1 Gesprekken in Woudhoek-Zuid BORDEN WIT, STRIJD MAG ONTBRANDEN Orgel Grote Kerk 9 SUB-CULTUUR LOOPT AF: NOG MAAR EEN SLEEP-IN NODIG Geen enkele verbetering in tv-ontvangst Inbraken in scholen Man vernielt autospiegels VI mm. Geslipt Slippende auto schept bromfietser Vrouw rijdt door na aanrijding Comfort 3 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De steeds hechtere samenwerking tus sen de vier belangrijkste welzijnsverenigingen in Schiedam Noord gaat dit jaar opnieuw op de onder- zoektafel. Uitgedokterd gaat worden welke verbeteringen nodig zijn en wat de wensen zijn voor de toekomst. Het on derzoek vindt begin septem ber plaats. Het gaat om de wijkver- énigingen Bijdorp en Groen- - oord, de vereniging Gezond- heidszorg Kethel en de stich ting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord (de SSSN). SsèT - V'--' ■li!:-:; Groenoord: knutselen aan een betonnen sfeer Terrein van de GTB. goed gekleed is GEKLEED U/lndiot ffouie (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De strijd kan ontbranden. De verkie zingsborden zijn hagelwit gemaakt en verdeeld in keu- tige, gelijke vakken. Voor iedere partij een vak", heeft de gemeente beslistomdat bij de Provinciale Staten verkiezingen nogal wat geharrewar was ontstaan tussen de CPN en de CRU. De communisten waren pisnijdig, omdat de CHU-ers hun verkiezingsaffiches over die van de CPN hadden geplakt. B. en W. geconfronteerd met de ruzie hebben daarna besloten tot een salomonsoordeel; de bor den witter dan wit en iedere partij gelijke kansen op de aanplakborden. m-if, m&zm De Grote Kerk: het nieuwe orgel wordt binnenkort ingebouwd *1' - (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het aantal Sleep-In's wordt de komen de zomer in Rotterdam teruggebracht van twee (zoals de laatste drie jaar gebruikelijk) naar één. Over blijft de goed kope slaapgelegenheid voor jongeren in studentensociëteit Koinoonia aan de Mauritsweg, waar jeugdige vakantie gangers op doorreis in juli en augustus voor f 3.50 per nacht op een stretcher kunnen slapen, mede dankzij de zorgen van het Rotterdamse gemeentebestuur, dat nog eens f 3,50 in de kosten bijdraagt. ViAANDAG 13 MEI 1974 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 ican iheid i V0- aal 'Y Eén van de vurigste wensen van SSSN-voorzitter J. Roe- lands: „We zouden door de ge- "raeente meer ingeschakeld wil- ij ns samenwerking sm (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het blijft kwakkelen met de tv-beelden die Zuid op haar antennes ont vangt De tv-thermometer wijst dat opnieuw uit. In de week 29 april tot 4 mei werden de vol- gende resultaten geconstateerd, uitgesplitst over Ned. 1 en Ned. 2: Maasstraat matig/slecht; Gas- straat slecht/redelijk; Gasstraat (met Goes-Antenne) goed/slecht; - Dwarsstraat slecht matig; Ploegsstraat slecht/slecht; Bom- melsestraat goed slecht; Som- jmelsdijksestraat: slechtmatig Zwartewaaisestraat goed slecht; vBeijerlandsestraat goed slecht; Strijensestraat redelijk slecht; IJsselmondesestraat slecht/goed; Nieuwe Maasstraat redelijk/ slecht en Numansdorpsestraat goed/slecht. len worden bij het plannenma- ken voor Schiedam Noord. Ais er plannen zijn, willen we ervan weten, zodat we inspraak van bewoners kunnen organiseren. Bij de kwestie Mozartlaan ge beurde dat bijvoorbeeld pas achteraf". De belangrijkste taak in het samenwerkingsverband is weg gelegd voor de SSSN. Deze on derhoudt het contact tussen de vier verenigingen. En zorgt voor het stimuleren en de continuïteit van de acties waar men mee be zig is. Een geslaagde onderneming van de SSSN, kortgeleden, was het organiseren van een bijeen komst met de bewoners van Woudhoek-zuid Op de vergade ring werden niet meer dan tien bewoners verwacht, er kwamen er 44. „Daar hadden we niet op gerekend", aldus SSSN voorzit ter Roelands. „We hebben een beetje informeel gekeken wat er onder de Woudhoek-bewoners leeft- Gevraagd naar hun idee- en om de wijk wat leefbaarder en gezelliger te maken". Bijzonder blij is men in Groe- noord met de komst van de op bouwwerkster Gera Bot. Ze is een full-time kracht. Toch zijn er wel problemen gerezen rond haar aanwezigheid. „Men denkt: er is nu een beroepskracht en nu gaan we eens snel het een en ander doen. Maar dat loopt niet zo vlot. Ze moet nog veel praten en veel contacten leggen. Met groepen,met mensen Begin september, bij bet be schouwen van de samenwerking, zal de stichting SSSN ook offi cieel een eigen bestuur krijgen. Tot dusverre werkte men met een voorlopig bestuur. De voor zitter van de wijkvereniging Groenoord, de heer Winkelman tot besluit: „De samenwerking hier in Noord is een groeiende zaak Nieuw aardgas- station maakt ieen herrie (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Begin oktober. by de aanvang van het nieuwe stookscizoen is het nieuwe aardgasstation aan de Dwarsstraat klaar. Op die datum moet ook hetnieuwe on derkomen van het personeel van de GTB aan de Dwarsstraat gereed zijn. Na aanvankelijk problemen by de bouwvoorbereiding loopt de hele zaak nu helemaal volgens het boekje, aldus ir. Van Willigen, directeur van de Technische Bedrijven. Met de bouw van het ontvangststation en het personeelsver- biyf wordt binnenkort een begin gemaakt. Met het neerzetten van het nieuwe pcrsoneelspand is een be drag van 400.000 gulden gemoeid. Erin gevestigd worden: de afdelingen elektriciteitsdistributie, keuringsdienst en de teken kamer. De barakken en gebouwtjes waarin deze diensten nu zitten, worden gesloopt. Zeer urgent is de bouw van een nieuw aardgasontvangst station. Oorzaak: de energiecrisis, die geleid heeft en zal blij ven leiden tot een verhoogd gebruik van aardgas. Alleen het nieuwe gasstation (gratis neergezet door de Gasunie) zal de komende winter kunnen voldoen aan de grotere vraag. Het huidige aardgasontvangststation is vrij gevaarlijk. Het voldoet in geen enkel opzicht aan dc veiligheidseisen die tegen woordig gelden. Het oude gebouw veroorzaakt geluidsoverlast, heeft geen plat dak dat als exploricluik kan dienen cn bezit geen veilige muren van beton of metselwerk. By de bouw van het nieuwe station wordt met deze veilig heidseisen wel rekening gehouden. HSENCONFECTIE Mgr. Notenslaan 600 Schiedam Winkelcentrum **D« Ketel Rotterdam Zoetermeer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 21-jarige inej. J. E. is met haar bromfiets geslipt op de hoek Singel-Huis 1e Riviereweg. Er lag een olie- spoor op straat. De bromfietster heeft lichte verwondingen opge lopen. avx (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In Schiedam- oost zijn in het weekeinde een groot aantal scholen door inbre kers bezocht. In de méeste ge vallen konden de dieven binnen komen door ramen die met wa ren afgesloten. In de kleuter school de Zevensprong in de Fahrenheitstraat verdween ƒ45, uit de Dr. P. IJ. Kohnstamm- school eveneens aan de Fahren heitstraat werd f 15 weggeno men, uit de Prinses Beatrix- school aan de Buys Ballotsingel ƒ2, en uit Centrum-oost aan de Dr. Zamenhofstraat ƒ250 en een cassetterecorder van de invali- denveremging De Ooievaars. Uit twee scholen in oost, die wel werden doorzocht, wordt niets vermist: de kleuterschool Het Keteltje aan de Lange Sin gelstraat en de St Aloysiusschool aan de laurens Costerstraat. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De politie heeft vannacht de 20-jarige K. H. van zijn bed gelicht die even eerder in de Huismanstraat rui tenwissers en spiegels van ge parkeerde auto's had afgebro ken. Toen hij met zijn vernielin gen bezig was, werd de man herkend door een bewoner die wakker geworden was door het lawaai. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 39-jarige bromfietser M. H. werd dit weekeinde jp de Mgr Nolenslaan aangereden door een auto die door te hard rijden in een slip was geraakt. De man brak zijn linkeronderbeen; zijn 4-jartg dochtertje Sandra die bij hem achterop zat. liep wat schaaf wonden op. De automobilist, de 19-jarige J. T. had moeten uit wijken voor enkele fietsers, raakte de trottoirband en schep te daarna de bromfietser. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de loop van juni wordt een begin gemaakt met de installatie van het nieu we orgel in de Grote Kerk. Om het orgel te kunsen aanschaffen, is enige tijd geleden eer grote inzamelingsactie in Sc.uedam gehouden. De -organist, de heer Bekkers heeft het nieuwe gigantische in strument twee weken geleden al uitgeprobeerd bij orgelbouwer Flentrop. Volgens de organist is de kink van het orgel „in één woord .geweldig". Nadat het orgel in de Grote Kerk is ingebouwd, volgt het moeilijkste karwei: het stemmen van het Instrument. Dat zal veel tijd in beslag nemen. Pas rond Kerstmis denkt de organist het nieuwe instrument „in dienst" te kunnen nemen. De hervormde gemeente in Schiedam doet een beroep op haar leden nog wat aan de kos ten van het nieuwe orgel bij te dragen. „De betaling van het or gel is we! verzekerd", aldus de. centrale kerkeraad, „maar de gemeente als voornaamste fi nancier zal vermoedelijk toch wel met een aanzienlijk schul denlast blijven zitten". Wmi een onzer verslaggevers) jACHIEDAM De politie is op naar een vrouw die met r-w bromfiets donderdag op de 'terdamsedijk een fietsster en bromfietser ondersteboven reed. De bromfietser kwam eraf met wat kleine schaafwonden De fietsster, de 36-jarige mej. H. v. S. iiep een zware hersen schudding op. Het signalement van de vrouw die de oorzaak van het ongeval was en na de aanrijding doorreed, is: een flink postuur en donker haar. Ze had een gele bromfietshelm op en reed vermoedelijk op een ro de Puch-maxi. Drunen. „het begint toch een beetje af te lopen met de sub cultuur." De noodzaak voor hulp is minder sterk aanwezig, mede omdat de commercie zich snel bij de levensstijl van de jonge ren heeft aangepast. Er zijn nu meerdere goedkope overnach tingsmogelijkheden: de Vlieg tuigmaatschappijen vervoeren 'ongeren voor een prikje We denken aan deze ene Sleep In (met 50 bedden) voldoende te hebben", zegt de stafmedewerker Kees van Drunen van de Rotter damse Raad voor Jeugd en Jon geren (RRJJ) die de laatste jaren veel bemoeienis met de Rotter damse Sleep ln's heeft gehad." De belangstelling 'liep de laatste tijd terug, maar is toch in Rot terdam nooit zo groot geweest als in Amsterdam." De meeste bezoekers aan de Rotterdamse .Sleep-la's waren op doorreis naar de grote Hip piecentra, maar, zegt Kees van De behoefte aan iets meer comfort lijkt toch wat groter te worden en daar voorzien de eenvoudige Sleep-In's niet ln. De overgebleven Sleep In vol doet zeker nog wel aan een be hoefte," meent Van Drunen. „Het Js de vraag hoe lang nog. De RRJJ trekt zich langzaam maar zeker van de Sleep ln's terug en bemiddelt nu nog voor namelijk bij het verkrijgen van gemeentesubsidie." Van groter belang vindt de RRJJ dc totstandkoming van een permanente Iogiesvoorzie- ning voor jongeren, die het mid den kan houden tussen een jeugdherberg en een jeugdho- tel." Vooral voor het onderbren gen van buiten- en binnenlandse groepen zou een dergelijke voor ziening van zeer groot nut kun nen zijn", constateert RRJJ, die deze gedachte al aanbeval bij het gemeentebestuur, bij ver schillende organisaties en bij het bedrijfsleven. De eerste Sleep In ln Rotterdam werd ingericht tij dens het roemruchte Popfestival in Kralingen, in de oude fabriek van Ja min, in 1970. De Kabouterbeweging wa9 er toen in hoofdzaak verantwoor delijk voor. In de jaren daarna, tot en met i<,73 draaiden zomers steeds, twee Sleep-In's: een in sociëteit Komoonia (erg in trek vanwege de gunstige ligging bij het CS) en een in de oude Ahoyhailen en later in het Trefcentrum. De Sleep ln's werden voorna melijk bezocht door jongeren van 19 k 20 jaar, die zich in een jeugdherberg (met zijn strakke re regels) niet thuis voelden. De twee Sleep-In's boekten de eer ste tijd plm. 6000 overnachtin gen per jaar, In 1973 liep dat aantal flink t*mg. - St-

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 1