GOUDSBLOEM GEDUPEERD DOOR DIEFSTAL Oplevering over twee maanden PTT bekijkt brievenbussen Bedrijfs leider v. d. Endt: Apetrots f Eén keer post per dag voor heel Schiedam i t i A MT WESTEN eroorzaker aanrijding gearresteerd Benzine bi geiserstart fiks brand je Inbraak in Jan Ligthartschool Geen voorrang: man op auto (5JT3J vanderwaal Vlotte herbouw Kapotte vingers voor bestellers Cl Lassie liep los Bromfietser dood scHiEnnM Fietsers gewond Tour van Drie Truien bij de vleet in PAGINA 11 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Half september kunnen de huurders van het in aanbouw zijnde winkelpand aan de Hoogstraat hun gang gaan met het inrichten van hun kale winkels. Het nu nog in de steigers staande gebouw wordt over twee maan den door de bouwer opgeleverd. In september kunnen de nieuwe winkels worden ingericht. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij een inbraak in mouterij De Goudsbloem aan de Sint Annazusterstraat, bij de Noordvest, is gereedschap ter waarde van zestig gul den gestolen. De politie heeft de daders (jongetjes van twaalf jaar) in de kraag gegrepen. Vijf van de gesto len hamers zijn nu weer te ruggegeven aan de Stich ting De Goudsbloem. Voor het bikken zijn hamers nodig Propvolle brievenbussenergernis voor PTT-bestellers (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Twee ambtenaren van de PTT zijn kort geleden op pad geweest om te kijken of de Schiedamse brievenbussen voldoen aan de wettelijke voorschriften. PTT-directeur Van Broekhoven zegt dat naar aanleiding van kranteberichten dat door heel ons land drie miljoen brievenbussen te klein of te smal zijn. hakkenbar sctawwmattós tömt iw/iji ia wadd -of -wüiMt! Defft (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Eurotax- bedrijfsleider J. van der Endt jr. is er rotsvast van overtuigd. Hij kan z'n borst nat maken de komende we ken. Want het gaat druk worden. Honderden men sen worden verwacht. Chauffeurs die met hun vrouwen komen kijken, vaste klanten van Eurotax die nieuwsgierig zijn, en andere taxi-ondernemers die komen „spioneren" hoe Eurotax' nieuwbouw in de Schiedamse 's Graveland- sepolder er nu uitziet. De verrassende achtergevel van het nieuwe Eurotax-complex in de 's-Gravelandsepolder SCHIEDAM Voor de feestdagen in december zal in heel Schiedam de post nog maar één keer per dag besteld worden. Vorige week hebb ende wijken Nieuwland en Kethel als eersten in Schiedam al kennis gemaakt met het nieu we systeem. De ervaringen die de PTT-Schiedam daarmee heeft op gedaan, zijn over het algemeen positief geweest. „We heb ben maar weinig klachten binnengekregen, Het is rustig verlopen. Intern zijn er wel wat problemen, want de men sen zijn uiteindelijk jaren gewend geweest aan het twee- bestellingen-systeem", aldus Schiedams PTT-directeur A. C. van Broekhoven. Voor al uw verüehtlng-stereo-app. kleurea-T.V. PASFOTO'S Direct klaar DINSDAG 17 JULI 1973 HET VRIJE VOLK Winkels Hoogstraat rot endeels verhuurd De verhuurder Polman Developments in Amsterdam ziet die opleveringsdatum wel ritten: „Het bikt nu misschien wel dat het niet op tijd klaar komt., maar het zal best luk ken. U moet niet vergeten, dat winkels kaal worden opgeleverd. De winkêliers moeten zelf voor de verdere aankleding en in richting zorgen, tedere soort winkel stelt toch andere eisen. Meestal duurt de inrichting nog wel een maand of twee." Moeite heeft de verhuur van de nieuwe winkels ln de Schie- damse Hoogstraat niet gekost. Een woordvoerder van Polman: „De belangstelling ls enorm. Er komen bedrijven van naam, dat trekt natuurlijk. Of ik de na men bekend kan maken weet ik niet. Is dat wel in het be lang van de winkeliers? Ik kan BOO®® in eik geval wel zeggen dat er er een bekende Rotterdamse radiozaak komt. Verder een.fo tozaak. een cafetaria en een luxe-fiulshoudelijke artikelen- winkel. Vijfzesde van de be- kbare ruimte is nu ver- ïrd. De rest komt wel, dat weet ik zeker."' Omdat één bedrijf een optie heeft laten vervallen, heeft Pol man moeten adverteren, „Er zijn niet zo veel reacties op die advertentie binnengekomen. Maar dat komt door de vakan- tietijd. De middenstand van Schiedam heeft echt wel be hoefte ar,n nieuwe winkels", aldus de Polman-vertegen woordiger en hij gaat verder: „Vooral een bepaald soort winkels kan voor de status niet in een oud pandje zitten. Nie mand koopt een dure hi-fi stereo installatie graag in een oud winkeltje. Het is natuurlijk jammer oude pandjes af. te breken, want ze geven wel sfeer. Maar dat soort winkel tjes zijn weer geknipt voor een. een boetiek of zoiets." De toekomst van het Schic- damse stadshart ziet Polman echt wel rooskleurig in: „Er kunnen grote bedrijven komen, in combinatie met kleine spe- ciaalzaakjes. Dat Is Ideaal." Door deze inbraak is de Stich ting Goudsbloem gedupeerd. De Stichting knapt voor eigen reke ning de oude mouterij op Het gereedschap, dat daarbij wordt gebruikt, is grotendeels privé eigendom van de jongelui die dag irt dag uit muren staan te bikken in de mouterij. Eén van de jongens die vaak in de Goudsbloem aan het werk is noemt de inbraak een „verve lende zaak". Hij zegt: „We kun nen wel doorwerken. We hebben wel meer hamers. Maar er zijn bijvoorbeeld ook staalborsteis verdwenen. Nu zijn we gedwon gen zelf nieuwe te kopen. Dat is financieel nadelig, omdat we al les zelf moeten betalen. De lig- ging van de mouterii is natuur lijk ook ongunstig. Het iï. er s avonds heel donker en stil. We hebben geprobeerd alles zoveel mogelijk af te dichten, maar de inbrekers hadden toch een zwakke plek gevonden. Het is jammer, maar we gaan gewoon door „In Schiedam zitten we nog midden in de inventarisatie-pe riode. Maar ik heb de indruk dat we niet beter of slechter zijn dan elders in ons land", zo luidt de verklaring van Schiedam's PTT-directeur Van Broekhoven. De PTT-directeur geeft toe dat er, soms klachten van bestel lers binnenkomen over propvolle brievenbussen, waardoor de post er niet. meer bij kan. Het meren deel -van deze klachten betreft woningen in de oude wijken. Het-is wel voorgekomen dat ostbestellers verwondingen op liepen: doordat hun hand bleef steken in een klemmende brie venbus. „Dat komt voor bij bus sen die met een veer zijn uitge rust. Maar over het algemeen hebben onze mensen wel leren leven met goede en slechte brie venbussen". zegt de heer Van Broekhoven. Volgens hem is de brievenbussen-situatie in de nieuwe wijken van Schiedam het best geregeld. Sinds een aantal jaren stuurt de PTT aan alle woningbouwon dernemingen foldermateriaal toe over de tuiste maten van brie venbussen. Verklarende tekenin gen worden bijgeleverd. Het nieuwste plan van de PTT is ook portiekwoningen te gaan voorzien van buitenbussen, net als bij adressen waar de woning te ver van de weg afstaat. De overschakeling op deze buitenbussen is in sommige Ne derlandse gemeenten inmiddels in volle gang. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de Burge meester Knappert!aan heeft de -olitie vrijdagmiddag een loslo pende hond aangetroffen Het mer is naar het asiel aan de Smt -innazusterstraat gebracht. Het is een lassie-hond van ongeveer een jaar oud. (Van een onzer verslaggevers) BERGSCHENHOEK De 71-jarige bromfietser A. A. A. Rikkens uit Bergschenhoek is gisteren bij het oversteken van een voorrangsweg in zijn woon plaats door en vrachtauto over reden Hij was op slag dood. - „Vjr BANKETBAKKERIJ ST. U DU IN AST RAAT 49 TIL 24.79.16. SCMIIOAM. DelfgauwsawagiB Schiedam Rattordernsedljktan der» Haag Partderpaaeage ib Eurotax nu in 'mooiste' nieuwbouw van Schiedam Zelf vindt bedrijfsleider Van der Endt z'n schepping (hij heeft een zeer grote inbreng bij z'n architect gehad iets uitzonderlijks. Kwalificaties als „Geweldig" en „Magnifiek" wellen hem daarbij spontaan op uit de borst. Architecto nisch, zo beklemtoont hij, zo'n beetje het mooiste pand dat er m Schiedam staat. Zeker wat de hier aangewezen nieuw bouw betreft, vindt Van der Endt. Dat het er in de praktijk al lemaal ook zo fraai uit zou gaan zien, had overigens oijna niemand verwacht. Bedrijfslei der Van der Endt: „Ik zag de voorgaande maanden alleen maar sombere gezichten. En voor mezeld had ik dan ook de instelling ingenomen: hei is toch nooit goed. Maar over het algemeen zijn ze het er nu wei mee eens, dat het een erg goed gebouw is." Allermooiste constructie vindt bedrijfsleider Van der SS» Endt de entree van het nieuwe we gebouw: een uit-ae-gevel- sprlngend portaal, dat gedeel telijk boven de straat hangt. Door deze speelse constructie kijkt men van binnenuit een onverwacht mooi uitzicht op het buitengebeuren in de polder Ook van buitenaf is het zwe vende portaal een aangename verrassing voor diegene, die gewend is aan de fantasieloze haleomplex in het sm'okeloze Industriegebied op Schiedam's noordelijkste polderterrein. Trots ook is de heer Van der Endt op de muren van zijn nieuwbouw. Ze zijn opgetrok ken uit bruinachtig mangaan- steen met vrij brede voegla- gen. „We hebben die stenen gevonden, na omzwervingen die ons zelfs m Beigie brach ten, bij een klem bedrijf m Breda Met die brede voegla- gen is het overigens nog moei lijk geweest. Metselaars zijn gewend om bepaalde hoeveel heden specie te smeren. Nu moesten steeds ïers meer op de troffel doen. En dat was even wennen. We hebben die men sen ook nog meegenomen naar Breda om eens te zien hoe een muur met dat soort stenen daar gemetseld was". Gisteren is de administratie en de boekhouding van Euro tax (200 man personeel en 107 wagens) overgegaan naar het rueuwe pand aan de 's-Grave- landseweg. Deze week wordt de garage, de benzinepomp en de eiketronische wasstraat („De eerste elektrdnische in Nederland. Hij is ook voor particuliere auto's", zegt de heer Van der Endt) in bedrijf gesteld. Om iedereen die genteres- seerd is in Eurotax de kans te geven het nieuwe bednjf te be kijken, worden m augustus en kele open dagen georganiseerd. Bedrijfsle.der Van der Endt tot besluit: Ik ben verschrik kelijk blij dat de nieuwbouw nu klaar is. We zijn een vol ccntinu-bed-ijf dat 24 uur draait en tot nu toe zaten we gedecentraliseerd, verspreid dus over vijf vestigingen hier in Schiedam. Dat is ontzettend moeilijk werken Vandaar dit broodnodige project dat om ongeveer 1.4 miljoen gulden heeft gekost". (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De 24-jarige B. H. L. is tijdens het weekeinde door de politie aangehouden, omdat hij na een aanrijding op de Nieuwe Maasstraat was door gereden. Bij z'n arrestatie ver zette de man zich fel, Hij is in gesloten in het hoofdbureau van politie en heeft een bekeuring gekregen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In het huis van de familie A. I. aan het Groene Wegje is zondagmiddag brand uitgebroken. De heer I. was met benzine bezig vlak bij de bran dende geiser. Het flesje benzine ontplofte plotseling. Hij gooide het brandende flesje naar buiten en bluste de gordijnen die ook in vlam waren geraakt. Buiten zette de benzine het schuurtje achter het huis in lichterlaaie. De inmiddels gear riveerde brandweer had het vuur met een mevelstraal snel onder controle. Het schuurtje brandde af. maar de schade is gering om dat er alleen rommel lag opge slagen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de Jan Ligt hartschool aan de Jan Ostf.de- laan is gisteren ingebroken. Een koffiezetapparaat ter waarde van 75, een t- visie en een radio zijn verdv, n (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Van Haareniaan is gistermiddag de 35jarige monteur R. S. met zijn bromfiets op een auto ge botst, Hij liep daardoor een ge kneusd been op, dat Ut) m het gemeenteziekenhuis heeft laten behandelen. De bromfietser ver oorzaakte het ongeluk zelf door dat hij geen voorrang verleende aan een auto die werd bestuurd door de 71-jarige G.J.A. Bedrijven die door de over stap na; de eenmaaldaagse postbestelling vinden dat ze hun brieven niet vroeg genoeg meer in de bus krijgen, kunnen een eigen postbus krijgen in een van de wijkpostkantoren Sinds de overschakeling naar hel nieuwe systeem hebben daarvan maar elf bedrijven gebruik gemaakt. Zes xn Nieuwland en vijf in Ke thel. „En dat terwijl we in elk van de twee wijkkantoren hon derd postbusnummers beschik baar hebben." aldus directeur Van Broekhoven. Hij voegt er desgevraagd aan toe dat hij vanuit het publiek eigenlijk ook maar weinig klach ten op bet nieuwe systeem had verwacht. „Men heeft het meer over het duurder-worden van het porto en de mindere service van de PTT. Maar niet ever het wegvallen van de tweede bestel ling" verklaart de heer Van Broekhoven. Tot nu toe Is in Nederland al 85 percent van alle gemeenten overgegaan op het één-bestcl- ling-per-dag-systeem. Schiedam volgt als één van de laatste plaatsen. Mwnw» 5*. tel. 26.77J» Metnrlaadplein 57, teL 79.1L68 trouwreportages, zwart-wit of kleur Foto-optiek Rembrandtlaan 83, Schiedaw telefoon 26.43 74. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Na een fron tale botsing op het fietspad langs de Dr. Zamenhoffstraat zijn de negenjarige fietser Rob Holthui- ze„ en de twintigjarige H. Triel zondag met een hersenschudding in het Gemeenteziekenhuis op genomen. De botsing ontstond doordat de fietser m de verkeer de richting op op het fietspad reed. De bromfietser zag hem plotseling, maar kon hem toen niet meer ontwijken- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De herbouw van de Mytylschool aan de Gor- clelweg in Rotterdam, die begin juni door brand werd verwoest, loopt zo voorspoedig dat deze week al een begin gemaakt kon worden met het plaatsen van de gevelpuien. Hoewel men enige tijd voor :gt op het herbouwchema, blijft de streeftijd voor ingebruikne ming van het pand half swptem'ocr. jon- OOSTVOORN E De gensronde Tour van Drie van het recreatiecentrum Krufeünger Gors draalt op volle kracht, en de erw-truien vlieger van de een naar de ander. Wlm Ver- waayen (ploeg Van Nelle) rijdt nu in de gele, de groene is voor Serge Swörtens, de oranje voor Jan Houwencel en de regen boogtrui (voor de sportiefste enner) hangt om de schouders van Hans Triewenner. Camping II won de achtervolging. Vandaag bezoekt de karavaan o.rr het verpleeghuis in Den Briel, waar de patiënten bloe men krijgen.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1