EEN WEEK SCHIEDAM EMPEO Eerste bejaarden maandag in Heijermans-; torenflat Sportfondsenbad één graad koeler Nieuwland: primeur gecamoufleerd parkeren IS DIT UW LIEVERDJE? WETHOUDER SIMONS Zwembad-Zuid veel te duur Nieuwbouw aan Singel St. Klaas cadeaus; te koop in het museum m Bols herstelt Noordvestsingel euro tax 15.11.22 lil. h Bruynzeel kan kampioen worden Chef-koks onderscheiden Ooievaars teleurgesteld ZATERDAG 17. NOVEMBER 1973 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 t* t V* door Hans van der Sloot De Ridderkerksestraatwaar de proef 'speelstraat' is mis lukt. Hier zijn de stoepen doorgetrokken, wat juridische problemen kan opleveren. zmm». (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Zwemmen in bad Zuid is er voor de In- validensportvereniging De Ooievaars voorlopig niet bij. De tarieven voor het huren van het nieuwe zwembad zijn voor cle Ooievaars onoverkomelijk hoog. nine «»»«H huk mi Sf (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Vanaf vandaag kunnen in het Schiedamse Stedelijk Museum weer sinterklaascadeautjes worden ge kocht. Voor dc tweede maal is de verkooptentoonstelling ..'t Is geen kunst om sint te zijn" georganiseerd. Sieraden, grafiek en keramiek zijn in het museum te koop in prijzen variërend tussen de vijftien en driehonderd gulden. De Singel,., nieuwbouw ter hoogte van de pandjes links onder op de foto. Speciaal ingericht voor invalidenmaar veel te duur... Commissie akkoord: proef met woonstraten (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Juridische problemen of niet, voorlopig beeft de verkeerscommissie ermee ingestemd B W en- kele straten te laten aanwij zen als woonstraten. Pas als deze ,.proefwoonstraten" vol ledig in gebruik zyn geno men, hoeven de commissiele den volmondig ja of nee te gen het idee woonstraten te zeggen. De verkeerscommis sie heeft dit besloten na een gezamenlijk bezoek aan een wijk in Delft, waar de woon straat al is ingeburgerd. Alle commissieleden hebben donderdag hun oordeel gegeven over de Delftse situatie. In 't ge heel kwam er wel een positief oordeel uit de commissie. De WD-er Ed van Brabander sputterde het meest tegen. Hij zei: ..Ik wil voorop stellen, dat het maken van woonstraten een heleboel geld gaat kosten. Dan vraag ik me ook af of het nodig is overal woonstraten te maken, laten we eerst maar eens aanto nen dat er behoefte aan bestaat. Ik vond trouwens in Delft som mige aspecten erg rommelig het is allemaal opgezet voor de ejugd, maar wat vinden de ouderen ervan De oudere gene ratie moet altijd voor de jeugd door de knieen Chris Zijdeveld, die in de commissie de Nederlandse Voet gangers Vereniging vertegen woordigt, gaf een juichend oor deel: „Ik vond het voortreffelijk. Zo moet het in alle wijken. Wat de juridische kant van de zaak betreft; daar moeten we maar Overheen stappen." Het juridische aspect zat meerdere commissieleden dwars. De politie heeft indertijd be waar gemaakt tegen de door trekking van de stoep aan het èind van de Ridderkerksestraat, Wndat er een onduidelijke situa te door werd geschapen. Voor het geval op deze stoep een on geluk zou gebeuren, vreest de ïpolitie moeilijkheden. Of dit nu bij de voorgestelde woonstraten ook kan gebeuren, moet worden afgewacht. Zoals wethouder Bolmers het uitdrukte; „We S.VC3 ft* \<n vs(*^.VAt\N>v (Van onze tafeltenmsmedewer- ker) SCHIEDAM Als de tafel tennissers van Bruynzeelkeu- kens zaterdagavond in De Beurs de thuiswedstrijd tegen 't Hooge Huijs in winst weten om te zet ten kan de kampioensvlag m top. Eigenlijk twijfelt niemand er aan en zo zullen Hans van Broek, Hans Lmgen en Midhat Ustovic vrijwel zeker het kam pioenschap m de promotie-ere klasse tot een feit gaan maken. 't Hooge Huijs is Bruynzeels naaste concurrent en heeft drie punten achterstand op de Schiedammers. In Alkmaar werd het 010 en op eigen tafel moeten de gasten ook met grote cijfers eronder gehouden kunnen worden. Toch is het kampioenschap voor Bruynzeelkeukens nog niet hetgeen men voor ogen gesteld heeft. De terugkeer naar de ere klasse is dan nog niet een feit. Met de kampioen van de andere promotie-ereklasse en nummer vijf uit de ereklasse moet om twee plaatsen gespeeld worden m de nieuwe te vormen ereklas se m januari Nu is de kans zeer groot dat Bruynzeelkeukens II kampioen kan worden, zodat dan Bruynzeel in ieder geval ze ker is van promotie. Bruynzeel keukens II ontvangt Irene in De Beurs en heeft daar beslist een lastige kluif aan. Als team II beide punten binnenhaalt krijgt het kampioenschap van team I nog meer achtergrond. Het wordt zaterdag voor Bruynzeel een be langrijke dag. NOAD reist naar NMB/VDO in Amstelveen. Het is een duel waarin de Schiedammers beslist met kansloos zijn en toch zeker in staat moeten worden geacht 1 punt binnen te halen. SCHIEDAM Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Schiedamse Noordmolen zijn gistermiddag twee Nederlandse chef-koks onderschelden. Ze zijn toegtreden tot „The Internatio nal Association of Masters of Micro Waves". De heer H. aan de Weg deelde de twee koks, de heren T. H. de Grooth van Nest- lé en J. M. Migchielsen van het St. Laurens ziekenhuis in Breda, de onderscheidingstekenen uit. moeten het voor hef nemen dat we in conflict komen met de wet. .Juridisch is de zaak met waterdicht te maken". Een belangrijk onderdeel \an de woonstraat is het maken van bobbels bij kruisingen, zodat net verkeer met te hard kan rijden. Verder kunnen er bloembakken en bomen worden neergezet. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De eerste be jaarden trekken maandag as in de torenflat aan het Heijer- nansplein m Groenoord. Per zullen vier tot vijf gezinnen saar deze nieuwe voor bewo ning door bejaarden geschikt gsnaakte flat verhuizen. Vol- tens wethouder Colléé heeft de lèmeente tot nu toe van 20 ge- Jdec teerde vijfenzestigplus-ge- ïinnen een afzegging gehad. De j gemeente bechikt euhter al- j dus de wethouder over een I grote lijst met reserve-gezinnen. ."Aan de afbouw van het inte rieur van de torenflat wordt op 'het ogenblik de laatste hand ge legd. „Er wordt nog gewerkt in f de recreatieruimte, maar dat ho- i pen we voor de Kerst klaar te j hebben", aldus Eef Collé. I Alle bejaarden die naar de torenflat verhuizen, komen m aanmerking voor een doorstro mingspremie. i (Van een onzer verslaggevers) t SCHIEDAM Het Schiedamse Sportfondsenbad wordt net als alle andere Nederlandse zwem baden koeler. Sportfondser.'oad- directrice J. Hazebroek heelt op dracht gekregen de temperatuur met één graad te laten zakken. „We kunnen niet anders", aldus de Sportfondsenbad-directrice, „omdat we vijftien procent min der olie krijgen dan vorig jaar". De temperatuur in het Sport fondsenbad zal nu gaan schom melen omstreeks 26 a 27 graden. „En dat valt nog best mee, want zo'n vier jaar geleden wa» het zwemwater bij ons altijd rond 24 graden. Doordat ce mensen wat verwend raken, hebben we het toen opgevoerd tot rond de 28 graden." „Mocht er dcor e?ri strenge winter nog meer op de olie- be zuinigd moeten worden dan be staat de kans dat het Sportfond senbad 's ochtends iater open gaat en 's middags eerder dicht gaat. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Nieuwland krijgt in de toekomst een totaal ander aanzicht. De gemeente wil gespreid over een aantal jaren de auto's Ui Nieuwland gaan in bouwen in het groen. Wethouder Bolmers zei dat deze week m de commissie voor Verkeer en Ver voer. Volgens de wethouder plantte de gemeente tot nu toe de groenvoorzieningen tegen de blinde muren van de flats aan.. „Maar we zijn nu tot het inzicht gekomen dat we het groen naar voren moeten halen, naar de straatkant toe en de auto's tegen de blinde muur aan moeten zet ten", aldus de wethouder. Hij sloot niet uit dat in Groenoord in de toekomst de heesters en planten ook naar voren worden gehaald, en de auto's erachter geparkeerd kunnen worden. SCHIEDAM Vrolijk glimlachend tuurt dit meisje door de deurruit naar buiten. Zij staat lekker dioog, terwijl de mensen buitendoor de regert en kou moeten sjouwen.. Arte Wape naar, once lotograaf, maakte de jbto. Volgen.de tueekis de plaat ingelijst af te halen aan het kantoor van Het Vrije Volk. Hoogstraat 76 in Schiedam. Het lieverdje van vorige week is Dave van der Held, Van der Duin Van Maasdamstraat 63. Volgens wethouder Bolmers is het dus allemaal erg duidelijk. Niemand behoeft te twijfelen aan de capaciteiten van dit ge meentebestuur. Het duo „ge meentewerken en stadsontwik keling" houdt de iouu tjes stijf in handen. Het bestemmingsplan moet erdoor en Empeo krijgt geen meter grond in handen. Ook niet via derden. Bolmers zelf zal daar in zijn kwaliteit als wethouder-koopman voor zor gen. De vraag is alleen: wat komt Empeo dan eigenlijk in Schie dam doen, als de gemeente zelf alles regelt en alles doet? Empeo staat er tenslotte niet om be kend dat ze zich voor een luttel bedragje leent tot een figuran tenrolletje, Integendeel. Bolmers mag zich er dan op beroepen koopman te zijn (waarvan de kwaliteit aan de hand van ac countantsrapporten uit zijn Sporthaltijd nog altijd is na te gaan), de jongens van Empeo zijn dan ook en blijkens hun ac tiviteiten in Utrecht en Nijme gen zeer handige. Dat kan ook nauwelijks anders. Ais grootste projectontwikkelaars van Ne derland en behorend tot de be langrijkste van noordwest Euro pa, vormen Empeo en Bredero een gigantische braintrust, met slechts' één doel: het winstma ken voor de eigen onderneming. Enige voorzichtigheid, inplaats van geruststelling, mag dan ook best worden betracht. Bolmers zelf ziet dat niet zo. Hij spreekt als vaste overtuiging uit, dat Schiedam over drie jaar zal zeggen: „Hebben we ons daarover nu zo druk gemaakt". Het is te hopen, maar nogmaals, gezien de moeilijkheden die Utrecht en Nijmegen om maar twee gemeenten te noemen, is dat niet waarschijnlijk. Bolmers zelf ziet het voort gaan als wethouder stadsont wikkeling ook niet meer zo zit ten als aan het begin van zijn ambtstermijn. al zegt hij dat zeer omzichtig. Als er een nieuwe wethou derstermijn voor hem in zit, gaat zijn voorkeur uit naar een samenvoeging van de portefeuil les gemcentew erken en stads ontwikkeling en een aparte por tefeuille financien. En wie nu dacht dat Bolmers tot elke prijs stadsontwikkeling en gemeente werken zou willen houden heeft het mis. Bolmers zelf zou het liefst verder gaan met financiën, een post waarvoor hij zich. met zijn ervaring als sporthaldirecteur, bij uitstek geschikt acht. Enfin, liet laatste woord daarover valt in de vergaderingen van de PvdA en het fractieberaad en daar zitten personen die zich over Bolmers' geschiktheid als een gefundeerd oordcel kunnen vollen. Het gerucht gaat. dat dra. Jan Simons zich weer actief met de gemeentepolitiek zal gaan be moeien. Simons zelf houdt zich voorlopig nog op de vlakte. Daar is hij tenslotte te lang politicus voor geweest. „Als er een beroep op me wordt gedaan", zegt hij, „zal ik dat zeker overwegen. Het gaat erom hoeveel tijd het me gaat kosten. Dat zal ik dan eens precies na moeten gaan". Een eventuele terugkeer van Simons opent echter heel wat perspectieven. Zeker als ee.n an der gerucht: dat Arie Lems bur gemeester wordt van Schiedam op waarheid berust. Aan kracht en vuurwerk zal het dan de ko mende jaren in Schiedam niet ontbreken. Omdat het bad speciaal is in gericht voor invaliden, betreuren de Ooievaars het bijzonder, dat ze de kosten niet kunnen op brengen. Om tot een oplossing te komen, heeft de vereniging een brief geschreven aan het college van B tV. Voor veel leden van de Ooie vaars is het een grote teleurstel ling dat er vanaf september, na de officieuze openstelling van Zwembad-Zuid, niet is gezwom men. Oorspronkelijk zou de huur van het bad vijftien gul den per drie kwartier bedragen, het college van B W heeft nadien besloten de tarieven ge lijk te tiekken om oneerlijke concurrentie tussen het Sport fondsenbad en het nieuwe bad te voorkomen. Drie kwartier zwemmen kost een vereniging nu 75 gulden. De zwemciuh De Watervrien den heeft hiertegen ai fel gepro testeerd. De Ooievaars hebben nu een aparte brief geschreven, luist omdat het bad uitermate geschikt is voor invaliden. SCHIEDAM De gemeente Schiedam gaat nieuwbouw neer zetten aan de Singel. Plannen hiervoor zijn in een gevorderd stadium. De nieuwbouw komt te staan ter hoogte van de huidige panden van horlogemaker Ad- riaanse. Volgens wethouder Bol mers die hier donderdag mede deling van deed in de commissie voor Vervoer en Verkeer, is de gemeente bezig met de aankoop van de noodzakelijke panden hiervoor. De nieuwbouw zal worden aangepast aan de omge ving. Het braakliggende stuk grond op de hoek Singel-Oostsingel, waarover omwonenden en de wijkvereniging Singelkwartier hebben geklaagd, zal niet door de gemeente worden aangekocht. Een reden hiervoor wilde wet houder Bolmers «iet geven. Wel wilde hij kwijt dat hij de eige naar van het stuk grond ver- zocht heeft er nieuwbouw op neer te zetten. „De eigenaar dwingen tot nieuwbouw kunnen we niet. Daarvoor hebben we geen machtsmiddelen", aldus de wethouder. i f MufgemvbddUg ufu kWatl uVÉi" vier wordt de verkoopexpositie met een 'surprise' geopend. Omdat het vandaag de derde zaterdag van de maand is, wordt ook weer het orgelconcert gehouden in de aula. Met mede werking tan Eons van Wijk speelt dit keer .Mariette Rouope van der Voort op de dwarsfluit. De tv.ee zullen werken uitvoe ren van Bach, Sweelinck.en Pa- ch.elbcl Het concert begint om drie uur. Zondagmiddag wordt in het kader van 'Cobra, na 25 jaar' de film 'De werkelijkheid van Karei Appel' worden vertoond. De filmvoorstelling duurt van twee tot vier uur. Alle activiteiten in het museum kunnen gratis door iedereen worden bijgewoond. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bols gaat twee ton steken in het herstellen van de kademuren aan de Noordvest singel, zijde Burg. Honneriago- Gretelaan. Bols doet dat in het kader van het nieuwbouwpro ject (een branderij, een mouterij en een bnbehorend silopand). dat binnenkort klaar zal zijn. De kademuren moeten woraen verbeterd, omdat de vroegere eigenaren (de bezitters van en kele pandies aan de Noordvest singel, die ook cle biibehorer.de straat fot aan het water in eigen dom hadden) de kades sterk verwaarloosd hebben. Door de vernieuwde kademuren zullen binnenvaartschepen hun lading voor Bols makkelijker kunnen lossen. Aan de gemeente heeft Bols gevraagd het water aan de Noordvestsingel uit te diepen.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1