Na proefvaart in Waalhaven I 'Direct op bon bij losse gordel' Ford valt Salzburg Amin wil bemiddelen 'Ga niet naar bankreuzen' Tien arrestaties in vluchtelingenzaak 1 Hof llWr Gezicht terug na val over geleide hond 4-3 voor vrouwen WANDMEUBELS Groenevelt roept op: INFORMATIE OVER BEZORGING: gewonnen toch lachen Zaak Lewin uitgesteld Vul hem ih öp dë bon! s ONTVOERING Nu en dan regen Werkloosheid Hiks JA, stuur mij direct de keuzelijst voor fn leuk cadeautje. s Si ter eke I' I 1 MflSSPPi® WipM (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Fiscale lnliclitingen en Opspo ringsdienst FIOD heeft in de Rotterdamse haven een schip aan de ketting gelegd dat uitgerust met roulettes dienst moest gaan doen als gokschip. iiSrifü» f. Met een gezicht, zei president: nog wat pijnlijk de Amerikaanse ,flo, ik ben Oos tenrijk len. komen binnenval- Drie treden wasGerald Ford van Oostenrijkse bo dem verwijderd beurde het. Hij gleed uit en viel op het platform, waar een adjudant en president Kreisky hem weer overeind hielpen. 1 A MAASKANT BEHANG Bel 010 -147400 #vr - - -- - - 'sL; 4 sr'M Koffie goedkoper I io w w Vraaa dan metbiiaaande bon de nieuwe Vraag dan met bijgaande bon de nieuwe cadeaulijst. U kunt hieruit nét zoveel cadeautjes kiezen als u nieuwe abonnees aanbrengt. Begin voorlopig met één nieuwe abonnee. Weet u er al een? Naam nieuwe abonnee:.. plaats: wenst O kwartaalabonnement O maandabonnement plaats:. 1 1 1 1 1 1 1 i f 1 3Ê es- 'Rouletteschip' onderschept KB Maandag 2 juni 1975 31c jaargang no. 8506 HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25. Rotterdam tel. 010 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 13.B3.8014.74.H ;i- Het schip, dat in de Waal haven ligt, had al een proef vaart gemaakt Aan boord waren enkele roulettetafels geïnstal leerd. De boot waaraan voor drie ton was verbouwd zou tevens dienst doen'als drijvend bordeel. Volgens de Rotterdamse Be lastingdienst is de zaak „bijzon der delicaat." Men wil er dan ook geen mededelingen over doen. Insiders zeggen te weten dat het gok- en sexschip door een aantal Rotterdammers met zwart 'g_id was gefinancierd. Het project zou op poten zijn gezet door een Rotterdammer die in februari door de FIOD voor enkele tonnen werd aange slagen wegens „achterstallige belasting" uit inkomsten uit gok- clubs. De man zou een van de gokbazen zijn geweest van Rot terdams grootste illegale gok huis, de Sporting Club aan de Westersingel, die eind vorig jaar na een politie-inval werd ge sloten. Toen de FIOD achter het gok- schip-project kwam, werd dat meteen aan de ketting gelegd. De Rotterdammer zou de be lastingrecherche echter meteen een kwitantie hebben kunnen overleggen, waaruit moest blij ken dat h ijhet chip kort tevoren voor 35.00z had overgedaan aan een ander. Ook de nieuwe eigenaar zou echter een grote belastingschuld hebben. De belastingrecherche zoekt nu uit wie er aliemaal zwart geld in het schip gestoken hebben. Telefonist John Lawrence uit het Engelse Maidstone, sinds vier jaar blind Lun gisteren Plot seling weer alles zien nadat hij over zijn geleide hond was gestruikeld en de trap afgerold. Lawrence ivas, na jaren aan een oog ziekte te hebben ge leden, in 1971 ge heel blind gewor den. Op de foto de gelukkige Engels man met ziin doch ter Janetie 9) en zijn geleidehond Omar, 4- (Van één onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Direct op de bon. Geen waarschuwingen. We achten het publiek voldoende geïnformeerd', aldus een woord voerder van de Rotterdamse po litie over het dit weekeinde van kracht geworden „gordchvetje'. Toch zijn dit weekeinde nog geen bekeuringen uitgedeeld voor he. niet dragen van auto gordels. Volgens de politie om dat „in Rotterdam niemand zon der gordels is aangehouden". „Wij gaan er niet speciaal op controleren." Maar als we toe vallig iemand aantreffen die zonder gordels rijdt, zullen we ook meteen goed aanpakken", aldus.de politie. Minder zwaar tilt de rijkspolitie (nog) aan het rijden zonder gordels. Er zijn ■wel automobilisten aangehou den, maar méér dan waarschu wen heeft de rijkspolitie niet gedaan. „We zullen de kat even uit de boom kijken. De automobilist moet de kans krijgen even op de nieuwe maatregel in te spelen", zo motiveert de rijkspolitie haar houding. Op het punt van con trole blijkt het al dan niet dra gen van gordels van buitenaf erg moeilijk te zien. „Vooral dejanen die een heupgordel dra gen zijn moeielijk op waarde te schatten", aldus de rijkspolitie. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Een begrafenisondernemer in Hoboken bij Antwerpen heeft de familie van een overledene de laatste eer laten bewijzen aan een lege kist. Een oude man die eerder had gepro beerd zelfmoord te plc gen, overleed vorige week in een ziekenhuis De politie gaf de zicken- huisdïrectie opdracht het lichaam nog niet vrij te geven Onkundig van deze af spraak kwam zaterdag de begrafenisondernemer bil het ziekenhuis. De man wilde de begrafenis toch laten doorgaan en VerCrokhtiet de lege kisti De familie wist hier nieis van en schaarde zich rond de kist op de be graafplaats van Hobo ken. Twee Nederlandse fa milieleden die te laat voor de begrafenis wa ren, vonden op de be graafplaats een groot aantal bloemen rond een leeg graf. De begrafenis ondernemer had, nadat de familie vertrokken was. de lege kist weer ingeladen om het inmid dels vrijgegeven lijk <rp te halen en naar het graf te brengen. 4? IJLST De gemeenteraad van het Friese IJKt bestaat sinds kort in meerderheid uit vrouwen. De PvdA-fractie m de IJlster raad wordt zelfs gehee! verte genwoordigd door dames, van wie één fungeert ais wethouder. De verhouding mannen-vrou wen in de raad was tot dusver 4-3, maar door het vertrek van een van de mannen, vaor wie een vrouw in de plaats kwam, zijn de rollen nu omgedraaid. DAR ES SALAAM Presi dent Idi Amin van Oeganda heeft in. een radio-uitzending ge zegd te willen bemiddelen in de ontvoeringszaak van de Neder landse Emilv van Zinnicg Berg- mann en twee Amerikaanse stu dentes. Amin verklaarde dat de Zaïrese guerillastrijders naar Oeganda konden komen om daar de drie gevangenen vrij te laten. In Dar es Salaam zoekt de A- merikaanse ambassadeur intus sen een aanvaardbare onderhan delaar en een geschikte plaats om met de guerilla's te praten 'i <w«yWu{.' t. slaapkamers, bankstellen ens. Nergens zon keus. Fabnekstoonzalen Industriegebouw Goudseslngcl 6b, R'dam, tel. 010 - 2 64 61. vraag staalboeken 600 dessins, modem en klassiek in voorraad. 2e M1BDEUANDSIRAAT 2 - TEL 77.47.56 HEINWEG 204-206 - TEL 8578.25 Bottifto vrijdagavond-koopavond (géén ander nummer) .Vraag naar de afd. abonnee-service maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onder de Strips Veel bewolking en nu en dan regen. Vannacht matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk narde zuidelijke wind, overdag afnemend tot overwegend matig en draaiend naar noordwest Minima 6, maximumtemperatu ren morgen 14 graden. 8 Jun! maan op onder W.2S 23.2 zon op onder 01.16 14.07 (Van onze soc.-econ. redactie) ROTTERDAM ,3reng uw geld voortaan naar de Spaarbank van het NW of de postgiro in plaats van naar de bankreuzen". Deze oproep aan de leden van het NW heeft voorzitter Arie Groenevelt van de Industrie hond NW vanmorgen in zijn openïngsspeeech van het drie daags congres van zijn bond in Rotterdam gedaan. Zeker nu de bankreuzen van plan zijn de ren te op de salarisrekeningen af te schaffen is er alie reden om over te gaan, aldus Groenevelt. NW-voorzitte- Wim Kok kon digde op het co' gres aan dat de vakbeweging .aar verlangens vo( de resterende twee jaar van het .cabinet Den Uyl in een be leidsprogramma zal samenvatten. Het belangrijkste punt uit dat programma wordt de werkloos heid. In dit verband pleitte Kok voor een eerlijke verdeling van het beschikbare werk. Arie Groenevelt constateerde dat de vakbeweging er de laat ste jaren nog niet in geslaagd is de strijd met de multinationals aan te kunnen. „We hebben een achterstand maar we moeten pro beren die te overwinnen. We moeten onszelf wapenen tegen de volstrekte willekeur van het ka pitaal. Niet alleen om onszelf te beschermen, maar ook om de werknemers in de ontwikkelings landen de helpende hand .te bie den". aldus Arie Groenevelt, (zie ook pag. 7) Je gezicht flink onder de taart, niks gewonnen, en toch rtoq lachen dan ben je viel een hele goeie verliezer. Deze Brit is er zo een. Hij deed het afgelopen weekend m het Engelse Coxheath mee aan een kampioen schap taart gooien, maar viel niet in de prijzen. Volgens de regels moeten de taarten met de lin kerhand worden ge gooid, waarbij een rol- trefjer in het gezicht van de tegenstander het hoogste aantal punten oplevert. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM De rechtzaak contra de Amsterdamse koop man Max Lewin, die ervan wordt verdacht betrokken te zijn bij de plaatsing van de metro- bom gaat op 9 juni niet door. De verdachte heeft een bezwaar schrift ingediend tegen de dag vaarding, hetgeen tot automa tisch gevolg heeft dat zijn zaak wordt uitgesteld. Aangenomen mag worden dat de gedingen tegen Lewins mede verdachten op 9 juni wel door gaan. AMSTERDAM - De winkel prijs van koffie gaat deze week in de meeste gevallen roet 10 ct per pak van 250 gram omlaag. Dit is gevolg van ontwikkelin gen op de wereldmarkt. Egypte zou geweld willen bevriezen NEW YORK Egypte zou bereid zijn drie jaar lang geen geweld tegen Israël te wilen gebruiken, mits de olievelden van Aboe Rodeis teruggegeven en de strate gisch belangrijke Gidi- en Mitlapassen door de Israëli's ontruimd worden. Volgens het Amerikaanse weekblad „Newsweek" zou pre sident Sadat dit tegen de am bassadeur van de Verenigde Staten in Cairo, Herman Eilts, hebben gezegd voordat hij dit weekeinde naar Salzburg vloog om Ford te ontmoeten. Na de terugtrekking door de Israeli's van de Sinai-passen zouden deze niet door Egypte worden bezet, maar door een VN-stnjdmacht, waaraan echter Egyptische en Israëlische een heden zouden worden toege voegd. Door de teruggave aan Egypte van de olievelden langs de wset- kust van de Sinaï-woestijn moet Israel vijftig procent van zijn benoefte aan olie van elders be trekken. Op het ogenblik komt al de helft van alle geïmporteer de olie uit Perzie. Het is met onmogelijk, dat Perzië alle door Israel gewenste olie zal leveren na het wegval len van de olieaanvoer uit Aboe Rodeis. In een interview met „Time" heeft de sjah namelijk gezegd, dat zijn land geen olie boycot tegen Israel zal voeren, ook al veroordeelt hij de Israëli sche houding jegens de Arabi sche staten. (zie verder pag. 5) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schie- damse politie heeft tien mannen aangehouden die ervan worden verdacht be trokken te zijn geweest bij de diefstal van drie vracht wagens met sterke drank. De Sehiedamse politie, die in samenwerking met de dis trictsrecherche en het Rotter damse Containerteam opereer de, was enkele mannen op het spoor gekomen nadat in een schuur in Bleiswijk een partij drank werd ontdekt die clande stien gestookt was, In dezelfde schuur lag ook reclamemateri aal, afkomstig uit een vracht wagen die op 18 april In Schie dam was gestolen, en die gela den wa? met voor 30.0UU aan drank. In deze zaak werden achter eenvolgens vier inwoners van Rotterdam en een uit Capelle a. d. IJssel aangehouden. Zij be kenden naderhand nóg twee vrachtwagens met drank te heb ben gestolen, waarbij nog een zesde Rotterdammer betrokken bleek te zijn. Vier mensen wer den aangehouden op verdenking van heling. Het verband dat de politie eerst zocht met de vrachtwagen diefstal in Eede, waarbij de ei genaar werd vermoord, blijkt achteraf niet aanwezig te zijn. Volgens de Sehiedamse politie opereren er op het ogenblik twee aparte groepen vrachtwagendie- vea Wie wil er een cadeautje? I VBbp (opsturen in een open envelop zonder postzegel naar: Het Vrije Volk Antwoordnummer 1579 Rotterdam) en ontvangt Het Vrije Volk de eorsto 2 weken gratis. Mijn naam: adres: =J

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1