Meeste..-bomen in Schiedam zijn ziek ADVOCAAT BEMANNING EUROPEAN RIVER: Tram naar Holy beste oplossing PO K/JE- FES TI VAL IN ZAKKENDRAGERSHUISJE 14 zendamateurs leveren hun m 1 - I SS m Inbraak vakantie «Bifitsiaii ijfggllg Gemeente Schiedam Instandhouding van verouderde woningen SS schiedam 1 i. li sis Goedkeurmg G.S. tv/radio nederfandl nederiand2 radio 1 -ÏBH5- DONDERDAG 3 JULI 1975/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM De mees te bomen die in Schiedam voor een béétje groenig heid zorgen, zijn op het 'moment ziek. Vrijwel alle platanen die de stad rijk is lijden al geruime tijd aan een schimmelziekte. Het toeval wil - „of eigenlijk is dat niet zo toevallig", aldus de plant soenendienst - dat de meeste bomen die ir Schiedam staan, platanen zijn. Dit is omdat een plataan de meest geschik te „stadsboom" heet te zijn. De platanen óp de parkeerplaats tussen Stadskantoor^ en Proveniershuis hebben al enkele „behandelingen' ondergaan om van hun schimmelziekte af te komen. Ook gisteren bleek het een onmogelijke zaak óp het ■terrein van Wilton Fijenoord te komen om de Griekse i tanker European River te bezoekéh. SCHIEDAM - „We moeten gewoon, afwachten, wat de tegenpartij doet, maar de positie van de bemanning van de European River ziet er niet zo rooskleurig uit", zegt mr. E. C. G. Klinkhamer uit Rotterdam, die de belangen behartigt van de 19 opvarenden van het Griekse schip. Zoals bekend ligt de tanker European River al sinds november vorig jaar bij Wilton Feijen- oord en heeft de bemanning vanaf begin maart geen geld meer ontvangen. De advocaat heeft de opvaren den aangeraden zo snel mogelijk ergens geld te lenen, om daarna met het eerste het beste vliegtuig terug te gaan naar Griekenland. MSmSS' (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Ook al zijn de aanleg van de baan en de aanschaf van materieel duurder, uitein delijk is een tramlijn Rotterdam-Schiedam- Vlaardingen goedkoper dan een snelbus op eigen baan. w&$mm Volgens het rapport van de Rijnmondwerkgroep blijft het aanleggen van een sneltramlijn via het Schiedamse stadscentrum naar Viaardingen goedkoper dan het bouwen van een metrotraject. Redactie editie Schiedam; Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 SE Het Zakkendragershuisje zelf al bijna een poëzie- plaatje; die indruk zal nog versterkt worden wanneer daar zaterdag avond een poëziefestival losbarst. NOS ,V 18.25 Tour de France s} 18.45 Minimolen 18.55 Journaal TROS 19.05 Traliënkolder, filmre port. NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Walk in the spring rain, speelfilm uit 1S70. 22.00 La Diva: de sopraan Renata Tcbaidi NOS 22.40 Journaal 22.45 Tour de France 18.45 18.55 19.05 19.30 20.00 20.21 21.25 21.55 22.25 NOS .8 i i4 - De schimmelziekte breidt zich de laatste maanden met redelijk grote snelheid uit, zodat binnen niet al te lange tijd het hele Schiedamse bonienbestand aan getast zal zijn. De plantsoenen dienst vult momenteel al haar dagen met het bestrijden van de ziekte en het vernietigen van de aangetaste takken. De schimmelziekte - waarvan de officiële naam Gnomonia er- rabunda is - is veroorzaakt door de natte herfst en de zach te winter die Nederland dit jaar heeft gehad. Volgens de heer Ketel van de plantsoenendienst zijn de bomen misleid door het zachte klimaat van de afgelopen winter. „Eerst zorgde de natte herfst ervoor dat een aantal boomwortels ging verrotten en afsterven. Hierdoor ging eerst al de gezondheidstoestand en ook het weerstandsvermogen van de bomen achteruit. Daar kwam toen nog eens een zwakke win ter overheen, waardoor die bo men helemaal de draad kwijt raakten. De takken bleven maar door groeien en er bleven nieuwe blaadjes komen, totdat op een zeker moment de winter toch nog een beetje winters werd en dat nekte de bomen. Ze hadden op dat moment niet voldoende weerstand tegen de kou en vormden daardoor een uitste kende voedingsbodem voor ziek tekiemen," aldus de heer Ketel. Die ziektekiemen sloegen in het voorjaar dan ook met harde hand toe. De ene na de andere plataan werd aangestoken door- de Gnomonia errabunda. De uiterlijke kenmerken van deze schimmelziekte zijn: afster ving van de toppen van twijgen' en takken, bruine vlekken op bladeren en bladstelen. De laat ste dagen kan men dan ook overal in de stad, van Groenoord tot de Gorzen, tuin mannen bezig zien met het snoeien van bomen. De schimmel valt weliswaar voor het grootste deel op plata nen waar te nemen, maar heerst ook al op enige andere boom soorten. Meer dan de helft van de Schiedamse bomen zijn ech ter platanen, omdat deze booms oort zelfs in verharde grond nog redelijk goed kan groeien en ze hebben zelfs een goede weer stand tegen stof en rook. Volgens deplantsoenendienst heerst de Gnomonia errabunda niet alleen in Schiedam, maar in het hele land. Diverse boom kwekers overal in het land we ten echter van niets. De boom- chirurg.Copijn uit het Utrechtse Groenekan zegt: „Er is mij niets bekend van een platanenziekte, in deze streek van het land staan ontzettend veel platanen, maar er is niet één z.ek. Ik hoor er van op dat in de Randstad zoveel zieke bomen zijn." Ook bijandere boomkweke rijen elders in het land (waar onder Boskoop en Udenhout) had men nog niets van de schimmelziekte vernomen, zodat de boomkwekers in elk geval rustig door kunnen gaan met het kweken van nieuwe plata nen. 'Mensen kunnen beter terug' gaan naar Griekenland' een schip met een Panamese vlag geen aanspraak kan maken op bepaalde CAO'S. Omdat het schip geëxploiteerd wordt door de Griekse reder Vemicos is de ze wel verantwoordelijk ivoor het betalen van de bemanning van de European River. Deze week schreven we al in Het Vrije Volk, dat het schip al twee maanden klaar is, maar dat de bemanning niet eerder met de tanker wenst te vertrek ken voordat alle achterstallige salarissen uitbetaald zijn. Bij- voorbeeld kapitein P. Egglezos iou nog zo'n 14.000 gulden van zijn rederij- tegoed hebben. In middels is echter ook bekend geworden, dat drie verschillende Inmiddels is bekend gewor den, dat het schip dan wel ge ëxploiteerd wordt door de Griekse reder Vemicos, maar dat het vaart onder Panamese vlag. Het varen onder Panamese vlag betekent, volgens advocaat Klinkhamer, dat de tanker eigendom is van een zogenaam de brievenbusclub in dat land. Voor de eigenaar van de Euro pean River wil dit zeggen, dat er voor het schip maar weinig- belasting betaald hoeft te wor- 'den en dat het slechts aan de minimale veiligheids-eisen moet voldoen, zoals ze opgesteld zijn door de Verenigde Naties. Daar bij komt, dat de-bemanning van - instanties beslag op de tanker hebben laten leggen. Deze drie instanties zijn: een Engelse fir ma, omdat- de nieuwe schroef van het schip nog steeds niet betaald is, de directie van Wil ton Feijenoord, omdat de repa raties die werden verricht nog - niet betaald zijn en de beman ning zelf wegens het uitblijven van de betaling van achterstalli ge salarissen. Het aan de ketting laten leg gen van 'de European-River door de bemanning, gebeurde op aan raden van hun Nederlandse ad vocaat mr. E. C. G. Klinkhamer. .Volgens zijn zeggen bemoeit de Griekse ambassade zich niet met het lot van de zeelieden en wor den hun belangen voornamelijk behartigd door C. Koytsoyris, de vertegenwoordiger van het Griekse zeeliedenverbond P.N.O. in Nederland. Deze laatste riep de hulp in van de Rotterdamse advocaat. N -Klinkhamer zocht contact met de advocaat van de rederij Ver nicos 'in Nederland J. M. G. C. Koster, om hem de eisen van de bemanning van de European Ri ver voor teleggen. Echter ook 'via de Nederlandse, advocaat .heeft'-:Vernicosl tot nü toe nog niets van zich laten horen! Een delegatie van de opvaren den van de tanker heeft gister middag weer een gesprek gehad met mr. Klinkhamer om alles nog eens op een rijtje te zetten. Gistermiddag zei hij ons: „Ik kan er verder ook. niets aan doen. Het probleem is het geld, dat uit Griekenland moet ko men, maar niet komt. De positie begint er voor de bemanning steeds slechter uit te zien. Ze doen er het verstandigst aan met geleend geld naar Grieken land terug te gaanom er dan voor te zorgen, zo snel mogelijk een andere werkgever te vin den. „Klinkhamer zei er ook bij, dat de bemanningsleden dit laatste tot nu toe steeds hebben geweigerd, omdat ze ervan overtuigd zijn, dat op het mo ment van hun vertrek de reder' wel met geld over de brug komt. Daarbij komt, dat de op- varenden alle rechten óp uitbe talingen van achterstallige sala rissen verliezen, zodra ze beslui ten de European River voorgoed te verlaten. Toen we de advocaat van re derij Vernicos om' commentaar .vroegen, zei J. M» G. C. Koster ons: „Er wordt aan gewerkt. Op dit moment kan ik niets 'zeggen en doé dat ook liever niet." In het uiterste geval zou de bemanning van de European Ri ver kunnen eisen dij, tanker in Nederland onder de hamer te brengen. Het schip zou dan ech ter, niet zoveel geld opbrengen, omdat het schip door verschil lende instanties aan dè ketting is gelegd. Het zou om deze re den ook moeilijk zijn een koper te vinden. Daarbij komt, dat het bij verkoop te weinig opbrengt om alle schuldeisers echt tevre den te kunnen stellen. Een telex aan rederij Vernicos in Griekenland om toestemming te krijgen het schip te mogen bezoeken, werd, net als andere' telexen die men de rederij stuurde, tot nu toe niet beant woord. Daarbij blijft de directie van Wilton Fijenoord moeilijk doen over ons verzoek, op de werf foto's van de tanker te maken. Men gaat er vanuit, dat rederij Vernicos daar toestem ming voor moet verlenen, omdat het een klant is van .de werf en een klant bij WF koning heet te zijn. Rederij Vernicos is dan echter wel een klant, die de di rectie van de werf de laatste maanden niets anders dan last heeft bezorgd. Dit blijkt uit een rapport over de westelijke metro-uitbreiding, samengesteld door vertegen woordigers van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, de diensten van Gemeentewerken van Schiedam en Viaardingen, de RET, de NS en Rijnmond. Nu het bestemmingsplan bin nenstad Schiedam is goedge keurd en een metro onmogelijk is geworden, lijkt het rapport al achterhaald. Er staat in, dat een metrolijn naar Viaardingen Ho ly de reistijd vanaf Rotterdam slechts met tien pet. zou bekor ten ten opzichte van tram- of bussysteem. Maar een metr. is wel vele malen duurder. Aanleg van hwt metrotraject Eendrachtsplein-Holy zou 600 min. kosten (voor het gedeelte marconipiein-Holy 400 min.) Een trambaan kost 75 min.; een bus baan Marconiplein-Vlaardingen 60 min. Ook de jaarlijks weerkerende kosten om de metro plus aan vullend busnet te laten rijden steken ongunstig af: 127 min., tegenover 52 min. voor een tram met aansluitend busvervoer of 59 min. per jaar voor alleen een (snel) bussysteem. Binnenkort moeten Rijnmond en de betrokken gemeenteraden hun keuze maken uit de ver schillende vervoerssystemen, i 4 SCHIEDAM - In de afgelopen weken hebben in totaal acht Schiedammers en zes Vlaardin- gers hun radio-zendapparatuur bij de PTT ingeleverd. Zoals be kend is het na 1 juli niet meer toegestaan allerlei radiobood schappen de lucht in tc sturen zonder daarvoor de vereiste ver gunning te bezitten. De onlangs in Viaardingen op gerichte Nederlandse Vereniging van Geïnteresseerden in Zend en Ontvangtechnieken heeft nu vliegensvlug een cursus op po ten gezet om zoveel mogelijk amateurzenders aan de benodig de vergunning te helpen: Deze, cursus (voor de zogenaamde- D-machtiging) gaat op's augus tus in het Vlaardingse gebouw Concordia van start. De cursus is in eerste instan tie bedoeld voor'de ruim 100 le den (Vlaardingèrs, Schiedam mers en Maassluizers) van de vereniging. Een officieel erken de zendamateur zal deze cursus geven. Het is de bedoeling van de vereniging om ook in Schiedam en Maassluis een 'D-machti- gingscursus' op touw te zetten, maar het lukt de bestuurders nog niet al te best om hiervoor lokalen te vinden. Wanneer die ruimte er éénmaal is en er blijkt Qök voldoende belangstel ling te bestaan; zal ook-.in deze en andere steden, in dit gebied een dergelijke cursus gegeven wordën.' 1 'Sa SCHIEDAM - Terwijl de fa milie B. van de S'adhouderslaan met vakantie is, nebben onbe kenden een inbraak gepleegd in huis. Men kon de woning via eert bovenlicht aan de achter kant ervan' binnenkomen. Om dat de familie nog met vakantie is, weet de politie niet, wat er allemaal tijdens de inbraak ge stolen werd. "Nu al is echter wel duidelijk, dat het hele"?huis werd door zocht én "dat de inbrekers ér in ieder- geval met een klok en een beddesprei vandoor gingen. m M SCHIEDAM - Het Zakken dragershuisje zal zaterdagavond helemaal in het teken van de poëzie staan. In dit - op zich al poëtische gebouwtje wordt dan namelijk een amateur dich te «festival gehouden. Dit festi val is georganiseerd door de Open Studio Werkgroep, die op het moment bet Zakkendragers - buisje in gebruik heeft. De organisatoren hebben „de enige echte Schiedamse dichter" Huub Koch uitgenodigd om uit zijn onlangs verschenen dicht bundel „In de ban van de lief de" te komen voordragen. De 'rest van het programma - dat .Zonder Je Hemd Op Te Lich ten' heet - wordt verzorgd door amateur dichters. „Iedereen die meent ook uit eigen werk te moeten voordragen is welkom. Wel dient elk zich te onderwer pen aan de leiding van ceremo-- niemeester Jack van 't Hof die is aangesteld om langdradigheid te voorkomen.Zijn bevel: stop! betekent direct ophouden," aldus de leden van de Open Studio Werkgroep. „Wie enkel wil komen kijken zonder zelf af te gaan mag ook komen," weten de wergroeple- den verder nog mee te delen. Met amateur dichtersfestival begint zaterdagavond om acht uur, en de toegang naar het Zakkendragershuisje is vrij. SCHIEDAM - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft er geen bezwaar tegen dat de gemeente Schiedam ƒ80.000 uit geeft voor krotopruiming en sa nering. Tevenskeurde GS een besluit van de gemeenteraad goed, waarmee ƒ21.566 gemoeid is. Voor dit bedrag mag de ge meente een stuk grond bij de boerderij Landvreugd kopen. De gemeenteraad heeft op 21 mei 1975 drie gebieden in de stad aangewezen, waarvoor een plan tot rehabili tatie (woonwijkverbetering) wordt voorbereid. Om vooruitlopende op de rehabilitatieplannen ver ouderde woningen in deze gebieden nog in stand te houden, geven rijk en gemeente gezamenlijk 70% sub sidie voor bepaalde onderhouds- en verbeteringswerk zaamheden. De kosten mogen in de regel niet meer be dragen dan 10.000 per woning. Huiseigenaren die van deze regeling gebruik willen maken, worden verzocht contact op te riemen met de gemeentelijke wonlngdlenst. Deze is gevestigd in het stadskantoor, Emmastraat 1telefoon 260500. Huurders die menen dat hun huis in aanmerking komt voor een instandhoudingsbeurt In het kader van deze regeling, doen er goed aan hun hulseigenaar te wijzen op deze mogelijkheid. De aangewezen gebieden, waar deze regeling van toe passing is, zijn: gebied west: tussen de Nieuwe Haven. Burgemees ter Knappertlaan, Aleidastraat en Vlaardingerdijk; gebied zuid: tussen Westerhaven, Nieuwe'Haven, Bui- tanhaven. Voorhaven, Hoofdplein, Havendijk en Hout haven; gebied oost: tussen de Schie, Horvathweg, Celsius- straat, Van Swindenstraat, Van Swindensingel, Marco- niweg, Korte Singelstraat, Broersvest, Singel en Emma straat, Schiedam, 26 Juni 1975 Burgemeester en wethouders van Schiedam M. J. Blok, A. J. Lems, secretaris burgemeester i Minimolen Journaal VARA De stratemakeropzee- show Mangati: De medicijn man, film NOS Journaal VARA Zo was het: progr. ge wijd aan Tom Manders Ronnie Corbett, tv-se- rie Achter het nieuws NOS Journaal MORGEN NOS 14.00 Wimbledon: rechtstr, verslag van de finales dames enkel en heren dubbelspel. Over Tom Manders aan wie. vanavond - van twintig over acht tot vijf voor half tien via Nederland 2 - de hele aflevering van „Zo was het" is gewijd, kunt u op onze shoivpagina van van daag (pagina 13) een uitvoerig verhaal lezen. „Ttaliënkolder" is de Neder-' landse titel van een serie LMad ■Zoo") van de-Italiaanse regisseur Ricardo Fellini (niet dè Fellini), die handelt over dieren in ge vangenschap. In deze serie - van avond om vijf over zeven het eerste deel, deel twee en drie worden uitgezonden op 31 juli en 28 augustus - wordt onder zocht., of het gedrag van dieren in dierentuinen nog „natuurlijk" te noemen is of dat er verande ringen plaatshebben door gebrek aan vrijheid. In aflevering één aandacht voor de wrede trans portmethodes; verpakt in kisten en kratten worden dieren over de hele wereld verzonden. In de volgende twee afleveringen wordt het verschil aangetoond tussen „goede" en „slechte" die rentuinen. T5UITSLAND 1 1X00 Der Wilde und der zahme Westen»;-, tv-serie.. 18.15 Die jungen Anwölte, tv-serie; 18.40 Akt 19-20 Die Jungen AnwÖlte (ver-, volg). 20.00 Journ. en weerbericht 20.15 Dis- J. kussieprogr. 21.00 Nakal, der Indianersher- rif, tv-serie. 2L45 Kontraste. 2X30 Joum., kommentaar en weerbericht 22-50-23.10 Re port over de 6e Gymnaestrada. DUITSLAND U 1X20 Der erhliche Finder, film. 18.55 - MalnzelmSnnchen. 19.00 Journ. 19.30 Gevar. progr. 2X30 Inf. progr. over Bangkok. 2L00 Journ. 21.15 Diskussieprogr. 22.00 Progr. ter gelegenheid van de geboortedag van Ernst Bloch, 80 jaar geleden. 22.45 Joum. DUITSLAND H 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Urlaub mit Kin-" dem., tv-kursus. 19.00 Zandmannetje. 19.03 Progr. voor Turkse werknemers. 19.15 Sport en speL 19.45 Nws. uit Noordrijn-Westfalen. r' 19.55 K o mm en taar. 20.00 .Journ, en weerbe richt 20.15 Thema van de dag. 26.30 Der Florentinerhut muzikaal blijspel. 2X20 Re- l^tivitat Amerik. experimentele film tïït 1066. 22.55 Joum. BELGIË (NED.) J 1X55 Paulus de boskabouter. 19.00 Vic. de Viking, jeugdserie. 19.25 Tekenfilm. 19.30 Kultureie agenda. 19.40 Meded- 19.45 Journ. 2X15 Pano 75. 21.05 Vlaams Hit-gala. 22.05 Standpunten. 22^0 Première, fragmenten uit nieuwe films. 2105-23.25 Journ. metiojn.. Wetstraat HILVERSUM 1 NCRV: 18.00 Opnamen van het Intern. Koorfestival 1975. 18.30 Nws. 18.41 Wereld- panorama. 1X53 Zojuist verschenen. 19.0* Leger des Hellskwartier. 19.15 De wereld zingt Gods lof. 19.55 Overdenking. 20.00 25e Intern. Orgelconcours Haarlem 1975. 21.15 Muziek, muziek, muziek: licht platen- progr. 22.30 Nws. .22.40 Hier en nu. 23.00 Ra dio VU-magazine. 23.20 Album: bladzijden uit de muzikale Romantiek. 23.55-2100 NwS. ,V.i HILVERSUM II AVRO: 1XM Nws. 18.11 Radiojourn. 182l.,«S Gitaar en orkest: lichte muz. 1KOR: 18.36," Kleur. AVRO: 19.00 Romantische Piano-,' trio's. 19.35 Counter tenor en clavecimbel: klass. muz. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 Radiojourn 20.10 Progr. overzicht 20.15 Het Residentie Orkest klass. muz. 2JL55 Piano, moderne muz. 2220 Dichter bij de muziek. 22.45 Vanavond Iaat cultureel. 23^15 Vanavond laat nieuws. 23.45. ó'z Radiojourn. 2X55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.03 De Vakatureb'ank. 18.10 Jooit mag niet eten. TROS: 19.02 Poster: 'Thel-^ Reach Boys Story (3). 20.02 Ferry Maat'S^;--, soul top 10. 2L02 Sesjun: jazz, en blues, Uve<"^ 2102 De Hugo van Gelderen show: LP'l'i.'> 23.02 Jazz sir: een jazzy nightcap. 1.02 D« nachtwacht E.O.: 502 Old Time Religion. 530 Matinata. JZ* VRIJDAGj HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord.'r- 7.07 Badinerie: klass. muz. (7.30 Nws. 7.41 Echo.). 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.38 Gymn. voor de huisvrouw. 8.45 De wonder lijke letter M: progr. voor het Hollandse, huishouden. 104» Aubade: klass. muz. (HL30 Nws.). NOS: 11.30 Blik op de derde were!d.v' 1L45 Blik op Europa. NOS: 12.00 Van twaalf tot vijf: gevar, progr. (12^6 Meded. 1230 Nws. 12.41 Echo.' 1X00 Kees Schilper- oort 14.00 Praten met dove kinderen. MJO Lees met plezier: kinder en jeugdboeken. 1X30 Nws. 1X30 Trektocht langs musea. 17.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 17.10 De hutsgeklutste kinder spelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magazine. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek,^ 7.29 Dag met een gaatje. (8.00 Nws. XI1 Ra diojournaal). 9.00 Het Radio Kamer Orkestr' klass. muziek. 9.20 Wat heeft dat.kind. 9.» Waterstanden. 9.40 Toerismo. AVRO: 1XW Kleutertje luister. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 1L03 Radiojournaal.) 1L30 Knip-.;, perlicht, .verkeersmagazine. 11.55 Beursbe- richten. 12.00 Trad. voiki- muziek. 12X0 Progr. voor de landbouw. 1X40 Kapel van de Kon. Luchtmacht. 12.55 Radiojournaal. 1X00 Nws. VPRO: 13.U Vandaag dit, morgen dat 13.25 Program maoverzicht 1X30 Interview. 14.00 Muziek: de wereld van muziek en geluid. 15.M Per-, manent Wave. 1X00 Nws. 16.03 Vandaag dit, mogen dat 1X05 TahltL 17X0 Welingelichte kringen, debatprogramma. HILVERSUM III EG: 7.02 Gospelsound. X03 Klankbord 8.10 Tussen thee en koffie. 9.03 De muzikale; fruitmand. TROS: 10.03 Pop op drie. ILOÏ Drie draait op verzoek. NCRV: 1X03 Drie tussen de niddag: Bij Barend. 13.03 Hier en Nu. 1X08 Jrie tussen de middag: Eddy go round NOS 14.02 PopkonUkt I. (15.02-17-J} Report van de ronde van Frankrijk.) 1XW De Ritmeesters.

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 2