gemeentebestuur verweert zich tegen beschuldigingen MAR MMN MMR Mammoettanker ligt al maanden in reparatiedok BOUW 36 PEPERDURE WONINGEN VAN START Decortoren Onbekenden snijden tent aan flarden Jrand door ntwloffing Ehvood Mead krijgt nieutve eigenaar OVERHIUL'S LP Snelheidscontrole Uit etalage geroofd Paniekvoetbal PASFOTO'S Yerkoop doen het! jonge mode Halletje (Van een onzer verslaggevers) FOTO v. VUUREN BW (Van een onzer verslaggeefsters) SCIEDAM Werklieden van het aannemersbedrijf Eos Woningen BV hebben deze week de laatste hand ge legd aan de bouwput voor de zesendertig woningen (chale tages), die het bedrijf aan de Van Spierenhoeklaan gaat bouwen. Op het ogenblik is men druk bezig de bouwlift in. stelling te brengen. Als deze op poten staat, kan het startschot gegeven worden voor de eigenlijke bouw van de peperdure etagewoningen die als alles naar wens verloopt in juni '75 opgeleverd zullen worden. LEDERWAREN O hoogstraat 84-86 Schiedam, tel. 268981 1 Y^OcNjüAü 44 au*i >5#4 Hei VklJE VOLK „Duidelijk standpunt" in de maak over vestiging van buitenlandse arbeiders i SCHIEDAM Het Scsliiedamse gemeentebestuur gaat op korte termijn "een duidelijk standpunt"1 publi ceren inzake de vestiging van buitelandse arbeiders in Schiedam. B. en W. willen daarmee reageren op de be schuldigingen van Arie van Loenen, secretaris van de lewonersvereniging West. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Onbekenden tobben eergisteravond een aeht- persoons-bungalowtent van een groep Franse padvinders aan stukken gesneden. De Fransen hadden de tent neergezet aan de Parallelweg, omdat de camping Rotterdam overvol was. Toen na een bezoek aan Schiedam avonds bij de tent terugkwa men, bleek hij aan flarden te tgn gesneden. Met een mes was het tentdoek bewerkt en waren de scheerlijnen doorgesneden. De groep padvinders is afkom stig uit het Franse plaatsje Bar re. De padvinders vermoeden lat een groepje jongens die ze :erder op de avond bij de Paral lelweg hadden zien rondschar relen, de daders zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door nog on tkende oorzaak is gisteravond «and uitgebroken m een wo- sing in een flat aan de Haven- iijk. De bewoner, de 52-jarige B. werd door de buren en dochter, die juist thuis •.wam, uit de brandende huis kamer gesleept De man was bewusteloos.De buren waren gealarmeerd door een lichtflits een daaropvolgende knal. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij snelheids- rontrole op rijksweg 20 heeft de Ichiedamse politie 17 automobi- isten bekeurd. De snelste over- reder reed 106 kilometer per (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Uit de etalage ran juwelier S. aan de Mgr. No- lenslaan zijn vannacht twintig dames- en herenhorloges gesto len. De daders hadden een steen door de winkelruit gegooid. De decortoren van het Pas sage Theater verkeert in een heel slechte staat en een nieuwe kost minstens een half miljoen lulden, schrijft HVV. Als het Passage Theater altijd al gewe ten heeft, dat die toren niet best was, dan vind ik dat getuigen van wanbeleid. Er hadden dode lijke ongelukken mee kunnen 'gebeuren. H. Kreft Joh. Straussplein Schiedam In HW van afgelopen zater dag verweet Arie van Loenen het gemeentebestuur dat het wat betreft de vestiging van buiten landse arbeiders „tot nu toe gods water over gods akker heeft la ten lopen". Van Loenen zinspeel de er ook op dat het college m wezen geen beleid heeft gevoerd in deze kwestie. Volgens wethouder Bert Kap- tein, gisteren m een commentaar, zijn de verwijten van Van Loe nen onterecht. „Als buitenlandse arbeiders hier woningen willen kopen, kunnen we met zeggen dat ze dat niet mogen Ook heb ben buitenlandse arbeiders die een bepaalde tijd in Rijnmond werken, nu eenmaal als iedereen recht om een huis te huren en zich daarvoor te laten inschrij ven bij het bureau Huisvesting". De nota waarin B. en W. hun, beleid-buitenlandse-arbei- ders gaan uiteenzetten, zal af komstig zijn van twee wethou ders: Bert Kaptein en Eef Coïlé. Enkele uitspraken van Arie van Loenen: „Persoonlijk vind ik het aantal buitenlandse gast arbeiders m Schiedam nu al te groot" en „Als er bijvoorbeeld een kind door een buitenlandse arbeider wordt aangereden, kan zo de vlam in de pan slaan" noemt wethouder Kaptein „pa niekvoetbal". Hij erkent dat de situatie die Van Loenen m de Mariastraat signaleert (de helft van de gezinnen is er buiten lands) niet rooskleurig is. Met de stichting Buitenlandse Werknemers in Rotterdam heeft het college van B, en W. contact opgenomen over de beschuldi gingen van Van Loenen. B en W. gaan ook een brief schrijven naar het bestuur van de bewo nersvereniging West of ze het met de uitlatingen van Arie van Loenen eens is Wethouder, Bert Kcmtein. Klaar terwijl U wacht Let op het joiste adres HOOGSTRAAT HM—106 SCHIEDAM OS De ''Elwood Mead": in april zwaar beschadigd ran de klip pen gehaald er is nog steeds mets aan het sclvp gedaan. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De mammoet-ertstanker „Elwood Mead" van de Amerikaanse maatschappij United International Bulk Carriers, ligt al enkele maanden zwaar beschadigd in dok acht van de Schiedamse werf Wilton-Fijenoord. Sinds april is er niets meer aan het schip, dat twee we ken geleden door Bulk Carriers te koop is aangeboden, ge daan, omdat de nieuwe eigenaar, die Wilton eventueel de opdracht moet geven het schip weer zeevaardig te maken, nog niet bekend is. De bouwput aan de Van Spierenhoeklaan: de eerste stap op weg naar de bouw van 3 peperdure chaletages is gezet. Volgens het Rotterdamse scheepvaartbedrijf Van Omme ren, die de belangen voor de Amerikaanse rederij behartigt, zijn er al wel serieuze kandida ten voor het schip. Een woord voerder van Van Ommeren: „We zijn op het ogenblik druk aan het onderhandelen Er is zelfs één heel serieuze kandi daat- wie dat is, kunnen we in cht stadium nog met vertellen Van Vliet, voorlichter bij Wil ton. „?as als de nieuwe eige naar bekend is, weten wij waar »e aan toe zijn. We zitten nu echt met het schip in de maag; er rest ons echter mets anders dan maar af te wachten wat er gaat gebeuren. Het is best mogelijk dat de tanker helemaal niet meer gerepareerd wordt en als er nog wel aan gesleuteld zal worden, staat ook helemaal met vast dat dat bij ons zal gebeuren." De „Elwood Mead" is in maart van dit jaar in het nieuws ge komen, nadat een Nederlandse maatschappij op spectaculaire wijze het gestrande schip van de klippen van het kanaaleiland Guernsey heeft gehaald. Eerdere pogingen van buitenlandse ber gingsmaatschappijen waren te vergeefs geweest De mammoettanker is toen. nadat zij m Europoort zo goed mogelijk gelost was. voor in- spectie naar Wilton gesleept, waar men eerst de meest nood zakelijke werkzaamheden heeft verricht: de lekken in het ruim provisorisch gedicht, de schroef verwijderd en de schroefas naar binnen getrokken. "Werk dat in een later stadium toch uitge voerd had moeten worden. Nadat de verzekeringsmaat schappij de totale schade heeft getaxeerd dit wellicht forse bedrag wordt aan alle kanten angstvallig uit de publiciteit gehouden heeft Bulk Carriers van enkele werven, waaronder Wilton prijs en tijdopgaven voor een eventuele reparatie op- geviaagd In overleg met de verzekeringmaatschappij en de nieuwe eigenaar zal worden beslist of het schip gerepareerd zal worden en zo ja. bij welke werf dit zal gebeuren. dertig en een halve meter lang) en vooral de mogelijkheid voor iedereen zelf de grootte van de woonkamer te bepalen. Een woordvoerder van Ros: „Een potentiële koper kan altijd bij ons komen om over de indeling van het huis te praten. Wij heb ben de binnenmuren zo gepland, dat deze zonder a! te veel moeite verplaatst of weggenomen kun nen worden, zodat de woonka mer iedere gewenste vorm aan kan nemen. Op dit moment is de aannemer druk bezig de chaletages aan de behoorlijk gefortuneerde man te brengen. De zesendertig hui zen, waaronder drie- en vierka- merwoningen, moeten tussen de ƒ96.000 en /T60.000.op gaan brengen. Het goedkoopste huis is een driekamer-woning op de bovenste van de vdrie verdiepin- Het duurste: een vierkamer- chalet op de begane grond met garage. De luxueuze chaletjes zijn al lemaal voorzien van een forse woonkamer, een grote badkamer met ligbad, een ruime hal en een open'keuken Ais pikante bijzon derheden noemt Ros m de ver koopadvertentie: de reusachtige patio-balkons (het grootste plat form, grenzend aan de beneden woningen, is maar liefst zesen- Voor S prima lederwaren luxe tassen sjaals handschoenen - paraplu's byouterie geschenkartikelen j Mgr. Nolensiaon 842 Schiedam. Te!. 702668 Oek voor Ie klas N. schoenroparatio Geen wonder, want ze bereiken bijna een miljoen lezers. En dat voor een tientje per plaatsing. TipTelefoon 010-13 63 80 of 1474 II Volgens Ros begmt de ver koop van de woningen nu op gang te komen, wat volgens de aannemer in dit stadium gunsti ge perspectieven biedt. De mees te kopers komen af op de luxu euze afwerking van de chale tages en vooral op het ruime woongenot. De drie-kamer wo ningen hebben forse woonkamers van zeven-en-een-halve m. lang bij een breedte van vier meter, een slaapkamer van 4.95 bij 2.57 m, terwijl de andere kamer een curieus ingedeelde vijfhoek- slaapruimte van 19 vierkante meter is. Bij de vierkamer-woningen wordt er zelfs nog kwistiger met de vierkante metertjes omge sprongen. De woonkamer komt slechts twintig centimeter te kort om glorieus de tien meter te kunnen halen (de breedte is vier meter). Ook de drie slaap kamers zijn wat forser uitgeval len dan de driekamerflat-slaap kamers. Iedere etage, die Ros bouwt op de hoek van de Van Spierenhoek laan, de Burg. van Haarenlaan en de Van de Bruggenlaan, be staat uit drie appartementen van een verschillende prijsklasse. In het midden van elke verdieping wordt een klein halletje ge bouwd, waar de lift op uit zal komen en dat tevens de toegang zal verschaffen tot de drie wo ningen. v - -V .Jr-V W Oostelijke kasteel muur is boven water (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Toch nog succes voor de archeologen die bezig zijn met opgravingen bij de Huis te Rivierèweg: het doel dat ze zich hebben ge steld, is bereikt „We hebben de oostelijke begrenzing van de voorburcht van kasteel Mathenesse gevonden", aldus een triomfantelijke opgra vingsleider Van Pernis gister morgen. Tegelijk met het blootleggen van de oostelijke muur, ter hoogte van de brandweerka zerne, is nog een Opvallende vondst gedaan. Onder de be wuste oostelijke kasteelmuur zijn resten van een tweede muur ontdekt. De archeologen vermoeden dat het fundamenten zijn van een toren, waai op in een later stadium de oostelijke muur is gebouwd. Van het bestaan van een dergelijke toren was tot dusverre bij de historici niets bekend Aansluitend op de oostelijke muui is gisteren ook het pro fielvan een omringende gracht ontdekt Daarin zijn onder an- dote een klem houten paaltje Udamaan weiden boten vast gelegd") en een muur-ijzer („om een muui meer stevig heid te geven"ontdekt. Inmiddels staat wel vast dat de opgravingen op het gras veld aan de Huis te Riviere- weg tot eind deze week zullen voortduren. „We zijn nog van plan op een paar andere plaat sen op het grasveld te gaan prikken", verklaart de opgra vingsleider van de Rijksdienst voor Archeologisch Bodemon derzoek. In de loop van vorige week cn afgelopen maandag zijn op nieuw een aantal potscherven opgehaald Rondom de ooste lijke muur zal met verder worden gegraven „Dat doen we liever met vanwege de bo men die er staan en ook omdat we het grachtenprofiel nu ge vonden hebben."

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 1