Tweebaansweg mag er niet komen. Onmiddellijke stopzetting werk Grote opluchting na arrestatie van kinderiokker Spaland-ruiters vragen zich af: ALLERLAATSTE KANS VOOR CDA Duiven zochten andere losplaats Daders van kraak in melkdepot gegrepen medewerker verkoopafdeling Vermoedelijk tbr voor kinderlckker (binnendienst) Jongelui ontfutselen vrouw tas Inbraak tijdens vakantie bewoners Motorrijder valt m Telefoon» cel weer doelwit y t5": Kn (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Spa- land Ruiters hebben nog niet volmondig „ja" gezegd op de suggestie van de sportraad hun onderkomen in de historische boerderij aan de Kerkweg te nemen, In een gesprek met het da gelijks bestuur van de sportraad heeft de vereni ging laten weten wel veel interesse voor de boerderij te hebben, maar dat een de finitieve' beslissing af zal hangen van de kosten, de beschikbare weidegrond en een eventuele huurvergoe- ding. mmmm tK O* l!> k. ir. >0, 13 14 "V, 'P "K 'li I 1." R," Bl' n.,r s DINSDAG 13 AUGUSTUS 1974 HET VRIJE VÖlK PAGINa i! Beroering rond de Mozartlaan «(Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Er is nogal wat beroering ontstaan onder de bewoners rondom de Mozartlaan over de aanleg van een snelle twee-baansweg. Nadat de bewoners al eerder hun misnoegen over de geplande weg aan het gemeentebestuur hadden geuit, is bet hun nu ernst geworden. Op 1 augustus is er spontaan een actiecomité geboren, dat zich reeds een week later wapende met een aanzienlijke handtekeningenlijst. Samen met een concept over de weg die aan de woonzijde van de flats aan het Bachplein en het Straussplem ligt zal de handtekeningen-protestlijst nog deze week aan het college van B en W. worden aangeboden. Volgens de heer H. N. Zonne veld, lid van het actiecomité, spreekt het comité namens tweeduizend bewoners. „We hebben de enquête „snelweg, ja- of neen" in de vakantietijd ge houden", zegt hij. „Daarom trof fen we een 'heleboel mensen met thuis, maar van de „thuistref- fers" heeft vijfennegentig pro cent spontaan getekend. Deze lijn doortrekkend kan ik gerust zeggen dat we uit naam van tweeduizend bewoners spreken." De voornaamste eis van de bewoners: een onmiddellijke stopzetting van alle werkzaamhe den, die tot de aanleg van de weg leiden. Zonneveld: „Dit is geen verzoek meer, maar een absolute eis. Die tweebaansweg mag er niet komen. De ruimte tussen de flats is hier veel te nauw voor." De heer J. A. Buitendijk, een Bacbplembewoner, heeft zich öbk al verschillende malen zeer kwaad gemaakt over de in aan bouw zijnde weg. Zijn woede resulteerde in een aantal boze artikelen in het wijkblad Noor der Akkoorden. „Als de weg er Komt", zo schreef hij, „zal het verkeer op nog geen vijf meter van de 'hoeken de flats voorbij razen. Praten en het luisteren naar muziek is dan alleen nog maar mogelijk bi] gesloten ,deu- Ten en ramen." Verder vraagt hij zich ver baasd af, waarom de weg niet gepland is op de Churchilllaan. „Waarom ontwerpt men plotse ling een kronkel en perst men de weg op een ondeugdelijke wijze tussen het dichtstbevolkte gedeelte van Groenoord. Waar om een kronkelweg, die vlak voor de villa's afbuigt, in plaats van een moderne rechte weg", aldus de heer Buitendijk. Ondanks een voorlichtend ar tikel van de Dienst Gemeente werken in Noorder Akkoorden van 19 juni, dat de bedoeling had enig begrip voor de handel wijze van de gemeente te kwe ken, voelen de bewoners zich nog steeds bekocht. Tegenover de bedenkingen van de bewoners: de weg ver oorzaakt een onveilige situatie voor schoolgaande kinderen vanuit Groenoord-Noord naar de scholen aan het Bachplein en de doorgaande weg trekt extra ver keer vanuit Vlaardingen aan, stelde de gemeente het verweer: „Doormiddel van verkeerslich teninstallaties op de belangrijke kruisingen Brederoweg - Mo zartlaan, zullen veilige over steekplaatsen voor voetgangers gecreëerd worden." Over d'e ver wachte verkeersstroom vanuit Vlaardingen zei Gemeentewer ken: „Gelet op het grote aantal verkeerslichten zal er nauwe lijks sprake zijn van een aan trekkelijke en snelle route voor de Vlaardingers. Deze vrees is dus kennelijk ongegrond." Zonneveld: „Ons actiecomité 'zegt nu niet meer: „Die weg moet er niet komen, want hij (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Hoewel er in Groenoord algemeen grote opluchting heerst na de arrestatie van de Groenoordse km derlokker, is er in Noord geen sprake van eensgezindhe e over hoe kinderen daadwerkelijk tegen dit soort misdrijwn beschermd moeten worden. De Mozartlaan „een tweebaansioeg mag er niet komen", zeggen de bewoners. verhoogt de onveiligheid. Daar weet de gemeente zich immers prachtig onderuit te praten. Neen, we stellen gewoon: -de weg moet daar komen, waar hij de minste overlast veroorzaakt en dat is met aan de Mozart laan." Met het toesturen van een concept aan het college van B. en W. het concept zal m een tweede artikel behandeld wor den en de handtekeningen lijst hoopt' het actiecomité een gesprek tussen de gemeente en de bewoners los te peuteren. Zonneveld: „We hebben een nieuwe burgemeester en straks een nieuw college; waarom zou den die de blunders van het vo rige college met recht kunnen trekken. Tenslotte is het beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald." jr (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Twee jongelui op-een bromfiets hebben in de St Liduinastraat de 25-jarige mevrouw C. J. M. van Z. haar handtas ontrukt. De vrouw was net bij de bushalte aan het St. Lidüinaplein uitgestapt, toen de twee jongens rijksgenoten toesloegen. Vol gas gingen ze er vandoor. fri de handtas zaten een aantal sleutels, een bankpas en een bedrag van ongeveer 10 gulden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tijdens afwe zigheid van de'bewoners, is er ingebroken in een woning aan de Julianalaan. hoewel alle ka mers en kasten werden door zocht, wordt er voorzover kan worden nagegaan niets ver mist. De bewoners zijn op va kantie. Het slot van de achter deur bleek door de inbrekers te zijn geforceerd. Het pand wordt bewoond door de familie Van K. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het afgelopen weekeinde is op de Rotterdam- sedijk de 19-jarige plaatwerker H. J. van G. 'et zijn motor ge vallen., De jongeman kreeg schaafwonden aan zijn rug en handen. 'De motor was in een slip geraakt waardoor de jonge man de macht over het stuur kwijtraakte. Is boerderij wel te betalen De meest opvallende suggestie doel net schoolhoofd van de dr. Van der Kuy-scnooi aan het Bachplein. de heer A. Donkers Hij zegt. Misscnien u net zinnig een terzakekundige kinderpsy chiater aan te trekken die met een veregenwoordiger tan de politie en m samenwerking met de wijkveremgmg Groenoord cie ouders voorhcht over de hele problematiek. Ik weet zeker dat bekende moederkreten ais; Je gaat niet met een man mee die je snoepjes geeftgeen enkel succes hebben. Ku iVren zijn dat binnen drie minuten weer vergeten." Vrijwel alle Groenoordse schoolhoofden en leerkrachten die wij spraken, verklaren met te weten wat de juiste methode is om kinderen psychisch te wa penen tegen kinderlokkers Een onderwijzeres van de kleuterschool De Notenkraker zei ons: „De hele zaak is bijna met op de kinderen over te brengen, ook op schooi met Het zijn vaak niet de boze. onbeken de mannen die het op kinderen voorzien hebben. Maar juist mannen d'e de kinderen op de één. of andere manier ergens van kennen. En breng dat maar eens over." Na de aanranding van het 7-jarige meisje in Groenoord m april, gingen meer ouders ertoe over hun kind zelf naar school te brengen. Ook de leerkrachten probeerden hun aandacht zoveel mogelijk naar het buitenschoolse gebeuren te verleggen. Ouder commissies vergaderden druk, het resultaat nu in augustus is nul komma nul. De aan randingsaffaire is vergeten, aan de situatie is mets veranderd. De heer Donkers, hoofd van de dr. Van der Kuy-school: „Toch geloof ik dht je het moet zoeken m de begeleiding van de jeugd door de ouders. Na de aanranding is er in Hoiy een vergadering geweest met ouders. Op dat niveau, vind ik, moet het (van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 43-jari- ge Vlaardmgse ex-zeeman G S die de aanranding n Groenoord en beide op dc Rotterdamsedijk bij twee bejaarde vrouwen heeft be kend. is vroeger ook al een met de politie in aanraking geweest. Ook toen in ver band met zedendelicten. Op het ogenblik zit hij in Rotterdam, m het Huis van Bewaring aan de Noordsm- gel In justitiële kringer wordt verwacht dat de zaak tegen de ex-zeeman achter gesloten deuren behandeld zal worden. Gezien de geestehtke toe stand van de man wordt eer. vonnis waartn een terbe- schikkmgstelhng-aar.-de-re- gering is opgenomen, waar schijnlijk geacht gebeuren. Je moet gewoon be ginnen met een soort ouderoi: voeding. Dan krijg je misschif. met meer van die kmderreact.c als in april, toen elke blauw auto de auto van de kinderlor ker was. Ze hadden het idee <1;. die man een zwarte jas aan ha een zwarte hoed droeg en in c.< donkere struiken zat. Je kree üe indruk dat er ouders ware. die paniek zaaiden bij hun kin deren." De heer Donkers ten slotte „Ik zeg het. ik blijf 'net meestt zien m zo'n kinderpsycholoo Van acties of iets dergelijk verwacht ik geen enkel he. Wel wil de ruiterclub alle mo gelijkheden van de boerderij tot op het bot uitzoeken. De ruiters, die momenteel op de Schiedam- seweg gehuisvest zijn, zitten te springen om een vast onderdak. Omdat de huidige behuizing geen permanent terrein is. kunnen er geen stallen op worden ge bouwd. Verder heerst er voort durend paniek onder de leden, die vrezen ieder moment op straat gezet te worden. De Spaland Ruiters staren zich echter niet blind op de Kerkweg-boerderij. Als ze toe stemming krijgen aan de Schie- damseweg te blijven maar dan als permanent onderkomen met de mogelijkheid tot het pony s, die de vereniging mo menteel bezit, beschikbaar zal zijn. De stallen voor de dieren zullen de ruiters zelf inrichten. Tekeningen ziin inmiddels inge zonden aan Gemeentewerken. Alvorens een definitieve be slissing te nemen, willen de Spaianc' Ruiters, dat Monumen tenzorg exact aangeeft, in hoe verre ze gebruik van de boerde rij mogen maken. Pas daarna kan er een definitieve kostenbe- raming worden gemaakt én kan er bekeken worden of de vereni ging (met eventuele subsidies van C.R.M. of de N.S.F.) draag krachtig genoeg is om de finan ciële consequenties te kunnen dragen. Zeker is. dat de Spaland Ruiters het zonder steun van het Rijk niet zal kunnen redden. De boerderij verkeert door achter stallig onderhoud in een derma te slechte staat, dat opknappen handen met geld gaat kosten. (Van ees onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor het eerst sinds enkele maanden is er weer een tele fooncel gekraakt in Schiedam. De cel aan de Ed. van Bcinumlaan in Groenoord was het doelwit. Dc geld cassette werd onder handen ge nomen. Het be drag dat werd buitgemaakt is nog niet bekend. Wordt de historische boerderij aan de Kerkweg 105 straks het nieuwe ond-r de Spaland Ruiters? van bouwen van stallen gaat de vereniging graag akkoord. De boerderij heeft echter wel de voorkeur, mits het een vaste behuizing kan won 8 hectare weidegrond (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De PvdA gaat «en laatste poging wagen om het CDA alsnog te laten deelnemen aan het nieuwe college van B. en W. In een het afgelopen Weekeinde verstuurde brief bieden de socialisten het CDA opnieuw één zetel aan in een college met twee PvdA-wethou- tlers en één wethouder van de PPR. Tot en met morgen krijgt het CDA de kans om op dit PvdA- sanbod te reageren. „Mochten we op 15 augustus nog geen re actie hebben ontvangen, dan gaan we stappen ondernemen om tot de vorming van een an der college te komen", aldus de PvdA. Zoals bekend wil het CDA wel 'ja' zeggen tegen één wethou derszetel (in een college van vier wethouders), maar alleen als de gemeenteraad daar op 3 septem ber, bij de stemming over de collegevorming, haar fiat aan geeft. De PvdA en de PPR vin den die suggestie onaanvaard baar. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Door het slechte weer was het het afgelo pen weekend onmogelijk liet convooi van duizend duiven, bij eengebracht door de gezamenlij ke bonden, in de lossingsplaats Sint Dizier te lossen. In tegenstelling tot de Neder landse bond, die haar duiven naar het thuishonk terugstuur de, heeft de Rotterdamse bond' een andere lossingsplaats ge zocht. Met een behoorlijke ver traging vertrokken de dieren, waaronder ook vierhonderd dui ven van de Postduiven Vereni ging Schiedam, om 15.45 uur vanuit Sint Quentin. Nog voor het donker werd haddgn alle vierhonderd duiven het parcours over 242 kilometer afgelegd. Om 19.16 uur arriveer de de duif van Jan Doejaaren als eerste,'2. eveneens Jan Doe jaaren, 3. E. Holleman, 4. Jack Doejaaren, 7. Lem en Verlinde, 10. J. Westerhoit. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De inbrekers die vorige week een stevig gat sloegen in de voorraad kruide nierswaren van het Melkunie pakhuis aan de Nieuwe Haven, zijn gegrepen. Het zijn de 31-ja- nge H. P. B. en de 28-jarige G. K. De Schiedamse politie heeft ook de 53-jarige M. S. aange houden, die heeft toegegeven te gen een zacht prijsje wat melk- produkten en drank te hebben overgenomen. Volgens inspecteur Van der Veen van de Schiedamse politie zijn de mannen gepakt „doordat er door politiemensen op straat wel het een en ander was opge vangen". Het drietal heeft de hele af faire vlot bekend. Ze konden ook moeilijk anders omdat in hun woningen vrijwel de hele buit werd teruggevonden. Uit het depot aan de Nieuwe Haven wisten ze ondermeer weg te slepen: 258 flessen pils, 25 flessen sinas. 12 flessen choco mel, 12 flessen stroop, 62 pakjes margarine, 66 kuipjes halvarine en ccn groot aantal blikken soep, leverpastei en koffie. De dieven waren het depot binnengekomen door een ruit in te slaan. Het grootste deel van de gestolen waar (waarde onge veer 500 gulden) stond in krat ten, die gemakshalve ook waren meegenomen De mannen ztjn na verhoor op het hoofdbureau, naar huis" ge zonden in afwachting van rechtsvervolging Voor onze verkoopafdeling "Koeltech niek" zoeken wij op korte termijn een medewerker voor de binnendienst. Na een ruime inwerkperiode za! hij binnen een klein team zelfstandig het telefonisch kontakt met onze afnemers moeten kun nen onderhouden. Daarnaast zal zijn taak bestaan uit gevarieerde,tot de verkoop be horende,administratieve werkzaamheden. Wij denken voor deze afwisselende funk- tie aan een medewerker van 23 - 26 jaar met een Ulo/Mavo opleiding. Hij zal er varing moeten hebben in een soortgelijke funktie, vooral met betrekking tot het telefonisch kontakt met afnemers. Gezien de aard van de produkten is tevens een brede technische belangstelling gewenst. De juiste man bieden wij een goed salaris en prima secundaire voorzieningen, zoals reis- en studiekostenvergoeding en opna me in pensioenfonds. Met reeds gemaakte vakantie-afspraken wordt rekening ge houden. Sollicitaties kunnen worden gericht aan Itho B.V., Nieuwe Haven 249, Post bus 21, Schieri~m. Het is ook mogelijk telefonisch t.n afspraak te maken, tel. 1010) 260340 en vragen naar de Heer Scheffers. Itho B V. is leverancier van technische produkten aan pro- duktie-, groothandels- en in stallatiebedrijven. Zij beweegt zich op het terrein van venti- latietechniek, koudetechmek, warmtetechniek, regeltech niek, elektrotechniek en air conditioning Zij vertegenwoordigt in Ne derland vele vooraanstaande binnen- en buitenlandse fabri kanten en importeert o a uit Amerika. Oenemarken, Duits land, Engeland, Frankrijk, Italië en Japan. i

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 1