I m R PAGINA'S ZON-OP-ZICHT: 35-17-39-41 Dodelijk schot hij jachtpartij Verkeersportaal auto's liet UW>r Ontevreden personeel RET dreigt met acties -w binnenhuis Beschonken scholier K» uw S huis plaatsen voor zesdaagse - 21 februari t/m 2 maart a.s. In twee jaar vijftien doden Trekker haakt in jasknoop Jane Fonda met zoon op Schiphol Nu slechts 3000 PTT-ers naar Noorden INFORMATIE OVER BEZORGING: MM voor 2 gratis ~j 1 DUN toegangsbewijzen zesdaagse i Wisselvallig Onderzoek Man ontvreemdt 100.000 Vliegrecord - t Ongedeerd ais u van wonen houdt, mag u binnenhuis niet missen Zware kranen zie pagina: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Het aantal verslaafden aan heroïne neemt in Rotterdam snel toe. In enkele jaren is dit gestegen van een enkeling tot ongeveer duizend. Daar van zijn 400 verslaafden officieel geregistreerd. De af gelopen twee jaar zijn er in Rotterdam door overma tig heroïnegebruik 15 mensen gestorven. (Van een onzer verslaggevers) EPE' Tijdens een personeels jacht van de Ko ninklijke Houtvesterij in De Gortel (gemeente Epe) is de 48-jarige jachtopziener D. van Pluim uit Elspeet gistermiddag doodgeschoten. De opperhoutvester van de Kroondomeinen ir. E. Reinders loste per ongeluk het dodelijke schot. Haar zoontje Troy voor zich uit duwend stapte actrice Jane Fon da gisteren door de aankomsthal van Schiphol. Ze was. de meest opvallende spreekster-op Vietnam- oijeenkomsten in Delft, Amsterdam en Nijme- ffen. Zie pagina 7. rnmmmtm UJ&.' Kort na het ongelukde brandweer begint aan het ■ópruimingswerk. r K S U (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Een hevige rukwind heeft gistermid dag een stalen portaal met richtingborden op de zes rijstroken van de weg TJtrecht-Den Bosch bij Ouden- rijn gesmeten. Drie auto's werden verpletterd, F. Has- sink (36) uit Zandvoort, raakte zwaar gewond en over leed later ineen ziekenhuis. ahoy' - zuidplein - rotterdam nationale woonmanifestatie 1975 dagelijks open van11-17envanl9-22.30 üur,'s zondags11-17uur Zaterdag 25 januari kunnen duizenden lezers van Hot Vrije Volk gaan kijken naar een volledig Zes- daagse-programma. Het Vrije Volk heelt voor die middag alle plaatsen t.i het Sportpaleis Ahoy' ge reserveerd, Onderstaande bon kunt U inwisselen voor twee gratis toegangsbewijzen bij de Ahoy' kassa van het Sportpaleis of bij de receptie van Het Vrije Volk, Witte de Withstraat 25. (Alleen op werkdagen van 9.00 -16.30 uur, zaterdag niet). De bonnen kunnen niet worden opgestuurd, j 10,20,21,22,26 de grootste krant van Groot-Rotterdam K tu dm m Rotterdam duizend heroïne-verslaafden Zaterdag 18 januari Ï975 30e jaargang no. 8394 hoofdredacteur herman wigbold 'Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam tel. 010—14.74.00 Opgeven.van TIPS (rubriekadvertenties) tel: 01013.63.80 14.74.11 vallen en met name in Chinese kringen. J. „Er is reden voor grote be-, zorgdheid", zegt dr. J. F. Caljé, De snelle toename is begonnen in 1973. Daarvóór werd er wel opium en heroïne gebruikt, maar slechts in incidentele ge hooid van de afdeling Sociale Psychiatrie van de GG en GD. en medisch leider van het con sultatiebureau voor verslavings- ziekten, „Maar er is nog geen reden voor paniek." „De heróirie wordt nu in een continue stroom aangeboden en gebruikt. Maar de situatie is hier nog niet zo explosief als in •Amsterdam. Ook in Rotterdam is niettemin financiële hulp van. de overheid dringend geboden." Dr. Caljé schat het aantal ver slaafden op ongeveer 809. Dr. J. H. van Epen van het Delta zie kenhuis schat dat er tussen de 600 en 1200 zijn. Het aantal do den in Rotterdam - 15 in twee jaar tijd - is relatief veel hoger dan in Amsterdam waar tot nu toe 21 slachtoffers vielen. Uit Amerikaanse onderzoekin gen is gebleken dat ongeveer eén op de honderd gebruikers door zijn verslaving de dood vindt. Dat klopt aardig met de Rotterdamse situatie, als de schatting van dr. Caljé wordt gehanteerd. Hij verwacht dat er jaarlijks 8 tot 12 mensen de dood zullen vinden. De ernst van de situatie wordt ook onderkend door commissaris J. A. Blaauw. „Ik verwacht dat minister Van Agt na zijn bezoek aan Amerika snel met concrete plannen komt Ik ben voor een bestrijding vanuit de centra waar de heroïne vandaan komt, met daarboven een landelijk ap paraat. De autonomie van 130 •verschillende 'politiekorpsen voorkomt een krachtige en snel le bestrijding. Ik zou mij voor kunnen stel len dat een aantal rechercheurs in Amerika een speciale oplei ding krijgen wat het voordeel heeft dat er regelmatige contac ten komen. Of een cursus m Europa voor verschillende lan den die met het heroïne-pro- bleem te kampen hebben. Maar het moet wel snel gebeuren. Zie verder pagina 5. Van het zuidwesten uit toene mende bewolking, gevolgd door. regen. Vrij krachtige tot harde, Jan de kust mogelijk enige tijd. stormachtige wind uit .zuid tot suidwest. Maxima circa acht Sraden. Het gebeurde, doordat de trekker van zijn geweer in een knoop van rijn jas bleef haken en het schot afging. De heer Van Pluim werd in, het voor hoofd getroffen en. was "op slag dood. De - officier- van Justitie, uit. Zutphen stelt een onderzoek naar het 'ongeval in. De patho- loog-anathoom dr. J. Zeldenrust heeft sectie verricht. Het dodelijkeschot viel aan het eind van de jacht om kwart voor vier 's middags. De groep jagers had besloten een bosje met lage sparren leeg te drijven. Toen alle posten ingenomen wa ren werd een hoornsignaal ge geven. Vrijwel direct daarop kwam een wild zwijn uit de bosjes rennen. De opperhoutvester hief als eerste rijn geweer omhoog. Daarbij raakte de trekker ver strikt in een knoop. Volgens de politie van. Epe was bij de jachtpartij geen lid van het Koninklijk Huis aanwe-, rig. De jachtopzichters' van de Kroondomeinen houden in de buurt van Epe jaarlijks ver schillende jachtpartijen. Daar naast komen de leden van het Koninklijk Huis enkele malen per jaar op deze terreinen ja gen. CULEMBORG Een 38-jarige Culemborger heeft bekend hon derdduizend gulden ontvreemd ■te-hebben van rijn werkgever. De man- is opgesloten op het Culemborgse politiebureau. GRONINGEN 'Niét 5000, maar 3000 PTT-ers kunnen werk vinden in het Noorden. Staatssecretaris Polak van Bin nenlandse Zaken heeft het defi nitieve plan tot spreiding van: de centrale directie van de nu in Den Haag gevestigde PTT" aan een deputatie uit het noor-" 'den bekend* gemaakt De over plaatsing geschiedt op basis van vrijwilligheid.' Vanuit de noor delijke provincies is al met kracht geprotesteerd tegen het breken van de belofte 5000 PTT- ers te sturen. SCHIPHOL Een Boeing. -747-B heeft het afstandsrecord voor straalverkeersvliegtuigen op 13.465 kilometer gebracht-Dit gebeurde op een non-stopvlucht van het Amerikaanse Seattle naar de Jordaanse hoofdstad Amman. Het oude record stondl sinds december op-naam van een DC-10-30 met 12.793 kilome- ter. De Boeing'legde de afstand af in 14 uur en 24-minuten, elf i minuten korter dan gepland. vr*;-.-«SólSiS.- i... 1 -Üc o - 1 Man bij Oudenrijn dodelijk getroffen (Van onze sociaal- cconomische redactie) ROTTERDAM - Het ervoerspersoneei van de RET dreigt met acties ais de gemeente niet voor woensdag besluit de dienstregeling voor tram, .bus en metro op de hel ling te zetten. Het vervoerspersoneei. gesteund door de vakbon den, wil terug naar de -winterdienstregeling van vorig jaar, waarbij met name tijdens de spitsuren minder frequent werd ge reden. Het nieuwe winterschc- ma zoals dat nu wordt toegepast heeft volgens directeur Van Leeuwen van de RET 'een explosie ve sfeer" onder het perso neel doen ontstaan. De RET komt 80 bestuurders tekort, maar de winter dienstregeling wordt on verkort uitgevoerd. Dat betekent overbelas ting voor het personeel en een ongekend hoog ziekte verzuim (14 „De nu bestaande regeling is een overwerk-rcgeling. Er worden arbeidsprestaties verlangd die uit de tijd zijn", aldus ABVA-be- stuurder S. Doorenbos. Directeur Van Leeuwen van de RET is het eens met dat standpunt. In een brief aan het college van burgemeester en wethou ders heeft hij voorgesteld in te gaan op de els van het personeel: Terug naar de winterdienstregeling van vorig jaar. Burgemeester en wet houders zijn het daarmee eens. Maar niemand neemt nu stappen om te rugkeer naar de 'normale', regeling mogelijk te ma-" ken. Als dat niet voor woensdag gebeurt, dreigen er acties. Los van deze problemen is er nu nog het ziekte verzuim door de griep bij gekomen. Gisteren konden de extra "koopavondbus- scn" niet riiden. Toen het als tijdelijke oplos- .sing door Rijkswaterstaat ge- -plaatste portaal naar beneden •kwam, reden op de doorgaans' zeer drukke weg weinig auto's. De bestuurders van een van de •twee andere gekraakte wagens. J. Kleijn (28) uit Tiel, liep in wendige kneuzingen en hoofd- .wonden op. Hij is opgenomen in een zie kenhuis. Uit de derde auto stap- 'te ongedeerd de -Utrechtse con cierge J. van der Struik (54). Ongeveer twee uur nadat het. ongeluk -was gebeurd waren beide rijbanen weer In gebruik.: Nadat het portaal, op de weg was gevallen hadden zich enor me files gevormd. De politie snel op de hoogte doordat iemand naar een praat paal was gegaan had onmid dellijk ziekenauto's, brandweer-, wagens met zwaar materieel en twee zware kranen naar Ouden rijn gedirigeerd. Brandweerlie den sneden met cirkelzagen en snijbrander het portaal in voor de kranen te tillen stukken. Commissaris Van Dosselaar van de Utrechtse politie heeft verklaard dat het portaal zorg vuldig op mogelijke zwakke plekken zal worden onderzocht. bel onze aid. abonnee-service 010 - 14.74.00 (géén ander nummer) maandag t/m vrijdag tot 19,00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onder de Strips (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een melkslij- ter heeft het op rijn geweten dat de Haagse scholier Paul Pronk zich op weg naar school zo heeft bedronken dat hij naar een ziekenhuis moest om zijn roes uit te slapen. De scholier zag in de wagen van de slijter, G.H.Z. (19), een fles staan waarvan hij aannam dat er sinaasappelsap in zat. Hij nam de fles weg en dronk hem .bijna leeg. De melkslijter, die een halve liter gin in de fles had gedaan, deed niets om dit te voorkomen. Een onderwijzer die vond dat Paul zich nogal vreemd gedroeg belde de politie. Rechercheurs constateerden even later dat de jongen dronken was en brachten hem weg. Hij was nog in staat iets van de oorzaak van zijn dronkenschap te vertellen, waardoor de slijter later kon worden aangehouden. Hij heeft bekend. gr atis j Geldig op zaterdagmiddag 25 januari. Aanvang 14.00 uur. j I Kaarten op bonnen verkrijgbaar zolang de voorraad strekt, i

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1