c3 PAPER MOON IN BIO Omgeving van brandweerkazerne wordt opgeknapt Dronken door rode SPEIÏLVOORZIEININGEN lichten NIET GOED GEPLAATST IMPS Kinderen na dagen uit coma itederiand2 dagb^^ Ij* wmmm schiedam Nog steeds geen cultureel beleid in Schiedam9 Internationale teken wedstrijd Herman van Veen Proveniershuis tv/radio nederfandl Ineen AtV, zit u goed met uvv. advertenties. W De verstandige huisvrouw leest de advertenties tweemaal; kijktip radio f ■ÊBBf- VRIJDAG 20 JUNI 1975/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 SCHIEDAM „De SG wil wel doorwerken, maar een cultureel beleid is er nog steeds niet in Schiedam. Er heerst onvrede bij de SG over het feit, dat er een nota passieve cultuur bij het college ligt waar nog niets mee gedaan is. Wanneer alles wordt uitge steld tot na de vakantie, zou dit weieens te laat kunnen zijn.". Dit zei ons J. van der Most, penningmeester van de SG na de juni- vergadering van de stichtingsraad. De penningmeester van de SG, J. van der Most. nos IMgh ''■f-Mn éJH - WlWSiW&m IgilJgpS-; WÊÊ&S& Speelobjecten als deze blokkeren de weg voor de brandweer in de Van Gasterenstraat. SCHIEDAM Wanneer er nu brand zou uitbreken in het gebied rond de Van Gasterenstraat in Woud hoek-Zuid' zou het voor de brandweer weieens moei lijk kunnen worden, om zonder problemen vlakbij de. brandhaard te komen. De oorzaak daarvan is het vol zetten van de Van Gasterenstraat met allerlei speelob-" jecten, waardoor een vlotte doorgang van de brand weerwagens belemmerd wordt. 0 -te, t 'Teleurgesteld in dit co! sge' Vorige maand verscheen de nota "Passieve Cultuur" van de direc teur van de SG Ruud Piilard en de directeur van het Passagethea ter Henk Berg. In die nota kwamen ze tot de conclusie dat er een beleid moest komen, om iedere week op donderdag of vrijdag een toneelvoorstelling, cabaret of iets dergelijks naar het Passagetheater te halen. SCHIEDAM - Op 1 juli sluit de termijn waarop tekeningen ingeleverd kunnen worden voor de wedstrijd, die deonderafde ling Internationale Uitwisselin gen van de SG organiseert. Zo'n tekenwedstrijd wordt op dit mo ment ook gehouden in de Schie- damse partnersteden Esslingen. Vienne en de steden Udine, Ve- lenje en Norrköping waar de SG contacten mee onderhoudt Kinderen'tussen de zes en de vijftien jaar maken voor die wedstrijd tekeningen, die be trekking hebben op hun directe woonomgeving. In iedere stad haalt een jury na X juli de'veertig beste teke ningen uit alle inzendingen. Al deze tekeningen komen dan in oktober in het Stedelijk Mu seum te hangen wanneer in Schiedam het jaarlijkse congres- van de SG-afdeling Internatio nale Uitwisselingen wordt geor ganiseerd. Door de SG is nu ai een com missie in het leven geroepen, die zich bezighoudt met de zo- meractiviteiten voor 1976. Nu is ook al bekend, dat er volgend jaar een grootscheepse Zweedse week in Schiedam wordt gehou den. Binnen de SG heeft men het plan in de toekomst meer van zulke internationale, weken1' te organiseren^ -* Deze voorstellingen zouden dan naast de filmvoorstellingen een eigen functie moeten krij gen in het Schiedamse culturele leven. De samenstellers van de nota dachten toen aan zo'n der tig voorstellingen per seizoen m de grote zaal van het pas ver bouwde Passagetheater. De nota schreef men, omdat er vanuht het Stadskantoor nog cteeds geen stappen werden onderno men om tot een cultuurbeleid in Schiedam te komen. Binnen de Schiedamse Ge- -meenschap heeft men heel goed begrepen, dat alleen geld uit trekken voor de noodzakelijke modernisering van het theater niet voldoende was. Omdat de gemeente zich voorlopig niet schijnt te bekommeren om de exploitatie van het theater, heeft de stichtingsraad met eigen middelen voor het komen de winterseizoen zelf een pro gramma van acht voorstellingen op poten gezet. Tijdens de junivergadering van de stichtingsraad' werd dit programma zonder moeilijkhe den geaccepteerd. De kosten voor de acht voorstellingen m het Passagetheater, die tussen de maanden oktober en april van het volgend jaar worden gehouden, bedragen ruim 42.000 gulden. De inkomsten worden, door de SG geschat op ruim 28.000 gulden, een tekort dus' van ruim 14.000 gulden. Om de voorstellingen te kun nen houden wordt het Passage theater door de SG uitgekocht. Dit laatste wil zeggen, dat de SG de verantwoording op zich neemt voor het al of niet slagen ,van de voorstellingen en zich ook garant stelt voor het tekort van ruim 14.000 gulden. De dekking van het tekort heeft men gevonden in 10 000 gulden, die waren uitgetrokken voor zomeractiviteiten die dit jaar niet plaats zullen vinden en een bedrag van 5000 gulden, dat was uitgetrokken voor het in middels afgeschafte jaarlijkse vuurwerk. De SG laat de zo meractiviteiten niet doorgaan, omdat men gelooft dat er in Schiedam na 'het pas gevierde eeuwfeest met zo'n behoefte be staat aan buitenactiviteiten. Naast een al eerder gepland concert door het Gewestelijk or kest en een zogenaamd loop-in- concert heeft de SG nu een pro gramma van acht muziekvoor- stellmgen voor het komende winterseizoen. Voor die voorstellingen zijn al voorlopige afspraken gemaakt met de diverse artiesten en theaterbureaus. Op cabaretge- bied. liggen de voorstellingen van Herman van Veen, die de SG naar het Passagetheater wil halen.-Op klassiek gebied heeft men contacten voor een concert van Trio A in de aula van het museum en een concert door het Gewestelijk Orkest met Marie Cecile Moerdijk. Op popgebied ligt een optreden van de pop groep Cardinal met het duo Big Mouthen Little Eve en een nachtconcert door de groep Kayak. Wat de jazz betreft wjl men trio Louis van Dijk, trio Pim Jacobs en de fluitist Chris Hinze naar het Passagetheater halen. Tenslotte heeft de SG voor twee populaire voorstellin gen contacten opgenomen met de Vader Abraham Show en de Johny Hoes, Show. De toegangsprijzen voor al die voorstelligen zullen tussen de 7.50 en 12.50 komen te liggen. Wanneer men alle toegangsprijs zen met een rijksdaalder ver hoogt, is de SG in staat een ne gende voorstelling met bekende artiesten naar Schiedam te ha len. Daarnaast wórdt er echter ook gedacht aan kortingen voor bejaarden en CJP-houders. De Schiedamse Gemeenschap - is niet alleen ontevreden over het beleid van het huidige colle ge inzake de cultuur, maar ook wanneer het onderwerpen be treft als de ontkoppeling van de VW en de SG en de behuizing van beide organen in het Prove niershuis, 1 Men kan pas in augustus een gesprek krijgen met het college van B. en W. over het loskoppe len van WV en SG. Dit wil men al op 1 januari van het volgend jaar rond hebben. Daarnaast zijn er,'volgens pen ningmeester J. van der Most, ook nooit gesprekken met de ge meente over de Internationale Uitwisselingen van de grond ge- komen, die door de SG werden aangevraagd. Zelf komt de SG steeds meer ruimte tekort in het Proveniers huis. In september moet de or ganisatie er een nieuwe cultu reel medewerker bijkrijgen en na een gesprek op het ministe rie van CRM is de kans erg groot, dat er nog een cultureel medewerker mag worden aan genomen. Met eigen middelen wil de SG nu het kantoor reor ganiseren, omdat er anders geen plaats is voor de nieuwe mede werkers. Liever zou de SG toestemming willen krijgen voor een tijdelij ke oplossing van het ruimtege brek. Volgens penningmeester Van der Mostis er ruimte ge noeg in het Proveniershuis, die de SG zou kunnen benutten. Het is de culturele vereniging nog steeds een doom in het oog, dat voor grote vergaderingenen cursussen'van V. ,en O. de SG uit moet wijken - naar andere ruimtes in Schiedam. De junivergadering van de stichtingsraad kon niet bijge- woond worden door zowel wet houder Clara Visbeen als de beide leden, die voor de ge meenteraad in de SG zitten. Omdat de SG wil,-dat zowel het college als de raad zo snel mo gelijk aandacht schenken aan de diverse problemen, heeft men in de vakantiemaand juli toch een stichtingsraadvergadering uitge schreven. Clara Visbeen zal dan vervangen worden-door wethou der Chris Zijdeveld,' omdat'ze in juli met vakantie is. SCHIEDAM - In de kleine bioscoop van het Passagetheater draait tot en met volgende week woensdag de film Paper Moon van Peter Bogdanovich. De hoofdrollen worden gespeeld door Ryan O'Neal en zijn doch tertje Tatum. Het niemandalle- tje Paper Moon vertelt het ver haal van de man die de wereld oplicht met de verkoop van bij bels aan weduwen en op zijn handelsroute gevraagd wordt een, tehuis te- zoeken voor. het meisje, datwaarschijnlijk zijn dochtertje is. Dit meisje van 9 jaar, dat op zijn minst wereld vreemd blijkt te zijn, helpt hem snel aan een paar trucs om de mensheid nog meer te kunnen beduvelen. Beiden trekken al oplichtend door het Amerika van de crisis jaren onder Franklin Roosevelt, totdat ze uiteindelijk zelf te grazen worden genomen. De film die vol valse sentimenten zit, is met allerlei technische hulpmiddelen oud gemaakt. In de grote zaai van het Pas sagetheater blijft Rooie Sien voorlopig nog. 18.45 Minimolen 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO'S Toppop 20.00 Journaal AVRO 20.21 Kung Fu 21.10 De gebroeders Ham mond 22.00 Televizier Magazine 22.45 AVRO's Sportpanora- ma 23.10 Journaal MÓRGEN NOS 15.00 Journaal TROS 15.02 Motormuis 15.10 De boefjes, kinder- progr. 15.25 De kleine prinses, kin derfilm 16.15 TROS penalty bokaal 1 (slot) l 16.25 TROS Sport to. Wv SCHIEDAM - Een aantal wegen en straatjes rond de nieuwe brandweerkazerne in de Breedstraat moet hoognodig vernieuwd worden. Vooral de Breedstraat, Zijlstraat, Raam, Groeneweegje en de Keihelstraat verkeren in zo'n belabberde staat dat zeer spoedig met de opknapwérkzaamheden begonnen zal moeten worden. In to taal zal er 855.000 gulden gemoeid zijn met deze opknapbeurt in de oude brandersbuurt. De gemeenteraad zal dit bedrag beschikbaar stellen. In maart van dit jaar heeft de gemeenteraad al een bedrag uit gegeven voor het opknappen van" de Verbrande Erven (een zijsteegje van de Raam), opdat via die route de nieuwe brand weerkazerne beter bereikbaar is. De reconstructiewerkzaamheden in de Verbrande Eeven vormde een r„ voorloper op een totaal nieuw reconstructieplan dat toen' voor-de omgeving van de kazer ne in de maak was. Dit plan is thans vrijwel gereed. Xn dit reconstructieplan wor den allerlei ideeën omtrent de bebouwing en straten in de brandersbuurt aangedragen. Een van de belangrijkste bebouwin gen die in deze'omgeving gerea liseerd moeten worden, is die van het internaat de Uitkijk. Dit internaat - nu nog op de Hoogstraat gevestigd - komt op - het terreintje dat wordt ingeslo ten .door de Vlaardingerstraat/ Velièvest/Kethelstraat „Dit ter- réin-'ligLer op.;het mornent. oix-,-- «ebruikt bij.:.»>; ,-J» a», et De Vlaardingerstraat is een van de straten die voor een op knapbeurt in aanmerking ko men,,maar de gemeente zou het liefst hiermee beginnenop het moment dat ook met de bouw van het internaat kan worden begonnen. Een ander onderdeel uit het. reconstructieplan voor de kazer- nebuurt, heeft betrekking op de. parkeermogelijkheden. Een deel' van de huidige parkeergelegen heid in de Brëedstraat/Zijlstraat moet komen te vervallen In overleg met de omliggende be drijven moet binnenkort naar alternatieve' parkeerruimte uit gekeken en uitgeweken worden. a k J1 f De uitvoering van het recon structieplan zal ongeveer 855.000 gaan kosten. Voordat dit gelddefinitief besteed zal worden zullen,, te zijner tijd al lerlei, gemeentel! jke commissies -over de uitvoering van de plan nen hun zegje mogen zeggen. SCHIEDAM - De politie heeft de 30-jarige Rotterdammer A. H. H. aangehouden, die dronken achter het stuur van zijn auto was gekropen. Het was de poli tie opgevallen, dat de man bij zijn tocht door Schiedam diverse rode stoplichten negeerde. Toen de Rotterdammer op de Rotter- damsedijk kwam, begon hij, volgens de politie, met een vaart van ongeveer 120 kilometer al slingerend over de weg te rij den. Nadat men hem had aange houden bleken de twee blaas pijpjes groen uit te slaan. De Rotterdammer werd voor een bloedproef meegenomen naar het bureau, waarna de politie proces-verbaal tegen hem op maakte. De direktie van Het Vrije Volk C.V. behoudt zich het recht voor advertenties even tueel." zonder opgaaf van re denen tz weigeren. Bovendien behoudt zij 2icb" het recht voor brieven op ad vertenties niet af te geven in dien zij daartoe gronden aanwezig acht s jij ïjY-S' v" 'Gf - 7> 7* A Jé V'3» J WK/ X <ytf 'V'jS/6fSA jé twisJJ&sJj J'jSjJjj^'ïjy'/j In Het Vnje Volk van vrijdag 13 juni schreven'we al, dat zelfs bewoners van Woudhoek-Zuid zich erover verbaasden, dat de gemeente in korte tijd ongebrui kelijk vee! speelobjecten op één plaats had neergezet. Brand weercommandant zei ons desge vraagd, dat er door de gemeente in de Van Gasterenstraat een fout moet zijn gemaakt. Het plan om daar speelobjec ten te plaatsen is ai zeker twee jaar oud. Toen werd ook de af spraak gemaakt, dat er voor de brandweer een vrije doorgang moest blijven bestaan. Zoals be kend bestaat Woudhoek-Zuid voor een groot deel uit een doolhof van kleine straten De Van Gasierenstraat ligt min of meer centraal in dit noordelijke stukje Schiedam en, volgens d'e brandweer, kan men een brand" .in een gebied rond de straat het makkelijkste vanuit de Van- Gasterenstraat bestrijden. De straat is dan wel verboden gebied voor auto's en andere voertuigen, maar om de centrale bereikbaarheid van de straat met teniet te doen had de brandweer indertijd eis gesteld, dat er wel bloembakken moch ten worden geplaatst. Echter speelobjecten zoals er nu zijn neergezet staan de brandweer in de weg, omdat er dan geen doorgangsroute meer overblijft, die op zijn minst vier meter breed moet zijn. Toen een aantal mensen van de gemeente samen met onder meer brandweercommandant de- situatie in de Van Gasteren- straat ging bekijken, kon men- tot geen andere conclusie ko men, dat dat de brandweer op- dit moment niet zonder bescha digingen door de straat kan rij den. De komende weken gaan een aantal mensen van de gemeen telijke plantsoenendienst er voor zorgen, dat de doorgangsroute van de Van Gasterenstraat weer aan de eisen van de brandweer kan voldoen. Om dit te berei ken, zal wel het een en ander van alle speel-attributen ver plaatst moeten worden. Hoeveel dit allemaal moet gaan kosten, is nog niet bekend. TELEAC 18.15 Voort, progr. Frans NOS 18.45 Kortweg 18.55 Journaal NCRV 19.05 Van Nature, natuur film 20.00 Journaal 20.21 Bartje 21.05 Muziek en mensen in uw straatje 22.00 Kojak 22.50 Omkijkenmet Mary Pos 5 23.15 Journaal SCHIEDAM (ANP) - De drie kinderen die vorige week vrij dag bij twee aanrijdingen ern stig werden gewond in Schie dam en alle drie in een coma verkeerden, hebben- het bewust zijn herkregen. Het betreft een zesjarig meisje en een vijfjarig jongetje, die beiden door plotse ling oversteken van de weg door een automobiliste werden aan gereden en een zevenjarige jon gen, die op een kruispunt werd'| aangeredên. De toestand van de drie slachtoffertjes is nu rede lijk goed: Mary Pos. Eens ivas ze in christelijke kringen een gevierd schrijfster van reisverslagen 'in Trouw en (wijlen) De Spiegel, èn van verscheidene boeken waarin zij op haar eigen wijze het evan gelie uitdroeg. Mary Pos was een vurig bewonderaarster van de Zuidafrikaanse premier Ver woerd en zijn apartheidsbewind. De "Oriana Falaci" van 'een paar decennia geleden die tot vrijwel alle staatshoofden ter wereld wist door te dringen. IVu is ze oud. Jan van Hillo - van tien voor elf tot kuurt over elf via Nederland 2 - kijkt met haar te rug. Voor het overige weinig anders' dan de obligate zomeravondse- ries: Toppop, Kung Fu, De Ge broeders Hammond (nog steeds zonder orgel), Sportpanorama, Kojak en aan Bartje komt ook een eind. Muziek en mensen in uw straatje" - van vijf over negen tot tien uur via Nederland 2 is samengesteld uit al eerder uitge zonden fragmenten. Een heel va derlands artiestencorso dus met Connie Vink, De Schellebellen,; The Sissies, Connie Vandenböschf Fungus, Albert West, het Peter Blanker Consort, Marc Winter, Annie de Reuver, Johnny Hoes Rob de Nijs, Dizzy Men's Band, Peter en zijn Rockets The Cats, Nico Boer en Lily van der Heide Wijma. Voor achten richten Tanja Koen en Han Rensenbrink zich op de planten- en dierenwereld van Zuid Oost-Azië, die"minder bekend is dan die van Afrika." DUITSLAND I 18.05 Wo die Lxebe hinfallt. 18.40 Akt 1920 Ges tem gelesen. 20.00 Joum. en weer- bcr. 20.15 Romanze in moll» film. 2120 Der, 7. Sinn. 2L55 Report, uit Bonn. 22.20 Joum en wecrber. 22.35 Tatort. 23.55-24.00 Journ. DUITSLAND II 1820 Vater der Klamotte 19.00 Journ 19.30 Reportages van korresponden ten. 20.13 Der Kommissar. 21.15 Journ. 21.30 Mein ge- Iiebtcs Frdulem. film 22.50 Sport, 23.20 Joum. DUITSLAND III 18,00 TV-kursus Frans 18.30 TV-kursus gitaar. 18.45 Bloemschikken. 19.00 Zand--'' mannetje. 19.05 Progr. voor Joegosl. werkn 19.15 Landentoruriu 19.45 Nws. uit Noord' rijn-Westf. 19.55 Komment. 20.00 Joum. en weerber. 20.15 Dokument 21.00 Diskussie- progr.; aansl.: Joum. •BELGIË (NED) 18.55 Paulus de Boskabouter. 19.00 Vrije- tijdsmagaz. 19.40 Meded. 19.45 Joum. 20.15 Liedjesprogr. 20.45 The PalUsers. 21.35 Ro- lande met de bles Mm. 2325 Joum HILVERSUM I PP- 18.19 Uitz. RKPN. KRO. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.56 Verkenning. 1828 Marktbe richten. 19.00 Soliste en orkest. 1920 In ant woord op uw schrijven. 21.00 De Blanke top. 22.00 Reisoogst. 2220 Nws 22.40 Goal. -' 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.11 VPRO-vrijdag. NOS? 1920 Den Haag Vandaag. 20.00 Nws. 2025 Holland Festival, VARA: 2220 Victor E* van Vriesland, herinneringen (1). 23.05 Ca-t brieli Strijkkwartet 2325 - 24.00 Nws. HILVERSUM III - 18.03 De Vakatutebank. 18.10 Joost mag* niet eten. 19.02 Drie loopt achter. AVRO;$ 20.02 Radiojourn., 2025 Burengerucht 21.0L- De negen-uur-show. 22.02 Radiojoum. 22.05* Superciean Dreammachlne. 23.02 Vanavond' laat 0.02 Radiojourn. 0.05 Wcekend-rhuziek magaz. 1.02 Soultime USA. 2.02 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw, <222^ 4.02 en 527 RadiojournNCRV. 6.02 ]Ktaar> wakker - ZATERDAG HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 Ontbijt-soosr Iicht-¥ populair klass. muz. (7.30 Nws. 7.41 AKiua. s 8.30 Nws 826 Gymn. voor de huisvrouw 9.00 Wegwezen- toeristische inf. 920 Tien- Om: voor en met jonge luisteraars. 10.00 •Aktua-Sport. (1020 Nws11.00 Hartje Am sterdam: mensen-meningen-muziek. 12.16 Franco Huh: int voor het bedrijfsleven. TROS: 1226 Meded. t.bv. land- en tuin-^ houw. 1220 Nws. 12.41 Aktua. 13.00 Tross-1 Country. 14.00 De FOP-Shop. 14.45 De Tijd machine: science fictionsene. 15.03 Als dat ,zou kunnen: verzoekplatenprogr. (1520 Nws.) 1720 Nws. 1722 Aktua-magazinc. HILVERSUM II - *1 VARA: 720 Nws. 7.U Ochtendgymn. 72J(» Z.O. - voor alle kinderen die op zija 820 Nws. 8.11 Dingen van de dag. 123 Z.O. - -> gaat verder voor iedereen. (925 - 9.40 Wa terstanden.) 1020 Gesprekken uit Stoomra dio. 1L0Q Nws. 1L03 Etablissement: een progr. oude liedjes. 1120 AndermaaL. Cen traal: knipsels uit programma's van de ai- gelopen 3 jaar. 12.30 2.1. Sport. 13.00 Nws. 13.11 ln de Rooie Haan. NOS: 13.00 Nos- Jazz. 1520 Gamma van alpha en beta 1S.W>; Nws. 16.03 Hel Zwarte Schaap. 17.00 Har monie en Fanfare in Nederland en Europa. 1720 Kwart Uur amateur. 17.45 Voor Blind den en Slechtziendea HILVERSUM III NCRV. 7.02 Dne op je boterham. 8M Drie op je boterham: Pers Vers. 9.03 Tot Uw dienst: klass. muz. 1023 Muziek bij de koffie. 12.03 Drie tussen 'de middag: L» vast. 14.03 Schrijf es 'n kaartje: verioekplav tenprogr. 1623 Sportshow.

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 2