jjDecortoren vrijwel vermolmd Nog meer bezigheids cursussen op komst Directeur GG/GD weg na heibel met college van B en W Aanvraagtermijn huursubsidie verlengd tot oktober mm P1ETERSEN CO. 1 schiedamI Mi Noorden Akkoorden slachtoffer papier schaarste Brandweer lieden door examen heen Op heterdaad betrapt m (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De verbouwing van het Schiedamse Pas sage Theater gaat op zijn minst een half miljoen meer kos ten dan was geraamd. Oorzaak: de „toren" achter het to neel waarmee decors worden opgetakeld, blijkt grotendeels vermolmd. Tot dusverre werden de verbouwingskosten geraamd op anderhalf miljoen gulden. Of het gemeentebestuur een half miljoen wil gaan uittrekken voor een nieuwe decortoren, is nog een punt van overleg. De Schiedamse gemeenteraad heeft hierin in ieder geval het laatste woord. Directeur Berg van het Pas sage Theater: onverwachte tegenvaller. Groenoord verbaasd over vergissingen Rehabilitatie of renovatie heeft in oude wijken geen nut, zegt ABP-directeur Een hele wijk tegelijk ni de montagewoningen overbren gen is de ABP-suggestie Wiarda: EEerst oude wijken inventariseren (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Alge meen Burgerlijk Pensioen fonds kan verplaatsbare montagewoningen leveren om de bevolking van een te renoveren wijk tijdelijk on der te brengen. „Mocht tot deze nieuwe renovatie-me thode door de overheid wor den besloten, dan wordt daarmee ook eén stuk werk gelegenheid in de bouwnij verheid veilig gesteld", al dus hoofddirecteur N. H. Wiarda van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, goed gekleed is GEKLEED DOOR U/indiot -ffousa een bedrijf dat tot de groot ste woningbouwbeleggers in Nederland behoort. II Woningbouwverenigingen mogen (via ABP-kapitaal) mee-renoveren NW. MATHENESSERSTR. 79 BROERSVE5T 74—76 TEL. 264880 TEL. 269404 Uw [323-dealer voor SCHIEDAM EN KETHEL^ MAANDAG 22 JULI 1974 HET VRIJE VOLK PAGINA 7 Dure Volgens de aannemer die het Passage Theater verbouwt, zijn er wat betreft de vermolmde to ren twee mogelijkheden. Hem afbreken en er een nieuwe voor in de plaats zetten. Of: de oude toren niet vervangen, waardoor er in de toekomst geen grote voorstellingen meer in het Pas sage Theater gegeven kunnen worden. Het Schiedamse gemeentebe stuur beraadt zich thans nog over de plotseling gerezen kwes tie. In gemeentekringen werd ove rigens verwacht, dat de verbou wing van het Passage Theater duurder zou uitvallen. Dit om dat de kostenramingen gebaseerd zijn op het prijspeil van decem ber vorig jaar. Dat de over- schreiding van het begrootte be drag zo aanzienlijk zou worden, komt voor alle ingewijden ech ter als een .verrassing. Dat de decortoren in een niet al te beste staat verkeerde, was bij het personeel van het Passa ge Theater bekend. „We hadden alleen niet gedacht dat het er zo slecht mee gesteld was", aldus één van de personeelsleden. Omdat het in de bedoeling ligt om in het vernieuwde Passage Theater ook grote producties te laten draaien, hoopt de directie van het theater dat de nieuwe toren er komt. De Bredase aannemer Korte- weg is sinds half juni doende met de verbouwing. April '75 moet het karwei achter de rug zijn. In mei volgt dan de hero pening. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het wijkblad Noorder Akkoorden is slachtof- - fer geworden van de huidige pa pierschaarste. Enkele pagina's dunner is het laatste nummer omdat de papierhandel maar r mondjesmaat kan leveren. - „Wanneer de depressie voorbij Js, verschijnen we weer met het gebruikelijke aantal pagina's", aldus de drukker van het blad. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Drie Schie damse brandweerlieden zijn ge slaagd voor het rijksdiploma Onderbrandmeester. Het zijn de heren: J. A. de Reer, Th. J. Janssen en .T. Nome. De oplei ding duurde drieëneenhalf jaar. werd gegeven in Rotterdam en stond onder auspiciën van de stichting Brandweer Kaderoplei ding Zuid-Holland. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij een in braak in het Sparta-stadion heeft de Rotterdamse politie drie Schiedamse jongens op he terdaad betrapt, terwijl ze pro beerden in het stadion in te breken. Bij nader verhoor bleek dat het trio, de 20-jarige stuur man w. M. Lde 22-jarige bankwerker A.' S. en de 21-ja- nge steliingbouwer A. van de w., al eerder op de dag actief op het inbrekerspad waren ge weest in een magazijn op de Strickledeweg in Schiedam. Via een vernielde ruit waren de jon gens de achterkant van het pand binnen geklommen. Vermoede lijk hebben ze niets meegeno men. Wel hebben ze in totaal voor 75 vernield. Een dag eerder was een an der pand aan de Strickledeweg ook al bestookt door inbrekers, die blijkbaar zonder moeite een hindernis van een twee meter hoge muur hebben kunnen ne- bmn. Via de binnenplaats heb ben ze zich toegang verschaft tot de toonzalen van het meu- beimagazijn Bosman Intermeu- bel B.V. De grote buit lieten ze echter liggen. 'Siechts' tien pak jes sigaretten en een aantal Schroevedraaiers (waarde 100 gulden) worden vermist. (Van een onzer verslggevers) SCHIEDAM De SG gaat het aantal vormings- en ontwik kelingscursussen opvoeren. Het komend, seizoen wil ze een pak ket van in totaal dertig cursus sen aanbieden. Vooral op taal gebied zullen er nogal wat bij komen. Bij gebrek aan docenten zullen het geen al te moeilijke talen zijn. Alle cursussen die in het afge lopen seizoen gegeven zijn, blij ven i'n het nieuwe pakket ge handhaafd. Door het grote aan tal cursussen is het nije moge lijk om ze allemaal in september of oktober te laten beginnen, Verschillende zullen pas het be gin volgend jaar van start gaan. Voor het nieuwe seizoen kan men zich na 8 augustus bij de SG laten inschrijven. Het afge lopen seizoen was er keus uit zo'n vijftien lessen. Binnenkort verschijnt een cursusbboekje met aiie nodige informatie. Behalve meer taalcursussen, komen er ook meer lessen m handvaardigheid, aldus SG-di- recteur Ruvd Pillard. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wijkvereni- ging Groenoord is hogelijk ver baasd over een artikel van de ge meente in het Stadsblad In het artikël verschenen op de ge- meente-voorlic'ntlngspagina worden toezeggingen over de Mozartlaan (de laan wordt een belangrijke wijkverkeersweg) op een voor ons geheel nieuwe wij- zo geïnterpreteerd, zo meent de wijkveremging. Het bestuur van de wijkver- emging beraadt zich thans over de .vergissingen" die door de gemeente zijn gemaakt. De wijkvereniging Groenoord en wethouder Cor Bolmers hebben m mei een gesprek over de Mo- zartlaan-nieuwe-stijl gehad. Theater (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Dr. J. Stevens, directeur van de Schiedamse GG en GD gaat Schiedam verlaten. De heer Stevens heeft in Hilversum onlangs een functie aanvaard als GG en GD-direc- teur. H(j treedt daar per 1 januari 1975 in dienst. Volgens familie van de Schiedamse directeur van de genees kundige dienst (de heer Stevens is op het ogenblik in Oslo op vakantie) heeft „een complex van factoren" geleid tot z(jn be sluit om te vertrekken. „Ten eerste omdat Hilversum een grotere gemeente is en het dus voor hem een promotie betekent. Maar h(j gaat ook weg om het feit dat het de laatste tijd niet meer zo boterde tussen hem en het gemeentebestuur," aldus de fa milie van dr. Stevens. Volgens ingewijden heeft dr. Stevens zich vooral gestoord aan de houding van het Schiedamse gemeentebestuur ten tjjde van de hoofdluis-cxplosie. vorig jaar op de Schiedamse scholen. B. en \V. verweten hem toen onder andere dat hij te mededeel zaam was geweest tegen de pers. Dr. Stevens is sinds 1955 directeur van de Schiedamse ge neeskundige dienst. Hij is vijftig jaar. H(j heeft zijn ontslag nog niet officieel by het gemeentebestuur ingediend. De gemeenteraad van Hilversum heeft de benoeming van dr. Stevens inmiddels al bekrachtigd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De termijn om aanvragen voor aanvullende huur subsidie in te dienen is met drie maanden verlengd, tot 1 oktober. De maatregel geldt niet voor huurders, die na 1 juli dit jaar een andere woning hebben betrokken. Voor hen geidt een indienings- termijn van drie maanden vanaf de datum waarop de huur is in gegaan. Voor aanvullende huursubsi die kan men in aanmerking ko men als: - men huurder is van een wo ning waarvoor na 31 maart 1960 rijkssubsidie is verleend of huurder is van een woning waarvan de huurprijs in het ka der van de huurharmonisatie met zes percent is verhoogd; of huurder is van een woning, waarvande huur is verhoogd door ingrijpende verbetering van de woning. als het jaarinkomen minder is dan 22 000 gulden per jaar; en meer dan een zesde of een zevende deel van het inko men aan huur opgaat. Nadere informatie over huur subsidie kan men krijgen bij: de afd. Algemene Zaken van de ge meente-secretarie m het stads kantoor, de gemeentelijke wo- ningdienst. het bureau Huisves-, ting aan de Korte Haven 27. bij de gemeentelijke sociale dienst Nieuwstraat 26 of bij de sociaal raadsman aan het Broersveld 144. ?sssm x-xv w -^7 'Stop bewoners renovatie-wijk in verplaatsbare montagewoningen' HERfNCONFECTiE Mgr. Nolentloon A00 Schiedam Winkel centrum "De Ketel" Rotterdam Zoetermeer De renovatie (en ook rehabili tatie) van woningen zal in de komende jaren sterk in Schie dam gaan spelen. Volgens de huidige plannen zal eerst het Oude Westen een opknapbeurt ondergaan, daarna volgen Oost en Zuid. In Schiedam-zuid wordt zoals bekend al ge renoveerd door de woningbouw vereniging Volkshuisvesting. Ondanks de renovatie-plannen die de ABP-directeur ontvouwt, is hij een verklaard tegenstan der van renovatie of rehabilita tie. Volgens hem heeft de/e werkwijze geen enkel nutom dat het per woning zo'n vijftig duizend gulden kost en volledig voorbijgaat aan de huidige ste- debouwkundige eisen. Tegen renovatie en rehabilita tie pleit zijns inziens ook dat de vernieuwde woning niet langer meegaat dan twintig tot dertig jaar. Niettemin zou het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds graag bij wijkrenovatie betrokken wil len worden Volgens de heer Wiarda moeten de steden eerst een inventarisatie maken van hun. oude wijken en daarna een totaalplan opstellen voor ver vanging van het woningbestand Als een bepaalde wijk aan de beurt is, zou de hele wijk tijde lijk in verplaatsbare montage- woningen (liefst van het ABP) ondergebracht moeten worden. »v. «■jjS* In dit hele vernieuwingsproces is het ABP in Schiedam bezit bet bedrijf o a. enkele flats in Groenoord) bereid kapitaal te verschaffen aan woningbouw verenigingen. Dit om woningen te kunnen realiseren in de wo ningwetsector. Zeer wenselijk zegt de beer Wiarda het te vinden, dat de overheid een onderhoudssubsidie gaat creeren voor het onder houd van woningen die nog eni ge tijd meemoeten. Subsidies voor renovatie of rehabilitatie zouden dan kunnen vervallen.

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 1