en Green River succesvol slot op voor behoud van r I Oude schedels onder Mathenesserschool Schiedam griepprik Gevecht aan waterkant Pleidooi voor nieuwe halte Schiedam-korfbal boekt grote zege IK il Orgelspel in Julianakerk HET VRIJE VOLK Don Quishpcking in het Zoldertheater (Van een onzer verslaggeefsters) ^SCHIEDAM Met de voorstelling van Dok', Quishocking in het Zolder? theater in de Teerstoof èn het optreden van de Green River Jazzband in de Plan tage is het tweede Schiedam' Festival' ten einde- gekomen. Niet de hele culturele week is-' zo'n onverdeeld -succes geworden als rit: cabaret- voorstelling zaterdagavond. Bij de dagelijkse evenemen ten in de Plantage en het Passagetheater bleven vele stoelen onbezet.- Maar des ondanks gaat organisator Ruud Pillard in januari weer beginnen met de voorberei dingen voor het derde Schie dam Festival. Auto in brand Brand bij roeiers (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM 'Een persoonlijke actie van de Kethelaars zou Helpen om het stadhuisje te behouden. Daarom, be- Avoners van Kethel sla de handen ineen en doe er >wat aan!'Met deze woorden tracht de redactie van het wijk- blad Groenoord Akkoorden de bewoners van Schiedam- Noord op te zwepen tot nog.meer. actie voor het behoud van het historische raadhuis in Kethel, dat essentieel is voor de hele dorpskern. il&èf-ï GOED GEKLEED Windóot -Uouie - Kethel: nu nog sfeervol Gestolen broek MAANDAG 3 SEPTEMBER 1973 PAGINA 9 Hij kan de minimale belang stelling voor de culturele week wel een beetje verklaren: „Maandagavond was de laatste keér Peyton Place dus kwam er niemand. De openluchtfilm was aardig bezet. Ook bij de drum bands'was veel publiek. Maar ik snap niet dat er in het passage theater zo weinig mensen waren toen de Dutch Swing College band speelde. Ze gaven daarna een concert In Rotterdam, dat helemaal uitverkocht was." Maar doorgaan doet Ruud Pil lard, directeur van de Schie damse Gemeenschap, wel. Hij zegt: „In welk vat we het vol- gend jaar zullen gieten, weet ,ik .nogniet. Misschien kunnen', we De Green River Jazzband in de Plantage het .in de weekeinden proberen. Maar ik geloof wel dat ik moet doorgaan met iets te organiseren in augustus. Hot weer heeft steeds meegewerkt. Niemand kan ons nu trouwens verwijten dat we niets organiseren. Er ko men nu weinig mensen, maar wij doen in elkgeval wat." Met de voorstelling van Don Quishocking opende het Zolder theater in de Teerstoof het tweede seizoen. De theatercom missie is er dik tevreden mee. Het was een uitverkochte zaal die zaterdag genoot van het op treden van de bekende cabaret groep. Ook was de commissie er mee in zijn sas,, dat de subsi dieaanvraag door de gemeente raad is goedgekeurd. Zelfs burgemeester Roelfsema was met zijn vrouw naar het Zoldertheater getogen om met eigen, ogen te bekijken aan welk fenomeen de raad donderdag- avond geld heeft toegekend. Tussen de anderen heeft ook hij gezellig zitten lachen om de grappen en grollen van de vijf leden van Don Quishocking. Met de subsidie .achter de hand blikt het Zoldertheater een goede toekomst tegemoet. Nu al zijn de kaarten voor het optre den van Dimitri van Toren, zo goed als uitverkocht. Ook heb ben een paar enthousiastelingen al geprobeerd, vast kaarten te kopen voro de voorstelling van N'eerlands Hoop. „Maar we be ginnen pas twee weken vante- voren met reserveren", glunder de een van de leden van de theatercommissie blij. SG-directeur Ruud Pillard stond er een beetje sip bij te kijken. Hij wenste dat Don Quishocking in het grotere Pas sagetheater was opgetreden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De auto van de 37-jarige 'elektrotechnicus D. J. Zevenhuizen, uit Spijkenissc, is vrijdag op rijksweg 19 in brand gevlogen. De achterkant en de motor van de auto brandde ge heel uit. De Vlaardingse brand weer doofde het vuur. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Een houten kee-t aan de Havenstraat, in gebruik bij de roeiersvereniging FIOS, is zaterdag gedeeltelijk uitgebrand. De keuken en de inboedel van de keet gingen verloren. De brandweer bluste het vuur met drie stralen. De politie vermoedt dat de brand is veroorzaakt door een inbreker. DOOR HERENCONFECTIE Mgr. Nolansloan 600 Schiedam Winkelcentrum "De Ketel Rotterdam Zoetermeer Volgens het wijkblad staat het hele dorp nu bijna op zijn ach terste benen door de komende sloop van hët oude stadhuisje. „In alle harten leeft de hoop dat de sloop kan worden tegenge houden", aldus het blad. „Een deel van de oude dorps kern kan ten offer vallen aan nieuwbouw. Maar wij weten al-' len dat dit meestal geen ver fraaiing betekent." Het sfeervolle verdwijnt, en het sfeerloze komt er voor in de plaats", aldus de wijkvereniging, „wij staan ach ter u e^L ook wij hebben ons al tot het gemeentebestuur gewend, maar het is wellicht nodig om nog meer van u te laten horen." De wijkvereniging besluit de oproep tot actie met de opmer king aan het adres van de ge meenteraad: „Laat wat zinvol is en wat traditie heeft niet zonder meer verloren gaan. Dat is het wat wij nadrukkelijk vragen van u, gemeenteraad van Schie dam". (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Tussen de res ten van de Mathenesserschool adn de Laan zijn de slopers ge stuit op oude menselijke sche dels en botten. Eind vorige week troffen de slopers zeven schedels Op deze plaats toerden de cmieuze vondsten gedaan. aan. Onmiddellijk is het sloop werk'gestopt en zijn deskundi gen van het gemeentearchief op geroepen. Zij zijn helemaal niet zo ver baasd over de vondst. De heer Van Es van het archief zegt: „Het is vrij bekend, dat op de plaats van de Mathenesserschool vroeger een kerkhof was gele gen. Het was een uitbreiding van het Oud-Kerkhof bij de Grote Kerk. Het kerkhof deed dienst van 1770 - 1828; Uit die tijd dateren de schedels dus." Plet is niet voor het eerst, dat bij de Mathenesserschool mense lijke resten worden gevonden. Volgens de heer Van Es vonden de leerlingen van de school bij het spelen wel vaker oude bot ten in de zandbak op het school plein. Iemand van de Algemene Be graafplaats zorgt voor het oprui men van de schedels en botten. Daarna gaat do sloop van het oude schoolgebouw door het sloopbedrijf De Waard door. De Mathenesserschool moet verdwijnen in verband met de realisering van het bestem mingsplan voor de binnenstad. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De' Schiedam mers kunnen' op woensdag 19 en 'zaterdag 22 september een griep vaccinatie krijgen. Volgende week doet de Kruisraad over de inenting uitvoerige mededelin gen. De vaccinatiemogelijkheden worden ook bekend gemaakt via affiches bij artsen en apotheken. De mensen, die op medische indicatie een vaccinatie nodig hebben, worden dringend ver zocht nu al bij hun huisarts een verklaring daarvoor aan te vra gen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Toen de 22- jarige drukker. J. v. d. V. van nacht met zijn meisje aan de Buitenhaveriweg in zijn auto wil de stappen, bleken er al enige buitenlanders in zijn auto te zit ten, De buitenlanders, twee Fran sen en een Bulgaar, wilden de. autobezitter in- het water duwen toen er een gevecht ontstond. Het meisje waarschuwde de po litie. Bij aankomst van de agen ten bleken de buitenlanders ge vlucht te zijn. Twee van hen la gen onder een vrachtwagen, een derde was op het terrein van de Glasfabriek ontkomen. Ook de portemonnaie van Van der V. is onder een auto aangetroffen, evenals de bagage van de bui tenlanders. De drie buittenlanders zijn in gesloten in het hoofdbureau van politie. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Ongeveer op deze plaats wil de wijkvereni ging Groenoord graag een bus halte zien. Volgens de vereni ging verdient een tijdelijke hal te op de noodweg achter het Bachplein, bij de Heijermansflat, aanbeveling voor de bewoners van torenflat. „In de wintermaanden zal het voor de bejaarde bewoners van de torenflat een groot gemak zijn om daar in de bus te kun nen stappen. Ook voor de bewo ners van Woudhoek-Zuid. De halte aan de Zwaluwenlaan be tekent straks voor deze mensen toch een fikse wandeling", pleit de wijkvereniging. De bejaarden trekken in de cember in de flat aan het Her man Heijermansplein. Tegen die tijd hoopt de gemeente de flat helemaal te hebben aangepast voor het gebruik van de oude ren. Er komt een huismeester en er wordt een alarminstallatie aangebracht. Voor een apparte ment aan het Heijermansplein hebben zich ruim tweehonderd bejaarden opgegeven, terwijl er 160 flats beschikbaar zijn. (Van onze sportredactie)' SCHIEDAM De Schiedamse korfbalclubs zijn met wisselend succes van start gegaan. Schie dam behaalde tegen Hou Stand een 9—2 overwinning. Ook ODI kwam tot winst. Vitesse werd met 41 teruggewezen. Succes liet het er tegen Hoogvliet bij zitten. Met niet minder dan 11—7 had Succes het nakijken, Schiedam sloot ccn goede eer ste helft af met een 2—0 voor sprong door treffers van Freek Veer en Chris N'iehot. Na de hervatting kwam de Schiedamse doelpuntenmachine pas goed op gang en zonder moeite werd een 92 stand bereikt. Succes keek al snel tegen een 2—0 achterstand aan. Via 21 door Rob Bons werd het na de hervatting nog wel 5—4, maar toen ging Hoogvliet goed door. De 11—7 stand werd tevens dc eindstand. ODI had even tijd nodig om op gang to komen. Toen het eenmaal zover was, werd Vitesse onder de voet gelopen. Pas' bij 4G in het voordeel van de Schiedammers kor. Vitesse te- gen.iCM'en. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de Juliana kerk. aan de Burgemeester Knappertlaan speelt op 15 sep tember de organist Piet van. Eg- mond. Iedereen kan komen luis teren naar zijn orgelspel. Het concert begint om acht uur. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Omdat hij zich verdacht ophield bij een auto in de Alfons Arienstraat. is de 22- jarige N.K- aangehouden door de politie. Hij bleek een broek onder zijn kleren te hebben ver stopt die hij uit de auto had ge stolen.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1