Wachtwoord naar Berlijn voor ontvoerders Lorenz Drugs met vergif in 5 schoenhak en cocosnoot Suriname werkt aan eigen leger 'Medisch Contact' beticht van misleiding Sylvia Kristel weer porno film Shirley Templefilms mogen niet meer op Britse tv: uit de tijd u? Vraag dan met bijgaande bon de nieuwe cadeaulijst. kampeers maart glit it iit gfy flt'f UW'i* Vul hem in op de bon a Financiers laten het afweten, wethouder wil doorgaan Oude bom lag dertig jaar vlakbij spoorlijn PSV-Benfica rechtstreeks op televisie Vernielingen in Sittards verpleeghuis Nieuwmarkt en B en W wachten op elkaar Uren praten Redenen hlaseivltr meubelen Veel bewolking INFORMATIE OVER BEZORGING: ifWsÊ I Sithole in cel JA, stuur mij direct de keuzelijst voor 'n leuk cadeautje, j Naam nieuwe abonnee: 6 ip U kunt hieruit nét zoveel cadeautjes kiezen ais u nieuwe j abonnees aanbrengt. Begin vooriopig met één nieuwe abonnee. Weet ueral een? Ife. adres:., wenst Q kwartaalabonnement [j maandabonnement en ontvangt Het Vrije Volk de eerste 2 weken gratis. adres: plaats: 'H. Dinsdag 4 maart 1975 30e jaargang no. 8432 HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam tel. 018 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertentiesl tel: Olfl 13.63.80 14.74.11 5 anarchiste]ri in Aden Albeirfz jkom I, terug (Van onze redactie buitenland) FRANKFORT De ontvoering van CDU-poliücus Peter Lorenz kan snel tot een einde komen, wanneer vandaag de vrijwillige gijzelaar ds. Heinrich Albertz in West-Duitsland zal zijn teruggekeerd. De vijf anarchisten, met wie hij gisteren in een Boeing uit Frankfort vertrok, hebben vanmorgen officieel toestem ming gekregen om in Aden te blijven. Via Addis Abeba, waar de Lufthansa-Boeing een verse bemanning kreeg, vloog ds. Albertz vanmiddag naar West-Duitsland terug. Door de boordradio bracht hij mevrouw Lorenz op de hoogte van de ver moedelijke spoedige vrijlating van haar man. De Israëlische radio heeft een wachtwoord van de vijf anar chisten opgevangen, dat aan de ontvoerders van Lorenz duidelijk moet maken, dat het moment van vrijlating is aangebroken. Dat wachtwoord luidde, aldus de Israëli's: „Wij zullen alles doen wat in ons vermogen ligt, opdat er weer zo'n mooie dag is als vandaag." De onderhandelingen met dc autoriteiten m Jemen over de opneming van de vijf, Rolf Pohle. Rolf Heissler, Ingrid Siep- mann. Verena Becker en Ga- bnelle Kröcher. hebben uren ge duurd. Ze werden aanvankelijk aan boord van de Boeing ge voerd, later werden ze in een hotel in Aden voortgezet. Wat er met de vijf anarchisten, die ver moedelijk elk de geëiste 20.000 mark bij zich hebben, zal gebeu ren is niet bekend. Verwacht wordt, dat ds. Al bertz een codewoord bij z.ch heeft dat hu via de radio en de televisie aan de ontvoerders van Lorentz bekend moet maken. Zijn terugkeer in West-Duitsland werd rond vier uur vanmiddag verwacht. Inmiddels hopen de autoriteiten nog steeds een nieuw levensteken van de ontvoerde Lorenz te 'krijgen. Zie verder pagina 5, eerste kolom Wereld landelscenirum 1 otter am: nee. of toch! (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM Rotterdam wil toch proberen een We reldhandelscentrum van de grond te krijgen, nu de beleg gers Shell en Philipspensioenfonds zich onvejrwachts heb ben teruggetrokken als financiers van het miljoenenproject. Wethouder Mentink (Ruimtelijke Ordening) van Rotterdam: „Het staat in het verkiezingsprogramma van de Partij van de Arbeid we zullen proberen het toch vit te voeren". Dat daarbij de vestigingsplaats aan de Leuvehaven op de tocht komt te staan sluit (hij geenszins uit. Volgens hem zou het WHC mogelijk in het Beursgebouw of Europoint aan het Marconiplem (waar ook nog veel kantoorruim te 1eeg staat) ondergebracht kun nen worden. Aan de Letrvehaven',-zouden dan mogelijk' woningen kunnen" worden gebouwd. geen geld Shell en Philipspensioenfonds geven vier redenen waarom zij geen brood meer zien in het "We reldhandelscentrum: Twjjfel over de rentabiliteit van het project; geopend van 10-17 en 19-22 uur; za en 20.10-17 uur, toegang 5,- (por teer) kinciereniot14jaarf2,50 Amsterdam Trein-Toegang- biljetten bij" NS-stations Van een onzer verslag gevers WOERDEN E 65 cm lange brisantbom, een En gelse vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog, wordtvandaag tot ont ploffing gebracht. De bom werd zondag middag door twee jongens uit Papekop bij Woerden gevonden. Ze vertelden maandag aan hun onder wijzer van hun vondst, waarna deze hen naar de politie stuurde. De explo sievenopruimingsdienst durft de bom niet meer te demonteren. Voor de ontploffing zal het treinverkeer bij Woer den en het verkeer op Rijksweg 12 moeten wor den stilgelegd. De bom ligt vlakbij de plaats waar de spoorlijn onder de rijks weg doorgaat. Komplete advisering en verjrofgmg van het klassieke interieur Nw Binnenweg 190 en 195 (3etagcs)"Rotterdam*Tel .OtO-?,69l?2 Veel bewolking met plaatse lijk een bui. In de nacht en och tend hier en daar mist. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke lichtingen. Minima rond zes, maxima morgen ongeveer negen graden. 5 msart zon oe onder 07.19 16.26 ma an op onder Q2.S3 1106 bel onze afd. abonnee-service 010 - 14.74.00 (géén ander nummer) maandag t/m vrijdag lot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onderdo Strips Het feit dat de gemeenteraad de vestigingsplaats (Leuve haven) in een, in december aanvaarde motie, weer ter discussie heeft gesteld; Het gemeentelijk beleid ten aanzien van de bouw van kantoren en parkeergarages in de binnenstad kennelijk is gewijzigd; De selectieve investeringshef fing voor de Randstad, waar onder ook Rotterdam valt. Zie verder pagina 3, vierde kolom. PARIJS Tweeënhalve kilo met het dodelijken strychnine vermengde verdovende midde len die bestemd waren voor Ne derland, is gisteren door de Franse douane onderschept. De drugs waren door de 20-jarige, uit Hong Kong afkomstige Chi nees Suy K„ verstopt in een co cosnoot en de hakken van zijn schoenen. De Chinees landde gisteren op het Parijse vliegveld Charles de Gaulle, en nam daar onmiddel lijk een taxi naar (Amsterdam. De Franse luchtvaartpolitie die dit verdacht vond, waarschuwde de grensposten. Bij de Frans-Belgische grens overgang Reckem, tussen Rijssel en Kortrijk, werd de taxi aange houden. Volgens de Franse po litie toont deze vangst ander maal aan dat drugs-smokkelaars West-Europa, en Nederland in het bijzonder, „bevoorraden" via Parijs. HILVERSUM Dc wedstrijd PSVBenfica voor de Europa cup II komt woensdag recht streeks op de televisie. De uit zending vanuit Eindhoven, met commentaar van Herman Kuip hof begint om vijf voor acht op Nederland 2. In Studio Sport, om viif voor half elf, geeft de NOS een samenvatting van de Euro pacup in-wedstrijden Velez Mo- starFC Twente en FC Köln FC Amsterdam. (Van een onzer verslaggevers) SITTARD Omdat het aan tal diefstallen en vernielingen het afgelopen jaar onrustbarend is gestegen, heeft het Sittardse zieken- en verpleegtehuis „De Goddelijke Voorzienigheid" een bedrijfsreehercheur aangesteld. Hij zal er volgens de directie op moeten toezien dat de pas uit gevaardigde nieuwe gedragsre gels, wat betreft het opbergen van bezittingen, juist worden na geleefd. De corrigerende taak van de rechercheur, oud-politieman M. Maarssen, blijft beperkt tot het uitdelen van waarschuwingen. Hij mag behalve het personeel, ook de bezoekers op de vingers tikken. '"vmj,: si™. W00i vïïfytofa. y UTRECHT Het hoofd artikel in het blad Medisch Contact, waarin griep een onschuldige ziekte werd genoemd, is volgens dr. X. Masurel van het Nationaal :g|g| Influenza Centrum in Rot terdam „misleidende voor lichting". Griep is volgens hem beslist geer, onschul dige ziekte. Het zou volgens hem we tenschappelijk niet verant woord zijn ais met deze voorlichting bereikt zou worden dat patiënten, voor wie influenza fataa! zou zijn. nodeloos onbeschermd blijven. Van de duizend tot drieduizend mensen die ge durende een epidemie in Nederland aan infiuenza overlijden zouden er vol gens dr. Masurel vijfhon derd tot vierentwintighon derd kunnen worden ge spaard als zc tijdig werden gevaccineerd. Bescherming tegen griep wordt pas twaalf dagen na vaccinatie verkregen. Dat moet volgens de Rotter damse arts een aansporing z|jn om „risicodragers" en anderen bijtijds in te enten. (Van onze Amsterdamse redactie) Het Amsterdamse gemeente bestuur heeft laten weten dat de voor vandaag op het pro gramma staande sloopwerkzaam heden zijn afgelast in afwach ting van een gesprek met de NIeuwmarkt-actfegroepen. Niemand venvacht echter enig resultaat van dit gesprek, zo het ai plaats vindt. De bewoners van de betrokken panden bereiden zich daarom volledig voor op de komst van de deurwaarder. Burgemeester Samkalden heeft verklaard dat voor de ontrui ming van de Nieuwmarkt-pan- den "gtcn bijstand zal worden gevraag 1en. dat verhalen over militairen die met tanks de stad binnentrekken per sé verzinsels zijn. De Kamerleden Jurgens (PPR) en Franssen (PvdA) heb ben hierover ai aan enkele mi nisters vragen gesteld. Het architectenbureau Aido van Eyck en Theo Bosch heeft gisterenmiddag m een open brief meegedeeld, dat het uit pro test zijn stedebouwkundig werk in de N'ieuwmarktbuurt gaat staken. (Var een onzer verslaggevers) (Van onze filmredactie) PARIJS Sylvia Kris tel kan opnieuw een hoofdrol krijgen in een film, van Just Jaecktn, de Franse regisseur die aan Sylvia's vorige film, Em- manuelle, een vermogen heeft verdient. Jaeckin gaat "De ge schiedenis van O" verfil men. een pornografische roman die jaren geleden nogal wat stof deed op waaien. Sylvia weel nog met ze ker of ze de rol zal accep teren. Zi] beviel in janu ari van een kind van hu go Claus, met wie ze beur telings in Amsterdam Parijs samenwoont, t Nederlandse actrice ir haar kind zoveel mogelijk aandacht geven. Suriname krijgt binnenkort bij het onafhankelijk wor den ook een eigen leger. Op een kampement .nabij het- vliegveld Zanderij ontvan gen deze met plunjezakken sjouwende rekruten hun eerste opleiding. Daarbij zijn ook Nederlandse militairen betrokken. SALISBURY Bijzonder on verwacht is dominee Sithole. een van de bekendste leiders van de Rhodesische Afrikaanse Nationale Raad ANC vandaag in Salisbury gearresteerd. Sitho le werd vorig jaar december op vrije voeten gesteld, opdat cr besprekingen konden worden gevoerd tussen'de ANC en lan Smith over de toekomst van Ehodesie. LONDEN Films van het vroegere Amerikaanse won- derkind Shirley Temple mogen niet vertoond worden tij dens het kinderuurtje van de Britse commerciële televisie 1TV, De IBA, de Engelse tegenhan ger van de NOS, heeft de ITV dit verbod opgelegd omdat Shir ley Tem pie geen enkele aantrek kingskracht op de hedendaagse jeugd zou hebben. „Het zullen eerder de grootouders zijn die voor deze films belangstelling hebben", aldus een IB A-woord- voerder. „Voor kinderprogram ma's denken we eerder aan films zoals die van Abott en Costeilo en Charlie Chaplin." De programmachefs van de ITV hebben hartelijk gelachen om het opgelegde vertonings verbod. Een van hen zei: „De hele zaak is bespottelijk. De IBA heeft wel revue-achtige films toegelaten voor het kinderpro gramma. Waarom dan de films van Shirley Temple niet?" met goed voor elk Wie wil er een cadeautje? (opsturen in een open envelop zonder postzegel naar: Het Vrije Volk Antwoordnummer 1579 Rotterdam) Mijn naam: w 8 B 8 8 8 1 1 B B i 1

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1