I 'Maak zwartboek over renovatie' Ruzie over nieuw dierenasiel uit de hand gelopen 'S 3Op werk- bezoeken verspreid ik geen nieuws HHH1H PvdA-er Kombrink gJQvanderwaa! Achtervolging dronken automobilist m swim MM ':S»§ m Openheid m "!;f >5 b i PASFOTO'S Direct klaar SCK1EBRM Hr1 H r"Pi SA nÜ DINSDAG 20 NOVEMBER 1973 HET VRIJE VOLK PAGINA 13 Gaat SRJJ voor de bijl f (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Door de aanhoudende ruzies binnen ;de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren staat nu het Voortbestaan van deze indertijd zo felbegeerde over 2hoepelende organisatie op het spel. Coördinator Cas j.jjar Schucking Kool en hel interim dagelijks be latuur liggen al sinds augustus met elkaar overhoop. Po /"gingen van wethouder Bert Kaplein dc zaak te lijmen '^bleken tot mislukken gedoemd.® Moegeruzied blazen de partijen nu even uit, vol spanning wachtend op het oordeel van de gemeenteraad. Want de rraad mag nu uitmaken of de onverkwikkelijke ruzies de 'laatste ruk geven aan de toch al strak zittende strop rond de •hals van de SRJJ. -,Van wethouder Kaptein. die de jeugdzaken in Schiedam be- 'hsrtigt. mag het. Hij is de SHJJ zat. „Structureel zit het fout met vde huidige SRJJ. Het principe "van bijvoorbeeld secties werkt niet. Daarom stellen wij de raad voor te besluiten tot reconstruc tie van de basis. We moeten dan die jeugdorganisaties zien mee te krijgen, die zich nu van de SRJJ hebben gedistantieerd. Ook moet een nieuw bestuur worden gevormd,- waarin wat oudere, ervaren personen zitting hebben. Want de huidige moei lijkheden zijn gedeeltelijk te wijten aan de ondeskundigheid van het interim-bestuur. Ik verwacht wel dat de raad hiermee akkoord zal gaan, al zal op de post activiteiten zeker worden bezuinigd Ik acht de samenwerking tussen een be stuur en Caspar Schucking Kool best mogelijk. Hij is niet volle dig ongeschikt voor zijn taak", aldus Bert Kaptem. Met deze mening trapt hij zo wel Caspar Schucking Kool als het dagelijks bestuur tegen de schenen. Het dagelijks bestuur, bestaande uit Frans Prins, Cees Buitje en Daan Vrauwdeunt, is hierover dan ook zeer verbit terd. De bestuursleden vinden de uitingen van Bert Kaptein met gepast. Frans Prins zegt: „Er wordt nu geprobeerd de zwarte piet het bestuur in han den te spelen. Het is ook funda menteel onjuist om te zeggen dat dit bestuur niet meewerkt aan de contunuiteit van het be leid. Men mag ook mët vergeten dat wij de SRJJ na de Totaal- ma ïifestatie uit de goot hebben genaaid. We hebben veel tijd besteed aan de SRJJ en daarmee hebben we toch veel bereikt We hebben ook getracht nog een bestuurs vergadering te beleggen, maar dat stuitte steeds op moeilijkhe den. Het is dus helemaal onjuist te zeggen, dat wij nu maar niets meer doen. Maar we laten ons ook niet zomaar aan de kant zetten. Per 1 januari zullen we wel aftreden, dat kan niet an ders." Weer een andere mening is coördinator Caspar Schucking Kool toegedaan. Hij noemt de ruzies persoonlijke conflicten en gelooft niet dat de basis van de SRJJ verkeerd is. Of de SRJJ kans op overleving heeft, is vol gens hem ook lang niet zeker: „Ik acht de politieke kansen klem. Het kost de raad te veel moeite m te zien dat er geen structurele problemen zijn, maar alleen incidentele persoonlijke kwesties. Het is jammer, maar ik kan het me voorstellen. Er worden nu vergezochte argu menten gebruikt voor een ordi naire ruzie. Maar ik heb toch wel vertrouwen in het oordeel van de raad." In augustus heeft het dage lijks bestuur Caspar Schucking Kool wegens ongeschiktheid ge schorst. Het was de bedoeling, dat Caspar zou worden ontsla gen. Het college is hiermee ech ter niet akkoord gegaan, omdat B en W niet voldoende reden aanwezig achtte. Bemiddeling viel bij de coördinator niet in goede aarde. Tenslotte heeft het gemeentebestuur in feite beslist. De coordinator kan blijven, ter wijl het bestuur is verzocht op te stappen. De conclusie die het college trekt is, dat oplossing van het conflict onmogelijk is, In een nota aan de gemeente raad schrijft het gemeentebe stuur nu ook: „Aangezien onzerzijds de werkbasis aan deze samenwer king is ontvallen kan de stich ting SRJJ onder leiding van dit bestuur met Sanger zijn doelstel ling naleven. De consequentie zou zijn dat zal moeten worden overgegaan tot intrekking van de subsidie. Maar dit gaat ons te ver. Wij steilen voor de raadsle den Aad Wiegman en Daaf Rensman samen met een verte genwoordiger van het personeel van de SRJJ (dat is of Caspar Schucking Kool of Jaap Schra- vezande) een bestuur te laten vormen. Reconstructie van de basis is dan de eerste taak van dit bestuur." Mr. Vrolijk toert door Schiedam (Van een onzer verslaggeefsters) .SCHIEDAM „Op werkbezoeken verspreid ik geen nieuws. Op zichzelf zijn de bezoeken altijd openbaar, maar voor buitenstaanders meestal teleurstellend". Met deze woorden relativeerde Maarten Vro lijk, commissaris van Zuid-Holland zijn gisteren gehouden bezoek aan Schiedam. De heer Vrolijk was gekomen op verzoek van het Schiedamse gemeentebestuur. De commissaris deed zijn zeg je na afloop van het enige open- Bare programma-onderdeel, de rondrit door de stad. Na een be zoek aan het Stedelijk Museum, waar de heer Vrolijk met genoe gen de Cobra-expositie heeft be keken, had het gemeentebestuur een „gesprekje met de pers" in gelast. Daar vertelde de heer Vrolijk welke onderwerpen 's morgens met het college van B en W waren, besproken. '„We hebben veel gepraat over financiën, woningbouw en reno vatie. Onzerzijds is de conclusie getrokken, dat getracht moet worden de financieringsmoge lijkheden te bevorderen", aldus Vrolijk. "fee onderwerpen werden ook- in de rondrit door Schiedam be klemtoond. Op twee plaatsen stopte de bus: bij Zwembad- Zuid en in Woudhoek-Zuid. Volkshuisvestingsman Eef Collé gat tekst en uitleg over de plan nen die de gemeente heeft met de Mariastraat. In boerderij Landvreugd in Groenoord werd een kop thee gedronken. De rondtoer door Schiedam verliep in een keuvelende schoolreisjes- schtige sfeer. Hét onderwerp „opvolging van Roelfsema" werd ook aange roerd. Hoerover zei Vrolijk: „Het lijkt me zeer gewenst in Schiedam aansluitend op het vertrek.van de heer Roelfsema een nieuwe burgemeester te be noemen. Maar de snelheid waar mee een opvolger .kan worden benoemd, hangt ook van de ge- raenteraad. De raad moet, als er i» snel mogelijk een geschikte kandidaat moet worden gevon den, een duidelijk profiel schtsen en eensgezind in opvat ting zijn. Binnenkort moet ik de raad speciaal hiervoor een be zoek brengen. Ik neem aan dat die bijeenkomst wel openbaar zal zijn." Gisteravond heeft de raad achter gesloten deuren „infor meel" met de commissaris ge praat. Hierom hebben de ge meenteraadsfracties gevraagd. Het commentaar van Vrolijk: ••Het is aan de raad dit te be slissen. In kom vanavond per soonlijk kennismaken, wellicht fiaat dit zonder pers makkelij ker, Maar ik ga geen geheimen bespreken. Ik kom ook uiter aard-— niet om toezeggingen te doen...." iiïAi. J&: In de bus door Schiedam. .V.l.n.r.: burgemeester Roelfsema, mr. VroHjk en mevr. Collé. Met zijn vrouw bekijkt mr. Vrolijk kunst in 't Stedelijk. Wethouder Collé en mr. Vrolijk in een diep gesprek gewikkeld in Woudhoek-Zuid Op verzoek van de fracties, gedaan in de commissie Alge mene en Bestuurlijke Zaken, wordt de pers verzocht niet aanwezig te zijn op de infor mele bijeenkomst met de raadsleden. Zo stond het op het programma van het werk bezoek van Maarten Vrolijk. De raadsleden willen graag on der elkaar zijn, is de achter grond van dit verzoek. En da's opmerkelijk. Im mers, de zij het: krappe meerderheid van de raad schrijft openheid voor haar zelf vrijwel altijd met een le vensgrote hoofdletter. Maar steeds weer blijkt in de prak tijk dat de Schiedamse raad niet tuk is op die openheid. In andere plaatsen in ons land is de pers gewoon aan wezig bij een gesprek tussen de raad en de commissaris van een provincie. In Schie dam kan zoiets nog niet. Schie dam praat vooruitstrevend maar denkt conservatief, zeer conservatief. Ruizen bekijken in Woud- hoek-Zuid. En zo functioneert nu het Zwewbad-Zuid. De jaarvergadering van de bewonersvereniging Schiedan}- zuid gisteravond (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wat men moet doen in Schiedam-zuid is: allerlei voorbeelden verzamelen over wat er mis is gegaan met de renovatie. Die voorbeelden moeten gebundeld wor den in een zwartboek, zodat andere gemeenten in Neder land, staatssecretaris Schaefer en de wethouder in Schiedam hiervan kunnen profiteren en herhaling kunnen voorkomen van de gemaakte fouten. Die raad gaf het socialistische Tweede Kamerlid Hans Kom brink gisteravond op de jaarver gadering van de bewonersvereni ging Schiedam-zuid. Kombrink had bepaald dat hij gisteren eerst enkele gerenoveerde en te- renoveren woningen wilde zien, alvorens 's avonds de vergade ring toe te spreken. Kombrink: „Ik heb prachtige keukens gezien die bij een ko mende renovatie niet hoeven worden verbeterd. Daarom vind ik dat een goed verbeteringspro ces rekening moet houden met de wensen van de bewoners, en rekening moet houden met de verbeteringen die de bewoners zelf al hebben aangebracht". Bewonersvereniging-voorzitster Tiny Krikke-Hem gispte (er wa ren gisteravond ruim 50 toehoor ders komen opdagen) de beleids fouten die ten aanzien van de renovatie zijn gemaakt. Ze vond dat de gemeente en de woning bouwvereniging „Volkshuisves ting" te laat zijn gestart met de renovatie. „En daarom zijn de bewoners zelf maar begonnen met de renovatie en nu zit men met de brokken", aldus mevrouw Krikke, die het voorts betreurde dat de aannemer in de straat, die op het ogenblik in Zuid gereno veerd wordt, maar vier man aan het werk heeft. Mevrouw Krikke: „En die vier man zeggen: we werken zo zacht jes mogelijk anders krijgen we ontslag". Ze besloot: „Er moet gerenoveerd worden bij de men sen die dat willen". trouwreportages, zwart-wit of kleur Foto-optiek Rembrandtlaan 83, Schiedam teletoors 26 43 74 De stal van Van der Meertwistappel tussen gemeente en Dierenbescherming (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse Dierenbescherming is verbijsterd en in haar wiek geschoten. Hoe heeft het kun nen gebeuren, zo vraagt de Dierenbescherming zich af, dat de ruzie tussen ons en Gemeentewerken over het nieuwe dierenasiel in de kranten is terecht gekomen. De Dierenbescherming veron derstelt een lek bij de gemeente, omdat de dierenbeschermers zelf hadden besloten (en afgespro ken met de gemeente) pas rucht baarheid aan de hele affaire te geven als het gemeentebestuur schriftelijk zou hebben gerea geerd op de hele kwestie. Aanleiding voor de ruzie is dat de Dierenbescherming een stal op het terrein voor het nieu we dierenasiel (boerderij Van der Meer aan de Hargaiaan) wil la ten afbreken, terwij] Gemeente werken hem wil behouden voor de Plantsoenendienst. Dat het nieuwe dierenasiel aan de Hargaiaan komt en niet zo als steeds beweerd is in de 's Gravelandsepolder, hebben zo wel de gemeente als de Dieren bescherming enige maanden ge heim weten te houden. Een biik m de nog voorlopige plannen leert dat de Dierenbe scherming in de boerderij, die blijft staan, een quarantaine ruimte, een polikliniek en een winkeltje wil vestigen. De hok ken voor de dieren worden nieuw gebouwd De bezwaren van de Dieren bescherming tegen het laten staan van de stal achter de hoeve zun dat het ding on doelmatig is, onhygiënisch, be perkt de uitbreidingskansen van net asiel en verstoord straks als de Plantsoenendienst hem m gebruik zal nemen de rust bij het asiel door heen-en-weer ge loop en gerij van mensen en wa gens. Intussen zijn de onderhande lingen over het nieuwe asiel Kosien: vier ton, waarvan de ge meente cte heut Qetaait uit de waiermnjoenen tussen üe ge meente en de uierenbescnermnig up een dood spoor geraakt. Het •schiedamse gemeemeuestuur zal de commissie Gemeentewerken binnenkort om een advies vra gen m deze uit-de-hand-gelopen ruzie. (Van een onzer verslaggeefsters! SCHIEDAM De Schiedamse politie heeft gisteravond dwars door GroenoorcI, Kethel, Woud- hoek en Bijdorp een automobi list achtervolgd, die was doorge reden na een aanrijding op de Vivaldilaan. Tenslotte werd de bestuurder, de heer J. J. de L., m Vlaardingen ingerekend, toen hij zich kiem reed tegen een lantaarnpaal. Hij bleek onder invloed van sterke drank te ver keren. Op de Vivaldilaan was geparkeerde auto gebotst. De schade was gering. Broersvest 58, tel. 26.77.18 Nieuwlandptein 57, tel. 70.11.60 Voor al uw verlichting-stereo-app. klenren-T.V. iJ *-' i ff

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1