Inbrekers veroorzaken chaos in schoolgebouw Frans hotelconcern start in Schiedam Rode poncho maakt Lorentzlaan veilig MT WESTEN Politie speurt naar botenkraker HET VRIJE VOLK Jongen loopt tegen brommer Voetballer aan hoofd gewond Rens aan 't werk ■MÉM Zwembad Groenoord: weinig publiek SCHIEDAM Het hele plan voor de bouw van het nieuwe dierenasiel op de Hargalaan en de aanvraag voor de bouwvergunning, worden omstreeks Wereld dierendag op 4 oktober, door de Schiedamse afde ling van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren naar de gemeente gezonden. Wat nog steeds het Schiedamse dierenasiel heet op de Sint-Anna Zusterweg. Zouden dieren zich daar thuisvoelen? SCHIEDAM De bouw van de nieuwe brandweer kazerne aan de Breedstraat is door het slechte weer van de afgelopen weken behoor lijk vertraagd. Had men aan vankelijk gerekend op zes weken, nu al staat vast dat de geplande termijn met minstens drie weken over schreden zal worden. UPSI W4M0& - mmmm. De geteisterde Lindenhof aan de Achterweglappen karton voor de verbrijzelde ramen. In een DAGBLAD zit u goed met Uw ADVERTENTIE EXCLUSIEVE MAATKLEDING EN CONFECTIE Wölcken en Zn, DINSDAG 17 SEPTEMBER 1974 444 PAGINA 15 Slechtste seizoen Bad Groenoord sinds opening (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bad Groenoord heeft het slechtse seizoen achter de rug, sinds de opening in 1956. Slechts 207.000 be zoekers kwamen de afgelopen vyf maanden door de poor ten van het Groenoordse openluchtzwembad. Het normale jaarlijkse gemiddelde ligt rond de 350.000 bezoekers. Oorzaak van dit diepterecord is het slechte weer. „Dit seizoen hebben we het minste aantal zonnige dagen gehad en zeer veel regendagen", aldus een teleurgestelde Bad Groenoord-directeur, de heer J. B. Helsma. Omdat Bad Groenoord ge meentelijk eigendom is, zijn de financiële consequenties van het Lasca volledig voor rekening van de gemeente. Het afgelopen weekeinde zondag 15 september is Bad {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Inbrekers heb ben in het gebouw van de rijks scholengemeenschap Schravelant grote schade aangericht. Overal in het pand werden afgesloten deuren opervgewrïkt en als dat niet lukte opengetrapt. Alle lo kalen en kamers kregen een beurt. De buit bedraagt onge veer tiV: gulden. Ook de kantine van SW heeft bezoek van inbrekers gehad. Door een ruit in te slaan wisten ze de kantine binnen te komen. Volgens de kantinehouder wordt er niets vermist. Niets vermist wordt er ook uit de woning aan de Fazantlaan. Tijdehs vakantie van de bewo ners waren ze door het boven licht naar binnen geklommen. Ze doorzochten alle kamers maar konden mets van hun ga ding vinden. Een bedrag van 240 gulden, uit een bureau en wat kleingeld uit de kassa wisten inbrekers uit het pand van de .Wisselband N.V. aan het Kaam te stelen. Ze waren het pand binnengedron gen door een raam uit de spon ningen te nemen. Uit een auto aan het Gneg- plein is een accu ontvreemd. De wagen is eigendom van de heer D. de J. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse politie zoekt naar de dader van een serie inbraken op plezier vaartuigen, het afgelopen week einde. Vijf scheepjes werden on der handen genomen, waarbij voor vele honderden guldens schade werd aangericht. Uit het vaartuig De Chris tian II van de 59-jarige V. v. L. werden twee werphengels, een zaag en een boormachine voor een gezamenlijke waarde van 500 gulden gestolen. Uit het schip De Adoeh van de 50-jarige P. B verdwenen een acculader en een handlantaam. Waarde: 120 gulden. Bij drie andere boten werd in gebroken, maar wordt niets ver mist. Alle pleziervaartuigen la gen afgemeerd in de Schie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De U-jarige Herman Suttorp heeft op het fietspad op de Broersvest een hersenschudding opgelopen, na dat hij werd aangereden door een bromfiets. De jongen was plotseling het fietspad opgeio pen, nadat hij eerst door zijn moeder was teruggeroepen. Hij is in het Gemeente-ziekenhuis behandeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij het koppen naar de bal heeft de 33-jarige A. Krijnen een lichte hersenschud ding opgelopen. De man raakte met zijn hoofd het hoofd van een tegenstander. Het ongeval gebeurde het afgelopen week einde tijdens een voetbalwed strijd op het veld van SFC op Thurlede. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Na een lang durige ziekte is de Schiedamse sportambtenaar Gé Rens giste ren weer aan het werk gegaan Vorige week werkte hij al halve dagen. Groenoord op slot gegaan. Half april, volgend jaar is 'de opening voor het nieuwe badseizoen. Het personeel heeft zich de afgelopen stille maanden vooral beziggehouden met onderhouds- klusjes. Ontslagen is er nie mand. „Want", zegt de heer Helsma, „voor 100 bezoekers per dag hebben we onze mensen even hard nodig als voor 5.000 bezoekers." Degenen die deze zomer toch naar Bad Groenoord gingen, be hoorden voornamelijk tot de vaste kern van zwemliefhebbers. „We hebben hier een ochtend ploeg. een damesploeg en een schoolploeg. Het moet wei heel slecht weer zijn als die niet ko men", aldus directeur Helsma, die benadrukt dat Bad Groen oord het hoofdzakelijk moet hebben van zonaanbidders. De heer Helsma: „Ik zit al 37 jaar in de zwemmerij, maar dit is het slechtste seizoen dat ik ooit heb meegemaakt. Het is hier veel le rustig geweest. We moeten het maar zo snel moge lijk vergeten." Bouw dierenasiel later van start dan gepland (Van een onzer verslaggevers) Een tijd lang hoopte de afde ling. dat de eerste paal voor het asiel op 4 oktober geslagen had kunnen worden, maar men stelt zich nu al tevreden met de gedachte, wanneer dit begin volgend jaar kan gebeuren. Ook al heeft de gemeente het plan voor de oppervlaktebe- bouwing al goedgekeurd en is de gemeente in principe nu al bereid geen nee meer te zeggen tegen het hele plan, kleven er nog steeds allerlei moeilijkhe den aan de voorgenomen bouw van het nieuwe dierenasiel. Een ervan is of Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland twee ton uit de zgn. Watergeldmil- ioenen voor de bouw beschik baar willen stellen. Wanneer het hele plan goed gekeurd wordt en met de bouw begonnen kan worden, zuilen de uiteindelijke bouwkosten het half miljoen zeker over- schreiden. Morgenavond tijdens een be stuursvergadering van de Schiedamse dierenbeschermers komt het voorlopige huur con tract ter sprake van de boer den]" die op het terrein van het nieuw te bouwen dierenasiel staat. Wanneer het bestuur ak koord gaat met het door de ge meente opgestelde huurcon tract. dan kan de beheerder van het dierenasiel Egge Boer- ma spoedig zijn intrek nemen in de boerderij. Het bestuur hoopt zelfs, dat Boerma er al voor het eind van volgende maand woont, zodat hij tevens een oogje in het zeil kan houden op de vernielingen die ter plaatse nog wei eens aangericht worden. In de week van 30 september tot 5 oktober vindt ook m Schiedam weer de iaarlijkse collecte plaats ter gelegenheid van Werelddierendag. De ge hele opbrengst van de collecte komt te goede aan het werk van de Schiedamse dierenbe schermers. Voor de huis-aan-huiscollecte en de stadscollecte op 5 okto ber. worden 75 collectanten ge vraagd. Degenen die met een bus de straat op willen gaan, kunnen zich opgeven bij de be heerder van het Schiedamse dierenasiel Egge Boerma, tei. 265266. Slecht weer vertraagt bouw brandweer kazerne Al die tijd zuilen de tien brandweerwagens in do open lucht, in regen en wind, voor het Stadskantoor moeten blijven staan. Dat betekent extra onder houd en extra kosten. Brandweercommandant De Groot: „Om de wagens toch in optimale conditie te houden hebben we ze moeten prepare ren en natuurlijk moeten we ze nu veel vaker controleren." Volgens de commandant heb ben de wagens door de extra zorg die er aan besteed wordt, nauwelijks te lijden. De Groot: „Alle wagens zijn getectyleerd en voorzien van een dikke laag was. Verder zitten alle kwetsba re onderdelen diep m het vet. Normaal gebruiken we slechts i&W&ÜYsZZ. SA's. ACL ./Aj "WA®/. Tien brandweerwagens staan nu al zes weken in de buitenlucht. Door het slechte weer van de laatste weken komen er nog minstens drie bij. een minimum aar, vet om de wagens stofvrij te houden, maar met die regen van de laatste v"ken is een vetlaag beslist noodzakelijk. Je kan het niet riskeren, dat de boel plotseling doorroest." De regen is de voornaamste oorzaak van de vertraging van de bouw. De Groot: „De besta- ting van de nieuwe garage heb ben we bijvoorbeeld steeds op moeten schorten. Vanmorgen pas is dit werk van start gegaan, terwijl we aanvankelijk gepland hadden, dat alies rond deze tijd al klaar zou zijn." Wanneer de garage, vermoe delijk over drie weken, gereed is, zullen de voertuigen aller eerst worden overgeplaatst. Het uitruk- en stafpersoneel zal daarna ook overgaan naar de nieuwe behuizing. Tegen het einde van dit jaar als de bouw tenminste niet nog verder achter raakt op het schema zuilen alle technisene voorzieningen (telefoon, alarm-, meld- en mobilofoon-installa ties) worden overgeschakeld op de nieuwe alarmcentrale in de Breestraat. Pas daarna za! het nieuwe brandweerpand officieel worden geopend. BRUSSEL (ANP) Het Franse concern Novotei gaat in Schiedam een hotel bouwen. Dit wordt het eerste van een keten in ons land. In januari wordt begonnen met de bouw van het driesterrenhotel (honderd kamers). Het hele project zal zo'n vijf miljoen gaan kosten. Als het hotel in Schiedam winstgevend is, zal de omvang over twee jaar worden verdub beld zo is op een franchisingbeurs in Brussel meegedeeld. Novotei heeft ook plannen voor de bouw van hotels met zwembaden, badkamer en t.v. in Tilburg, Amstelveen en Maas tricht. De maatschappij heeft in die gemeenten bouwterreinen in optie genomen. Wanneer daar begonnen wordt is nog niet duidelijk: men v\il de allereerste poging in Schiedam eerst even afwachten. Novotei is in zeven jaar tijds een van de grootste hotei-ketens van Europa geworden. Het concern bezit momen teel 54 hotels en is van plan nog een keten van tweesterren- hoteis te bouwen, die de naam Ibis-hotels zullen krijgen. Vandalen 'gek' op lie Lindenhof (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Voor de tweede keer binnen twee weken is het gebouw van het voormalige weeshuis De Lindenhof aan de Achterweg bestookt door een groepje vandalen. Twee weken geleden werd de rechterruit van het pand, waar alleen nog een vier koppen tellende administratie werkt, volledig vernield. Het afgelopen weekeinde werden aan aan de linkerkant maar liefst vijf ruiten totaal ver brijzeld. De leden van de administratie vrezen dat het gebouw steeds vaker te lijden zal hebben van vernielzuchtige handen. „Nu de boel hier leegstaat, is het voor een heleboel opgescho ten jongelui natuurlijk erg ver leidelijk keien naar binnen te zwiepen", zegt een van de admi nistrateurs bezorgd. „Dat is met de winter voor de boeg beslist geen prettig vooruitzicht." De administratie-leden, die in een kleine ruimte aan de voor kant van het gebouw zetelen, zeggen nog niet te weten of de overige (lege) gedeelten van het gebouw nog een andere bestem ming krijgen. „We hopen van wel, anders rzilen we ellendi ge toestanu Lege gebouwen worden immers altijd uitgezocht om agressie op uit te leven. We zien ons a! zitten m de toe komst: het kantoor voortdurend geblindeerd door kartonnen pla ten. In de winter is dat nog bar tochtig ook. Maar we weten er zo een, twee, drie geen oplossing voor". Op het ogenblik ziet het ge bouw er geteisterd en onbe woond uit. De verbrijzelde ra men zijn bedekt met lappen karton. „We hopen ma ar dat al les snel verholpen wordt en dat de vernielers voortaan een an der doelwit uitkiezen. Onze werkomgeving wordt op deze manier wel behoorlijk verpest", aldus de Lmdenhof-administra- tie. (Van een onzer verslaggeef sters) SCHIEDAM Het gaat goed met de verkeersbrigadiers op de Lorentzlaan. Sinds de ouder- wachten (vanaf de eerste school dag) met rode ponchoen ver keersbord op de zebra's staan, is de veiligheid van de schoolkin deren behoorlijk toegenomen. „Het gaat uitstekend", zegt Marina Hendriks, een van de dames die regelmatig de kinde ren in de spitsuren heipen over steken. „De automobilisten luis teren allemaal naar ons. De meesten minderen direct vaart ais ze die rode jassen maar even zien. De kinderen hebben nu ook geen angst meer bij het overste ken". Ze zegt het overigens wel jammer te vinden, dat de auto mobilisten alleen bereid zijn zachter te rijden als de briga diers aanwezig zijn. „Zodra wij onze hielen gelicht hebben, ra cen ze maar weer raak. Vooral de ouden van dagen hebben er last van. Vaak klagen ze dat ze nauwelijks die drukke weg over durven steken. Ais het goed is, zou je eigenlijk permanent ver keersbrigadiers moeten posten". Op het ogenblik posten de da mes de groep bestaat uit zes tien vrijwilligers aileen op de uren, dat de kinderen naar school gaan of van school ko men. Manna Hendriks: „Voor de veiligheid van hun eigen kinde ren wiilen de moeders regen en wind wel trotseren, maar de an dere van de dag krijg je natuurlijk nuoit met brigadiers bemand". Volgens mevrouw Hendriks zijn de veiligheids maatregelen, die de gemeente voor het gevaarlijke kruispunt' Lorentziaan-Boerhaavelaan ge troffen hebben, wel voldoende. „De mentaliteit van de automo bilist moet veranderen, dat is ai- les", zegt ze. iyW BANKETBAKKERIJ it. UDUINASTIAAT At tb. 24,?} a. scbtoam. Rmk-idamsedvik 40!)a Malen op .umraag verkrijgbaar let 268164 SCHIEDAM

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 1