Een klap bracht alles aan het rollen De laatste levensfase Ér ei Een andere Hendriks Bar bezocht Peuter rent onder auto nederlandl nederlandl buitenland l Schiedam "S I O W;êW&- Wethouder Visbeen bij VARA-radio: Machinefabriek heeft enkele tonnen schuld kijktip SCHIEDAM - Het bestuur stond te ver af van het dagelijks gebeuren op de Schiedamse muziekschool, zodat men niet zo goed op de hoogte was van de eigenlijke gang van zaken aan de Lange Nieuwstraat, is de mening van de CDA'er J.Egas, één van de drie gemeenteraadsleden in het bestuur van de muziek school. Volgens de voorzitter van het bestuur J. van Hattem heeft de vechtpartij tussen de directeur en een docent ertoe geleid, dat een veranderingsproces rond het 'hele beleid op de muziekschool, versneld moest worden. Dit zei hij afgelopen vrijdagmiddag tijdens een eerste ontmoeting tussen het bestuur en pers na de ontwikkelingen, die sinds begin november vorig jaar gebeurden Het bestuur van de muziekschool aan de Lange Nieuwstraat van links naar rechts op de foto: A. Gijsen (penningmeester), CDA-raadslid J. Egas, W. de Zwart (adviserend do cent), mevrouw G. van Straten (adviserend lid namens de ouders), VVD-raadslid rrie- vrouw A. Dirkzwager, PvdA-raadslid J. Looij en voorzitter J. van Hattem. Secretaris Hemminga was vrijdagmiddag niet aanwezig. SCHIEDAM - Het open huis, dat de Scholenge meenschap Spieringshoek' afgelopen vrijdag, zater dag en-zondag hield heeft in totaal 28.798 opge bracht. Zoals bekend is dit geld bestemd voor het voortbestaan van een middelbare school in het Boliviaanse Cochabamba. Deze school weigert iede re vorm van staatssubsi die van Bolivia, omdat men daar bang is dan on der staatstoezicht gesteld te worden. Wethouder Visbeen voor de VAR A-microfoon: „Ik ben van een actiemoeder in een wat passievere en reeëlere moe der veranderd. SCHIEDAM - De direc teur van de machinefa briek Bavo nv aan de Gustoweg heeft eind vori ge'week zijn 25 werkne mers ontslag aan moeten zeggen. De directeur had .van dé grootste aandeel- kouder van het« bedrijf, -.het- Amsterdamse inge nieursbureau Dornet, op bracht gekregen het fail lissement aan te vragen. Deze.zelfde aandeelhouder. vroeg èerder aan de bank Pierson, Heldring en Pierson de machinefa briek. geen krediet meer te verlenen. .Het bedrijf .werkte al jaren met ver lies en zou op dit moment een schuld van enkele tonnen hebben. De afdeling Advertentie- Exploitatie van maakt adverteerders er op attent dat het niet mogelijk is van tevoren toezeggingen te doen over dë plaats waar advertenties in de krant /uilen worden opgenomen. Natuurrijk zak waarmogelijk, rekening worden gehouden rriet plaatsingswensen van- adverteerders. L« TELEAC 18.15 Nederlands voor bui- tenl. werkn. les 7 (herh.) r.'OS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Zo vader, zo zoon 19.30 Wie met pek omgaat filmdok. 20.00 Journaal 20.21 Mini-Voetbal. Show 21.00 Die jeugd van tegen woordig 21.45 Ander nieuws 22.10 Kojak, politieserie 23.00 Tot Besluit, epiloog 23.05 Symbiose 23.09 Journaal MORGEN NOS-NOT t 10.45-12.00 Schooltelevisie TELEAC ri. 12.15-12.45 Flexibele school, les 3 (herh.) NOS-NOT 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal 91 TROS 19.05 Arpad de Zigeuner 19.25 NL-T. pers 20.00 Journaal 20.21 Alles of niets 21.20 De F.B.L 22.10 Aktua TV NOS 22.50 Socutera 23.00 Staatsloterij 2e Trek- king 23.05 Journaal a A Dinsd HOOF! Hoofd) Opgev* SCHIEDAM Op maandag 11 november verschijnt er een ver-, haal in Het Vrije Volk onder de kop: „Directeur oorzaak van wantoestanden". Een vechtpartij tussen directeur K. Bak van de Schiedamse muziekschool en fa gotdocent F. R. Blonk leidde er toe. dat een.aantal docenten en leerlingen van de school opening van zaken gaven over het ge voerde beleid op de school. De directeur zou als enige het hele gezicht van de school bepalen. Hij alleen kan beslissingen ne men over het aannemen en het 1 ontslaan van docenten, de ver deling van de lesuren en de "ia houd van alle lessen. Een ?!ge- mene klacht is, dat het niveau van de verplichte theorielessen ook voor de volwassen leerlin gen van de muziekschool veei te hoog is. Na de publïkatie in HVV vraagt het college van B en W opheldering van zaken aan bet bestuur van de school. Het be stuur besluit, om een onder zoekscommissie in te stellen, die binnen een maand een ranport moet uitbrengen over het beleid op de muziekschool. Het bestuur zelf weigert elk commentaar te geven over de gang van zaken aan de Lange Nieuwstraat. Slechts één keer laat de voorzit ter ervan J. Hattem weten, dat het hele gedoe rond de school overtrokken is. Ook zou de directeur, volgens hem, geen dictatoriaal beleid voeren. De directeur zelf krijgt van het be stuur een zwijgplicht opgelegd. Fagotdoeent Bionk gaat echter voort met het voeren van acties tegen de school. Half februari blijkt pas, dat het rapport van de onderzoeks commissie is uitgebracht Vol gens de rapporteur van-de com missie R. P. Wark zou het rap port een aantal aanbevelingen bevatten. De directeur zou een berisping moeten krijgen, het '•-Ie onderwijsbeleid zou op de iling moeten, de macht van de d.rectcur zou ingeperkt moeten worden en er moet een vertrou wensman worden aangesteld die de persoonlijke verhoudingen op school in betere banen kan lei den. Ook nadat hef bestuur met fagotdocent F. R. Blonk over de inhoud van het rapport-, heeft gepraat weigert deze zijn acties tegen de directeur en het/'be stuur stop te zetten. Het bestuur wii hem een zwijgplicht opleg gen en dreigt in een brief aan Blonk met verregaande maatre gelen tegen hem. Blonk trekt zich van dat alles niets aan. Nadat het rapport van de on derzoekscommissie uitvoerig door het bestuur besproken is, wil men, nadat daar herhaalde lijk om gevraagd is, officieel de schiedamse pers te woord staan. Macht van directeur Muziekschool beperkt Begin deze week krijgt direc teur K Bak een brief van het bestuur waarin staat in hoever re zijn macht wordt ingeperkt Fagotdocent F.R. Blonk die er uiteindelijk voor zorgde, dat de „wantoestanden" in de open baarheid werden gebracht heeft met ingang van 1 juli ontslag genomen. Volgens het bestuur heeft Blonk met zijn verregaan de acties alies voor zichzelf op de muziekschool verknoeid. Tot 1 juli krijgt hij zijn salaris uit- bestaald. Men gaat bekijken in hoeverre de lessen, door Blonk aan de Lange Nieuwstraat stop gezet kunnen worden. Met behulp van het rapport van de onderzoekscommissie wil het bestuur van de muziek school maatregelen nemen om. zowel de verantwoordelijkheid van het bestuur, de inspraak op de school als het lesprogramma te veranderen en te verbeteren. Duidelijk is vast komen te staan, dat directeur Bak te veel op zijn eigen houtje binnen de school kon beslissen. De school had in het verleden een docen tencommissie, maar die werd opgeheven door het vertrek van de leden. Het bestuur heeft plannen om zowei een docenten- raad als een medezeggenschaps commissie op te richten. Volgens voorzitter van Hattem kende de school al een werk groep van docenten, ouders en leerlingen die er ondermeer voor zorgde, dat het bestuur werd uitgebreid. Zo kent het bestuur nu twee leden die na mens de docenten en de ouders van de leerlingen daarvan deel uitmaken. Zij hebben weliswaar nog geen stemrecht. Dit moet hen gegeven worden na een wijziging van de twintig jaar. oude statuten. In die statuten staat wei, dat het bestuur maximaal uit zeven leden mag bestaan. Tot voor kort kende de school een be- .stuur van slechts drie leden. De oorzaak daarvan was, volgens de voorzitter, dat er nooit meer mensen voor het bestuur te vin den waren. De school krijgt nu ook .een dagelijks .bestuur, dat 'de gang van -zaken-op'de mu ziekschool beter in de gaten kan- houden. Verder wil men'het be stuur uitbreiden met een lid, dat deskundig is op het gebied van het muziekonderwijs.. Daarnaast heeft de rijksinspecteur voor het muziekonderwijs M. A. Dank- rmjers toegezegd het lespro gramma van de school kritisch te zullen bekijken. Alle leerlingen ontvangen in- v dividueel het instrumentale on derwijs. De theorielessen wor- - den klassikaal gegeven. Men wil sV-Ft nu zo ver gaan, dat alle leerlin gen alleen verplicht worden de stnkt noodzakelijke "theorieles sen te volgen. Individueel kan men daarnaast beslissen om meer theoretische kennis op te doen. Zeker is, dat het bestuur geen vertrouwensman aan wil. stellen om persoonlijke proble men tussen de verschillende do centen op te lossen. Het bestuur moést „vrijdag- <<k middag erkennen, dat door de vechtpartij tussen directeur Bak en docent Bionk men in één keer op een aantal feiten werd gedrukt Ook geloofde men, dat er de laatste jaren het één en ander ontbroken heeft aan be- stuurskracht op de muziek school. Daarnaast hebben, alle verwikkelingen de naam.van.de school, volgens het bestuür,'- schade toegebracht vL 7"'*%i" Actie Bolivia nadert streefbedrag Het hele weekend waren er voortdurend honderden bezoe- 1 ars in de Scholengemeenschap Spieringshoek waar van alles aan de man werd gebracht om steeds dichter bij het gestelde streefbedrag van ƒ30 000 te ko men. Naast een tentoonstelling over Bolivia bestond het open huis grotendeels uit allerlei activitei ten waarvoor geld uit de zakken van de bezoekers moest worden geklopt. Zo was er een complete bazaar met een rad van avon tuur, een schiettent, een tent om ballen te gooien en een waar zegster. Daarnaast waren er honderden tweedehandsartikelen, te koop Scholengemeenschap keeg inderdaad gelijk door te stellen, dat er op de tweede- handsmarkt een hele uitzet bij Men kon voor een kwartje de schoenen laten poetsen en er was een uitgebreide fruit- en bloemenmarkt in Spieringshoek te vinden. Niet in de laatste plaats kon men aan de hand van films, dia's en gesprekken met mensen die jaren in Bolivia hadden gewoond, informatie over het land krijgen. In totaal "hebben vijf scholen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis actie gevoerd voor het behoud van de middelbare school in Bolivia. Wat die scho len gezamenlijk bij elkaar brachten, wordt later deze week bekend gemaakt «té OA'S 'Een dolle feestweek HILVERSUM/SCHIEDAM - Ruim één miljoen Neder landers weten sinds zater dag, dat Schiedam dit jaar het zevende eeuwfeest viert Die één miljoen zijn de luisteraars naar het VABA-' pro gramma ZO, dat Letty Kosterman en Herman Stok iedere zaterdagmorgen pre- - senteren. Rond de klok van negen uur had men wethou der Clara Visbeen uitgeno digd om lets' over haarzelf en het 700-jarige bestaan van Schiedam te komen .vertellen. Wethouder Visbeen bleek-., zoveel te vertellen te heb-] ben, dat er meer tijd voor het gesprek met haar moest worden uitgetrokken, dan oorspronkelijk gepland was. Een groot deel van Neder land weet nu wie Proosje is, dat het feest grotendeels in één week van de maand mei wordt gevierd en dat er nog steeds genoeg .drank in Schiedam is. „Waarom zul len we doen of er geen. drank meer in Schiedam is", was het antwoord van Clara Visbeen op de vraag-hoe het met.de Schiedamse.rjenever stond, Het was voor haar een- gewetensvraag of het geld,- -dat voor aüe activiteiten is uitgetrokken (ruim 15 ton •red.) gezien alle werkioos-'- heid misschien niet beter *5 voor een ander doel besteed had moeten worden. Wet houder Visbeen stelde zich daarbij op het standpunt,, dat ze niet wist of het feestgeld hulp zou kunnen' bieden om alle sociale ellen-, de op te lossen. "Over haar werk als wet houder kon mevrouw Vis been kwijt, dat ze een zwa- re portefeuille heeft. In de tijd, dat ze wethouder is heeft ze veel contacten ge kregen met Schiedamse groeperingen. Ze weet nu wat er leeft en dat er niet alleen veel problemen in het onderwijs zijn, maar ook in de Schiedamse sportwereld. Over haar beleid zei wet houder Visbeen, nu te we ten welke kant ze op moet. Daarbij is ze, zoals ze zei, van een actie-moeder ver anderd in een wat passieve re en reëlere moeder. Andere onderwerpen die tijdens bet gesprek voor de .VARA-radio aan de orde 'kwamen waren het gezins-; leven van mevrouw Visbeen naast haar dagelijks werk op het Stadskantoor en .vrouwen in de politiek. Sinds zaterdagmorgen staat het jubileumboek van. Schiedam in de bibliotheek* van de' VARA. Wethouder Visbeen kreeg een plant, die nu in het Stadskantoor staat. Voor haar zoontje Marcel,dat ook mee was gegaan naar Hilversum, was er een bock over paarden. SCHIEDAM - In Het Vrije Volk van vrijdag 14 maart stond een bericht over het woonwagencen trum in de Spaanse Pol der. 'We schreven toen, dat staatssecretaris Hendriks van het ministerie voor Volksgezondheid zaterdag 22 maart het nieuwe cen trumgebouw op het kamp zou komen openen. Het is echter Dr. G. Hendriks di recteur-generaal van de afdeling Maatschappelijke- Ontwikkeling van het mi- nisterie van CRM, die vol gende .week zaterdag de openingshandeling ver richt. SCHIEDAM - -Vanavond houdt'Dr. A. Hustinx een lezing voor de Wetenschappelijke Kring. Hij praat dan over de - laatste levensdagen waarbij on derwerpen als sterven, rouw en begeleiding 'van een stervende aan de orde komen. De bijeen komst. 'wordt gehouden in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de West- vèst De lezing begint maandag- avond om acht .uur, de toegang is vrij. Omdat de werknemers tot eind vorige week verzekerd wa ren van hun loon, stonden ze voor de keus, of ach in laten schrijven als werkzoekende bij het arbeidsbureau om daarbij aanspraak te kunnen maken op een ww-uitkering,-; of doorwer ken met het risico deze week geen loon. meer .te- ontvangen. Dit weekend was nog niet te overzien, wat alle werknemers' zouden gaan.beslissen. Deze week wordt een curator benoemd, die gaat bekijken, wat' er met Bavo moet gebeuren. Naast een schuld van enkele tonnen heeft de fabriek nog .voor ruim een ton aan lopende orders. Het bedrijf houdt zich voornamelijk bezig met het fa-1 briceren van kippers voor .vrachtwagens. De NKV-districtsbestuurder W, Waumans zou het personeel aangeraden hebben voorlopig gewoon door te blijven werken. Volgens districtsbestuurder J.. Capelle van de Industriebond NVV kunnen de industriebon den weinig doen om de huidige situatie bij Bavo te veranderen,- Het aanvragen van het faillisse ment noemde hij echter een ty pisch kapitalistische -beslissing. Hij zei het barbaars'te vinden, dat de belangrijkste aandeel houder dit initiatief had geno men. J, Capelle vond dit des te vreemder, omdat nu ook ,het werk aan de lopende orders stil dreigt komen te liggen. Ook- vroeg hij zich af of de directie van Bavo de bonden niet eerder op de hoogte had moeten stellen van de uitzichtloze situatie. De directeur van Bavo J. Slijk wilde als enig commentaar ge ven, dat het hem ter harte ging, mensen te moeten ontslaan, die 25 jaar bij hem gewerkt hadden. Wanneer het bedrijf failliet wordt verklaard, komtook de directeur op straat te staan. .SCHIEDAM - Onbe kenden hebben 3200 gulden uit de bar van De Gouwe Geit aan de 's-Gravenlandseweg gestolen.. Men kon binnen komen, door aan de achterkant van het res taurant een draadglasruit te vernielen. De schade daaraan bedraagt honderd gulden. SCHIEDAM-'- Na een aanrijding op de Prof.Kamer- lingh Onneslaan moest de drie jarige Fatih. K. met een hersen schudding in het Gemeentezie kenhuis worden opgenomen. De' 25-jarige automobilist A. P." A. de H. uit Huizen kon Fatih niet. meer ontwijken, toen hij plotse ling tussen geparkeerde auto's door de straat oprende. D Dominee A. C. van den Bosch („uit Gmmken") staat vandaag - in de programmabladen aange kondigd als drs. Adri van den Bosch. Het eigentijdse gebruik elkaar op de buis bij de voor- naam te noemen heeft dus blijk-' baar in reformatorische kring ook al enige ingang gevonden. Niet dat dominee Van den Botch f nu ineens ais „drs. Adri" de dag gaat sluiten, want in gezelschap van zijn RK-collega pater Leo- w pold Verhagen verschijnt hij tussen vijf over zeven fn halfacht op de buit (Nederland 1) in de wat ludiekere omgeving van het NCRV-spelletje „Zo va der, zo zoon". Andere panelleden zijn zangeres Marie-Cécile Moer dijk en Gerrit den Braber. „Wie met pek omgaat" is de titel van een door Theo Leeuwenberg gemaakte docu mentaire over de laatste zeilende' houten vissersschepen van "de f „Zuiderzee" èn over de mensen" die deze schepen van de onder gang proberen te redden (van halfacht tot acht uur, Nederland 1). In „Die jeugd van tegenwoor-' - dig".komen vanavond.in de der*.) de aflevering - van negen, uur-j. tot kwart voor tien, Nederland, 1 vragen eiï, antwoorden van jongeren tussen vijftien en twin- tig jaar aan de"orde over: liefde,- romantiek, huwelijk, gelukeen- 1 zaamheid, sex, alcoholgebruik, geloof en politiek. K DE!\ [Ingeo ELM, S iriëateri jjkslucb De i rörden èn inge Dat er i ware oordat che Par Bel®: aak te i Volgen DUITSLAND I 18.05 Die jungen Anwalte. film. J8.40 Akti 19.20 Die jungen Anwèlte, vervolg. 19.48 In termezzo. 20.00 Joum. en weerber. 2015 Da te. beelden en achtergronden- 21.00 Portret van een toneelspeelster. 21.45 Rep. 22^0-2&50 Joumkomm. en weerber. v> DUITSLAND II d 38£0 popeye, tekenfilm. 18.35 Tekenfilm. 19.00 Joum. 19.30 Doe. film. 20.J5 Rep. over nj jeugdalcohollsme. 21.00 Joum. 21.15 Hah nenkampf, tv-film. 22.45 Joum. DUITSLAND III- 18.00 Sesamstrasse. 38^0 Tv-eursus. UW a Zandmann. 19.05 Prog. voor Itat werkn 1 19.15 Prisma van het Westen. 19.45 Nws; Uit Noordnjn-Westfalen. 19.55 Komm. 28.00 srv Joum. en weerber. 20.15 Doe. progr. 2180 v Doc. rep. 2L45 Frauen, eine Mehrheit, die wie eine Minderheit behandelt wird, tv-se- rie. 22.30 Joum. BELGIS (NED) - 18.00 CaUmerc. 18.05 Klein, klem kleuter- t tje 18-20 The Partridge Family, tv-sene 18.45 Inf. progr. 19.15 Sport. 19.39 Med. en' weerber. 19.45 Joum. 20.15 The Bride ot Frankenstein, speelfilm. 21.35 Rep. over Noord-Ierland. 2230 Joum. met om. Wet straat. i menwe laats rropese Parijs üjke to LM-vlt erliezen raar sci >L De vi KV sta igenovei i drie m en er a (oordvoc liet wete Jannen :auwelijk enl" HILVERSUM I PP: 111» DS '70. TROS: 113# Nws. 114! A !a carle. EO: 2Ö.0# De grote opdracht. 20.13 EO-mctterdaad. 203# Lijdensoverden- kirig. 2L30 NED. .ISRAEL. KERKOEN. NOS: 21.45 Eurolight 22.25 BOND ZONDER NAAM. NOS: 2230 Nws. NCRV: 22--W Hier en nu. NOS: 2250 Hobbyscoop. 23.20 NOS- Jazz. 2335-24.00 Nws. HILVERSUM II EO- 18.00 Nws. 38.11 Klankbord. 1830 Jeugd toer. PP: 18.00 D'66. EO: 19.10 Lectuur op tafel. 19.20 Gewijde muz. 19.45 Bijbelstu- die. NCRV: 20.00 Nws. 20.05 Parsifal, opera an Wagner. 23,55-24.00 Nws. HILVERSUM IH NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 1932 Drie loopt achter. VPRO: 20.02 VPRO- maandag roet nieuwe platen. 20,02 Tilt 2102 - Han Reiziger. 223)2 Rik Zaal, 23.02 Wim Noordhoek. 0.02 Jan Donkers. NOS: 1.02 Tl- - neke. 4.02 Washandje. VARA: 6.02-7.00 Al- fred Lagarde. DINSDAG HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws, 7.02 Het levende woord 73" 'Badinerie. 730 Nws, 7.41 Echo. 824 Overweging. 830 Nws. 8.36 Gymn, voor de huisvr. 8,45 De wonderlijke letter M. 3.40 Schoolradio, 10.00 Aubade, 10.30 Nws.'1130 Bejaardenprogr. 1L5S Scheepspraat -123® Bericht Vaslenaktie. 12.10 Van twaalf tot twee. 1232 Wij van het land. 1236 Med. 1230 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Raden maar. 141)0 Huisbezoek. 14.15 Schoolradio. 14.45 In terlokaal op dinsdag, 1530 Nws. OVER1L VOORL. 17.00 Dimensies van onafhanke lijkheid, KRO: 11.10 De hutsgeklutste. kin derspelen. 1730 Nws, 17.32 Echo magaz, HILVERSUM 31 AVRO;. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn: 730 Dag met een gaatje, met om 8.00 Nws en- om 8.11 Radlojourn. 838 Morgenwijding NOS: 8.08 Uitgebreide rep. 935 Waters:. AVRO: 9.40 Inleiding tot muziekbegrip. 10.00 Kleutertje luister. 10.10 Arb. vit., met om lLOONws, en om 1L03 Radiojourn. 11,30 Rondom TwaaU. met om 1135 Beursber. OVERH. VOORL. 12.30 Uitz. voor de landb. AVRO: 1240. Otten Otter), in muziek. 1100 Nws 13.11 Radiojournaal 13 2! Kerk- orgeleoncert 1150 Cello en piano. 14.00 So phie, hoorspel. 14.35 Radiokoor en Omroep Kamerkoor met orgelbegeleiding. 1102 Viool en piano. 1535 Met muziek op slap. 1600 Nws. 16.03 Radiojourn. 16.05 Kinder- mag. 17.00 Mobiel. 1735 Med. HILVERSUM III VARA: 7.02 Drie op je boterham. 9.03 Pep op drie. 11.03 Drie draalt op verzoek. 1203 Drie tussen de middag, 1401 Gesodemeur- ders, 1603 5hx met o a. de LP top-twintlg. KWA Kwar verzoch het ab bet 2c wachtel tingskaf gen. Wij v lijk «its gebruik uitbetal kaart te Ook ii laait g< ondertel Ber te Deze niet voi reeds n Incasso schrjjvii •üerhalv .Fenslott .kwartaa Je- gi nogalt betaling •"Vraag muller ABonnei woordni terdam. -Half to «W t krac Mir Pötaitim ®8sveer

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 2