Vroeg verkiezingsstunt]e an DS'70 Bolmers krijgt bijstand uit onverwachte hoek Geluid verspreid door sterke wind w Bus om de noord isoleert Kerkweg Stichting Goudsbloem houdt open huis I I Lezers service WEDVLUCHT Dieven rukken telefoon van muur ïüaverjascompetitie start Schie-da miners oefenen gjTQvanderwaal Inbraak bij loodgieter mm® rREKVOGÈLS VERDIENEN 1EDAILLES IN 4-DAAGSE Macht over stuur kwijtgeraakt Bromfiets ontmanteld Inbraak in wasserette Gewond op kermis Auto gestolen KETHEL 'A, 1. Ramen dicht voor de Kermis 2. Geluidsinstallaties op kermis misschien te hard ii (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De gehori'gheid van de nieuwste flat aan het Bachplein begint de bewoners meer en meer te ergeren. Sommigen zijn al in de pen geklommen voor een klachtenbrief aan de huisbaas, de woningbouwver eniging Volkshuisvesting. De klagers zijn nu nog extra opgeschrikt door publicaties over de verzakking van een identieke flat in Maassluis. Ze vrezen dat de toene mende gehorigheid en de kieren in de vloeren in ver band staan met de verzakking van hun flatgebouw. De gehorige flats aan het Bachplein. Schiedam PASFOTO'S Direct klaar ■ij. DINSDAG 7 AUGUSTUS 1973 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM DS '70-Schie- dam, ee* partij die niet in de Sehiedamse gemeenteraad ver tegenwoordigd is, werpt zich op als beschermer van wethou der Bolmers en zijn binnen- stadsplannen. Naar aanleiding van de on langs gerezen zware kritiek van de werkgroep Schiedam en de twee PvdA/PPR-com- missies, waarin met een aantal van Bolmers' voornemens de vloer wordt aangeveegd, wijst DS'70 erop dat „door een over dosis aan inspraak rond het bmnenstadsplan de besluitvor ming vertragend gaat werken". „Wij hebben er van onze kant behoefte aan", aldus DS '70 in een brief aan de Sehie damse gemeenteraad, „om de wethouder voor Stadsontwik keling te complimenteeren voor het belangrijke stuk werk, dat hij en zijn medewer kers hebben verricht in het belang van onze gemeente". DS'70 die toegeeft op onder delen van het bestemmings plan ook wel op- en aanmer kingen te hebben, zegt het jammer te vmden dat de PvdA-wethouder Bolmers „uit zijn eigen partij maar weinig waardering voor zijn werk on dervindt". Ook vindt deze par tij het niet terecht dat de PvdA-fractie door middel van de eindrapporten van de twee PvdA/PPR-commissies bindende instructies krijgt voor de stemming in de raad over de binnenstadsplannen, straks in september of oktober. Dat een actiegroep als de werkgroep Schiedam en pres siegroepen als de beide PvdA/- PPR-commissies de socialisti sche fractie kennelijk de wet voorschrijven, vindt DS'70 „een kwalijke zaak". Reële raadsleden hebben het alge meen belang te dienen en zelf standig beslissingen te nemen", aldus de aanhangers van Drees junior, die anderzijds van me ning zijn dat de wensen van deze groepen „wel in de be sluitvorming betrokken dienen te worden". In de brief aan de gemeen teraad zegt DS'70 erop te ho pen, dat de gemeenteraad in september of oktober een juis te beslissing zal nemen „los van elke invloed van buitenaf en objectief". De DS '70-ers benadrukken verder het on juist te vinden dat raadsleden zitting nemen in actie-" en pressiegroepen, zoals van die binnenstad. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij een in braak in een levensmiddelen zaak aan de Mgr. Nolenslaan is het afgelopen weekeinde voor tweehonderd gulden aan wissel geld gestolen uit de kassa en verdwenen een portefeuille met honderd* gulden en drie gouden ringen/tfr waarde van 280 gul den. Beenbrekers kwamen bin nen door aan de achterzijde een ruit stuk te slaan. Ook il? ingebroken in een siga renwinkel aan het Broersvest. Uit de étalage en het magazijn werd £ek grote hoeveelheid aan stekers gestolen, 300 pakjes siga retten én 75 gulden aan klein geld. Dè dieven rukten ook de telefoon'van de muur. (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het afgelopen weekeinde is ingebroken bij een loodgietërsbedrijf aan.de West- molenstfèat. Uit een geldkistje is 25 gulden aan kleingeld mee genomen: De dieven vernielden een deurruit om in het pand te komen. C'm won enden hebben V ê&.ïSiUAï AWS-37 van last kermis (Van een' onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Driehonderd jonge postduiven van de post duivenvereniging Schiedamheb- jben in het afgelopen- weekeinde: .een wedvlucht van 242 kilometer e vlogen. Ze werden in de Fran ce plaats^ St. Quentin- gelost om jtwïntig thinuten over zeven. De jmelste duif (eigenaar J." Triel) arriveerde om een minuut voor tien alweer in Schiedam. De xaagste duif kwam om veertig [over tien op het thuishonk aan. SCHIEinif Broersvest 58, let 26.77,18 Nieufflandplein 57, te!, 70.11.60 .Voor al uw s-;fl!chtïn;stereo-app, klenren-T.V. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door de sterke wind van de afgelopen dagen hebben delen van het Singel kwartier zwaar te lijden onder geluidsoverlast. De hinder is afkomstig van de geluidsinstal laties op het kermisterrein aan het EmmapIein. Buurtbewoners die de gewoonte hebben vroeg naar bed te gaan, moeten alle ramen hermetisch sluiten in een poging om de slaap te kunnen vatten. Ande ren brengen de avonden bij kennissen door om de zware geluidshinder te ontlopen. Mevrouw Mulder uit de Villa straat zei ons gisteren: „Het is door die hevige wind wel erger dan de vorige keren. Het is echt hinderlijk, vooral als je gaat slapen. Maarja.het is. 31 maar* een week, eri' dat valt weer mee". Een bewoonster van de Oostsin gel: „Vooral zaterdag heb ik het hier slecht gehad. Je kon letterlijk horen wat er door die megafoons gezegd werd. Ik wii het niet overdrijven, maar het is irriterend, zeker 's avonds. Ik vind het niet prettig dat de kermis op die plaats staat". Bij de politie waren, voorzover men kon nagaan, gisteren nog geen klachten binnengekomen. Hoofdinspecteur Willems van Beveren: „Ik heb het idee dat die sterke wind inderdaad de oorzaak van de overlast is". Hij beloofde er iemand op uit te zullen sturen voor nadere con trole van de sterkte van de ge luidsinstallaties. IPS (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM KVF-raadslid Lansbergen wil in de bres sprin gen voor een aantal oudere be komst van de „bus om de KVP-er is bang, dat met de komst van de „bus om ee noord", de route van lijn 53 over de Kerkweg komt te vervallen. Dat zit Lansbergen niet lekker. Hij wil aan het eind van deze week hierover schriftelijke vra gen stellen aan het gemeentebe stuur. 1 .ansbergen verklaart: „Het gaat mij vooral om de ouden van-dagen aan de Kerkweg. Het zijn er misschien maar vijftien, maar juist zij zitten zonder bus helemaal geïsoleerd. Ze fietsen niet meer en hebben geen auto. Voor de dichtsbijzijnde bushalte moeten ze straks de hele Kerk weg uitlopen, dat is wel een ki lometer". Het raadslid is zich er heel goed van bewust, dat een extra lijn over de Kerkweg onrenda bel is, zodra de bus om de noord eenmaal rijdt. Hij heeft er ook geen bezwaar tegen dat voor deze extra service aan de Kerk- weg-bewoners uit de gemeente kas moet worden geput. „Desnoods wordt het een bus, die maar eens in de twee uur rijdt, dat is dan met erg. Maar ik vind, dat je, als je voor openbaar vervoer zorgt, voor iedereen goed openbaar vervoer moet maken. Straks vallen die mensen aan de Kerkweg uit de boot, dat wil ik niet. Misschien is er met de RET iets te rege len." De bus om de Noord gaat 20 oktober rijden. Daarmee komt bus 53 die nu het centrum en Schiedam-Noord verbindt, te vervallen. De nieuwe bus, lijn 52, rijdt van het Sehiedamse station, via het centrum naar Groenoord en dan naar Vlaar- dingen Holy en het centrum van de buurstad. De komst van de nieuwe bus heeft heel wat voe ten in de aarde gehad, maar de meeste bewoners wan Schie- dam-Noord zijn er erg mee in hun schik. De Sehiedamse en Vlaardingse ziekenhuizen wor den'met bus 52 veel makkelijker te bereiken. (Van*een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Stichting a Goudsbloem wil alle Schie- dammers in contact brengen met een uniek stukje oude stad. Elk weekeinde is het voortaan in de mouterij aan de Sint Anna'zus- lerstraat 'open huis'. Iedereen kan binnenwandelen en kijken hoe een groep jonge mensen werkt aan le restauratie van de historische mouterij. De Stichting Goudsbloem streeft ernaar het gebouw te be houden door de sloop te voorko men. Zaterdag en zondag zijn de jongeren van negen tot zes uur in de mouterij aan het werk. (Van een onzer verslaggeefsters) I SCHIEDAM De klaverjas- vereniging Ons Genoegen West start donderdag 9 augustus met de najaarscompetitie. Elke don derdag worden 3 keer tweedui zend punten gespeeld. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom in de koffiekamer van gebouw Ar cade aan de Lange Haven. De klaverjasavonden beginnen om half acht. SCHIEDAM De damclub Schiedam gaat voor het begin "an de competitie een tweetal oefenwedstrijden spelen. In 'wartslufs in de provincie Jverijssel tegen de damclub -^triuis, komende zaterdag en 'Gaardingen tegen de Vlaar dïngse Damvereniging op vrijdag 17 augustus. De Zwartsluizers komen twee klassen hoger uit dan de Sehie damse vereniging. Tegen de Vlaardingse Damvereniging hebben de Schiedammers met wisselend succes al eens een paar maal geoefend. (Van een onzer verslaggeef sters) SCHIEDAM De leden van je wandelsportvereniging De trekvogels hebben meegedaan an de jeugdvierdaagse fn Bre- Alle vijfentwintig deelne- Pnebben ha afloop een me- laiUe in ontvangst kunnen ne men. De Trekvogels hebben in een boerderij in Bave! geslapen en gingen met een speciale 'wandelbus' elke dag naar Bre da. De 25 junioren en aspiranten van de Trekvogels hebben het tijdens de vierdaagse zo naar hun zin gehad, dat ze volgend jaar weer willen meedoen. II siorigl leid Bachpleinflats speelt I ewoners ernstig parten Een van de Bachplein-bewo- ners heeft in een brief in het wijkblad Groenoord Akkoor den uiting gegeven aan zijn ongerustheid over de toestand: „Door de knallen en andere hinderlijke geluiden die ik in mijn flat hoor, is er een lichtje gaan branden. Ik vraag mij af of deze flats wel eens op ver zakkingen worden gecontro leerd. Een telefoontje naar Volkshuisvesting leverde niets op. Daar vond men de controle een taak van de Woningdienst en zei men dat er geen klach ten waren van de bewoners. Voor de huren die wij betalen moeet je op je tenen lopen en zachtjes praten. We horen bi] de buren de wasmachine en de telefoon en soms ook gewone gesprekken", zegt de brief schrijver en vraagt dan: „T'en we hier pas kwomen wonen, was het hier erg stil. Kunnen wa wel vertrouwen op een controlerende taak van de gemeente?" In het wijkblad haakt een andere bewoner, J. van Scha- verbeke, hierop in. Ook hij wordt dagelijks „getracteerd op papegaaigekrijs, hondege- biaf en radio- en televisiela- waai". Maar hij is het niet met de eerste briefschrijver eens wat ^.betreft de verzakking. Volgens hem zijn de flats al vanaf het begin erg gehorig geweest. Zijn mening wordt gedeeld door de heer Van der Voet, die ook in de vijfde Bachpleinflat woont: „Ik hoor weieens een knalletje, maar.daar maak ik me niet zo ongerust over. Wel ben ik blij dat ik in Schiedam ben gaan wonen. Ik kon inder tijd ook in Maassluis terecht en nu lees ik dat de helft van de bewoners van die flat heb ben moeten verhuizen.... De gehorigheid ligt volgens mij aan de verwarmingsbuizen, die geleiden het geluid. Er is niets aan de hand als iemand ge woon een radio aanzet, maar als die toevallig bij een ver warmingsbuis staat kunnen de buren meegenieten." I '*;-v Politie, Lange Nleuwstraat 153, telefoon 26 07 60 of 26 46 66 (alarm) Brandweer, Singel Sla, tel. 363573, Apotheekhulp, tel. 234918. Centrale Meld- en Kegelkamer tan Rijnmond over stank, vuile lucht etc C10 - 150000. Gemeenteziekenhuis: Scnie- 3am. Burgemeester Knappert- laan 25 telefoon 269126. Zaad 1 30 tot. 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas 1.30 tot 3 00 uur en 7 tot 8.30 uur KraamafdeUng 1.30 tot 2 30 uur en 7 tot 7 30 uur. Dr. Xoletstichtmg, Stadl-ou- derslaan 98, Schiedam, telefoon 260080, Derde klas 1,30 tot 2 uur er. 7 tot 7.30 en tweede klas ïdjo tot 2.30 er, van 7 tot s uur Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur. Kinderafdeling: zon dag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1J30 tot 2 uur. Maandag en donderdag van 6 tot 6.30 uur. Belangrijke adressen en tele- 'oonnuratners: Klachtennummer Het Vrije Volk, Witte de Withstraat 25. Rotterdam telef. 147400, Hoos- Straat 76, telefoon 268798. VW, Proveniershuis. Over- ichiesestraat 1, tel 266000. Stichting Centrale Hulpdienst, telefoon 34603<*. Gemeentel.jke Sociale Dienst, Broersveld 144, tel 264816 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van Slmgelandtstraat 25. Vlaardin- gen, tel. 705300. Afdeling Plantsoenen, Fok- kerstraat 33. tel 154605 en 709807. Afdeling Riolering en bestra ting, Jan van Riebeeckweg 32, tel. 377300. Gemeentearchief, Oude Kerk hof 5. tel 366727. Gemeentelijke Technische Be drijven, Dwarsstraat 42, teL 264930. Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting, Westmolenstraat 26. tel. 267756 Retnigmgs- en ontsmettings- dtenst, Buitenhavenweg 154. tel. 264895 Algemene Begraafplaats, Laan van Spiertngshoek. tel. 721222. Afdeling Technische Werk plaats, Singel te'. 268280. Stichting hulp aan buitenland- tPlefoon 351993, se werknemers. Binnensingel 39. Actie Moeders voor Moeders. Diepenbrockstraat 8. te!. 70 26 46. Stadskantoor. Emmastraat 1. Telefoon 260500 voor de ge meentelijke afdelingen: Onder wijs. Gemeentewerken, Woning- dienst. Accountantsdienst en Bedrljfs-Economische dienst. SCHIEDAM -Door een plot selinge lekke 'achterband op de Zo omweg is de motorrijder J. J. B. P. (28 jaar) de macht over het stuur van zijn motor kwijtge raakt en gevallen. Hij en zijn passagiere M. J. V. smakten op de weg. Ze liepen schaaf- en snijwonden op; de passagiere zo ernstig dat ze in het Gemeente ziekenhuis moest worden opge nomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de kelder van zijn woning aan de Jan Oudegeeststraat trof de Schie dammer J. K. zijn bromfiets aan in een vrijwel geheel ontmantel de staat. Verdwenen waren oa.: de tank, de duo-zit, twee zij kastjes, het spatbord, de kop lamp, de kilometerteller en een accu. De man heeft aangifte ge daan. SCHIEDAM Bij een inbraak in een wasserette aan de Diesel straat is uit de kassa 50 gulden gestolen. De dieven drongen bin nen via een bovenlicht boven de voordeur. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De veertienja rige Jeanette van G. uit de Beijerlandselaan heeft gister middag op de kermis haar benen verwond bij de bewegende trap pen in het lunapark. Ze werd onmiddellnk door een EHBO'er verzorgd. Later in het Noletzie- kenhuis kon de diepe vlees wond verder worden behandeld. SCHIEDAM De auto van de heer E. W. B. is gisteren gesto len. terwijl hij op het parkeer terrein aan de 's-Gravenlandse- weg stond. Het was een Austin Mini 14-41 PP, trouwreportages, zwart-wit of kleur Foto-optiek

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1