Geschillen gemeen te-dierenbescherming opgelost halen WIJ ZIJN VRAGEN OM SUBSIDIE BEU' Politie: 'Parkeren vrachtwagen biji I lachplein ongevaarlrpk GEMEENTE SCHIEDAM MM MIJN MENING PARKEREN GROTE VOERTUIGEN VERLENG UW ETALAGE ADVERTEER IN HET VRIJE VOLK Steekpartij bij dancing Havanna Vechtpartij Ziekenhuis Belastingliulp voor NVV-ers Jongens biechten waslijst inbraken op Bromfietser gewond SEXFILMADVERTENTIE NU SEX(Z)IEN goed gekleed WtneUox BELANGRIJKE AANBIEDING SEXFILMS WIJ VERLENGEN ONZE AANBIEDING HUURFILMS Dit is een eerlijke Inlichtingen: tei. 010 - 147400 MAANDAG 18 FEBRUARI 1974 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 Eerste paal nieuwe nog dit Jaar grond in (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als de onderhandelingen tussen de ge meente en de Dierenbescherming vlot blijven lopen, gaat 'vermoedelijk nög voor het ein'd van dit jaar de eerste paal voor het nieuwe dierenasyl aan de Hargalaan de grond in. Gehoopt Wordt dat voor het verstrijken van '74 ook be gonnen kan worden aan de verbouwing van de boerderij aan de Hargalaan. Hierin zal de woning van de asyl-beheer- der komen. Achter de boerderij komen de hoofdpanelen van het nieuwe asyl, de kennels. intussen wordt de situatie in het oude dierenasyl aan de Sint Annazusterstraat steeds onhoudbaarder. Door de hevige rukwinden van Öe afgelopen dagen bogen de muren van het asyl onder de sterke winddruk. Verder begin nen de tegels van de vloer één voor één los te laten err lekt het pand zo ernstig dat vrijwel niets •meer droog te houden is. Het meningsverschil tussen de gemeente en de Dierenbescher ming over de stal achter de boerderij aan de Hargalaan is inmiddels uit de weg geruimd. De gemeente wilde" de stal be houden om zijn historische waar de, De Dierenbescherming vond hem echter veel te bouwvallig. En was van mening dat hij ook uit hygiënisch oogpunt niet te handhaven was. Na moeizame besprekingen zijn beide partijen nu tot elkaar gekomen. De stal achter de boer- (jerjj zo is besloten blijft, maar zal wel worden verbouwd. De vorige week gereedgekomen plannen voor de stal, moeten nog door de gemeente worden goed gekeurd. In een eerder stadium hadden bade partijen al overeenstem ming bereikt over het gebruik van de stal door de Plantsoenen dienst Deze dienst wilde de stal voor zich behouden, maar de Dierenbescherming 'was daar te gen, omdat het heen en weer gerij van de wagens van 'de Plantsoenendienst de rust in het nieuwe asy! zou verstoren. De Plantsoenendienst is uiteindelijk overstag gegaan en heeft inmid dels elders een nieuw onderko men gevonden. Volgens het bestuurslid van de Dierenbescherming, de heer Broeders, zijn de Dierenbescher ming en de gemeente op het ogenblik bezig met het uitwis selen van bouwtechnische detail-, zaken. „Ook op dit gebied zijn" we bezig elkaar te vinden. In feite worden er stapje voor stap je beslissingen genomen". De hele bouwvoorbereiding had misschien al eerder klaar kunnen zijn, maar zo zegt de heer Broeders niet vergeten mag worden, dat de tijd die wij dierenbeschermers ervoor kun nen vrijmaken, vrije tijd is. „We moeten het allemaal in de avond uren doen. Het is veel liefde werk". Voor de bouw van het nieuwe asyl heeft de gemeente twee ton beschikbaar gesteld uit de water miljoenen. Volgens de heer Broeders zitten er aan de finan ciering van het nieuwe asyl door de Dierenbescherming zelf, nog wel enkele haken en ogen. Qe boerderij zelf: het nieuwe huis van de asylbeheerder. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij een-vecht partij voor de deur van dancing Havana aan de Admiraal de Euiterstraat is de 21-jarige wa terklerk D. A. A. uit Vlaardin- gen door een messteek licht ge wond geraakt. De Vlaardinger kreeg in de danchng ruzie met een aantal "Portugezen, die hij aan werk in de havens hielp. Toen hij hen vrijdagavond moest bekennen nog geen werk te hebben, werden de Portuge zen boos. De Vlaardinger vluchtte naar buiten maar werd door de Portugezen achterhaald. Bij de vechtpartij die volgde, kreeg A. een messteek in de' rechterschouder. De politie weet nog niet wie de dader is. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De twee jeug dige inbrekes die vorige week op heterdaad werden betrapt bij de winkel van Van Dijk aan de Boterstraat, hebben bij de Schiedamse politie een waslijst met inbraken opgebiecht. De jongens G. W. van S. en R. H. van S., belden 20 jaar oud blijken o.a. te hebben ingebro ken in de fotowinkel van Van Vuuren aan de Hoogstraat (tweemaal), bij Radio Overdijk aan de Grote Markt, bij de fir ma Van Dijk aan de Boterstraat, ook tweemaal, en bij een aanne mingsbedrijf aan de Verbrande Erven. De jongens hadden voor ongeveer 7000 gulden gestolen. Ze zijn eind vorige week voor de Rotterdamse officier van jus titie geleid. Ik ben het er niet mee eens dat de vechtpartij tussen Tur ken en onbekende zeelieden eind januari vlakbij mijn dancing Havana aan de Admi raal de Ruij terstraat heeft plaatsgevonden. Vlakbij is mijns inziens veel te dichtbij. De hele vechtpartij gebeurde op mins tens 500 metêï afstand van mijn zaak. Beide groepen waren wel m mijn zaak geweest, maar zijn pas buiten aan het vechten ge slagen. Mijn zaak staat buiten de hele toestand. Dat zeg ik met de hand op mijn hart. G. CHRISTODOULATOS, Schiedam HBtENCONFtCTIE Mgr. Nokiuloan 600 Schiedam Winkelcentrum "De Ketel" Rotterdam Zoetermeer Volgens Het Vrije Volk van woensdag 6 februari zou men zich aan het beraden zijn over een nieuwe directievorm in het Gemeenteziekenhuis. Met name wordt bekeken of men eventueel zonder een verpleegkundig ad junct-directeur zou kunnen. In zijn plaats zou er een hoofd van •de verpleegkundige dienst moe ten komen. Ik vind die gedachte niet terecht. De verpleegkundige discipline moet op directie-niveau gehand haafd blijven. Het is niet juist dat de verpleegkundige leiding ondergeschikt zou worden aan de geneesheer-directeur. Im mers, de verpleegkundige staat het dichtst bij de patiënt en vanuit die situatie moeten op di rectie-niveau (een goede harmo nie tussen geneesheer-directeur en adjunct-verpleegkundig di recteur) beslissingen worden ge nomen en prioriteiten worden gesteld. Een ander nadeel van de eventuele aanstelling van een hoofd van de verpleegkundige dienst zou zijn dat het samen werkingsverband met het Holy en Nolet Ziekenhuis wordt ver zwakt. In deze ziekenhuizen heeft men n.l. wel een verpleeg kundige in de directie. Verder "hoopt ik dat men bij het door lichten van de directievorm de hele directiestructuur bekijkt en niet alleen de verpleegkundige discipline. AART LENGTON Schiedam SCHIEDAM 'Om hun blijd- Knap le betuigen over de komst «n het openbaar vervoer naar ««nel-noord, hebben de 'keile- nptws van St. Radboud de «rste bus zaterdag met muziek «genaaid. De eerste bus vertrok «krdagmorgen om half tien van "«eindpunt van bus 53 In neutel-dorp naar Kethel-noord, Hiermee is een eind gekomen he* busloze tijdperk van Ke thel-noord. Sinds 20 oktober reed bus 53 niet verder dan Ketheldorp, waardoor Kethel- noord geïsoleerd kwam te liggen. Bewoners van het noordelijke dorpsdeel hebben sinds die tijd druk tegen dit isolement gea geerd. Het resulteerde in een driemaal daags rijdende bus van Kethel dorp naar Kethel noord, waarvan zaterdag de eerste z'n extra route reed. Twee weken daarvoor beschik te Kethel-noord ook al over ver voer. De gemeente had taxi's in geschakeld dm in de leemte te voorzien. Omdat de gewezen ac tievoerders de eerste taxi niet met muziek hebben verwelkomd, werd dit verzuim zaterdag goed gemaakt. Bij de feestelijkheden was de taxi nog voor het laatst aanwezig. v«eslaggëvërs) ^SCHIEDAM - Het Schiedam- ti» "^^'^bestuur is moe van faJS? sybsMle-verzoeken die ze y ndebus krijgt en moet ^^organisaties cerst van •j» «ijk en later van de Provin- ju-f* kous op de kop krijgen, bit *aats*e instantie aan gemeentes om financiële voorbeeld van zulke orga nisaties noemen B. en W.: de KNAC, de Militaire Tehuizen, de Bond tegen het Vloeken, de drankbestrijding, het vierde Prin senkind, de Johannastichting en het Koningin Wilhelmina Fonds. Om voortaan verschoond te blijven van verzoeken van der gelijke organisaties heeft het ge meentebestuur een vuistregel vastgesteld voor het toekennen van subsidie. Deze houdt in dat alleen nog geld gegeven zal wor den aan instellingen of instanties die door hun werk een recht streeks Schiedams belang dienen. Ook als de werkzaamheden van lokaal belang zijn kan op subsi die worden gerekend. B. en W. van Schiedam voeren voorts als argument voor een duidelijke subsidiegrens aan, dat de steeds verdergaande hulp uit de publieke kas het particulier initiatief op de lange duur zal aantasten. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De NVV-ers in Schiedam kunnen van hun vak bond weer deskundige hulp krijgen bij het invullen van hun belastingformulier. Een aan vraag voor deze belastinghulp kan alleen door de NVV-ers persoonlijk worden gedaan op zaterdagmorgen 23 februari van tien tot een uur in het zaaltje aan de Stadhouderslaan 119 in Schiedam. De aanvragers moe ten hun lidmaatschapsbewijs meenemen. Telefonische aanvra gen kunnen niet in behandeling worden genomen. Ook latere aanvragen worden niet aan vaard. (V'an een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 36-jarige bromfietser .J F. L. V. is ghster- middag licht gewond geraakt toen een automobilist hem op de Burgemeester Knappertlaan geen vrije doorgang verleende. Met verwondingen aan zijn knie en zijn schouder is V. opgeno men in het gemeenteziekenhuis. De auta werd bestuur door de 22-jariae Spaanse gastarbeider J. G. B. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De politie is het niet met de bewoners van Groenoord eens, dat het parke-- ren van vrachtwagens langs de aanvoerweg van 'het Bachplein gevaarlijk is. Al verschillende malen, hebben de bewoners en de wijkvereniging hun ongerust heid laten blijken over de nau we doorgang die op de weg ont staat als er vrachtwagens staan geparkeerd. Om te voorkomen dat er ongelukken gebeuren, wil de wijkvereniging de vrachtwa gens van de weg laten verdwij nen. Moeilijkheden zou het parke ren van grote vrachtwagens bij het Bachplein niet hoeven ople veren, redeneert de wijkvereni ging. Het grote parkeerterrein van de flat is vlakbij en biedt genoeg plaats. Omdat de aan voerweg bij het winkelcentrum vaak sleeht is verlicht, vindt de wijkvereniging de situatie nu extra gevaarlijk. Van de onge rustheid is verschillende keren blijk gegeven in het wijkblad Noorder Akkoorden. De politie heeft daar tegen over gesteld, dat het parkeren van vrachtwagens bij het Bach plein helemaal niet gevaarlijk is. Er is de chauffeurs zelfs geadvi seerd daar te parkeren, omdat er geen stop- of parkeerverbod van kracht is. Over dit advies is de wijkvereniging stomverwon derd. In Noorder Akkoorden schrijft de redactie: „We wisten wel dat er ter plekke geen parkeerver bod was. Vandaar dat we be leefd verzochten de brede wa gens elders te plaatsen. Verder was 'het ons bekend, dat er nog geen ernstige ongelukken zijn gebeurd. We vragen ons echter wel af of een plek pas echt ge vaarlijk is wanneer er ernstige ongelukken hebben plaatsgevon den. Wij zouden die trachten te voorkomen." Daarom stelt Noorder Akkoor den teleurgesteld vast: „We we ten maar al te goed dat de chauffeurs van de vrachtwagens ergens hun wagen kwijt moeten en we hebben in Schiedam nu eenmaal geen verordening om Vooral 's avonds leveren de geparkeerde vrachtwagens bij het Bachplein een gevaarlijke situatie op dergelijke grote wagens uit de woonwijken te weren. Maar dit betekent niet dat er niets aan moet doen, als er in de buurt parkeerruimte voldoende aan wezig is." Sarcastisch voegt het bied er aan toe: „Maar ja, met het wet boek in de hand, parkeer je je auto door het ganse land." Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij op 12 februari 1974 met toepassing van artikel 102 van de Algemene Politieverordening hebben besloten het parkeren op de weg van voertuigen met een lengte van meer dan 6 me ter of een hoogte van meer dan 2 meter, opleggers o'f aanhangwagens in in de gehele gemeente te verbieden, omdat zij dit schadelijk achten voor het uiterlijk aanzien vande omgeving. Het verbod tot parkeren is evenwel in het algemeen vervoersbelang niet van toepas sing op de hierna vermelde plaatsen, waar het parkeren van genoemde voertuigen kan worden toegestaan zonder het uiterlijk aanzien van de omgeving in ernstige mate te schaden: 1. het industriegebied Spaanse Polder; 2. het industriegebied bewesten de Schie; 3. de Nieuw Mathenesserstraat en industriegebied ten oosten van deze straat; 4. de Havenstraat enhet daaraangrenzend industriegebied; 5. de Willemskade tussen de Nieuwe Haven en Haven Groenelaan; 6. de Westerkade tussendc Nieuwe Haven en de Stadhouderslaan; 7. de Nieuwe Haven tussen de Westerkade ende Schoolstraat; 8. de Admiraal de Ruyterstraattenzuiden van de Westfrankelandsedijk. Dit besluit treedt in werking op 1 maart 1974. Schiedam, 13 februari 1974, Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De burgemeester, MJ. Blok H.Roelfsema voor mensen ene willen huren. tot oadcr bericht huurt u nog deeds bij ons voor slechts 5 00 per 60 meter film oi 6 voor J 25.00 voor een met onv ter plaatse nader overeen te komen periode U brengt ze dus zonder verdere kosten terug wanneer het u schikt of wanneer u in dc buurt bent *Kom voor deze aanbieding bij voorkeur naar onze .zauk BALI, Broersseld 42 (naast Passagetrap) in Schie dam, ld. 010 - 266338, daar hebben wij het grootste as sortiment films ca. 1Q0Q st. Ook lange films cn geluids films. U kunt ook films bij ons in dc voorsertoun zien cn wel naar eigen keuze, u ziet bij ons nooit 2 keer de zelfde of oude films Voor het huren van films is geen borg maar wel gcldigd legitimatie vereist, pasprijbe wijs. posudentitcHibcwalleen te tonen, met af te ge ven Let op onze tijden van opening: Like dag van 1000 tot 18 00 uur. Dondefdjgavond koopavond, tot 21 00 uur. T EVi-" Kf//P -"f Wij drjaien er niet omheen. Wij hebben geen gratis drankjes. geen meisjes of rclax-mogchjkhedcn etc. etc. Wel dc beste cn opwindendste Deense en Zweedse kleurensexfilms non-vier* voorvertoond. U kunt onze filmtoo» - schap of iets derge 150 per film. 6 voo 14 dagen 8 nieuwe fi groot pornoramadoek - 'cn. Geen lidmaat- fergocdmg slechts iM J voor 15.00. Elite vicen enkele verplichting meer films te zien dan u zelf wilt. geen verdere kosten in wat voor vorm ook. Alle films zijn eventueel te koop ortehuur. Tegen inlevering van deze advertentie ziet u ter ken nismaking film voor L25 Balt FdmtoonzaaL Korte Haven 2. Schiedam (omg. Stadhuis), tel. 010-267126 Let goed op onze tijden van opening elke dag var» 12 30 uur tot 18 00 uur Bovendien maandag-.*iionder- dag- en vrijdagavond ook nog geopend van 1900 uur tol 22 00 uur. Onopvallende discrete ingang

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 1