Winkeliers Bachp lein voelen zich geïsoleerd Ler Geen enkele Sehiedami wil collecteren voor nationale reclassering Van de Wetering blijft m Twee wurgstokjes bij politie gebracht Gemeente brengt begroting voor '75 onder de mensen i i eurotax 15.11.: i Schiedamse politie bij gijzeling Goedkoper muziek onderwijs met lidmaatschap ziekenfonds Inbraak bij tennisvereniging POPFEZIJN %mm Blij toneel op eerste januari n II VOQGD'S NAAIMACHINEHUIS FIETSEN Houthandel Van de Wete ring aan de Nieuwe Maas straat. De geruchten doen de ronde, dat het bedrijf uit Schiedam zal verdwijnen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De gemeente-begroting voor 1975, die eind oktober of begin november verschijnt, zal een veel grotere oplage hebben dan begrotingen uit voorgaande ja ren. Het college van B. en W. heeft besloten de begroting op zeer ruime schaal voor belangstellenden beschikbaar te stellen. Sinds eind augustus is het bij de Mozartlaan een complete chaos. II DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1974 PAO-jNA Chaos rond onverlichte noodweg naar Woudhoek Van een onzer verslaggeefster?) SCHIEDAM ,.De onverlichte noodweg naar de Woudhoek, ook wel Metropad genoemd, schreeuwt ge woon om veiligheidsmaatregelen. Het wordt hoog tijd, dat de weg van een behoorlijke verlichting wordt voorzien, anders gebeuren er nog eens ernstige ongelukken." De heer J. van Schravenbeke, redacteur var het wijk- blad Noorderakkoorden wil er by de gemeente sterk op aandringen, een tijdelijke noodverlichting zo snel moge lijk te plaatsen. 0 alle bekende merken 0 Zig-Zag machines vanaf 295.- tot f 1195.- raparatfas aan allo marken Hoogstraat 10. Tel. 269737. Schiedam. (Van een onzer verslaggeefster) SCHIEDAM Lopen er deze week overal in Ne derland collectanten op straat voor de nationale re- classeringscollecte, in Schiedam zullen de bussen echter niet rammelen. Geen enkele Schiedammer heeft zich hereid verklaard de collectebus ter hand te nemen. Wel heeft het Nationaal Bu- raeu voor Reclassering uit Den Bosch begin januari by tie ge meente een vergunning voor de collecte aangevraagd (door de afdeling Algemene Zaken ook verleend). Maar by de Dienst Gemeentewerken aan de Korte Haven, waar de col lectebussen afgehaald moeten worden, is tot op heden nog niemand komen opdagen. Alle bussen staan werkeloos aan de kant. r „Wij vinden het bedroevend dat het reclasseringswerk in Schiedam de laatste jaren vol ledig op zyn kont ligt", zegt efen woordvoerder van het Na tionaal Bureau Reclassering. „Vroeger hadden we er wel een contactpersoon, maar sinds hij verhuisd is, is de reclasse ring in Schiedam een stille dood gestorven." Tydens de nationale collec teweek van 16 tot en met 22 september wil het reclasse ringsbureau het nut van haar werkzaamheden stevig onder de aandacht brengen. Hoewel de overheid het werk groten deels subsidieert is er toch nog erg veel geld nodig. Verschil lende activiteiten van de V.R.I. (Vereniging van Reclasserings Instellingen) vallen namelijk buiten de subsidie, zoals: de begeleiding van jeugdige de linquenten via bijzondere jeugdprojccten, preventie van crimineel gedrag door jeugdi gen die dreigen te ontsporen op te vangen, inschakeling van deskundigen by de oplossingen van problemen waarmee met name gezinnen van delin quenten worstelen, groepswerk met gedetineerden en voorlich ting over reclassering via on derzoek, publicaties, films. etc. „Ais het om crimineel ge drag gaat zyn de mensen niet zo snel bereid steun te verle nen. Ze beseffen echter niet, dat wU ook aan de bescher ming van de gemeenschap werken. Een goed opgevangen delinquent zal Immers niet zo snel tot een nieuw misdrijf ko men," aldus het Nationaal Bu reau voor de Reclassering. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Afgelopen nacht is er ingebroken bij de tennisvereniging Los Bigotes in hetv Volkspark. De inbrekers kwamen het clubgebouw van de vereniging binnen door aan de achterkant een valraam open te breken. Uit de kantine werd een cassetterecorder met een waarde van meer dan driehonderd gul den gestolen. Iili',1 VOOR RIJWIEL- EN BROMFIETSHANDEL HOOGSTRAAT Ï01-103 SCHIEDAM TEL. 267J52 Donderdagavond koopavond „Nu het verkeer van de Woud- hoek en het Bachplein ook van deze noodweg gebiuik moet maken, is het door het intensie ver gebruik van de weg onver antwoord de toestand zo te la ten", zégt hij bezorgd. „Trou wens r.ict alleen de verlichting is onvoldoende, de aanduidingen van wegomleggingen zijn sinds eind augustus ook belabberd." Volgens de heer Schravenbeke is de Mozartlaan op het ogenblik een complete chaos. „De ge meente doet maar, zonder zich te realiseren wat er gebeurt", zegt hij. „Eind augustus bijvoor beeld was de afslag naar het Bachplein ften oosten van het winkelcentrum Prélude) plotse ling verdwenen, Automobilisten, die 's morgens nog van deze weg gebruik hadden kunnen maken, ontdekten 's avonds ineens dat de weg er niet meer was. Nage laten was en er is nog steeds .geen aanduiding het verkeer komend van de Churchillweg op deze wegverlegging attent te maken." Ook de winkeliers van het Bachplein kiagen over gebrek aan behoorlijke aanduidingen. „We voelen ons geïsoleerd. Het is hier allemaal zo verwarrend geworden, de mensen kunnen de weg naar ons winkelcentrum nauwelijks meer vinden. Vooral de eerste week van september hebben we daar beslist nadeel van ondervonden", aldus een woordvoerder van de gezamen lijke winkeliers. De verbolgen winkeliers heb ben echter niet af willen wach- tenj tot de gemeente voor betere aanduidingen zou zorgen. Zij hebben zelf maar vast maatrege len genomen door een bord met een pijl (een wegwijzer naar het winkelcentrum) bij de noodweg te plaatsen. „Het is toch te gek, dat de be volking zelf voor wegaandui dingen moet zorgen", zegt de heer Schravenbeke fel, „dat is toch in de eerste plaats een taak van de gemeente. Zeker nu dit nog maanden zal voortduren. Wij willen niet al die tijd in een chaos blijven zitten. Een nood verlichting en enkele aanwij- zingsborden is dacht ik toch niet te veel gevraagd." (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Hoewel de laatste maanden hardnekkige geruchten de ronde doen, dat houthandel Van de Wetering aan de Nieuwe Maasstraat Schiedam de rug toe zou keren, ontkent directeur C. den Braver deze „praatjes" zeer beslist. „Het is mij ook al ter ore ge komen", zegt hij enigszins ver baasd," maar ik zelf weet hele maal van niets. Ik vraag me ook af, hoe dergelijke verzinselen de wereld in komen." Hij zegt dergelijke praatjes ten zeerste te betreuren. „Het veroorzaakt onrust onder je per soneel. Die lopen met de angst rond op korte termijn op straat te staan, terwijl daar helemaal geen reden voor is. Ik hoop tot in de lengte der dagen in Schie dam te blijven." Volgens de heer Den Braver gaan er nog meer geruchten over de houthandel. „Ik heb ook al horen zeggen, dat Van de We tering er erg slecht voor zou staan", zegt hij. „Waar dat nu weer vandaan komt, weet ik ook niet. Ja, het afgelopen jaar is niet rooskleurig geweest, maar dat ligt in heel Nederland in de houthandel zo. Om dan maar meteen te stellen, dat de zaak in de rode cij'ers zit, is toch wel erg ver gezocht." Om zijn personeel gerust te stellen besluit hij: „Van de We tering blijtt en de zaken gaan best." (Van een onzer verslaggevers) SCHTEDAM Nog net voordat gisteren de termyn afliep waarop by de politie zgn. Japanse veehtstokjes tegen betaling van een gulden ingeleverd moesten worden, zyn twee van deze wapens afgegeven. Ook al is het bezit van deze wapens nu verboden, de Schie damse politie zal wat deze veehtstokjes betreft de komende maanden nog een soepel beleid voeren. Degenen, die ze na vandaag bij de politie Inleveren, worden niet meer uitbetaald, maar tegen hen zal geen proces-verbaai worden opgemaakt. Met deze harde lyn wil de politie pas begin volgend jaar starten. Anders wordt het natuuriyk, wanneer deze wurgstokjes door de politie zelf gevonden worden. De originele wurgstokjes, ook wel nunchaku- of kobuda- vcchtwapens genoemd waren te koop voor ruim zestig gulden. Maar hoewel de wapens makkelijk te maken waren, kwam nie mand op het idee een stapel van deze vechtstokken met eenvou dige middelen zelf te fabriceren, om ze daarna tegen betaling by de politie in te leveren. Zo zal aan alle politieke par tijen die aan de raadsverkiezing van 1974 hebben deelgenomen een complete set van drie begro tingsstukken (de Aanbiedingsno ta, de begroting van inkomsten en. uitgaven en die voor de tak ken van dienst) gratis worden aangeboden. Ook zullen alle buurt- en bewonersverenigingen gratis exemplaren krijgen. In de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek Schiedam komen zo wel in de centrale vestiging aan de lange Haven als in alle filia len twee begrotingsstukken te liggen. De bedoeling is dat één exemplaar gratis u.tgeleend kan worden (ook aan niet leden), terwijl het andere exemplaar voor lezing beschikbaar blijft. Geïnteresseerden kunnen de begroting ook kopen. In over eenstemming met de leges-ver ordening is de prijs gesteld op ƒ40 voor een complete set van drie stukken, wat beneden de •kostprijs ligt. De Aanbiedings nota, die voor buitenstaanders het interessants is en ook het gemakkelijkst te lezen, komt op een tientje. De begroting kan te- Station Nieuwland mei 1 volgend geopend? "■v.-yy' +YW ■my/A Het station Vlaardingen-West. In Schiedam komt net zo'n station met elleen andere naamborden: Schiedam-Nieuwland Het "schuimen' van de zandfilters, een uitstervende bez'gheid. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wanneer het zowel aan de gemeente als aan de Nederlandse Spoorwegen ligt, wordt met de bouw van het station SchiedamNieuwland zo snel mogelijk begonnnen. De NS hoopt, dat het sta tion met ingang van de nieu we treindienstregeling, die mei volgend jaar ingaat, is geopend. Het startsein van de bouw hangt alleen nog af van het mi nisterie van Verkeer en Water staat. Al werd de bouw van het nieuwe station afgelopen dins dag vermeld in d.e jaarlijkse begroting van de regering, de miljoenennota, de ambtenaren m Schiedam vinden dat de ambte lijke molens in Den Haag erg langzaam draaien. Men wacht in het Stadskan toor nog steeds op een positief bericht over de subsidie-aan vraag voor de bouw van de nieuwe treinhalte. De kosten van de bouw worden geraamd op 1,2 miljoen gulden en het is tot nu toe altijd gebruikelijk ge weest, dat het rijk ongeveer 50 procent van clie bouwkosten voor haar rekening nam. De gemeente is al jaren met de NS aan het onderhandelen over de bouw van het station. Alle verkeersproblemen die aan vankelijk door de voorgenomen bouw rezen, schijnen nu opge lost te zijn. Om de enorme ver keersstroom van en naar Groen- oord in goede banen te leiden, wilde de gemeente voordat men met de bouw van het station kon beginnen, eerst een viaduct onder de spoorbaan aanleggen op de plaats van de huidige spoorwegovergang aan de Nieu we Dam. Dit plan :s in het verleden al van de tafel geveegd en bij de gemeente houdt men zich r.u ai- leen nog bezig met het maken van plannen om de verkeersvei ligheid op de drukke Nieuwe Dam te verbetéren. Met het oog op d'e verkeersveiligheid komen er zoals wij gisteren al schre ven verKeersliehten op het kruispunt Nieuwe Dam-Sch.e- damse weg. Het nieuwe station bij de hal te Schiedam-Nieuwland wordt 'eenzelfde station als bijvoor beeld staat in Vlaardingen-West. Er k iraeri twee perrons aan weerskanten van de spoorbaan en bij de ingang van de trein halte wordt een zeshoekig kan- toor'ie reerg-zet. Tegenover net station aan de kant var. G. n wird komt een grcot parkeerterrein. De bouw van d t alles wordt erg eenvou dig gehouden. Of zoals men het bij NS zegt: „De tijd dat wij grote, luxe stations bouwden, is definitief voorbij." voren worden besteld bij de Voorlichtingsambtenaar Dolf Busschkens, Stadskantoor, vier de etage Emmastraat' 1, tel. 260500, toestel 153. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Om de geluk kige afloop van het gijzelings drama in Den Haag in goede ba nen te leiden, moest de Haagse politie mensen lenen van politie korpsen uit diverse Nederlandse steden. Bij de enorme politiemacht die van afgelopen vrijdagmiddag tot dinsdagavond bij de Franse ambassade aanwezig was, warer ook vijf leden van het Schie damse politiekorps. (Van oen onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Kosten voo het muziekonderwijs in Schie dam zijn het afgelopen jaa- schrikbarend gestegen. Was e voor de Schiedamse muziek school vorig jaar nog dne toi uitgetrokken, het komende jaai krijgt deze school aan de Lang< Nieuwstraat een ton meer, du vierhonderdduizend gulden. Voor het eerst in ruim ander half jaar zullen de leden van d. muziekschool ook meer contri butie moeten gaan betalen. D contributiegrens wi! de stich tmgsraad van de Schiedams Gemeenschap koppelen aan he a! of met in bezit hebben va een Ziekenfondskaart Hebben de ouders van lede, van de Schiedamse muziekschoc op 1 januari 1975 een zieken fondskaart dan betalen zij veer tig gulden contributie. Mensen die niet verplicht ver zekerd zijn, gaan vijfentwinti procent meer, dus vtiftig guide betalen om hun kroost muziek onderwijs te laten volgen. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Op de Nieuwjaarsbijeenkomst van het Schiedamse gemeente bestuur, straks op 1 januari zal hei blijspel The Anni versary worden opgevoerd. Het stuk wordt gespeeld door acteurs van de Schie- iamse amateurtoneelvereni- mngen. Omdat het Passage Theater volgend jaar mei pas weer opengaat, wordt het blijspel vermoedelijk op gevoerd in de aula van de scholengemeenschap Spie- ringshoek. Het stuk wordt ingestu deerd onder leiding van de beroepsregisseur Ad Hoey- mans. De kosten ruim 5.000 gulden worden voor 415 deel door de gemeente betaald. Het resterende be drag komt voor rekening van de Schiedamse Gemeen schap. De Nieuwjaarsbijeen komst is zoals gebruike lijk voor iedereen gratis toegankelijk. -*■* r-» 5* I i?| 1'

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 1