Honden speuren op Rotterdams caravanterrein Ex-raadslid verdacht van bankbreuk SPORT VANDAAG TANKER GAAT GIF IN. OCEAAN LOZEN UITLATEN- Hot uw»®* rUITIATEN- Onassis9 dochter er ft 3 miljard u? Vraag dan met bijgaande bon de nieuwe cadeaulijst, Vul hem in op de bon a a Zoetemelk triomfeert v. Hanegem: wéér geel Huurmoordenaar in VS vrij MARGARINE GOEDKOPER WANDMEUBELS Agenten in de weer: brand, steen op hoofd INFORMATIE OVER BEZORGING: ÏZ Met honden FITTING STATION MAASKANT BEHANG "Vrij koud Van der Louw erkent: Vredesweek Peilen JA, stuur mij direct de keuzelijst voor 'n leuk cadeautje. 8 1 8 1 8 i i i i i Maandag 17 maart 1975 30e jaargang no. 8443 hoofdredacteur herman wigbold (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij een grootscheepse inval op een ca ravanterrein in Rotterdam is vanmorgen één van Rotter dams belangrijkste organisators van hasjtransporten ge arresteerd. - 1 wi- SERVICE IN 30 MINUTEN Noordsingel 91-93 010-242075 Brode Hlllediik 97 010-856443 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Rechercheurs van de inlichtingendienst van de Rotterdamse politie zijn inderdaad aanwezig ge weest op enkele door linkse groeperingen georganiseerde manifestaties in Rotterdam. U kunt hieruit nétzoveel cadeautjes kiezen als u nieuwe abonnees aanbrengt Begin voorlopig metéén nieuwe abonnee. Weet u er ai een? adres: plaats: r velop li (opsturen in een open envelop zonder postzegel naar: Het Vrije Volk Antwoordnummer 1579 Rotterdam) Naam nieuwe abonnee: wenst O kwartaalabonnement maandabonnement en ontvangt Het Vrije Volk do eerste 2 weken gratis. plaats:.. Hoofdkantoor: Witte de Withstraai 25» Rotterdam tel. 01® 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertantiesj tel: 010 13.63.80 14.14.11 Grote man va]njjhasjjlijn' t gearresteerd Het is de caravanhandelaar Jan B. (34)» eigenaar van het terrein aan de Ommoordseweg, waar de politie in alle vroegte binnenviel. De man was al eerder voor hasjhandel met de politie in aanraking geweest. JaJn B. wordt er nu van ver dacht de organisaator te zijn ge weest van. het grote hasjtrans port dat eind februari in Woer den werd onderschept. Het Rotterdamse narcotica- team vond daar toen na een tip van Interpol 1500 kilo hasj, han delswaarde van 2,2 miljoen gul den. in de dubbele wand van een koelwagen. De wagen kwam te rug van een reis naar Perzié. Bij de inval vanmorgen, waar bij drie grote overvalwagens, tal van rechercheurs en een aantal honden waren ingezet, is ook E. v. d. D. (44) uit Poortugaal opge pakt. Hij zou eveneens bij de hasjhandel betrokken zijn. Het hele caravanterrein wordt nog met hasjhonden doorzocht, Mogeliik ligt er op de voormalige skelterbaan, die als doorvoerha ven voor hasjtransporten zou zijn gebruikt, nog ergens een partij hasj. Vanmiddag was er echter nog niets gevonden. Zie verder pagina 3 (Van een onzer verslaggevers) HOEVELAKEN Een cx- WD-raadslid uit Hoevelaken Wordt ervan verdacht de Rot terdamse Disconteringsbank in Amsterdam voor 2,5 3 miljoen galden te hebben opgelicht. Het Is de 43-jarige assurantiebcmid- delaar T. van H., die nu in. het Huis van Bewaring in Utrecht zit.. De juiste omvang van de mal versaties is nog niet bekend. Van H. zou volgens de politie vals heid in, geschrifte hebben ge pleegd. Hij zou kredietaanvragen bij de Disconteringsbank heb ben gedaan op gefingeerde na men. Daarmee zou hij de bank hebben, kunnen bewegen om hem voor miljoenen aan kredieten te verstrekken. Het -ex-raadslid deed al twee jaar zaken met de Amsterdamse bankinstelling, die zelf de aan klacht heeft ingediend. Het is nog niet bekend, wat hij met het geld heeft gedaan. Volgens de, politie is,er „niets dat er op wijst dat hij de bloemetjes heeft bultengezet Het is zeker niet een nieuw Goed Heertje." Op het ogenblik wordt aange nomen dat Van H., die al een deel van de hem ten laste geleg de feiten heeft toegegeven, het geld in zijn eigen bedrijf heeft gestoken. Voor zover nu bekend is zouden géén cliënten van hem zijn gedupeerd. mi '•■riyvw Een links manifestatie in Lissabon: vlaggetjes met kamer en sikkel. Portugal maakt ruk naar Ms (Van onze redactie buitenland) LISSABON De Portugese regering zal een flinke ruk naar links maken, wan neer premier Goncalves zijn plannen door voert om de MDP, de Democratische Be weging die als een communistische orga nisatie wordt beschouwd, in het kabinet op te nemen. De militaire inbreng in de regering zou gelijk blijven. Twee leden van het Portugese kabinet ver klaarden gisteren, dat de regering in' haar ge heel was afgetreden. Deze verklaring werd ia- ter op de dag officieel, ontkend hoewel er wel werd gezégd dat aftreden een normale procedu re is wanneer er een kabinetswijziging wordt doorgevoerd. Een van de twee ministers, die de verklaring uitgaven, noemde het waarschijnlijk, dat socia listisch leider Mario Scares na de kabinetswij ziging niet op de post buitenlandse zaken zou blijven zitten. Hij zou wel deel olijven uitma ken van de nieuwe regering. In totaal zijn na de mislukte coup van vorige week 100 burgers en militairen gearresteerd. Onder hen bevinden zich leidende industriëlen en bankiers. Zie verder pagina 3, Joop Zoetemelk, geheel Hersteld van de verwondingen die hij vorig jaar bij een ernstige val opliep, vaan de klassieke wegwedstrijd ParijsNice. Feycnoordcr Willem van Hanegem heeft gis teren voor de derde keer dit seizoen een gele kaart gekregen. Deze keer was het scheidsrechter Jan Beck die Van Hanegem bekeurde. Feyenoortl won de wed strijd tegen een machte loos FC Den Haag royaal met 3-0. Dc twee andere Rotterdamse eredivisie clubs verforen, waarhij vooral de zware 5-2 ne derlaag van Sparta in de uitwedstrijd tegen FC Amsterdam opviel. Excelsior was met 20 nummer drie de mindere van FC Twen te. Ajax verspeelde een punt en raakte nog ver der achter op dc leiders Feyenoord en FSV. HELSINKI/ROTTERDAM Een' tanker, eigendom van de Finse staatsoliemaatschappij Neste, is op weg naar de Atlan tische Oceaan om daar 100.000 liter dodelijk raffinaderij-afval te lozen. Het schip, de Enskeri, was vanmiddag in het Kanaal en zal vermoedelijk over twee dagen op het midden var> de oceaan zijn. Daar gaan de 500 vaten met het mengsel kaliumoxyde en arseni- cumtrioxyde overboord. De Noordzee-landen. waaron der Nederland en Engeland, zijn door de Finse autoriteiten niet van het gevaarlijke giftranspoit op de hoogte gesteld. Van ingrij pen kan echter geen sprake zijn, omdat de lozing ver uit het West- europese kustgebied, od ruim 2.000 meter diepte, zal geschie den. DETROIT De Amerikaan John McGee, die volgens de po litie bekend heeft zeven hnur- moorden te hebben gepleegd, is vrijgelaten nadat een jury had beslist dat hfj onder de nieuwe Wet op de Geestelijke Gezond heid niet geestesziek is. John McGee werd in de zomer van vorig jaar in Detroit (VS) wegens krankzinnigheid, onschul dig verklaard aan doodslag. Hij ging in beroep nadat het Hoog gerechtshof van de staat Michi gan in een andere zaak een op zienbarende uitspraak had ge daan. Het Hof besliste dat mensen die als geesteszieken onschuldig worden bevonden moeten wor den vrijgelaten, tenzij vast staat dat iemand zowel geestesziek als een gevaar voor zichzelf en an deren is. Dr. Ames Robby van het staatsziekenhuis in Ypsilanti, zei: „Ik geloof niet dat wij in ons ziekenhuis veel mensen hebben gehad die gevaarlijker waren dan hij. Maar wie ben ik om de wijsheid van de juiy aan te tas ten?" ("Van onze soc.-eeon, redactie) DEN HAAG De margarine- fabrikanten hebben de prijzen van een half pond margarine vandaag met vier cent verlaagd. Halvarine is twee cent goedkoper geworden. De prijsverlaging is, evenals die van vorige week,,een gevolg van een daling van de grondstof- fenprijzen. slaipiumers, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabnekstoonzalen Industriegebouw Ooudsesingel 66, RMam, tel 010 i 12.64.61. GEMONTEERD IN 30 MINUTEN! 30-40% VOORDELIGER 1 jaar garantie Gocderakstraat 53, Industrieterrein kJsseimondserandweg. Tei. 824124. vraag staalboeken 600dessins, modem en klassiek in voorraad. StABÜDEUANDSTKAAT 2.- TEL 23.3t.S2 'PLEINWEG 204-206 - TEL 8Ï7S.25 VBattiirir!'. vrlj'dagivanti-kcopevand (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG Twee agenten van de'Haagse po litie raakten gistermiddag gewond nadat ze per on geluk een slooppand in brand hadden gestoken. De 29-jarige hoofdagent en een 20-jarige vrouwelijke collega waren na eert mel ding van rookontwikkeling naar het pand aan de Hoefkade gegaan. Op de eerste etage ontdekten ze een smeulende stoel. De agenten vonden het niet de moeite waard hier voor de brandweer te bel len en gooiden de stoel de trap af. Onder aan de trap, waar vermoedelijk benzine lag, ontstond een grote steekvlam die de hele trap In brand zette. De twee agenten wilden toen het pand door de ra men van de eerste etage verlaten. De hoofdagent ging als eerste en zou zijn collega daarna opvangen. Hij kreeg echter stenen op zijn hoofd die de agente bij haar sprong omlaag deed storten. Beiden raak ten gewond. De hoofdagent kreeg acht hechtingen in zijn hoofdwond. De agente ver liet het ziekenhuis met een in gips verpakte enkel. Wisselend bewolkt met plaai- enkele hagel- of sneeuw den. Minimumtemperaturen orastreeks min drie graden. Maxima morgen circa vijf gra den. 13, nuart zon maan op ondar op onde* 03.49 18 43 08.47 00 05 ftrtm sTiTioHS 3(W0% voordeliger door speoalisati» vaste pnjien per dienst hoge kwaliteit {origineel) t Jr. garantie bel onze aid. abonnee-service 010 - 14.74.00 (géén ander nummer) maandag t/m vrijdag lot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onder de Strips Politie keek 'links' op vingers Dit heeft burgemeester Van der Louw bevestigd in zijn antwoord op de open brief van mevrouw I. Kalma-Staal, de echtgenote van de Rotterdamse hoofdinspecteur D. Kalma. In haar open brief aan de burgemeester had mevrouw Kal ma een aantal gevallen opge somd waarbij volgens haar ver tegenwoordigers van de inlich tingendienst van de Rotterdamse politie gesignaleerd waren, bij manifestaties. Burgemeester Van der Louw bevestigt dat rechercheurs van de Rotterdamse politie een ma nifestatie in het kader van de Vredesweek in het Trefcentrum en een demonstratie tegen de Griekse junta hebben bijge woond. Hij ontkent evenwel dat de politie zich heeft bemoeid met een demonstratieve dodenher denking in 1967. Ook is het vol gens de heer Van der Louw niet juist dat er tijdens een Vietnam- demonstratie ten behoeve van de politie foto's zijn gemaakt van de betogers. lijk bepaalde "extremistische groeperingen" waarmee be slist niet de organisatoren be doeld zijn, aldus de burgemees ter zouden proberen de beto ging voor eigen doeleinden om te buigen. AR1STOTELES PARIJS Jacqueline Ken nedy zal vermoedelijk een kwart erven van het enorme vermogen dat haar dit week einde overleden tweede echt genoot, Aristoteles Onassis. heeft nagelaten. De dochter van de Griekse reder zal het grootste deel van het fortuin krijgen, zo verwacht men in Athene. De reder overleed dit week einde op 69-jarige leeftijd in y-y 'JWIa CHRISTINA Parijs. Jacqueline Kennedy bevond zich op dat moment in New York. Ze arriveerde pas gistermorgen, 17 uur nadat naar man was gestorven, in Parijs. Jackie en Onassis leef den al lange tijd langs elkaar heen. Vrienden uit de omge ving van het paar weten dit vooral aan Jackie. Het fortuin van Onassis wordt op drie miljard gulden geraamd. De schepen van zijn vloot varen onder verscheide ne viaggen. Over de hele we reld had hij zijn geld geïnves teerd. Hij exploiteerde de Griekse luchtvaartmaatschap pij Olympic Airways als een soort hobby. Het aanzien van Onassis daaide met name in Grieken land zeer sterk door zijn con necties met het inmiddels ver dwenen kolonelsregime. Nog tijdens de huwelijksreis met Jackie reisde Onassis twee maal naar Athene voor bespre kingen met de junta over een contract. Zie verder pagina 7 Overigens schrijft Van der Louw dat de politie het recht heeft openbare bijeenkomsten bij te wonen en dat zij van dit recht gebruik maakt "om de ge voelens onder de bevolking te peilen". De aanwezigheid van recher cheurs bij de betoging te eer. de Griekse junta was volgens Van der Louw gewenst omdat moge- Wie wil er een cadeautje? .vV Mijn naam: J)

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1