I DS'70 vreest hoge tarieven op buslijn 52 Drumbands strijden voor vijftiende keer Gebogen stoepen ep plein '40-'45 Sparen? Nu nóg aantrekkelijkerbij Bank Mees Hope Bank Mees &Hope nv Jongen kneust voet bij aanrijding 15.11,22 mm Met auto deur geramd Diefstal bij VV V-kantoor Grammofoon gestolen EXCURSIE DOOR HEEMTUIN (Van een onzer verslag geefsters) SCHIEDAM Schie dams' eerste full-time so ciaal raadsman, Hans Suy- ling, is gearriveerd. Hij heeft gisteren zijn intrek kunnen nemen in zijn "eigen' honk voor de ko mende maanden: het oude GTB-bijkantoor aan de Broersvest. Deze kale ruimte is weinig representatief voor Schiedams sociale raadsman Hans Suyling. Maar hij heeft ten minste al een eigen 'honk' Opruiming De Europaboulevard is klaar. De verbindingsweg tussen Schiedam-Noord en Vlaardin- gen-Noord ligt te wachten op de komstvan de nieuwe buslijn 52. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Voor de vijftiende keer wordt morgen in" de Schiedamse Plantage het jaarlijkse drumbandconcours gehouden. Voor deelname aan het concours hebben zich weer veel bands uit de omgeving ingeschreven. Iedereen kan gratis naar de verrichtingen, van de drumbands komen kijken en luisteren. li Arbeiders bezig met het aanbrengen van leiconstukken op het Plein '40'45. Discriminatie Spaardeposito opzegging 1 maand Tennijnspaardeposito opzegging 3 maanden Tennijnspaar deposito opzegging 6 maanden Termijnspaar deposito opzegging 12maanden Termijnspaardeposito 24 maanden vast Termijnspaardeposito 3 jaar vast Termijnspaardeposito 4 jaar vast Termijnspaar deposito 5 jaar vast scKiEnnii Voor al uw verliehting-stereo-app. kleuren-T.V. Hoe beter U de advertenties leest, hoe beter U slaagt bij het inkopen doen. VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1973 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 Schiedams sociaal H Het gebouw wachtte hem niet bepaald kant-en-klaar ingericht op. Hij zit er tussen de achter gebleven GTB-spullen aan een tafeltje met een draagbare schrijfmachine. Maar z«n uit- uitgangspositie is in elk geval al beter dan van zijn 'wegbereider' Cor Bijl. Suyling heeft het ge bouw de komende maanden voor zich alleen, terwijl Bijl zich te vreden moest stellen met een plaatsje achter de GTB-uitstal- Iingen. Definitief is de vestiging van Se raadsman aan de Broersvest niet. Ook dit pand moet in de nabije toekomst plaats maken voor de Hema. Hans Suyling hoopt toch nog minstens een jaar aan de Broers vest te kunnen doorbrengen. Maar hij vreest, dat de gemeente niet zo bereid zal zijn veel geld te steken in de aankleding en inrichting van het nu kale kan toor. Suyling is het eens met de conclusies van zijn voorganger Cor Bijl: het kantoor van een sociaal raadsman moet represen tatief zijn, met minstens een wachtkamer en een geluiddichte spreekkamer. „Het gebeurt toch wel, dat er mensen persoonlijke problemen komen uitpraten. De wachtenden hoeven die niet te horen", meent Hans Suyling. Hij ziet het er van komen, dat hij zich moet verzoenen met een door glaswanden gescheiden.kan- toortje achterin het gebouw. „De gemeente heeft er natuurlijk geenizin in een muur midden in het kantoor neer te zetten, als het hier binnenkort toch tegen de grond gaat", aldus de nieuwe raadsman. raadsr aan .v -% v 4 y- o y**-' >;v-v<v Hij heeft al wel kunnen bedin gen, dat de losse rommel van de GTB wordt opgeruimd vóór hij vanmorgen z'n eerste spreekuur aan de Broersvest houdt Ook heeft hij gistermorgen arbeiders van Gemeentewerken aan de gang gezien met het repareren van een. lekke leiding. Hij heeft nog net kunnen voor komen dat de "telefoon van de GTB werd afgesloten. Nu kan hij over een eigen telefoon be schikken, al staat het toestel er gens in een hoekje op de grond, ver van zijr glazen hokje van daan. Hans Suyling is op 1 augustus in dienst getreden. De eerste maand heeft hij gebruikt om zich in te werken in de Schie- damse problematiek. De ver vanger van Cor Bijl, de heer Hemmes, nam de spreekuren waar. Samen met Hemmes houdt Hans Suyling deze week zijn eerste spreekuren. Daarna gaat hij zelfstandig aan de slag. Suyling gaat het pionierswerk van Cor Bijl uitbreiden. Cor Bijl heeft een jaar op proef in Schie dam gezeten, als' part-time kracht. Zijn eindrapport was gunstig genoeg om de gemeente ertoe te bewegen een full-time raadsman aan te stellen. Suyling is van plan het aantal spreekuren te vergroten. Hij wil behalve in Groenoord en het centrum ook wekelijks in het dienstencentrum aan de Nieuwe Damlaan en in de'Gorzen zitting gaan houden. Daar kan elke Schiedammer gratis om advies aankloppen. Advies op bijna elk sociaal vlak: van belastingzaken tot huisvestingsproblemen. Om zoveel mogelijk Schiedam mers op zijn aanwezigheid attent tê maken wil Hans Suyling op z'n kantoor aan de Broersvest ook nog een grotere aankondi- - ging maken met de woorden: „Hier zit de sociaal- raadsman". V.»s De bands komen in verschil lende afdelingen uit. Er wordt een loopmars en een stilstaand werk uitgevoerd. Een deskundi ge jury beqordeelt de resultaten en beslist wie in de prijzen valt. Voor elke afdeling zijn drie prij zen beschikbaar. De jeugdcorp- sen en de tamboer-maitres wor den apart beoordeeld. Het con cours begint om een uur en duurt tot na het defilee om vijf uur door. Om vier uur neemt burge meester Eoelfsema het défilé van alle deelnemers af. De bands lopen tijdens het defilee over de Lange Nieuwstraat. Er wordt ook een speciale de- fileerprijs en majorettepnjs uit gereikt. 'Voor-elke afdeling is een wis selbeker beschikbaar. Deze wordt uitgereikt aan het corps dat in zijn afdeling het hoogste aantal houden, als de beker drie maal eerste pnjs wordt toegekend. Een corps mag de wisselbeker houden, als de beker dria maal achter elkaar is gewonnen of vijf keer in het geheel. Er doen morgen 25 drumbands aan het concours mee, waarvan de Rijnmondband buiten mede dinging. De wisselbekerhouders van vorig jaar zijn, bij de juni oren, „Jong Rijnmond", tweede afdeling „Oranje Nassau" uit Den Haag, Uitmuntendheid „Wilton Fijenoord" en bij de superieuren „Juliana" uit 's-Gra- vendeel. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Voor de eer ste keer gaat de gemeente Schiedam, de zogenaamde 'Lei- con-stukken* gebruiken op het kruispunt Van riaarenlaan/ 's, Gravenlandseweg. Dit zijn gebogen stoepranden van on geveer twintig centimeter hoog, die de autowielen wat zachter in de juiste koers ge leiden dan de bekende rechte stoepranden. De gemeente ge bruikt de leiconstukken voor namelijk om de kruising vi sueel overzichtelijker te ma ken. De vroegere groenstroken zijn verdwenen, waardoor de overgangen tussen het trottoir, fietspad en middenberm on duidelijker zijn geworden. Ais proef gaat de gemeente de rechte stoepranden nu ver vangen door witgeverfde lei constukken. De stukken grond achter de nieuwe gebogen stoepranden worden opge hoogd en als plateaus dlchtge- straat. Dit gebeurt in de ko mende weken op alle hoeken en middenbermen. Het karwei neemt ongeveer dria weken in beslag. Het verkeer zal er weinig hinder van ondervin den. Maar automobilisten moeten er rekening mee hou den dat voor de uitvoering van het werk een werkstrook van ongeveer een meter in beslag wordt genomen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De elfjarige Mario Boom is gisteren by het oversteken van de Viaardinger- dyk aangereden door de 22-ja- rige kelner J. L. van A. uit Nu- mansdorp. De jongens kneusde zijn linkervoet. Hij werd door de GG en GD ter plaatse behandeld. Volgens omstanders zullen aan de Viaardingerdijk ter hoogte van de Wilhelminaflat nu wel meer ongelukken gebeuren. We gens werkzaamheden aan het rijwielpad ligt langs dg dijk een hoop zand waar vaak kinderen spelen. Ze steken vaak plotseling de weg over om in het nabijge legen pompstation snoep te ko pen. De politie raadt de ouders aan voorzichtig te zijn en hun kinderen op het gsvaar te wij zen. (Van 'een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het Schie damse afdelingsbestuur van DS'70 vreest dat de EET de langverwachte „bus om de noord" als buitenlijn gaat beschouwen. Dit betekent een strop voor de houders van! abonnementen. Zij kun nen met hun week-, maand- ef jaarabonnement niet met bus 52 meerijden, omdat die kaarten slechts gelden voor een stadslijn. De hieuwe bus maakt in ok tober de eerste rit van het Schie- danise station, via Groenoord en •Roly naar Vlaardingen. Het be stuur van DS'70 schrijft dit aan Qe gemeenteraad. In de brief zegt de partij te hopen, dat de tarieven van de nieuwe bus in oe komende besprekingen met de RET onderwerp van gesprek tullen uitmaken. „Wij willen u attenderen op de tariefstelling, die voor zover ons bekend nog niet vaststaat", schrijft DS'70. „De RET heeft namelijk de neiging om elke lijn met bestemming Vlaardingen als "buitenlijn" te beschouwen, waarvoor speciale hogere tarie ven gelden. Wij vrezen dan ook dat de nieuwe buslijn als buiten lijn zal worden aangemerkt." Volgens DS '70 heeft dit geen consequenties voor de houders van losse plaatsbewijzen of een rittenkaart, als deze passagiers maar binnen de nog nader vast te stellen sectiegrens blijven. „Anders wordt het echter voor houders van toonkaarten. Deze passagiers zouden geen gebruik meer van de nieuwe lijn mogen maken met hun abonne ment. Als voorbaat haalt DS'70 de gang van zaken op lijn 57 en 59 aan. „Wij vinden dit onjuist, een discriminatie tegenover onze burgers die toonkaarten bezit ten. DS '70 weet dat de RET worstelt met tekorten, maar kan zich niet aan de indruk ont trekken dat de RET altijd ge makshalve naar een middel grijpt om de tekorten te dekken: tariefsverhogingen, waardoor de burgers steeds meer moeten be talen", zo stellen de Schiedam se democratische socialisten. Zij schrijven dat ze ervan overtuigd zijn dat met een serieuze aan pak de abnormaal hoge tarie ven tot redelijke proporties kun nen worden teruggebracht. „Het wordt ons inziens nu eens hoog tijd, dat de RET de hand in eigen boezem gaat ste ken en bekijkt of er met flink bezuinigd kan worden. Het be drijf moet grondig worden door gelicht om zo tot een gezonde exploitatieopzet te komen. Daar van zullen ook de Schiedammers profiteren, die dan geen onbil lijke tariefsverhogingen meer opgediend krijgen die te wijten zijn aan een gebrek van effi ciency bij de RET", aldus DS '70. (Van eer\ onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Alle natuur liefhebbers kunnen zaterdag morgen meegaan met een ex cursie door de heemtuin in het Beatrixpark. De excursie is ge organiseerd door de Schiedamse afdeling van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer J. C. Ka pel geeft tijdens de wandeling deskundige voorlichting over de vele zeldzame plantensoorten. Belangstellenden moeten om tien uur 's morgens aanwezig zijn op de narkeerplaats in het park aan Schiedamseweg. De KMTP organiseert deze maand ook cursusje 'kamer plantenverzorging' op de stads- kwekenj. Deze cursus begint zaterdag 29 september onder lei ding van de heer de Bruyn. Bij hem kunnen belangstellenden zich aanmelden onder nummer 15 46 05. Obligatierentc- rekening opzegging 3 maanden Percentage wordt maandelijks berekend. mx> Schiedam, Nieuwe Haven 133/hoek B.K. laan/,,, n,n ,0, Vlaardingen, Schiedamseweg 53 tel. 010 - 340 222. Botlek, Botlekwcg 113, tel 010 -16 19 88/16 11 27 Broersvest 58, tet 26.77.18 Nieuwlandplein 57, tel. 70J1.60 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Omdat hij zo druk met zijn echtgenote in ge sprek was, is de 68-jange A. J. gisteravond met zijn auto tegen een fabriekspand aan de 's-Gra- venweg opgereden. Met zijn auto ramde hij de voordeur van het pand van de Vegro. De deur werd ontzet. De bestuurder en zijn echtgenote werden niet ge wond. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Uit de kassa van het VW-kantoor in het Pro veniershuis is gisteren 500 gul den gestolen. Een balie-assisten te ontdekte de diefstal toen ze na en korte pauze weer op haar plaats terug kwam en de kassa geopend zag. Van de diefstal is aangifte gedaan bij de politie. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Uit een pand aan de Lange Achterweg, Is van nacht een grammofoon ter waar de van ƒ200 gestolen. De gedu peerde eigenaar is de 24-jarige J.L.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1