KIND (3) SCHIET MOEDER IN BUK Na Treytels misser.. Pony uit wraak tong afgesneden -UITLATEN- S-. Ilvt 11 W-r Slaapmiddel in afzakkertje vijf man versuft Vul hem in op de bon Reusachtige ballon ging aan de haal Neto (MPLA) in ons land éezelfc dpèïïfüi^ INFORMATIE OVER BEZORGING: Hoofd uit sterk water gestolen Alcoholvechten met agenten WANDMEUBELS 1 1 1 I 1 MAASKANT BEHANG FITTING STATION Buitje en zon Zich letterlijk doodgelachen Lief zijn voor dolfij n JA, stuur mij direct de keuzelijst voor "n leuk cadeautje. I 1 1 1 I I uier' Dinsdag 1 april 1975 30e jaargang no. 8455 hoofdredacteur herman wigbold ■Jrk-k Ontredderd, met wat schamele bezittingen op de rug, verlaat deze Vietnamees met zijn gezin Qui Nonh, dat vanmor gen werd opgegeven. (Van onze redactie buitenland) SAIGON/PHNOM PENH Zonder slag o£ stoot heb ben de Zuidvietnamese troepen vanmorgen de kustplaats Qui Nonh opgegeven. J VOERENDAAL Onbe kenden hebben gisteren bij de pony van de voorzitter van de Limburgse Draf- en Rensportvereniging, de heer J. Hunscheid uit Ubachs- berg, de tong afgesneden. Het dier moest worden af gemaakt. aan onze-abonnees: ziepag.3. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vijf Rotterdamse jongens hebben 'een afzakkertje' in jongerensociëteit Het Vehikeltje aan de Cropswijkseweg zondagochtend wel érg letterlijk beleefd: de één na de ander zakte van z'n kruk. Totaal versuft werd het vijftal in leeftijd variërend van 17 tot 22 jaar met ambulances naar het Havenziekenhuis gebracht. LJ Vraag dan met bijgaande bon de nieuwe cadeaiiiijst. U kunt hieruit nét zoveel cadeautjes kiezen als u nieuw© abonnees aanbrengt. Begin voorlopig met één nieuwe abonnee. Weet uerai een? ft. adres: plaats: nvelop 8 (opsturen in een open envelop zonder postzegel naar: Het Vrije Volk Antwoordnummer 1579 Rotterdam) Naam nieuwe abonnee:. wenst kwartaalabonnement maandabonnement en ontvangt Het Vrije Volk de eerste 2 weken gratis. adres: plaats:.... J I'M qo niA Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 23, Rotterdam tcL 010 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 13.63.80 14.74.11 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een recla- mebailon van 10,50 bij 4.30 meter heeft heel wat opschudding ver oorzaakt toen hij zondagnacht van zijn ankerplaats verdwenen bleek te zijn. De ballon was ter opluistering jvan een paasshow van een wo ninginrichter boven het Noord plein gehangen en daar met ka bels op een aangrenzend par- -keerterrein vastgemaakt. De stu- -dent die de ballon bewaakte, ontdekte om elf .uur zondag avond dat hij verdwenen was. De politie waarschuwde on middellijk tal van bedrijven en instanties. Het vliegverkeer kon doorgaan, gezien de tijd,'wind richting en de hoogte die de bal kon halen. Tegen zes uur gisterochtend ontdekte de nachtploeg van Shell de ballon in de Tweede Petro leumhaven. Samen met de Rot terdamse brandweer Het men de ve'e kubieke meters waterstof ontsnappen. De recherche heeft de restanten in beslaggenomen. SCHIPHOL De 52-jarige Agostinho Neto, voorzitter van de MPLA, een van de drie An golese bevrijdingsbewegingen is gisteravond in ons land aange komen. Hij spreekt deze vjeek onder meer met premier Den XJyl en minister Van der Stoel. Suezkanaal 5 juni open CAIRO, JERUZALEM Twee en twintig koningen en andere staatshoofden zullen op 5 juni naar Port Said ko men om er de plechtige heropening van het schoongeveeg- de Suezkanaal bij te wonen. Schepen met een diepgang van maximaal 28 voet en een laadver mogen-tot 10.000 ton zullen dan weer van het kanaal gebruik kunnen maken. De doorvaartrechten zullen wel vijftig procent hoger wor den dan vóór de sluiting in 1967. President Sadat van Egypte, die zaterdagavond bekend maak te dat hetSuezkanaal weer opengaat, heeft wel laten weten, dat deze internationale water weg gesloten blijft voor schepen onder Israëlische vlag. Niettemin heeft de Israëlische regering gematigd gereageerd op, Sadats aankondiging, dat het Suezkanaal weer wordt open gesteld. In Jeruzalem heeft men zich in voorzichtige termen opge lucht getoond over het feit, dat Egypte kennelijk met de deur heeft gesloten voor een nieuwe vredesregeling. Wél zei de Israëlische rege ring teleurgesteld té zijn over het Egyptische besluit het man daat van de VN-troepen in de Sinaï slechts met drie maanden te verlengen. (Zie verder pagina 5 vijfde kolom) (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een kind van drie jaar heeft zondagmiddag in Den Haag zijn moeder met een pistoolschot vrij ernstig gewond. De kogel trof dc vrouw In de buik. Na een spoedoperatie was haar toestand gisteravond rede lijk. De moeder van het jongetje, de 27-jarige gescheiden me vrouw O, droeg het pistool al enige tijd in haar handtasje om dat ze zich bedreigd voelde door een man. Zonder dat ze het ge merkt had was haar zoontje Re- mond met het tasje gaan spelen. Toen ze op zeker ogenblik de kamer binnenkwam had hij het pistool in zijn handen. Voor ze kon ingrijpen had Remond al spelend de trekker overgehaald. De ex-echtgenoot van de vrouw was in de keuken tpen het schot viel Toen hij toe kwam rennen stond Remond nog met het pistool in de hand. Lon Nol vlucht, Thieu steeds meer bedreigd Hef Bevrijdingsleger zal zijn volgende aanvallen richten op Tuy Hoa, Nha Trang en Cam Ranh, zo verwacht men algemeen waarna de weg voor een rechtstreekse aanval op Saigon open zal zijn. De Amerikaanse minister van defensie, James R. Scblesinger, voor spelde tjjdens de Paasdagen dat het rechtstreekse offensief op Sai gon nog hooguit twee maanden op zich zal laten wachten. "Vanuit het naburige Cambodja is vanmorgen president Lon Nol met zijn gezin vertrokken naar Indonesië voor een, naar het heet, „officieel bezoek". Niemand verwacht nog dat de president in Cambodja zal terugkeren. Na Indonesië gaat hij naar Amerika. Via de radio heeft Lon Nol laten weten de reis te zullen benut ten om een „eervolle vrede" tot stand te brengen. Het vertrek van Lon Nol vormt het hoogtepunt van de uittocht van Cambodjaanse lei ders, die door de nog steeds aan vallende Rode Khmer als verra ders zijn betiteld. Dé adviseur van de Japanse ambassade in Phnom Penh, Takeshi Nakamu- ra, heeft verklaard, dat de Cam bodjaanse regering reeds heeft besloten zich onvoorwaardelijk over te geven. In Zuid-Vietnam ontmoet het Bevrijdingsleger van de Voorlo pige Revolutionaire Regering in middels vrijwel geen tegenstand meer van de gedemoraliseerde Zuidvietnamese troepen. Thieu heeft in de afgelopen dagen vier infanterie- en één luchtmacht divisie verloren. De VKK- zou vijf divisies hebben klaar staan voor de aanval op de provincies Tay Ninh, Lonh Khanh en Binh Tuy, die alle rondom de hoofd stad Saigon liggen. De VN-secretaris-generaal Kurt Waldheim heeft een beroep gedaan op alle partijen in het strij'dende Vietnam om alles in het werk te stellen om het lijden van onschuldigen „vooral vrou wen en kinderen" zoveel moge lijk te beperken. (Zie ook pagina 5) FeyenoordFC Amsterdam 12: vreugde bij de Lieverdjes, bedrukte gezichten bij de Rotterdammers Wirn, Jansen (I) en Lex. Schoenmaker (midden) Doelman Eddy Treyteï moet zich gistermiddag de ongelukkigste voetballer van Nederland hebben ge voeld. Twee lonten van hem, waarvan, de tweede wel héél onnozel, waren mede oorzaak van Feyen- oorrls 2-1 nederlaag tegen FC Amsterdam. Het elf tal vau Feyenoord, dat zaterdag de Amsterdam mers nog met 30 een voudig van het veld had geveegd, bleek het voor de return zwaar te heb ben onderschat. PSV greep Feyenoords misstap aan om de leiding in de eredivisie weer tot zich te trekken. Twee maal bleef het heer en meester over Roda JC (2-0 en 0-4). Ander sportnieuws: in Alma Ata reed de Bus Jevgcni Koelikow de 508 meter in 37 seconden rond een nieuw wereldre cord. "Vorige week bood de heer Hunscheid aan twee Brunsumse kinderen de pony aan, omdat bij hen een pony was gestolen. Hij werd daarop door onbe kenden per telefoon bedreigd. Zijn dieren zouden worden ver minkt als hij het dier aan de twee kinderen zou schenken. De heer Hunscheid besloot daarop zijn aanbod terug te ne men. Maandag kwam hij zijn stal binnen en zag de tong van de pony op de grond liggen. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. traag staalboeken *600dessins, modem en klassiek in voorraad, 2e M1BDEUAN0STBAAT 2 - TEL 23.31.92 •HEINWEG 204-208 - TEL 85.78.25 yBatbnfem vrijdagavond-koopavond GEMONTEERD IN 30 MINUTEN! 30-40% VOORDELIGER 1 jaar garantie Gouderaksiraat 53, Industrieterrein Usselmondserandweg-Tel 824124/ UITNODIGING Vannacht plaatselijk regen, overdag-zonnlge perioden, maar ook hier en daar een bui. Mati- •8e, aan de. kust krachtige wind. Minimumtemperaturen om- .streeks 2, maxima circa 8 gra- den, 5''2 aprlt 20 n maan op onder op onder 08.14 19.14 01.33 09.56 bel onze afd. abonnee-service OIO - 14.74.00 (géén ander nummer) maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen- onder de Strips De politie, die vermoedde dat één van de sociéteitbezoekers ongemerkt een bedwelmend middel (mogelijk een slaapmid del) in de drankjes van de vijf heeft gedaan, sloot de sociëteit na het eerste alarm hermetisch van de buitenwereld af. Vijftien agenten gingen tever geefs op zoek naar de grappen maker. Ale bezoekers circa vijftig werden gefouilleerd. Drie jongelui, die weigerden zich te laten visiteren, werden voor onderzoek naar het bureau gebracht. Zij werden enkele uren later weer vrijgelaten. De toestand van de versufte jongens, die volgens de polltie- arts niet teveel hadden gedron ken, was na enkele uren zover verbeterd dat ook zij naar huls konden. LONDEN -Alexander Mitchell uit het Noordengelse plaatsje King's Lynn heeft zich letterlijk dood gelachen. Een vijfentwintig minuten durende lachbui om een komische scène op de televisie bleek teveel voor zijn toch al zwakke hart. Mitchell's weduwe, Nessie, schrijft nu een brief aan de ma kers van het programma om hen te bedanken voor de gelukkige momenten die haar man in de laatste minuten van zijn leven heeft gehad. Terry Strick land, een stu dente uit het Amerikaan se Daytona Beach, geeft dolfijn Kip per vast een voorproefje van wat Hem tussen 4 en 10 mei te wach ten staat. Dan wordt in Daytona Beach een „Week van de Dolfijn" gehouden, waarm de dieren met alle vriende lijkheid die ze verdienen, zullen wor den omringd. s *vX 4" V vx je/-.-. J y sv' PARIJS Het hoofd van de Franse anarchist Ravachol, dat 83 jaar lang is bewaard in een bokaal met sterk water in een Parijs ziekenhuis, is gestolen. Ravachol werd in 1892 ont hoofd. Chirurgen sneden toen zijn hoofd open om te zien hoe de hersens van zo'n opstandeling eruit zagen. Daarna werd het hoofd op sterk water gezet. Ravachol werd gearresteerd nadat hij de woning had opge blazen van een officier van justi tie die twee andere anarchisten voor jaren de gevangenis in had geholpen. ROTTERDAM De Rotter damse kelner H. van A. (37) en zijn 28-jarige vrouw hebben zondagnacht twee agenten ge slagen, die hen bij een alcohol controle aanhielden. De politie mannen liepen een gekneusd jukbeen en bloeduitstortingen op. De kelner, die volgens de politie dronken was, en zijn vrouw zijn gearresteerd. slaapkamers, banksiellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalcn Industriegebouw OoBdsesingei 66, R'dara, lei. 010 a 12.64 61. MEDEDELING AAN ONZE KWARTAALABONNEES Kwartaalabonnecs wordt verzocht met het gireren van het abonnementsgeld voor het le kwartaal 1975 te wachten iot zij onze stor- tiugsfeaart hebben ontvangen. 1VH verzoeken u vriende lijk uitsluitend onze kaart te gebruiken en dus geen voor uitbetalingen zonder deze kaart te doen. Ook Indien u per bank betaalt gelieve u de kaart ondertekend naar uw ban kier te zenden. Deze mededelingen gelden niet voor abonnees die ons reeds machtigden tot giro- incasso (automatische af schrijving). Zij ontvangen derhalve geen girokaart. Tenslotte wijzen wij alle kwartaalabonnecs erop, dat de giro-incassomachtlging nog altijd de eenvoudigste betalingswijze Js. Vraag een machtigingsfor mulier aan Het Vrije Volk, Abonnementenafdeling, Ant woordnummer 1579 te Rot terdam. De direktie Wie wil er een cadeautje? Mijn naam: J -t

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1