dreesjr. K 25 TWEE ARRESTATIES NA GEWELDDADIGE OVERVAL Portemonnee Ongeveer 750.000 buiten landse gasten Rotterdam Munten WERKLOOSHEID IN ROTTERDAM IETS TERUG 98 Inval bij illegale distilleerderij Man dood na "gevecht met vriend Inspraak m Man steekt vrouw bij autoruzie BETOGER VOOR 'N' SCHONER MILIEU I 1' Twee kleuters verdronken mêm Dodelijk spel spaar nu geld uit Gezellig druk Nog bedden leeg Lijk in rivier Huwelij kscadeau naar Heilsleger h 4? v dinsdag 12 ju:.;' 1573 HET VRIJE VOLK uw voordeel 94 cent (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De Pinksterdrukte heeft zich gister avond het sterkst laten voele^. Was het verkeer zaierdag en zondag nog redelijk in goede banen te leiden, gister avond omstonden overal in het land kilometers lange fi les van naar huis terugkerende automobilisten. Op de tveg HoevelakenAmsterdam vormden zich tegen half tien twee files: één van negen en één van zes kilome ter. Tussen de Zeeland-brug en Rotterdam stond een file van acht kilometer en op de weg van Bolsward naar de Af sluitdijk één van zeven kilometer. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een verloren portemonnee met een adres erin en een nauwkeurig signalement, geleverd door een politieman, hebben geleid tot twee- snelle arrestaties na een roofoverval, zaterdagavond, op de Schiedamse sigarenwin kelier Siem van den Berg. De gearresteerden zijn G. K. (20)declarant te Rotterdam en H. H. van K. (20)zonder beroep,, te Schiedam. opörte- BRUIDS- JAPONNEN /NgIFv Tivoli onderscheiden voor kwaliteit Genève 1972 LLLus MILD en MENTHOL- 25/1.55 -/ voor ter meulen Het winkelen waard Volharding Afschuwelijk -z Éér PAGINA 3 Oud-minister Drees jr. was een van de enkele duizenden fietsers die zich dit weekeinde in Den Haag inzetten voor een schoner milieu. De „betogers", die leuzen meevoerden als „De fiets moet voorrang krij gen" en „Wees zuinig met zuurstof produceer geen stank", boden de Haagse wet houder Vink een petitie aan. Voor gezonde, parelwitte tan den gebruikt u natuurlijk Pro- dent tandpasta. Een fijn voordeeltje deze twee grote tubes'Prodent tandpasta," die normaai f 2,19 zouden kos ten, maar die u bij ter Meulen koopt voor slechts één gulden vijfentwintig. Woensdagmorgen om 9 uur be gint op Öe partérre de verkoop' van deze gróte tubes Prodent tandpasta. voor 1 Géén ter. of schrift, best. Het aantal doden in het Pink- sterverkeer was negentien. Vori ge week had men nog de ver wachting uitgesproken, dat er zeker dertig mensen het leven zouden laten in de verkeers drukte. Nederland heeft in het afge lopen weekend ongeveer 750.000 buitenlandse gasten ontvangen, bijna 50.000 minder dan vorig jaar. De Duitsers waren het sterkst vertegenwoordigd, ge volgd door Belgen en Fransen. Via de grenspost Nieuweschans kwamen bovendien veel Skandi- naviërs ons land binnen. De VW's hadden met Pink steren minder moeite het grote aantal gasten onder te brengen dan met Pasen, toen talloze par ticulieren moesten worden inge schakeld voor de opvang van de buitenlandse toeristen. Onder de buitenlanders bevonden zich in het afgelopen weekeinde, in te genstelling tot het Paasweek einde. talloze dagrecreanten. Bo vendien zochten vele buitenlan ders, als een voorproefje op hun grote vakantie, dit weekeinde kampeerterreinen op in plaats van hotels. De Nederlandse Spoorwegen constateerden slechts „een ge zellige drukte". Het was op de stations en in de treinen wel drukker dan op „normale" za terdagen, maar er behoefden geen extra treinen te worden in gezet. De normale treinen kon den het vervoer van strandgan- gers gemakkelijk aan. De groot- De sigarenwinkelier (44), die gemeenteraadslid - is voor de. Partij van de Arbeid, ligt met een schedelbasisfractuur in het Dijkzigtziekenhuis. Zijn toe stand werd vanochtend bevredi gend genoemd, maar hij was- nog niet in staat een verkla ring af te leggen. Siem van den Berg was met een stoelpoot herhaaldelijk op het hoofd geslagen, terwijl hij gebukt bij een la stond om shag voor de klaten te pakken. De buit van de rovers bedroe-g •WflTE HOOGSTRAAT 4 TEL.. 12*143 OortocM OOK VOOR KONFEKTIE COCKTAIL BRUIDSMOEDERKLEDING WARMOND/OOST GRAFTDIJK (ANP) In het Pinksterweek- eïnde zijn twee kleuters ver dronken. In Warmond werd de vierjarige Linda Komen gister middag uit het water gehaald. Zij was al sinds zondagmiddag vermist. In Oost Graftdsjk in Noord- Holland is zaterdag de tweeja rige Astrid van Tiel verdronken nadat zij bij het spelen door het deksel van een regenput was ge vallen. 800 gulden. De overval, zaterdag even na zes uur- gepleegd, werd ontdekt -door een klant, de heer W- v. d. Steen. Deze vond de si garenhandelaar versuft op de grond van zijn kantoortje achter de winkel aan de Gerrit Ver- boonstraat. Niet alleen verloren -de. ro vers op' hun vlucht een porte monnee met naam en adres van G. K. erin, ook waren zij door een toevallig langskomende po litieman gezien, terwijl zij voor de winkel heen en weer liepen. De agent had één van de twee onlangs bekeurd en zegt de man duidelijk te- hebben herkend. Geen van de twee verdachten was ooit eerder voor een ern stig delict met de pdlitie in aan raking geweest. Zaterdagavond nog werd K. gearresteerd, zon- dagachtend H. H. van K. te Schiedam. Kikvorsmannen van de Schie damse brandweer hebben tever geefs geprobeerd de stoelpoot op te spoeren, die de mannen als wapen hadden meegebracht en na hun overval in het water van de Lange Haven gegooid. PvdA-vrienden van het raads lid troffen' -dit weekend maat regelen om de winkel van de heer Van den Berg open te hou den. ste drukte deed zich voor op de lange afstanden. Op Texel is het in de afgelo pen weekeinde bijzonder rumoe rig toegegaan. Dertig motorfiet- sers zorgden in de nachtelijke uren voor grote onrust. Zij ge bruikten de smalle straten van het Waddeneiland als circuit, terwijl ze zich tegenover eiland bewoners en toeristen bijzonder agressief gedroegen. De Texelse politie vroeg zon dagmiddag om versterking om de openbare orde te handhaven. De in totaal naar schatting 70.000 toeristen, die Texel voor het Pinksterweekeinde hadden uitgekozen, gaven de politie han den vol werk. Rotterdam heeft een betrekke lijk rustige Pinksteren achter de rug. De WV-informatrices be 'hoefden niet, zoals met Pasen, overuren te maken. Talloze ho telbedden zijn leeggebleven. De grootste trekpleister in Rotter dam was Diergaarde Blijdorp, die 33.000 bezoekers trok. Het Euro Recreatiecentrum in Valkenswaard heeft met Pink steren het grootste aantal be zoekers getrokken: 82.000 tegen 30.000 vorig jaar. Andere druk bezochte plaatsen: de Efteling in Kaatsheuvel (56.000 bezoekers), de Beekse Bergen (54.000), de Flevohof (46.000), het Dolfina rium in Harderwijk (42.000), SchiphoL (33.300) en het recrea tiecentrum Duinrell (30.500). De Euromast en de Spido-rondvaar- ten in Rotterdam trokken dit jaar 10.000 bezoekers, tegen 12.000 vorig jaar. Op de terugweg werden" de Duitsers bij de grensovergang bij Bergh geconfronteerd met een file van acht kilometer, die zich slechts traag oploste. Bergh, de grootste grensovergang van Europa, telde in het afgelopen weekeinde in totaal 211.000 Duit se toeristen. Zie verder pagina 9. |door jgRien Robijns telefoon 1010 -147400 (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM De werkloosheid onder dé mannen is in de afge lopen maand in Rotterdam verder teruggelopen. Dit betekent dat nog 6561 mannen werkloos zijn en dat is per eind mei 571 mindpr dan eind april. De daling van de werkloosheid was het sterkst in de bouw, metaal en de scheepvaart. De vraag naar personeel nam in mei met 847 toe. Deze vraag be treft echter voor het overgrote deel vraag naar jeugdige arbeids krachten. Maar dezeveranderingen betekenen nog niet dat de situatie op de Rotterdamse arbeidsmarkt nu werkelijk verbetert Het aantal werkloze mannen is altijd nog 762 hoger dan in mei vorig jaar. De toenemende vraag en de dalende werkloosheid zijn in hoofd zaak een gevolg van seizoeninvloeden. Het aantal werkloze mannen in Nederland daalde in mei met 11.120 tot 77.260. Maar wanneer voor de seizoensinvloeden wordt gecorri geerd clan is de totale werkloosheid in mei vrijwel gelijk gebleven. Gordijnen kopen bij ter Meulen betekent gordijnen kopen van een prima kwaliteit en voor een zeer lage prijs. Voile vensterva! in brabantsbont motief met 10 cm brede ruche. Deze leuke vensterva! koopt u nu, in rood, oranje, groen en geel. voor nog géén,drie gulden. Woensdagmorgen orn 9 uur be gint op de 1e etage de verkoop van deze voile vensterval in brabantsbont motief met 10 cm brede ruche, 40 cm hoog, nu.per i meter, 21 Géén te/, afschrift, best. (Van een onzer verslaggevers) NISTELRODE De douane-recherche heeft tijdens het pinkster weekend met succes een inval gedaan in een klandestiene distilleer derij in het Brabantse Vorstenbosch (gemeente Nistelrode). Op het moment van de inval, zondagmorgen, was het bedrijf in werking. Van de twee aan- (Van onze correspondent) DALERPEEL Een 29-jarige man uit Geesbrug in Drenthe is zondagnacht gestorven na een vechtpartij met een vriend. De politic houdt rekening met de mogelijkheid dat de vriend, J. V. (18) uit Dalerpee), uit noodweer heeft gehandeld. Het gevecht was ontstaan na dat V., het latere slachtoffer C. N. en de vrouw van N. samen naar een dancing waren ge weest en mevrouw N. samen met de jongere vriend was uitgestapt voor diens woning. De politie vermoedt dat jaloezie van de echtgenoot de aanleiding is ge weest tot het gevecht, waarbij de echtgenoot dodelijk aan het hoofd gewond werd. wezige mannen werd er een ge arresteerd: T. M. K. (37) uit EerseL De tweede ontkwam in het nachtelijk duister. De eigenaar van de schuur waarin de stokerij was onder gebracht, de 53-jarige landbou wer A. de B„ werd ook aange houden. Hij verklaart de schuur te hebben verhuurd voor opslag. Van de illegale stookactiviteiten zou hij niets geweten hebben. De stokerij kon per dag 800 liter alcohol van 97 procent pro duceren. De douane heeft twee dagen nodig gehad voor het de monteren en afvoeren van de in stallaties. K.t wegens vroegere smokkel- activiteiten een goede bekende van de politie, weigert de naam van de tweede man te noemen. Hij beweert zeifs dat hij de sto kerij alleen bediende. Iedereen mocht dan giste ren het genoegen smaken ter gelegenheid van' die zonnige, vrije Pinksterdag in een file te staan op weg naar zijn picknick-plaats, ons riep he laas weer de bittere plicht. En daarom moesten we wel enige tijd op de terrassen verwijlen om professioneel te bekijken hoe Rotterdam Pro motion tot nu toe had ge werkt. Helaas was het alle maal niet om over naar huis te schrijven. De sprits was taai, de koffie lauw en de promotie bleek met betrek king tot de binnenstad nog niet erg geholpen te hebben. Zelfs het café van oud- voetballer Jan was bijna leeg en de weinige mensen, die er zaten, praatten over niets an ders dan de snor van ober Dick, die ineens verdwenen was met het oog op zün toe komstige vakantie in een twcc-pcrsoonstent in Borger (Drente). Gelukkig vermeldde de Rotterdamse agenda wel acti viteit in een van de zalen van Engels- Daar was een mun. tenbeurs van de Nederlandse Vereniging „De Verzame laar", een groep nobeïe lïe- den, die haar vrije tijd voor namelijk opoffert om het ver zamelen te stimuleren van aanstekers, bierviltjes, drank etiketten, fossielen, lucifers doosjes, mineralen, poststuk ken, schelpen, servetten, si. garettenmerken, sluitzegels en sigarenbandjés- En in dit geval dus munten. Het werd een leerzame middag. Terwijl de numista- ten in grote getale voorby- schuifelden langs de meest uiteenlopende munten uit voorbije tijdperken, schetste het bestuur van de organise rende Rotterdamse afdeling ons de niet geringe perikelen, die cr voor de vereniging vastzitten aan het vergaren van hedendaagse valuta. Het was zelfs kantje boord ge weest, zo vernamen we van voorzitter Van Os, penning meester Meijer en secretaris Bot, of de hele vereniging was erdoor op de fles ge weest. Met ijzeren volharding was evenwel doorgezet. Niet voor niets hebben de meeste mun ten nu eenmaal de hoopge vende tekst „God zij met ons" op de rand staan en verder bleek de sociale taak van doorslaggevend belangeen miljoen Nederlanders blijkt geobsedeerd te zijn door gul dens en knaken uit groot moeders tijd, maar men weet niet waar men die moet rul len of krijgen. Vandaar. Edoch. Nog maar net was ons uitgelegd* dat de vereni ging het mooie doel had „meer belangstelling te kwe ken voor deze nuttige en kulturele vorm van vrije tijdsbesteding en de verza melaars met raad en daad terzijde staan," of een vrou welijke numismaat stevende op het bestuur af met de me dedeling, dat ze was getild. Dat ze zogezegd voor een piek uit 1910 tweehonderd gulden had moeten neertel len, maar dat deze curiosi teit by nadere' beschouwing vals was. We moeten zeggen: de zaak werd kordaat aan gepakt en ten overstaan van de gehele vereniging werd de verkoper in dc rode konen gezet. „Dit is nu de afschuweiyke kant van zo'n beurs," ver zuchtte daarna het bestuur handenwringend. „Wc zetten het zo mooi op, maar er ko men steeds meer valse mun ten. Nul er almaar meer mensen belangstelling krij gen voor muntenverzamelin gen stygt het aantal valse duiten evenredig. En cr zijn weinig verzamelaars, die het verschil goed kunnen bekij ken. Nu hebben we kunnen ingrijpen, maar Voor de volledigheid voe gen we hier nog aan toe, dat elke tweede dinsdagavond van de maand in het Beurs gebouw in Rotterdam een ruilbeurs gehouden wordt. Meneer Robijns, wat is vol gens u het toppunt van in spraak Daar is een goed voorbeeld vap te geven een werkne mer vraagt aan zijn werkge ver, hoe laat het is. De werkgever houdt zijn onder geschikte zijn horloge onder de neus cn zegthet is drie uur, ben je het daarmee ROTTERDAM Uit de Nieu we Maas in Rotterdam heeft de rivierpolitie gisteravond het lijk opgehaald van de 38-jarige los werkman H. Charles, die aan dc Veerhaven woonde. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 33-jiyige R. B. uit Gorcum heeft zondag middag zijn 31-jarige vrouw viermaal met een mes in de buik gestoken. De man reed haar ver volgens zelf naar het ziekenhuis in Gorcum, waar een spoedope ratie haar leven redde. De steekpartij speelde zich af aan de Brede Hiiledijk in Rot terdam in de auto van het echt paar, dat nazie had. Toen de man dreigde zijn vrouw neer te ste ken, vluchtten de twee dochter tjes van acht en tien jaar, die achter in de auto zaten, naar bui ten. In de Paul Xrugerstraat klampten zij twee politieagenten aan. Toen deze met de meisjes meegingen bleek het drama zich al voltrokken tc hebben. De man was met zijn hevig bloedende vrouw op weg naar Gorcum. 's Avonds heeft de Gor- cumse politie hem in zijn woning gearresteerd, waarna de man is opgesloten in Botterdam. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM De pas ge trouwde mevrouw Faber-Dob- beiman heeft gisteren al haar huwelijkscadeaus, totale waarde zesduizend gulden, geschonken aan het Leger des Heils. Het geid komt ter beschikking van het tweede internationale team van het Leger, dat binnenkort voor maatschappelijke en medi sche hulpverlening naar Bang ladesh vertrekt. Mevr. Faber, die gevraagd had alle trouwcadeaus in geid tc mogen ontvangen, overhandigde het bedrag giste ren tijdens de jaarlijkse trefdag van het Leger des Heils in de Expohal in Hilversum. EINDHOVEN De 10-jarige Harry AVolters te Eindhoven Is zondag om het leven gekomen toen hij onder een instortende schoorsteen bedolven werd. Zijn 6-jarig zusje Gerda werd levens gevaarlijk gewond. De twee kinderen waren aan het spelen op de daken van siooppanden aan de Woenselse- straat. Ze wilden het lood tus sen de schoorsteen en een tus senmuur uithalen. A

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1