m mmmmm Wedstrijd- roosier DHS staat voor krachtproef Wilton belust op eerste punten Hans Schouten legt zich toe sprinten John van Meurs veertig jaar bij gemeente Jsfe .v - Ë'#P' l«II Geen binder Adviezen Erg bard Open huis Van slag PAGINA 17 Spirit zoals het nu is. 1 V'f - ÊX^t P«W#< §il Kees van Kralingen liggend zondag me. DHS tegen HION. Wilton krijgt het uit tegen DESV weer moeilijk Van onze sportmedewerker CARL FRIEDEL SCHIEDAM Lang wachten mag dan niet altijd aantrekkelijk zijn, wanneer je die periode van berusting gebruikt om rond je heente kijken zal je er later voordeel van hebben. Zo zou je inliet kortde situatie kunnen om schrijven waarin de hockeyvereniging „Spirit" verkeert. De bouwers werken zich in het zweet om spoedig een menw.home klaar te hebben voor de nu nog in Thurlede woonachtige en naar hernieuwing strevende hockey- cricketclub „Spirit". Andere bouwers daarentegen staan te wachten op het moment dat de hockeyers het oude sportveld verlaten. inswvifc.. üiiiiri i§plö! Het nieuwe onderkomen van Spirit, dat in recordtijd van de grond kwam. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Als de weergoden ons wat beter gezind zijn dan in het afgelopen weekeinde, dan kunnen de voet balclubs de draad weer oppakken. Dan krijgen SVDPW, GSS en het opeens weer doorgeschoten PPSC de gelegen heid hun goede posities waar te maken en met verve te verdedigen. (Van onze handbalmedewerker) SCHIEDAM Het is te hopen dat Pluvius de handbal- fes in het komende weekeinde beter gezind is dan de afge lopen zondag. Nu de zaalcompetitie zich langzaamaan weer san gaat dienen, is er maar weinig ruimte voor eventuele Inhaalprogramma's, zodat de kans groot wordt, dat de veld- ïompetitie laat zal eindigen met alle risico's van dien. Veel aandacht zal ongetwijfeld Aanstaande zondag uitgaan naar herenderby UVGDWS 2 dte 112.45 uur begint. Met slechts Dunt voorsprong gaat UVG oor in de competitie, wat geen 1 ie grote marge is. DWS ging boef van start, wat enige on- 'erwachte nederlagen tot gevolg i#ad. UVG startte goed, maar DONDERDAG 4 QlUOdCR HET VRIJE VOLK s fex s7sX~^\ s s i** toekoms is oké - Zeg maar gerust dat de Schie- damse witbroeken voor een be langrijk moment in hun nu bij na veertigjarige geschiederis staan. Het duurt niet lang meier medio september '74 (waar blijft de tijd?) of de champagne flessen. of soortelijke reservoiis i met minder edel vocht kunnen ontkurkt worden ten teken dat het karwei is volbracht, omdat -Spirit" een kostbaar en waar- tijk schitterend complex is rijk geworden waar hun hypermo derne clubhuis niet ver ver wijderd van het lieve sommetje van 200.000 gulden in gebruik kan worden genomen. Een wandeling met voorzitter Ted Janse over het „complex In wording", gelegen rond Harga bezijden de rijksweg, geeft je de zekerheid dat velen bij „Spirit" de handen uit de mouwen heb ben gestoken om alles te realise ren, velen over financiële vraagstukken hebben gediscus sieerd en men niet over een nacht ijs is gegaan om de sprong voor een nieuwe „Snirit" toe- tamst te wagen. De verhuizing van het oude veld en de niet meer zo fraaie kleedkamers naar een -schitte rend gebouw kan slechts een feest zijn. Al zal niemand ont kennen dat de verhuizing te zij ner tijd ook wat weemoed met zich mee zal brengen. Immers de mensen die de club de liefde van hun (sport-)hart hebben ge geven zuilen terugdenken aan de triomfen die op het oude, doch knusse, honk zijn gevierd en aan het hockeyleed wat er is geleden. De sport kent immers slechts vreugde en verdriet. Het mooie van de herinnering zal blijven; niemand zal echter te rug willen wanneer de ope ningsceremonie achter de rug is. Wat staat de hockey-familie te wachten, die met elan wordt ge leid door Ted Janse? Nu, vier sportvelden op royale afstand wan elkaar gelegen, zo dat de spelers weinig hinder zullen ondervinden van de ove rige activiteiten op het andere veld. Dan ligt het voorts in de bedoeling om ten minste twee tennisbanen aan te leggen waar naast men tot de realisering wil komen tot een grote speeltuin, die op warme zomerse dagen omgetoverd kan worden tot een peuterzwembad en hoopt men op het ongeveer zes hectaren grote complex een van de speel velden van verlichting te voor zien. Het clubhuis bevat een ruime kantine, die uitzicht geeft op de sportvelden, terwijl de kleedkamers (twee grote) met zes boxen gelegenheid bieden aan twaalf elftallen. Het gehele ge bouw getuigt van een ruime op zet meer krijgen om de Installatie te bedienen. „Voordat we aan het ontwer pen zijn begonnen", aldus voor zitter Ted Janse, „hebben we eerst een bezoek gebracht aan diverse clubhuizen. Inlichtingen ingewonnen bij de NSF en bij de hockeybond. De adviezen die we hebben gekregen zitten in het clubhuis verwerkt." „Spirit" krijgt in haar fraaie home echter geen aparte be stuurskamer. Waarom? Omdat dit in het hockeywereldje nu eenmaal niet gebruikelijk is. Met andere woorden: geen eli taire verhoudingen. Wat wel in een hokje zal worden geplaatst is de geluidsinstallatie, zodat on deskundige handen geen kans Vol lof is voorzitter Ted Janse over de werkgroep, die erg veel aandacht aan het project be steedt. In die werkgroep hebben zitting de heer Coevermans als bouwdirecteur, de heer Kreuger als directeur, de heer Peters als architect en de heer Siemons als financieel expert. Als belangrij ke schakel in de werkgroep is directeur-eigenaar-aannemer Van de Waal uit Vlaardmgen. Voorzitter Ted Janse over de aannemer: „We hebben een uit stekende samenwerking met hem. Hij werkt op het ogenblik erg hard om in oktober het ge heel te kunnen opleveren, waar na wij met onze eigen leden aan het afwerken kunnen beginnen om daar in mei mee gereed te zijn. Dan is het onze plicht er voor te zorgen dat alles straks tot in de puntjes is geregeld wanneer de verhuizing voor de deur staat." Voor de hockeyvereniging „Spirit" begint dan een nieuw tijdperk. Wanneer het topteam zich onder leiding van trainer Carol Smits weet te handhaven in de derde klasse (de eerste re sultaten zijn bemoedigend) staat er in de toekomst veelbelovende jeugd klaar om de eventuele opengekomen plaatsen op te vullen. Het zal met de witbroe ken waarachtig wel gaan. De toekomst is oké. Wie echter meer wil weten van de vereniging waar het ledental rond de 250 tot 300 schommelt, wordt daartoe op de zaterdagen bij „Spirit" in het sportpark Thurlede in de gele genheid gesteld. Men heeft na melijk vanaf 25 augustus iedere zaterdag „open huis" gehouden om het hockey in Schiedam een nieuwe impuls te geven. „Spirit doet aan gezinsrecrea tie en dat is mogelijk op het ruim opgezette complex. Iedere zaterdag tot 7 oktober staan be stuurders, leiders en andere werkers op Thurlede klaar om informatie te verschaffen. Men kan een gezellig babbeltje ma ken, een stick hanteren, een glaasje drinken en zich op aller lei manieren laten voorlichten omtrent de toekomst van uw dochter of zoon. HermesUVS DHS- HION EmmaSchiedam De PostduivenExcelsior MartinitM -rweboys UrsusPFC NSW—HBSS PPSCWoudrichem Groen Wit—GTB WK—Oldi SVDPW—St. Lodewijk DOZ—SFC DESV—Wilton FNC—Hoogvliet Schiedamse B.(Dilettant OdiDemos Omdat dus regen en wind een gezamenlijk hiaat in de RVB- en een groot deel van de KNVB- competitie bewerkstelligd heb ben kleefde er aan dit onge wenste vrije weeke.nd voor di verse oefenmeesters een voor deeltje. De in de eerste vier competitiewedstrijden opgelopen wonden of andere blessures konden door de gedwongen „stop" genezen. Een blik in de zondag-RVB- sector leert ons, dat SVDPW op Harga tegen St. Lodewijk duide lijk inhoud aan zijn plannen moet geven. Runner-up Demos poogt bij ODI twee winstpunten rijker te worden. Schiedamse Boys moet en kan zich herstel len van de nederlaag tegen VVOH. Dat moet dan worden rechtgetrokken tegen Diletant SFC kan, als het tenminste op schot is, uit DOZ afstraffen en wil Wilton niet langer veroor deeld worden tot een verblijf in de grijze middenmoot, dan zal het tegen DESV nog feller moe ten aanpakken. Ook voor FC Nieuwiand kan het een prettige dag worden. Via een overwin ning (thuis) op Hoogvliet nestelt de benjamin zich in de kopgroep en dat moet een prettig gevoel zijn. DRZ heeft andermaal een weekje vrij. Bij de zaterdagteams draait GSS nog altijd op volle toeren, maar ziet haar soepel draaiende motor komende zaterdag een weetje stopgezet. GTB daaren tegen heeft uit haar eerste com petitiewinst zo'n enorme kick gekregen, dat het vol vertrou wen de strijd met het Rotter damse Groen Wit aanbindt. In de derde klasse ten slotte moet WK een makkie hebben. Oldi staat in puntloze positie en een kleine overwinning wordt het daarom vast en zeker. Niemand zal het willen ont kennen; Hermes is een beetje de kluts kwijt na de openingswinst tegen Gouda. Tot twee keer toe werd de ploeg resoluut terugge wezen en vorige week gebeurde dat bijna weer en wel tegen de Zwijndrechtse equipe van Gijs Doolaard waartegen het twee seizoenen geleden twee beslis singswedstrijden moest spelen om uit te maken wie naar de eerste klas zou promoveren. Het werden toen vier gelijke spelen in één competitie en ook zondag bleven beiden zitten met een draw. Van twee kanten geen al te beste wedstrijd en wellicht dat Henk Nebbelmg en zijn manschappen dat zondag willen goed maken. Toch menen wij, dat Hermes en UVS een wed strijd zuilen spelen waarin beide ploegen geen grote risico's dur ven nemen. In de tweede klasse is er bij het lustig scorende DHS alle hoop op gevestigd dat de ploeg van Harry Bouquet de sprong naar de eerste klas gaat maken. De tot nu toe gespeelde wed strijden. droegen alle het predi kaat uitstekend. Vooral nu het treffen tegen mede-titelkandi daat op het programma staat wilden Romeijn c.s. laten zien waartoe ze in staat zijn. Schie dam incasseerde een treedje la ger zijn eerste competitieteleur- stelling waarop dit geschiedde zit het team danig dwars. Het is daarom voor het Dordtse Emma alleen maar spijtig dat het zon dag een van top tot {een geladen equipe tegenover zich krijgt. Druk telefoneren heeft Ursus vonge week geen oefenpartner opgeleverd. Voor zondag, indien de velden het toelaten, behoeft men niet zoveel moeite te doen. De wedstrijd die op het rooster prijkt gaat tegen PFC en daar zal het zich meer op concentre ren dan op andere dingen. Dik Hoogenboom. coach van M wreef zich vergenoegd in de handen toen hij de afge- ias, ng tegen Zwervers vernam. Imrt.ers, zijn ploeg kende een groot aantal Blessures en aange nomen mag worden dat hij nu, voor het duel tegen het immer lastige Merweboys, zijn selectie compleet heeft. Evenwel nog zonder zijn aanvoerder Joop Lupker, want die heeft nog één wedstrijd aan zijn broek. Hoewel het postduivenseizoen maar nauwelijks is gesloten, wacht Aad Bierhuizen en zijn mannen uitgerekend een con frontatie tegen De Postduiven. Of het evenwel betekent dat de Loosdumers zich behagelijk in hun „til" zullen nestelen is nog maar de vraag. De Postduiven verkeren in de grijze midden moot en aangenomen mag wor den dat ze erop uit vliegen om het de Schiedammers zeer lastig te maken. In de zaterdag-KNVB krijgt het ineens subliem spe lende PPSC visite van het zich dapper werende Woudrichem, terwijl HBSS zijn handen vol krijgt bij NSW. IE m, aartal, vaij, kstnu- kerstr' .Teli UDSEn? e anjjf Haart-, stil» n 10* haven kwam daarna wat in de ver drukking. We kunnen dan ook twee teams verwachten, die met veel elan de strijd zullen aan gaan, wat ongetwijfeld de nodige spanning met zich mee zal bren- gen. De dames van UVG ontvangen het Vlaardlngse Hollandiaan. Dit is een volkomen open strijd, .GAARDINGEN De Vlaar- l"gse schaatser Hans Schouten, - seizoen voor het eerst op domen In de gelederen van de gloren, gaat zich volledig toe tsen op het zuivere sprlntwerk. undanks goede prestaties in de voorafgaande jaren op middel lange afstanden valt zijn besluit te begrijpen als men zijn tijden bekijkt die hij in vorig schaats seizoen reed op de kortste af standen. Met zijn 42.1 op de vijf honderd meter gereden in Utrecht behoort hij tot de drie snelste jongens van Nederland. Om zijn training nog meer af te stemmen op de gekozen spe cialiteit traint hij r.u regelmatig samen met de Haagse sprint oudgediende Hans Kühz, die evenals Haas Schouten is opge nomen in de regioselectie west. doordat beide teams nog niet in hun oude ritme zijn gekomen. UVG heeft nogal wat moeilijk heden In de aanval, daar de juiste richting nog niet in het schot wil komen. De opbouw is uitstekend, maar daar blijft het dan ook bij. Misschien dat het in de komende strijd eindelijk meer succes zal behalen. De dames van DWS krijgen bezoek van het Rot terdamse Spartaan. De DWS- formatie draait steeds beter en is duidelijk de inzinking van vo rig seizoen te boven. Vlekkeloos is het spel nog niet, maar er wordt duidelijk hard gewerkt aan een terugkeer. Spartaan maakt momenteel een wat zwakke indruk, waar van DWS gebruik kan maken, zij het dat het "op een stevig ver weer moet rekenen van de forse! maar sportief aanpakkende Spartaan-verdediging. De heren van Wilton treden aan tegen Unitas uit Maassluis. Hier kan een interessante strijd ontstaan tussen twee gelijkwaardige te genstanders. Gezien de behaalde resultaten, mogen we conclude ren. dat de verdediging van Uni tas iets sterker is dan die van Wilton. Maar daar staat tegen over. dat de Wilton-aanval ge durfder is. waardoor het een ge lijkwaardige strijd kan zijn. Veel spanning wordt dus verwacht, met bij Wilton een kleine hoop op de eerste punten. De dames van Wilton ontvan gen het Haagse Hercules. Een niet gemakkelijke tegenstandster voor Wilton, dat vooral veel moeite zal hebben met de open verdediging van de Haagsen, die daarnaast over een wervelende aanval met een goed schot be schikken. Maar Wilton heeft weieens zwaardere zaken ge klaard. Ook in de afdelings tweede klasse dames een derby. Hier zijn het de teams van Seyila en DWS 3 die eikander treffen. Scylla voert met het Rotterdamse Roda 2 de ranglijst aan. leder met 9 uit 5. DWS 3 volgt dit tweetal met een achter stand van 3 punten. Hieruit mag Scylla niet ge- volgtrekkingen maken, dat het zondag een gemakkelijke taak zal hebben, want met speelsters als Nel Bos. Hennie Kok en Ruud van Diggelen in de forma tie, heeft DWS een geroutineerde ploeg, die niet snel te overmees teren is. De Scylla-heren gaan zondag hun geluk in Rotterdam beproeven tegen Actief 3. Als de tekenen niet bedriegen dan kan Scylla hier een ruime overwin ning behalen, maar moet dan wel waken voor zelfoverschat ting, waardoor het ln het verle den al eens de boot is ingegaan. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Gisteren heeft hy vele handen moeten schudden. John van Meurs, veertig jaar in dienst van de gemeente Schiedam als chef van de afdeling plant soenendienst. Maar John van Meurs is niet alleen de man van de rozenstruiken, de berken en ander groen dat oonze stad siert, hy is ook de man van dc voetbal velden. Onder supervisie van tuin architect Schipper had Van Meurs een groot aandeel in het tot stand komen van de sportvelden ln het Sportpark Harga en het Sportpark Thur lede. "Jammer", zegt hij, "dat we nu ai weer acht jaar stilstaan. Maar dat is mijn pakkie-an niet". John van Meurs heeft niet alleen de velden in de sportparken aangelegd, hij blijft cr sinds 1955 ook over waken. Hij doet dat als consul. Za terdags en zondags keurt hij de vqjden op hun speelbaar heid. Hij een aantal, en zijn collega Van de Marei een aan tal. Voor dag en dauw zijn bolden dan op de velden te vinden. Als bestuurder van een voet balvereniging heeft Van Meurs ook rog enkele jaron gefun geerd. "Twee keer een periode van zeven jaar was ik junior secretaris van Hermes DVS. Voor het overige kijk ik nu alleen nog maar naar vent bar'.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1