PPR-AKTIE-CENTRUM SCHIEDAM: Niet rijp voor 1riviervaart' Camera's géstolen Bredero bedenkt middel tegen actie groepen Op 't Ende verliest raadszetel aan De Wolf Val van fiets: nkeï gebroken PASFOTO'S «28 OVERHEUL'S Nalatigheden Toestand sport ambtenaar Rens gaat vooruit Wennekerpand medio 1975 gebruiksklaar WOENSDAG 10 JULI 1974 HET VRIJE VOLK PAGiNA 12 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „De voorlichting over het ontwerp-be- stetnmingsplan Rijnpoorthaven is met name buiten Rot terdam zeer onvoldoende en er is in het algemeen geen inspraakprocedure geweest". t Tjidde op 't Ende. Klaar tcnrgiU wacht FOTO v. VUUREN i (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Een dege lijke boot lijkt voor dit jon getje niet weggelegd, maar Schiedam heeft nu al zo veel last van het treinverkeer. Het bestemmingsplan Rijnpoorthaven betekent een ontoe laatbare toename van de geluidshinder", vindt de P.P.R.-Sc hiedam. daar laat hij zich niet door' uit het veld slaan. Varen zal hij Met de broekspijpen tot net onder de knieën opge- stroopt, zoeken zijn ferme jongensbenen de voeten in zwarte klompen gestoken het wankele evenwicht op een zelfgebouwd vlotje. Geen normale roeispanen bij de hand. Geen nood, een forse hoekige paal kan hulp bieden Hélaas, alle verwoede roeipogingen ten spijt, blijkt het vlotje toch niet rijp voor de „riviervaart". De bomen in de binnenstad voorden gespaard. Gemeente Schiedam Voo- X LEDERWAREN jonge mode hoogstraat 84-86 Schiedam, tel. 268981 Hek om Zwembad-zuid, zonneweide zo goed als klaar Plan Rij npoorthaven 'gebaseerd op drijfzand' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De CPN'er Tjidde op 't Ende zal niet in de nieuwe Schiedamse raad terug keren. Op 't Ende gaat zich meer met partijbestuurlijke zaken be zighouden. Zijn plaats in de raad wordt ingenomen door Aad de i Wolf i}it de Van Leibnizstraat. ffle Wolf heeft zitting gehad in liet bestuur van de bewoners- 'yereniging Oost, maar heeft van- wege'zfjn raadslidmaatschap in- üddels bedankt. Tjidde op 't Ende heeft vier jaar in de Schïedamse gemeente- aad gezeten. Eef Collé. de eerste an van de CPN-Schiedam, be- ludt zijn plaats in de gemeen- zraad. Op de kandidatenlijst mor de raadsverkiezingen in mei stond Op 't Ende op de tweede plaats. De Wolf was drie. i s V Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Rond half ne- jen gisteravond heeft de vijfen- 'eertigjarige mevrouw J. den H. >ij een val van de fiets haar 'echterenkei gebroken. Het on geval gebeurde in de Morse- itraat. De GG en GD hebben de ffihlesseerde vrouw naar het Mletziekenhuis gebracht, waar :e direct is opgenomen. Let op het jui ste adres HOOGSTRAAT 104-106 SCHIEDAM Dit zijn de voornaamste klach ten, die het PPTt-aktie-centrum Schiedam vastlegt in een brief aan B. en W. van Rotterdam. De PPR' trekt in de brief fel van leer tegen de manier, waarop het Rotterdamse ^stadsbestuur te werk is gegaan. Hoewel er for meel wel juist, volgens de wet op de Ruimtelijke Ordening, ge handeld is, vinden de Schiedam- se radicalen dat 'B. en W. van Rotterdam „uit het oogpunt van de democratie" een onjuiste han delswijze hebben gevolgd. Het bestemmingsplan heeft bijvoorbeeld alléén in Rotterdam ter inzage gelegen en niet in andere steden (Schiedam), die er wel degelijk mee te maken hebben. Ook vindt de PPR-Schiedam. dat het bestemmingsplan veel te zwaar steunt op de enge poot van het bedrijfseconomisch den ken, met andere woorden: er is te weinig rekening gehouden met milieu-aspecteh, die tegenwoor dig toch steeds zwaarder gaan wegen. „Beslissingen moeten ge baseerd zijn op een zo volledig mogelijke analyse van voor- en nadelen, waarin zeker de maat schappelijke gevolgen, de invloed van de beslissingen op het milieu en de samenleving verrekend moeten zijn," aldus de PPR, die de ondergrond van het bestem mingsplan Rijnpoort meteen maar betitelt met: „gebaseerd op drijfzand". Een van de voornaamste na delige milieu-effecten van het plan is volgens de radicalen on getwijfeld de geluidshinder. De aanleg van Rijnpoorthaven zal een toename van het treinver keer veroorzaken," voorspelt de partij. „En Schiedam heeft nu al zoveel last van het voortrazende treinverkeer. Ook nu al houdt dit verband met een foutieve ruimtelijke ordening (Schiedam is te dicht langs de spoorlijn gebouwd), met de constructie van de spoorbanen (slecht ge bouwde spoorwegviaducten). Ook het geplande golfterrein kan in de ogen der radicalen geen genade vin-den, omdat dan alleen "een zeer elitaire groep, die deze zeer elitaire sport kan beoefenen" 'er plezier van zal hebben. "Een sociaal verant woord beleid is erop gericht juist die bevolkingsgroepen te helpen, die dat werkelijk nodig hebben. Het lijkt ons in dat ver band onaanvaardbaar de zeer schaarse ruimte in het Rijn mondgebiedvoor een dergelijke kleine groep ter beschikking te stellen", aldus de PPR. Verder heeft de partij nog enkele bezwaren naar voren ge bracht tegen verschillende be-' palingen in de Voorschriften met betrekking tot de uitwerkings- en wijzigingsbevoegdheden van B. en W. Hoewel B. en W. ook hier formeel weer juist zitten, kle- vien er volgens de radicalen toch een paar nalatigheden aan: Zo zouden de desbetreffende raads commissies gehoord en de uit werkingsplannen ter inzage ge legd moeten worden gedurende een redelijke termijn en zou ook de pershop breder schaal moeten ten worden ingelicht. De bovengenoemde bezwaren zijn voor de PPR doorslaggevend genoeg, om het plan Rijnpoort haven pertinent van de hand te wijzen, om nieuwe alternatieven te gaan onderzoeken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het -gaat goed met sportambtenaar Gé Rens. Hij ligt nog steeds m het No'iet i Z.ekenhuis, maar zijn toestand verbetert snel. TWee weken ge leden moest de Schiedamse sportambtenaar na een hartann- j val in het ziekenhuis worden opgenomen Geen genadeslag voor 25 kostbare binnenstadsbomen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De kostba re bomen bij het pand van de Lindcnhof en het inter ven: de Schiedamse Plantsoe nendienst is beslist niet van plan er de bijl in te zetrten. Om deze ongeveer vijfen twintig bomen in het hart van de Schiedamse binnenstad te vervangen zouden duizenden jonge bomen moeien worden neergezet. "Een 100-jarige beuk staat wat oppervlakte en nut tige functie betreft gelijk aan een stuk of 1,000 jonge boomp jes", aldus de heer Van der Kraan van de Plantsoenen dienst. Van de ruim vijfentwintig volwassen binnenstadsbomen het gaat om twee kastan jes, enkele lindes en ongeveer 20 hoge Italiaanse populieren is negentig percent kernge zond. Alleen in de Italiaanse populieren is enige taksterfte. Volgens de woordvoerder van de Plantsoenendienst is het de bedoeling om bij het uitwerken van de binnenstads bouwprojecten om de bestaan de bomen heen te bouwen. Ook konrt ef nieuwe aanplant in het stadshart. "Daar wordt ruimte voor gereserveerd", al dus de heer Van der Kraan. De twee volgroeide kastanje bomen bij de Lindenhof aan de Zijdeiaan zijn 70 a 80 jaar oud. Ze hebben een zo hoge leeftijd kunnen berei ken omdat ze net als lindes trouwens vrij langzaam groeien. Kastanjes kunnen ge makkelijk tweehonderd jaar en ouder worden. Met Italiaanse populieren is dat anders. Ze groeien in kor te tijd vrij snel, maar zijn daardoor minder sterk. Geschat wodt dat de Italiaanser popu lieren op de binnenplaatsen van De Uitkijk en dc Lindenhof in de jaren dertig zijn ge plant. Op de plaats van het inter naatsgebouw De Uitkijk is het gebouw van C A gepland. De beer Van der Kraan: "Het is nu wel zeker dat die popu lieren op het achterterrein blijven staan". (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de fotowin kel Huize Brabant op het Bach- plein is gisternacht ingebroken. Door een ingegooide ruit in de voordeur zijn de dieven naar binnen geklommen. Uit de vi trine hebben ze een fotocamera, twee filmacamera's en een film projector in totaal ter waarde van 2500 meegenomen. Benoeming lid gemeenteraad De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de ge meenteraad van Schie dam maakt bekend, dat ter secretarie (af deling algemene zaken, Stadskantoor, Emraa- straat 1) voor eenieder ter inzage is gelegd zijn besluit ter benoe ming van de heer A. de Wolf tot lid van de gemeenteraad in de opengevallen plaats van de heer T. op 't Ende. Schiedam, 5 juli 1974 De voorzitter voornoemd, G. D. Verweij-de Graaff l.b. prima lederwaren luxe lassen - sjaals handschoenen - paraplu's byouferie - geschenkartikelen Mgr. Nolensiaan 842 Schiedam. Tel. 702668 Laatste werkman bijna weg uit Zwembad-Zuid Ook voor 1 e klos schoenreparatio SCHIEDAM De laatste ar beider zal vermoedelijk over twee weken Zwembad Zuid ver laten. Gisteren is de laatste hand gelegd aan de afrastering om de zonneweide. Jn komende dagen moet het bassin van het kleine buitenbad nog een verf- beurt krijgen. "Het laatste punt waar we nog op zitten te wachten, is het seintje van de Plantsoenendienst dat er op het gazon van. de zon- SCHIEDAM Wethouder Kaptein hoopt dat het Wenne- ker-pand aan de Sint Annazus- terstraat medio volgend jaar betrokken kan worden. Over enkele maanden zal al een begin worden gemaakt met het op knappen van' het pand. In het Wenneker-gebouw worden de sociale werkplaats en het alge meen documentatie centrum (twee WSW-projecten) onderge bracht. neweide gelopen mag worden. Ik denk dat dat nog wel een paar weekjes kan duren.", aldus directeur Helsmh van Zwem bad-zuid. Het bezoek aan het vrij-afge- legen bad loopt de laatste tijd steeds beter. Directeur Helsma: "De mensen beginnen, aan het bad te wennen en weten, het nu te vinden. Ik mag wei zeggen dat het prima gaat". Dat er nu een. hek om het bad heenstaat, is bepaald niet ge beurd om nachtelijke avontu riers buiten de deur te houden. Directeur Helsma: "Het buiten bad en. het binnenbad gaan één geheel vormen. De enige bar rière ertussen is een sluis. Zo'n hek moet je wel neerzetten an ders kan. men van buitenaf zo maar naar binnen". Ook de zorgen met de techni sche installatie zijn nu verleden tijd. "Er moeten nog wat ender- houdspunties worden nageke ken., maar dan is de hele zaak beslist compleet", aldus een ver heugde directeur Helsma. (Van een oruer verslaggevers) SCHIEDAM/UTRECHT - Het bouwconcern Bredero wil de in spraak bij nieuw- en vemieuw- bouwprojecten "vakkundig aan pakken" omdat naar de mening van dit bedrijf, inspraak, te vaak geschiedt zonder leiding. Bredero trok zich al eerder van een bouwproject in Den Helder te rug vanwege een teveel aan in spraak. Tijdens een persexcursie deel de de directeur van de project ontwikkelingsmaatschappij Em- peo (een dochteronderneming van Bredero) de heer J. Oranje mee, dat in alle won.ngbouwprojec- ten van Bredero ae tot.rcrnst.ge bewoners steeds een paar ikeer bij elkaar worden gehaaid voor een bespreking van allerlei za ken. "Door mensen m een nieuw bouwwijk van- tevoren met el- kaar m contact te brengen en met elkaar te laten praten, voorkom je frustraties en de vorming van actiegroepen", al dus de heer Oranje. Bredero is van memng dat in spraak in deze tijd past, maar wil deze door vakkundige krach ten laten leiden 'om oeverloze gesprticken te voorkomen." Zoals bekend gaat Bredero ook de nieuwe woningen in de Schie damse b.nnenstad bouwen Half mei heeft de maatschappij nier- mee een begin gemaakt achter het Oude Kerhoi. De bouw van deze woningen is ("De bouw vakkers moeten snel elders wat klussen doen", aldus wethouder Collé al enkele weken achter op het schema.

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 1