Parochiebestuur geeft „beste nieuws in tijden" Papieren "maatregel tegend boerend bioscooppubliek Stormloop van aanvragers huursubsidie Dukdalf met Pasen gesloten Stank overlast via schoor steen? Alarmbel op be jaar den woningen Huurombudsteam voorlichting gemeente schiet tekort GS akkoord met raadsbesluiten eurotax 15.11.: Gebr. de Veld Passage Theater: Weekend rumoer ebt weg Openbaar- lieid en openheid in discussie Postkantoor donderdag langer open Hqpg T.V. DEFECT HET VRIJE VOLK Van onze verslaggever JOOP SPANJERSBERG SCHIEDAM De al vijf jaar slepende Havenkerk-affaire nadert zijn ontknoping. Het is nu voor „tachtig percent" ze ker dat de Haagse gebedsgenezer Johannes Maasbach de Havenkerk gaat overnemen. Op het ogenblik is Maasbach na een gesprek begin de ze week met het parochiebestuur van de Havenkerk be zig met het formuleren van een concept-koopcontract. Als het parochiebestuur met alle clausules daarin akkoord gaat, staat niets de verkoop van de kerk aan Maasbach meer in de weg. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Schiedamse Passage Theater gaat er van alles aan doen om het hardop-pratende, boerende en la waaierige publiek enigszins in het gareel te krijgen. Geen brede, vervaarlijk-uitziende politie-agenten of boosaardige ouvreuses met een karate-diploma, maar gewoon een hand vol „papieren maatregelen" die vermoedelijk doeltreffend genoeg zijn om het onrustige weekend-publiek wat in toom te houden. De heer Berg van het Passage Theater rumoer ebt weg (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op het stadskantoor loopt het storm bij de aanvragen voor individuele huursubsidie. Honderden Schiedammers komen bij de afdeling algemene zaken een formulier ophalen voor de aanvraag van de huursubsidie. De stinkende schoor steen van A. van Waart >M. -l\ MHIM MMS liiii - ^1^:1 De alarmbel en lamp cp een van de bejaardenwoningen. SCK1EDHM Voor al uw verlicbting-stereo-app. kleuren-T.V. Wij helpen U direct VRIJDAG 20 APRIL 1973 PAGINA 15 Volgens de heer C. H. F. Hors ten woordvoerder van het pa rochiebestuur is dit „het beste nieuws dat we m tijden gehad hebben". Toch wil hij zich hoe den voor overdreven optimisme, omdat „men de dag met moet prijzen eer het avond is". Havenkerk 80 procent zeker naar Maasbach De precieze hoogte van het verkoopbedrag van de kerk wil de heer Horsten niet meedelen. Hij zegt: „Ik w.'l alleen zeggen dat het een symbolische ver koopprijs is Je kan van deze kerk uiteindelijk geen wmstob- ject maken." Duidelijk is m ieder geval dat het parochiebestuur zo snel mo gelijk met Maasbach tot zaken doen wil komen. „Het heeft zin om op korte termijn tot elkaar te komen, want op 16 juni loopt het uitstel voor de sloopvergun ning voor de kerk af", aldus de heer Horsten. Een datum voor het laatste en beslissende onder- handelingsgesprek is nog niet vastgesteld. In het gesprek dat het paro chiebestuur begin deze week met Maasbach had. is vooral ge- graat over de laatste van de drie voorwaarden, die het parochie bestuur aan overname van de kerk verbindt. Namelijk: er mo gen geen diensten in de kerk ge houden worden die in strijd zijn met de gangbare opvattingen van de r.k.-kerk. Beide partijen hebben elkaar uiteindelijk gevonden in een nieuwe formulering. De heer Horsten: „We zijn tot overeen stemming gekomen over deze formulering: het toekomstig ge bruik van de Havenkerk mag niet tegen de r.k.-kerk gericht zijn. Maasbach zei daarbij nog, dat het vanzelfsprekend met de bedoeling is om elkaar als kerk te gaan bestrijden". Het is zo goed als zeker dat Maasbach behalve de Haven kerk ook de naastliggende pas torie zal overnemen. Hierin is op het ogenblik het opvangcentrum voor Spaanse gastarbeiders „Bo ca del Rhm" gevestigd. Dat de directie iets moest doen, was onvermijdelijk. Voor al in de weekeinden vlogen de opmerkingen heen en weer door de volle zaal. Groepjes jongeren nepen onder de film meer en soms minder intieme mededelin gen. hadden kortom het hoogste woord en verstoorden op die manier het avondje-uit voor de grote rest van het pubhek. Dieptepunt lag ruim een jaar geleden toen na afloop van de voorstelling gebroken flesjes on- In verband met de enorme toeloop heeft men bij de ge meente besloten een extra post in Groenoord te bemannen om alle aanvragers ten dienste te zijn. Op 24 en 27 april en 3 mei kan men in de houten nood- school aan de Eduard van Bel- numlaan terecht voor een aan vraagformulier. De ambtenaren, zijn ten alle tijde bereid te hel- (Van een onzer verslag geefsters) SCHIEDAM De raadscommissie voor Al gemene en Bestuurlijke Zaken vergadert woens dagavond 2 mei in het openbaar in de raadszaal van het oude stadhuis. Tijdens deze commissie vergadering worden twee belangrijke punten be sproken: vergoeding bij krotopruiming en door stroming en de openbaar heid ven vergaderingen en stukken. Deze openbare vergade ring van de commissie is speciaal op verzoek van de gemeenteraad georga niseerd. Gewoonlijk ver gadert de commissie voor Algemene en Bestuurlijke Zaken achter gesloten deuren. De stukken voor deze vergadering liggen voor alle belangstellenden ter inzage bij de gemeentese cretarie m het stadskan toor (Van een Onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het wijkcen trum De Dukdalf m Schiedam- Zuid is van vrijdag 20 april tot maandag 23 april gesloten. Pas dinsdagavond 24 april organ.- ,'seert de sociëteit voor volwasse nen weer een klaverjastoornooi. be toegang hiervoor is gratis. De zaal gaat om half acht open. Bingo spelen kan dinsdagavond *1 mei. Er zijn fraaie prijzen te .winnen. De bingo-avond begint om acht uur. pen bij het invullen van het enigszins ingewikkelde formu lier. De „noodpost" in Groenoord is 's middags van twee tot vijf uur geopend. Tot 1 juh kan men voor de aanvraag van huursubsidie te recht bij de afdeling algemene zaken in het stadskantoor. Als de aanvrager hulp wenst bij het invullen, is het verstandig gege vens bij zich te hebben van het genoten inkomen over 1972 en de te betalen huur op 1 april 1973. De individuele huursubsidie is bedoeld voor huurders, die met minder dan twintigduizend gulden per jaar moeten rondko men. Ook huurders, die de huurprijs van hun huis per 1 april met meer dan zes percent hebben zien stijgen, kunnen in aanmerking komen voor indivi duele huursubsidie van het rijk. Voor de ontvangst van de subsi die is het hebben van een bank- of girorekening vereist. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De beroeps commissie behandelt woensdag avond 25 april het protest van de heer A. van Waart tegen een aanschrijving van het gemeente bestuur voorzieningen aan te brengen bij z'n schoorsteen. De schoorsteen op het pand Fran cois Haverschmidtlaan 68 is aanleiding geweest tot klachten, over stankoverlast van omwo nenden. De heer van Waart wil de voorzieningen niet treffen, die het gemeentebestuur voor schrijft. De beroepscommissie zal uitmaken of de voorzienin gen al dan niet getroffen moeten worden. De bijeenkomst van de beroepscommissie is openbaar en begint om half zes 's avonds in het stadskantoor. iiMiiffiii! k s """Cs i" s<X&.<aX k - J-v:V v Y- \'V ist«4»vv X\ i,A .X-, „1 uSMaMwlBBHffiSTOCTlWgXlS (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het huurom budsteam van de PvdA en PPR is met tevreden over de voor lichting die de gemeente geeft over de huurverhoging en huur- harmonisatie. Tijdens de spreek uren van het huurombudsteam is gebleken dat de gemeentelijke voorlichting tekort is geschoten. In een brief aan het gemeen tebestuur hebben de huurom- budslieden Posthoorn en Noor- degraaf al eerder om intensive ring van de voorlichting ge vraagd. De gemeente antwoord de toen dat de bewoners van ge meentewoningen een vouwblad hebben gekregen. Deze voorlichting is votgens Noordegraaf en Posthoorn on voldoende, omdat de bewoners van huizen van particuliere eigenaren van nadere informatie verstoken blijven. Volgens de huurombudslieden is het de taak van de gemeente er op toe te zien dat aile Schiedammers zo goed mogelijk omtrent de huur verhogingen worden voorgelicht. In een tweede brief aan het gemeentebestuur wijzen Post hoorn en Noordegraaf het ge meentebestuur op de mogelijk heid van voorlichting via de ge meentepagina's in het Nieuwe Stadsblad. Ook schrijven de huurombudslieden dat het vouwblad van het rijk moeilijk leesbaar is Broersvest 58, tel. 26.77.18 Meuwlandplem 57, tel. 70.11.60 SCHIEDAM De bejaarden- woningen in Nieuwland zijn door de gemeente voorzien van een nieuwe alarminstallatie. Door het drukken op een alarm bel gaat buiten de woning een rode lamp branden en treedt een toeter in werking. De bedoeling daarvan is, dat omwonenden dl', lampje zien of de toeter horen, zodat ze de politie kunnen waar schuwen. Ook kunnen ze zelf poolshoogte gaan nemen m de bcjaardenvvonmg De gemeente heeft ongeveer driehonderd woningen van een rode lamp en toeter voorzien. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring verleend aan een rijtje besluiten van de Schiedamse gemeenteraad, waarbij kredieten zijn gevoteerd. Voor de uitbreiding van het trainingsveld van DHS is twin tigduizend gulden uitgetrokken. De besteding van een kwart ton voor de beveiligingsinstallatie van het gemeentemuseum is ook door het college van GS goedge keurd. Verder hebben GS hun fiat gegeven aan een krediet van tweeduizend gulden voor subsi die aan de Stichting Centraal Comité Anti Buklerbaan. Gede puteerde Staten hebben daarbij nog een totaal van bijna twee honderdduizend gulden aan kre dieten goedgekeurd. der de stoelen gevonden werden. Dat was duidelijk te gek, vond de directie. En dat terwijl er toch een respectabele actie-film „The French Connection" draai de, die in Amerika vier Oscars in de wacht sleepte. Mede hierdoor is Passage Theater-directeur Berg tot de slotsom gekomen dat het er niet toe doet welke film er draait. De jeugd op de goedkope rangen blijft zich roeren. Reden dat er nu iets gaat gebeuren. De heer Berg: „We laten onze goedkope rangen vervallen. Daardoor komt men m de duurdere ran gen en automatisch tussen beter publiek, dat echt goedwillend is. De jongelui durven dan minder. Dat is in de praktijk wel bewe zen." Op langere termijn verwacht directeur Berg veel van de ver bouwing van het Passage Thea ter. „Dan krijgen we een kleine re capaciteit en dat zou ook al een stuk schelen." Directeur Berg wijst er nog eens op dat ook elders m het land bioscopen te kampen hebben met jong, en roerig publiek. „Dat is in heel het land zo. Ook in Thalia en Lumiere m Rotterdam. Was dat met zo geweest, dan had ik het echt somber ingezien." Diep in zijn hart heeft de heer Berg een flauwe hoop dat er in Schiedam .ooit. weer eens een Monopole Theater opengaat. Veel van zijn jonge clientele zou daar zijn hart weer kunnen ophalen aan het ruïge gooien smijtwerk. Toch trekken de jongeren ook naar het Passage Theater als daar een romantisch werkje zonder enig sprankje geweld draait. „Soms als zo'n film ge prolongeerd wordt, zie je die jongens wel vier weken achter elkaar op zaterdagavond. Steeds voor dezelfde film. Het duidt er op dat ze naar de film gaan, omdat ze zich vervelen en mets anders te doen hebben." In de periode dat de heer Berg de scepter zwaait over het Passage Theater heeft hij z'n rumoerige patppenheimers wel leren kennen. „Aardige jongens zijn het", bekent hij, „als je bui ten de zaal met ze praat. Sym pathiek, echt. Maar als ze in groepjes in de zaal zitten., dan voelen ze zich." De heer Berg daarover: „Ik vind hun houding m de zaal be neden peil. Als je tegen ze zegt: ga er maar uit dan komt er hoongelach. Als ze alleen zijn, of met zijn tweeén, drieen of vie ren, is het geen probleem. Maar als ze met zo'n 120 man op de goedkope rang zitten, dan krijg je ze alle 120 tegen." „Overigens is het beslist geen chaos. Dat moet u niet denken. We hebben er alleen last van op de zaterdagavond. En soms op de vrijdagavond. Door-de-weeks is het hier normaal. Echt een oase van rust." De heer Berg verder: „Op on ze stand op de Inhabé heb ik maar twee klachten gehad. Een mevrouw zei: ik kom niet zo graag in het Passage Theater, want het publiek staat me niet aan. Toch is het rumoer nu echt aan het wegebben. We proberen er op alle mogelijke mameren iets aan te doen. Maar u moet snappen, dat ik niet de zaal m ga en zeg: Hee, daar boert er éen.. dat mag niet!." (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het postkan toor aan de Lange Nieuwstraat zal met ingang van donderdag 26 april voortaan donderdag avond open zijn, in plaats van vrijdagavond. De donderdagse openingstijden worden vanaf d.e dag: 8.30 tot 20 30 uur. Op de overige werkdagen is het post kantoor van half negen tot /e- ven uur open. De verschuiving van vrijdag avond naar donderdagavond is geschiedt naar aanleiding van de koopavond die m Schiedam al een jaar op donderdag wordt gehouden. SUJTU!lf UnjXHAXDEL Bezorging door de gcbcle stad Evt. vooraf prijsopgave jÏHiuas] St. I.Iduinastraat 78 a Schiedam j Telefoon - «10—26 86 38 Off. Philips dealer

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1