I Raad op hoop van zegenakkoord Gebr. de Veld Watersporters willen in Korte Haven Bijdorp bang voor ongeval in bouwput Het ding van Bolmers Gebruik water- geld voor Spoorbaanstraat" m Raads- ivlammet|es(2) 5? 95 Portefeuille gestolen uit scheepsliut Dolle stier PASFOTO'S OVERHAUL'S Tweemaal over kop met auto T.V, DEFECT m Noordoostenwind hindert duiven VAN LOENEN jonge mode BRUIDSBOEKETTEN oio J|ej Collé: De flat aa.i het i" Krgyennansplein komt zeker (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Onder lief motto op hoop van zegen' [is de gemeenteraad gisteravond akkoord gegaan met liet [voorstel de flat aan het Herman Heijermansplein in te [richten als service-flat voor bejaarden. De titel van Heijer- jroans' toneelstuk drukt precies het latente gevoel van on behagen van de raadsleden over het plan uit. De fracties liieten duidelijk weten hel maar "zo zo" te vinden dat er onvoldoende gegevens beschikbaar zijn over de behoefte jan de bejaarden aan een serviceflat. Wij helpen U direct (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM "Het is een godsschandaal. Ik ,zie hier door de bomen het bos niet meer. Wat hier te doen is aan onderhoud, is onvoorstelbaar. Ongelooflijk",-zucht haven- schipper J. M. Linden van de Jachtclub Schiedam. Hij is 't voor de -volle honderd percent eens met het PCG-raadslid P. Poot. Deze wees maandagavond in de raad nog eens en passant op de treurige situatie van de Schie- damse jachthaven, aan de Maasboulevard' onder de rook van Tankercleaning. Oliestank StliilSi (Van een onzer) verslaggevers SCHIEDAM Hst staat er:' het ijzeren ding van Bolmers. Op een betonnen voetstuk voor de nieuwe flats aan de 's Gravelandse- weg is het kortgeleden neergezet. Geschilderd in hippe kleuren en zo be werkt dat niemand zich kan bezeren aan scherpe of uitstekende onderdelen. Wethouder Bolmers vond de oude machine enige tijd geleden in één van de Schiedamse molens. En kreeg toen de inval het te bewaren voor Schiedam. Als aandenken aan rroe ge 1. Klaar terwijl U wacht FOTO v. VUUREN Let op het juiste adres HOOGSTRAAT 104-106 SCHIEDAM (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De wijkvereniging Bijdorp heeft al een bestemming voor de besteding van haar deel van de water miljoenen bedacht. Met dat geld moet de gemeente, volgens de wijkvereniging, de Spoorbaanstraat kopen van de hui dige particuliere eigenaar. Als de straat eenmaal gemeen telijk bezit is, moet de gemeente de straat in even goede staat brengen als de andere straten in Bijdorp. Automatisch Abonnementsgeld Betalen Spuitbussen in 550 autokleuren LEDERWAREN hoogstraat 84-86 Schiedam, tel. 268981 „CORONA" /I J*-*! 's I p\ ■V WOENSDAG 27 JUNI 1973 HET VRIJE VOLK PAG'NA IS UMK Ufc iton icu". i va,. bij - ?eft ort. ck->| V, "è-j 1 Op" BU WW be- Bejaarden in flat Heijermansplein 'Voor mij staat vast dat er in Schiedam behoefte bestaat aan jen servicefiat voor bejaarden. Ik kan dat niet aantonen met keiharde cijfers, maar hij komt vol', verzekerde wethouder Eef Collé. Zijn woorden konden de raadsleden niet overtuigen. De torenflat aan het lierman Heijermansplein m Groenoord staat at enige'maanden kant en klaar te wachten op bewoners. Elke maand leegstand kost de gemeente tachtigduizend gulden. De tweelingflat aan het. Van Beethovenplein is ook nog niet vol. De oorzaak is de schrikba rend hoge huur, die voor de 160 appartementen moet worden neergeteld. Mede naar aanlei ding van de ervaringen bij de verhuur/, van de woningen aan het Van'4 Beethovenplein heeft het gemeentebestuur onderzocht, of het wenselijk is de tweede to renflat geschikt te maken voor bejaardenhuisvesting. In verband daarmee is tijdens de onlangs georganiseerde kijk dagen een bliksemenquête ge houden. Daaruit is gebleken dat 211 bejaarden interesse hebben in een woning aan het Heijer mansplein. Ook de uitslag van de enquête bevredigde de raads leden niet helemaal. Het zat Anita Dirkzwager (WD) hoog dat de Sociale Ad vies Commissie niet vooraf vol doende op de hoogte is gesteld van alle mogelijkheden tot be jaardenhuisvesting in de toren flat. Voigens haar had dc SAC eerst een gegrond advies over het voorstel moeten uitbrengen, voordat het plan door de ge meenteraad was besproken. Al met al voor haar genoeg reden een voorstel tot aanhouding te ondersteunen van de PCG-er Roel van Raalte. De meerderheid van de ge meenteraad zag aanhouding ech ter niet zitten. Het voorstel werd met 24 tegen vijf stemmen ver worpen. Het collegevoorstel werd toen, na twee en een half uur heen en weer gepraat, 'op hoop van zegen' aanvaard. Wethouder Collé kan nu met een gerust hart op vakantie gaan. Maandagavond moest hij z'n vakantie een dag uitstellen omdat de gemeenteraad geen tijd meer had die avond zijn voor stel over de torenflat aan het Heijermansplein te behandelen. (Van een onzer verslagge vers) I SCHIEDAM De Schie- damss gemeenteraad heeft de vakantie-feestneus opge zet. Elf maanden praten zit ten erop, één maand luieren en uitrusten van het politie ke gebabbel, ligt in het ver schiet. Een tiental raadsle den bad de vergadering van gisteravond niet eens afge- nccht. En was reeds afge reisd. Wat ze misliepen, was alleen de 30 gulden prescn- tic-geld. En het weer uit zonderlijk kort-geknipte kapsel van de burgemeester. 9 Bijna vanzelfsprekend wel aanwezig was Jur Mefjer, een jongen van 23 die zo langzamerhand op een soort schaduw-raadslid be gint te lijken. Sinds 1570, vertelde hij ons gisteravond, heeft hij bijna geen raads vergadering overgeslagen. Met hem. hadden overigens maar negen andere Schie- 1 dammers - de moeite geno men om gisteravond te ko men luisteren. 9 Mevrouw Anita Dirk zwager, onlangs uitgeroepen tot het aantrekkelijkste raadslid, vindt deze door de pers uitgereikte onderschei ding, best leuk. Minder leuk vindt ze. dat we onlangs in de vlammetjes schreven, dat we haar in mei voor het eerst in de raad hoorden praten. Het was volgens haar de tweede of derde keer al... Dat is na een goe de, nu dus weer een slechte beurt. 9 Wethouder Collé die vandaag op vakantie is ge gaan naar Frankrijk, zoekt naar een beheerder en een assistent. Voor de Heijer- mans-torenflat-voor-bejaar den in Groenoord. Zjjn ge dachte gaat uit naar een echtpaar, waarvan man en vrouw in de verpleging zijn geweest, llun inslag moet beslist sociaal zijn. Nog een aanvulling op de vlammetjes van gisteren. We vinden liet vreemd dat de linkse fracties eergister avond in de raad als één front achter het college van B. en W. gingen staan. Dat gebeurde bij de behandeling van bet voorstel over de be steding van de watcrmiljoe- nen. in mei lieten de linkse jongens het college nog in de steek, toen dat met pre cies dezelfde yoorstcllen van eergisteren kwam. Wat blijkt nu... de linkse fracties hebben vorige weck donderdag op een strikt ver trouwelijke vergadering be sloten, als één man achter »et college te gaan staan. Daarmee zijn dan wel de onlangs ge uit te duidelijke wensen van de PvdA-leden- vergadering onder tafel te recht gekomen. Het aardige is .dat- de PvdA-raads fractie vrijdagavond in het openbaar met diezelfde ledenvergadering gaat pra ten over de wensen van de leden met betrekking tot de binnenstadsplannen. U be- grijpt het al: dat wordt storm. 9 Rietje Taverne van de ■v'P heeft iets bijzonders gedaan. Ze heeft de commu nistische wethouder Eef Collé-een complimentje ge- f>eyen> Het betrof diens zeer Volledige voorlichting aan bejaarde gegadigden, die lbn wezen kijken in dc flat aan bet Heijermansplein. Evt. vooraf prijsopgave :*hiups| St. Lidulnastraat, 78 a 14^J Schiedam ipssgj Telefoon «10—26 86 38 ->y Off. Philips dealer Stinkende jachthaven n godsschandaal \"ï,-n jvA. SCHIEDAM De bouwput van het nieuwe rioolgemaal in Blijdorp vormt een gevaar voor de Bijdorpse jeugd. De wijkver eniging Bijdorp wil, de gemeente vragen de put zo snel mogelijk te dichten om ongelukken te vermijden. „Kilndem en vooral de aller kleinsten kunnen in de put val len, waar nu ook nog water in staat. Zonder hulp van anderen kunnen ze er niet uitklimmen. Een zeer gevaarlijke situatie", aldus de wijkvereniging. De verdere nasleep die door de aanleg van het hoofdriool in Bijdorp is veroorzaakt, zit de wijkvereniging ook niet lekker. Zo vraagt de wijkvereniging zich af waarom het bouwterrein nog niet is geëgaliseerd en be plant. Dit is volgens de wijkver eniging een kleine moeite voor de gemeente. Tankercleaning. Dat woord slaat bij havenschipper Linden een golf van emotie los. Onver sneden bootwerkerstaai welt hem daarbij spontaan naar de lippen. Een schreeuwend schan daal", noemt hij de aanwezig heid van dit scheep/schoon maakbedrijf bij „zijn" haven. Havenschipper Linden: „Het was hier maandagavond alweer raak. Ik zit hier in een woon boot en toen kwamen er twee grote boten binnen. Ze trokken alle olie omhoog. In een mum van tijd was het water bedekt met een vieze olielaag. Tja... die jachthaven is hier goed gepro jecteerd". Op eigen kosten heeft de jacht haven al eens laten baggeren. Maar veel rendement heeft dat niet opgeleverd. „Bij laag water zitten de mensen hier ,zo aan de grond. Zondagavond kwam er nog een man binnen met een gloednieuw scheepje. Het was gelijk trekken en sleuren gebla zen..." De entree van de jachthaven vindt de heer Linden, een aan fluiting. „Het is nogal mooi... zo. vlak naast Europoort waar de zakenlieden van Schiedam ko men", schampert hij. Tegen de olie is men in het verleden al meermalen ten strij de getrokken. Dit omdat Tan- kercieaning-directeur Winters tevens voorzitter van de Jach- thaven-Schiedam is. Maar het heeft allemaal „geen donder" uitgericht. Havenschipper Linden besluit: „We liggen hier met drie jacht- veremgmgen. Maar het is bij al lemaal hetzelfde. Een ontzettend smerige troep. Wc hebben hier nachten dat er niet door kunnen slaoen". Van gemeentezijde is over een aantal maanden vrijwel zeker enig soelaas te verwachten. Niet voor de jachthaven aan de Maasboulevard weliswaar, maar voor de watersporters die nog geen eigen ligplaats hebben.- Uit de watermiljoenen zal tvveeêneenhalve ton worden vrijgemaakt voor de aanleg van een nieuwe jachthaven. Eén van de ideeën die hiervoor in krin gen van watersporters gelan ceerd wordt, is deze aan te leg gen in de Korte Haven, in het hart van de binnenstad. Een ha ven hier zou de levendigheid van het stadshart en de midden stand in de omgeving zeer ten goede komen. SCHIEDAM De 41-jarige scheepsbouwer K. M. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een portefeuille met ƒ700 erin. De portefeuille is ge stolen uit een hut in het Griekse motorschip Vasilos.' R., dat bij de werf De Nieuwe Waterweg ligt. De Zweedse kok B. A. is uit zijn hut een tasje met 250 Zweedse Kronen kwijtgeraakt, De kronen werden gestolen van het Zweedse schip Daltic Wasa, dat ook bij de scheepswerf Nieuwe Waterweg ligt. ROTTERDAM Een losge broken dolle stier heeft gisteren voor paniek gezorgd in de stad. Het dier ontsnapte op de Vee markt en werd na een wilde tocht door het noordelijke stads deel neergeschoten. Twee politiemannen velden de stier op de Gordelweg nadat het dier een paar collega's en vee handelaren had aangevallen. Even tevoren was de stier er nog in geslaagd het Noorderkanaal over te zwemmen. Het dode dier is naar 'het abattoir ge bracht. Tot nu toe ontbreekt alles aan het goede onderhoud van de Spoorbaanstraat. De straat is verzakt en niet geasfalteerd. De gemeente kan er niets aan doen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door een strakke noordoostenwind hebben de duiven die deelnamen aan een nationale wedvlucht vanuit het Franse Chateauroux, een af stand van 600 km., veel last ge had om terug in Nederland te komen. Bij de postduivenvereni ging Schiedam die met 120 dui ven deelnam, won de heer J. Doejaaren de eerste prijs. De duiven werden om 05.20 gelost; de eersteSchiedamse duif was er om 16.45 uur. FIETSEN (Jivcr-.e -.oorlen MELCHERS Schiedam Singel 4 - Tel 267544 ibijRott dijk) (achter C Al Betalingdesgeuenu in oectieg OOK. VOOR REPARATIES Cnro-incatvso is dc eenvoudig ste en meest efficiënte beta lingswijze. Vraag'een machtigingsformu lier aart Abonnemcntcn'afdc- ItngHetVrijcVolkr, Antwoordnummer 1579 Rotterdam (gêêii'posizegel plakken'.)- VOOR AUTOLAKKEN DAM 41-45 SCHIEDAM TELEFOON 26.61.92 Voor V primo lederwaren luxe tassen - sjaals hondschoenen paraplu's byouierie - geschenkartikelen Mgr. Nolenslaon 842 Schiedam. Tel. 702668 v Ook voor 1 o. klas V scheonroporatie omdat de straat van een parti culier is. Dit is gebleken naar veel speurwerk van de wijkver eniging, voor wie de slechte toe stand van de Spoorbaanstraat al heel lang een doom in het oog is. De wijkvereniging signaleert, dat de bewoners van de Spoor baanstraat de conditie van hun straat niet langer nemen. Een paar bewoners" hebben besloten geen belastingen meer te beta len. omdat hun geld niet voor hun straat wordt gebruikt. De wijkvereniging geeft deze „op standige" Bijdorpers groot ge lijk. BLOEMSIERKUNST J. Krabbendam Schiedam Hoogstraat 75 - Td. 266118 Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De 19-jarige automobilist T.A.S. is gisteren avond op de Nolenslaan twee maal met zijn auto over de kop geslagen. De bestuurder liep daarbij inwendige kneuzingen op. Na onderzoek in het ge meenteziekenhuis is hij naar huis teruggebracht. De automo bilist raakte in de flauwe bocht van de Nolenslaan door onbe kende oorzaak de macht over het stuur kwijt. Zijn auto werd total loss verklaard. A j-& -

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1