenigingen die nog maar dne leden hebben. Over het toneelcyclus-plan van Irene-beheerder Rob Lutz, is SG-directeur Ruud Pillard overigens niet al te enthousiast. Volgens hem hebben ook de to neelverenigingen lauw gerea geerd. Pillard: „Weet je, zo'n to- neelmanifestatie als Lutz nu wil, hebben wij moeten stopzetten. En daarom vraag ik me af of dat plan wel levensvatbaar is. Maar ik ben natuurlijk wel blij met eik ïn.tiatief (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Zwembad Groenoord opent op, 14 april de poorten voor ae start van het nieuwe zwemseizoen. Tot 16 sep tember is het bad door-de- weeks van half zeven tot zeven uur 's avonds geopend. In het weekeinde kan er van negen uur tot half zes worden gezwommen. Van dinsdag tot en met vrijdag is er gelegenheid tot avond- zivmm.fr van zm-'T. uur tot zonsondergang. De badprijs bedraagt dit sei zoen éénvijftig E"n abonnement kost 25 gulden. Een tienbaden kaart gaat 11.50 gulden koster, Voor een gezmsabonnement moet 73 gulden worden neerge teld De kaarten die voor het be gin van het seizoen worden ver kocht, zijn iets goedkoper. Het zwemwater van bad Groenoord I is verwarmd. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De wijkvereni- gmg Biijdorp viert zaterdag avond 14 april het vijfjarig be staan met een grote leesta vond in gebouw De Rank. Tijdens de ze a'-'ond presenteren de heren Hanson en Clark de 'Metro Ma gie Show'. In dat programma treden onder andere Eddy de Valk en Ciska Peters op. Na af loop van de voorstelling is er een bal tot half twee. De muziek wordt verzorgd door The Carsel- ly's. De feestavond van Biijdorp begint om acht uur. Politie. Lange Nieuw straat 135. telefoon 26 07 60 of 26 45 66 (alarm) Brandweer. S.ngel 8la. tel. 266578 Apotheekhulp, tel. 261918. Centrale Meld- en Hegelkamer tan Rijnmond over stank, vuile lucht etc «10 - 150000. Gemeenteziekenhius: Scnie- iam. Burgemeester Knappert- laan 23 telefoon 269126. Zaal t 30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas 130 tot 3 00 uur en 7 tot 8 30 uur Kraamafdeling 130 tot 2 30 uur en 7 tot 7 30 uur. Dr. Noletstichtlng, Stadhou derslaan 98. Schiedam, telefoon 250080 Derde klas 1.30 tot 2 uur er 7 lot 7 30 en tweede klas 130 tot 2 30 er. van 7 tot 8 uur Eerste Mas 12 30 tot 2 uur en 7 lot'8 uur. Kinderafdeling, zon dag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en donderdag van 6 tot 6 30 uur Belangrijke adressen cn tele- oonnummers: Klachtennummer Het Vrije Volk. Witte de Wlthstraat 23. Rotterdam telef. 147400. Hoog straat "6, telefoon 2S879S, VVV. Proveniershuis. Over- schlesestraat 1, tel. 266000. Stichting Centrale Hulpdienst, telefoon 34603C Gemeentel ike Sorale Dierst. Broersveld 144. tel 264816 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van Sl.ngelandwtraat 23. Vlaardln- gen tel 705300 Afdaling Plantsoenen. Fok- krrstiaat 35 tel 154603 en 709807. Afdeling Riolering en bestra ting Jtn van Itlcbecckweg 2f, tel 377300 Gemeentearchief. Oude Kerk hof 5 tel 266727. Gemeentelijke Technische Be- drllven. Dwarsstraat 42, teL 264980. Gemeentelijk Bureau voor Hutsvesting, Westmolenstraat 26. tel. 267756 Reinlglngs- en ontsmetants- dlenst. Buitenhavenweg 134, tel. 264893 Algemene Begraafplaats, Laas van Splerlngshoek, tel. 711222 Afdeling Technische Werk plaats. Singel te'. 2S8280. Stichting hulp aan buitenland- telefoon 331993 se werknemers. Binnensingel 39. Actie Moeders voor Moeder». Dlepenbrockstraat 8. tel 7(1 26 46 Stadskantoor. Emmastraat t. Telefoon 260500 voor de ge meentelijke afdelingen: Onder wijs. Gemeentewerken. Woning- dienst, Accountantsdienst en Bedrijfs-Eeonomlsche dienst.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1