GÜNTHER B. DE WURGER? Ilct liter Sue verliest het: billen-tikken zegt Londense rechter Weer lekkage in kerncentrale Verdien'n gezellig toneelavondje gratis met 'n goede daad. Zwaar verdacht in zaak Jan van Kapel Files Geen duimbreed Alimentatie trekkers zoeken steun bij rechter Libanese president praat niet met Ford LIJKEN TEVEEL Regen UW KRANT NIET ONTVANGEN? 010-14.74.00 Nieuwe abonnee bon 2 VRIJKAARTEN Pool op drift Nederlander gokt mis op suikermarkt Brandweer lost flessen arsenicum Ik ga door TivaaU Vfertel wat uw krant extra doet voor de abonnees. Bon in open envelop zonder postzegel adresseren aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. Stadstoneel Rotterdam Dinsdag 26 november 1974 30e jaargang no. 8351 HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor (alle afdelingen): Witte de Withstraat 25, Rotterdam, telefoon 010—14.74.00 Alleen voor het opgeven van TIPS (mbriekadvertentfes) telefoon 010 13.63.80 14.74.11 F s (Van een onzer verslaggevers) "VLAARDINGEN Jan van Kapel (67) uit Vlaardingen is, volgens de politie, zeer waarschijnlijk gewurgd door Günther B. (20) uit München en een nog onbekende, onge veer 26 jaar oude Frans sprekende metgezel. Vermoedelijk zijn de twee nog in ons land; enkele dagen na de wurging zijn ze nog gezien. Vandaag zijn tientallen tips van het tweetal bij.de politie binnengekomen. De douane en Interpol zijn ook ingeschakeld. Het tweetal zwierf van de ene grote stad in ons land naar de andere. Jan van Kapel had ze pas kort voor zijn dood ontmoet. Günther B., die nog niet eerder met de politie in aanraking is geweest moet al enige jaren in ons land zijn. De Vlaardingse poli tie was vo rige week dinsdag, drie dagen na de;'wurging, dank zij tips al op het spoor van de mannen, Ze waren samen met Van Kapel ge signaleerd in de hal van het Rot terdamse Centraal Station, en ook bij diens huis. Roof is vermoedelijk hun mo tief geweest. Het was in brede kring bekend dat Jan van Kapel niet onbemiddeld was. In zijn huis heeft de politie een geld kistje met voor 29.000 aan cheques gevonden. Wat er wordt vermist is niet bekend. De enige dochter van Jan van Kapel, met wie hij zelden contact had, arri veerde pas na de begrafenis uit Spanje, *en kon ookniet zeggen of er iets was ontvreemd. De politie onderzoekt Tof dé verdachten ook iets te maken hebben gehad met de moorden in Rijswijk en Eindhoven. Günther B. (20) Is Twee recontsructie-foto's van de Frans man Regering wijkt n iet voor vrachtwagen-blokkade Van Huiten: werkgevers financieren en organiseren (Van onze soc-econ. redactie) ROTTERDAM De poli tie is vandaag massaal tot actie overgegaan tegen de vrachtwagenchauffeurs die alle Nederlandse grensover gangen met hun vrachtwa gens hebben afgesloten. De spanning aan de grens loopt snel op. „Er hangt een sfeer van boksbeugels en fietsket- tingen," zegt Bert van, der Heul van de Vervoersbond NW De politie bekeurt alle chauf feurs die weigeren te gehoor zamen aan de opdracht hun wa gens te verplaatsen. Dr werk gevers. die de actie van hun werknemers georganiseerd en gefinancïeerd hebben, zullen hun chauffeurs de bekeuringen terugbetalen. Het wachten is op een op dracht van de regering aile blokkades te doorbreken met behulp van sleepmateriaal. De chauffeurs doen verwoede po gingen alle sleepwagencollega's te bewegen opdrachten van de politie te weigeren. Gevreesd wordt voor handgemeen aan de grens tussen chauffeurs onder ling. Voor alle grote grensovergan gen staan kilometerslange files personenwagens die ernstig ge hinderd worden door de blokka des. In Groningen zijn de gren zen voor alle verkeer gesloten. Ook de Harwichboot in Hoek van Holland is gebarricadeerd. Alle export van groenten en bloemen is volledig onmogelijk geworden. Dat dreigt de tuin ders een enorme strop op te le veren. De prijzen van groenten en bloemen zijn enorm, gekel derd. De regering heeft alle eisen van-de werkgevers en chauffeurs zonder meer afgewezen. Staats secretaris Van Huiten van Ver keer en Waterstaat kondigde „hard politioneel optreden" aan. Na teiefon.sch regeringsover leg gisteravond zei de staatsse cretaris over ambtelijke infor matie te beschikken dat de actie op touw was gezet en werd be taald door 'werkgevers'. Hij wenste voor geen der ei sen (belangrijkste: uitstel invoe ring tachograaf)^ ook maar een duimbreed te wijken. 'Laat het verdomd duidelijk zijn dat ik de chauffeurs niet het ■yVyMp,wy t' y ff""\ *- 'f H', y 5'M% ,-rU /X: Een chauffeur wacht, de bijrijder slaapt in de cabine Grenspost Berghhedenochtend: 400 vrachtwagens brood uit de mond stoot. Maar de a-sociale toestanden in het beroepsgoederenvervoer moeten worden uitgeroeid en afgekapt. Werkgevers die zich aan. de re gels houden hebben van de ta chograaf niets te vrezen,' aldus een gegriefde staatssecretaris dr. M. van Huiten- Het conflict van vandaag noemde Van Huiten dan ook een botsing tussen bonafide en „andere" werkgevers. De PvdA- fractie vindt de chauffeursactie „overbodig, misleidend en scha delijk". De CHU en WD heb ben er vragen over gesteld. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Knjgen men sen ook werkelijk verhoogde ali mentatie? Deze vraag staat centraal m een profproces dat de Stichting Organisatie Gescheiden Mensen gaat beginnen, de stichting wil daarmee een uitspraak van de rechter knjgen over de in^xe- ring, het aan de prijsontwikke ling koppelen van alimentaties. De stichting betwijfeld of aan pnjsstijging gekoppelde alimen taties door een deurwaarder kunnen worden ingevorderd. Men vreest dat de ex-echt geno ten zonder een nieuwe uitspraak van de rechter gewoon de „oude vergoeding" blijven doorbetalen. De organisatie bestrijdt voorts dat de door minister Van Agt vastgestelde verhoging van zes tien proeent per 1 januari 1975, slaat op de alimentatie-bedragen zoals die dit jaar aj met 12 tot 54 procent zijn verhóogd. BRUINISSE Een Pools vrachtschip van 600 ton is gis teren in een storm op de Oos- tersehelde over de dam bij d» haven van Viane bij Ouwerkerk geslagen. Oorzaak wa3 vermoe- delük een verkeerde manoeu vre. Het schip kwam op de Oos- teriandse Slikken terecht. Om dat het hoog water was, konden sleepboten vrijwel direct vast maken. Het schip, met vier op varenden. is de haven van Viane ingesïeept. BEIROET De betrek kingen tussen Libanon en de Verenigde Staten zijn danig bekoeld. De oorzaak: hasj. De Libanese presi dent Suleiman Franjieh was zo verstoord over het feit, dat Amerikaanse agenten zijn presidentiele toestel op hasj onderzoch ten, dat hij weigerde pre sident Ford te ontmoeten. Het incident, dat van. daag door het blad Zal Bayrak is onthuld, vond plaats bij Franjieh's reis naar New York voor de zitting over de Palestijnse kwestie. De Amerikaanse ambas sadeur in Libanon had president Franjieh laten weten, dat Amerikaanse agenten vermoedden dat er hasj aan boord van. zijn toestel was gesmokkeld. Daarop liet Franjieh zijn vliegtuig in Libanon on dersteboven keren. Er werd niets gevonden, dat op hasj leek. De president ontstak in woede, toen zijn toestel, eenmaal in New York ge arriveerd, nogmaals werd doorzocht door politie met hasj-honden. Voor Fran jieh een niet te verteren blijk van wantrouwen. voor LETTERS zelfklevend of kunststof BOSMAN-Eetters Til. 258550 neme... ...een heerlijk avondje. We kennen allemaal de Boerenjongens, de Boerenmeisjes. Wel, dit is een variant voorde Sint Nicolaasdagen: Boerenbisschop 400 g gemengde gedroogde zuid vruchten (abnkoosjes, appeltjes, krenten en rozijnen) ïn de week zetten in wat water en daarin laten gaarwellen (appeltjes en abrikoosjes klem gesneden). Suiker naar smaak erbij en ze dan met witte wijn, kruidnagel, pijpkaneel, stukjecitroenschii en hetkookvocht een half uur laten trekken boven een zeer zacht vuur (vooral niet koken!) Zo warm mogelijk in glazen scheppen, bijvullen met een scheutje sherry medium dry. Smulpapen kunnen een boekjemetdenieuw* ste Zuidvruchten-recepten aanvragen bij antwoordnummer 3212, Amsterdam (geen postzegel nodig). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De medische faculteit van de Erasmusuniversiteit krijgt meer lijken aangeboden dan voor het onderwijs nodig zijn. Als er een lichaam wordt aangebo den op een moment dat de faculteit er niets mee kan doen. moet de familie zelf zorgen voor de be grafenis of de crematie. Mensen die hun lichaam ter beschikking van de wetenschap willen stellen, krijgen een briefje dat zij er niet op kunnen reke - nen dat hun lichaam in derdaad gebruikt zal kun nen worden. Er is geen sprake van dat het overschot aan lij ken in het crematorium van de faculteit wordt verbrand, zoals het con- tinupersoneel van -de me dische faculteit vreesde. In het crematorium wor den alleen de resten van de lijken die wel voor on derwijs en onderzoek zijn gebruikt, verbrand, aldus ■de hoogleraar in de ana tomie, prof. J. Moll. Half tot zwaar bewolkt met enige tijd regen. Overwegend matige wind in hoofdzaak uit westelijke richtingen. Minimum temperaturen van 2 graden in het noordoost tot 6 graden in het zuidwesten van het land. Maxima morgen ongeveer 8 gra den. zon maan op onder op onder ri november 08.13 16.36 is 08 05.46 Bel dan uitsluitend (géén ander nummer) Van maandag t/m vrijdag: van 8.30-19.00 uur Op zaterdag: van 9.00-16.00 uur NEW YORK De 28-ja- rige Nederlander Ch. L. de V. wordt ervan verdacht op de suikermarkten van New York en Londen, buiten me deweten van. zijn voormalige Amerikaanse werkgever transacties te hebben afge sloten waardoor deze maat schappij een verlies van ruim ƒ8 miljoen leed. De man, die wegens frau de zal" worden vervolgd, verblijft op het ogenblik in Nederland. Hij moet 9 december voor de rechtbank in Manhattan verschijnen. Als hij geen ge hoor geeft aan de oproep, zou de Amerikaanse rege ring zijn uitlevering willen vragen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het Britse arsenicum-schip A- sia Freighter sai niet wor den gelost bij de Europ Container Terminal aan de Prinses Beatrixhaven. De ondernemingsraad van dit bedrijf heeft dat unaniem besloten. De twee flessen, arsenicum zullen nu vermoe delijk: door leden van de Rotterdamse brandweer uit het ruim worden gehaald. De Asia Freighter wordt op zijn vroegst morgenavond in Rotterdam verwacht. Vanmorgen liep het schip de Engelse haven Falmouth binnen, na giftige arseni- cum-gassen geventileerd te hebben op de Noordzee. Billentikker John Brooks (64) en zijn vrouw Dorothy hebben reden om het glas te hefjfen: een Londense rechter heeft Brooks, die een klacht had ingediend tegen een krant die hem vanwege zijn favoriete activiteit "een dégénéré en een gevaar voor het jonge meisje" had genoemd, in het gelijk gesteld. Volgens de krant had Brooks de negentienjarige Sue Carr zo hard geslagen dat ze er blauwe plekken aan over had gehouden. Brooks' advocaat sprak voor de rechtbank van „een ronde en volkse benadering van sex". een jury van negen mannen en drie vrouwen dne uur over de zaak beraadslaagd had. Brooks, die toegaf dat hij de laatste tijd twaalf meisjes onder handen heeft genomen, werd door de rechter een schadever goeding van een halve penny (ruim 3 cent) toegekend, nadat Hij moet de helft van de pro ceskosten, 7000 pond (ongeveer 45.000 gulden) betalen. Brooks: „Om geld was het me met te doen. Ik heb gewonnen, dat is de hoofdzaak. En ik ga door met het slaan op vrouwenbillen zo lang hun bezitsters knap, bereid en vooral verleidelijk zijn." John met Dorothy die Inj "nooit geslagen" heeft. (Van een onzer verslaggeefsters) BORSSELE De afdichting van een lekkage in de kern energiecentrale in het Zeeuwse Borssele is bij de vorige re paratie-stop niet goed gebeurd, zodat er nu radio-actief water door een packing sijpelt. Om dit euvel te herstellen is de centrale gistermiddag voor ongeveer een week buiten be drijf genomen. Het gaat bij deze reparatie om een drukhouder in het primaire, dus radio-actieve deel van de centrale, aldus de directie van de NV. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij. De storing levert volgens die maatschappij geen enkel gevaar voor het personeel of voor de omgeving op. Dat er nu weer water uit de drukhouder is gaan sijpelen, schrijft men toe aan het type afdichtring dat vorige maal gebruikt is. U hebt vist vel een buurman, vriend of familielid die graag abonnee van Het Vrijs Volk wordt, als hj| of zij uw krant eenmaal kent. Iaat hem eens lezen. En knip alvast do bon uit. 2.0ils de wekelijkse trekking van 35 aaonnecs, die met hun echtgeno(o)t(e) een avond gratis naar de Stadsschouwburg .mogen. En de grote puzzelactie ten bate van de Hartstichting, met elke week tientallen waardevolle prijzen. Zo proO eren onze abonnees elke maand van speciale acties en voordelen. Extra voordeeltje voor u, als u de bon opstuurt: Gratis met z'n tweeën naar het stuk "Pe'.ViUc Kater" van Herman i leijer- mans door he t Stadstoneel Rotterdam. In de stadsschouwburg. goed voor voor het .Stuur de kaarten aan: Naam afzenden - Adres: .r*? Z.Ï.J- ■Woonplaats: Ik geef op als abonnee Naam:. Adres:, Woonplaats:. voor een O kwartaal-abonnement O maand abonnement (gewensteO aankruisen) Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk de eerste 2 weken gratis. Y V. A )<U ft

Het Vrije volk | 1974 | | pagina 2